آموزش Oracle Data Integrator

poster
پیش‌نمایش دوره

Oracle Data Integrator ابزاری است که در زمینه یکپارچه سازی داده‌ها کاربردهای فراوانی دارد. این نرم‌افزار تمامی نیازهای مربوط به یک‌پارچه‌سازی اطلاعات را برای کاربران برآورده می‌کند. دوره آموزش Oracle Data Integrator ضمن معرفی نرم ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
1 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  4 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

پیش‌نیاز‌ها

در ارائه مباحث این دوره سعی شده است تا همه موضوعات به زبانی ساده و قابل فهم برای همه علاقه‌مندان بیان شوند. به همین جهت این دوره نیاز به پیش‌نیاز به خصوصی ندارد؛ اما برای درک بهتر مفاهیم ارائه شده بهتر است شرکت‌کنندگان با موارد زیر آشنایی داشته باشند:

  • آشنایی با دیتابیس
  • آشنایی مقدماتی با مفاهیم مربوطه به داده

سرفصل‌های دوره آموزش Oracle Data Integrator

آموزش انتقال داده با استفاده از نرم‌افزار ODI
  پیشگفتار
مشاهده
"14:31  
  تعاریف اولیه
مشاهده
"08:57  
  معرفی تکنولوژی‌ها
"18:47  
  طراحی DataStore
"19:30  
  انتقال داده
"19:25  
  ابزار Mapping
"29:56  
  ابزار مربوط به Projects
"51:11  
  Packageها و Scenarioها
"23:42  
  ثبت تغییرات داده‌ها (Data Capture)
"14:19  
  انتقال داده‌های تغییر یافته
"18:00  

درباره دوره

Oracle Data Integrator ابزاری است که در زمینه یکپارچه سازی داده‌ها کاربردهای فراوانی دارد. این نرم‌افزار تمامی نیازهای مربوط به یک‌پارچه‌سازی اطلاعات را برای کاربران برآورده می‌کند.

دوره آموزش Oracle Data Integrator ضمن معرفی نرم افزار اوراکل و آموزش کار با این نرم‌افزار به بررسی اهمیت یک‌پارچه سازی اطلاعات و مدیریت داده‌ها می‌پردازد. با توجه به محتوایی که در این دوره تهیه شده است، شرکت‌کنندگان در پایان دوره می‌توانند با استفاده از ابزار Oracle Data Integrator یا ODI پایگاه داده HR_DW را براساس اسکیما HR طراحی و آن را پیاده‌سازی کنند.

در این دوره به مخاطب کمک می‌شود تا علاوه بر آموزش نرم افزار اوراکل و یادگیری ابعاد مختلف کار با این نرم‌افزار به سایر موضوعات مربوط به این مفهوم نیز تسلط پیدا کند.

 

هدف از برگزاری دوره‌ی آموزش Oracle Data Integrator چیست؟

اصلی‌ترین هدفی که در این دوره مورد نظر قرار داشته است آشنایی با ویژگی‌ها و ابعاد مختلف اوراکل و چگونگی استفاده از اوراکل در فرایند یکپارچه سازی داده ها می‌باشد.

مخاطبین دوره آموزش Oracle Data Integrator چه کسانی هستند؟

آموزش نرم افزار Oracle Data Integrator به نحوی تهیه شده است که بیشترین افراد بتوانند از این آموزش‌ها استفاده کنند. به همین جهت گروه‌های زیادی می‌توانند از این دوره آموزش اوراکل استفاده کنند. افرادی مانند دانشجویان رشته‌های مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع اصلی‌ترین مخاطبان این دوره به حساب می‌آیند. علاوه بر این افراد همه علاقه‌مندان به مباحث حوزه دیتا نیز می‌توانند از این دوره استفاده کنند و به مباحث ارائه شده مسلط شوند.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محمدمهدی سیمین

محمدمهدی سیمین فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع دانشگاه تهران است.

وی از سال 1398 سابقه کار در حوزه BI (Data engineer) و طراحی etl pipeline and debugging with oracle and sql tools و همچنین سابقه کار در حوزه کنترل پروژه داده محور را دارد. در حال حاضر ایشان عضو تیم هوش تجاری یک هلدینگ در حوزه بانکداری هستند.
جرقه ورود به حوزه دیتا برای ایشان در سال 1398 زمانی که با درس MIS دانشگاه آشنا شدند خورده شد. بعد از آن در پروژه‌های آموزشی و عملی مختلف در حوزه دیتا (کنترل پروژه و طراحی داشبوردهای BI برای سازمان‌های کشوری) تجارب گوناگونی در این حوزه به دست آوردند.
ایشان معتقد هستند حوزه‌های مربوط به داده یکی از جذاب‌ترین و روشن‌ترین حوزه های کاری برای دانشجویان جوان ( به خصوص مهندسی صنایع و کامپیوتر) است و در تلاش هستند با کمترین هزینه، و با حداقل پیچیدگی، مفاهیم عملی و کاربردی را در این حوزه آموزش دهند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
امیر حیدری 1402-07-17
با سلام بهتر بود این دوره با مثال های عملی و تجربیات مدرس برگزار شود.
سپیده لک 1401-11-21
بسیار سطحی مباحث مطرح شد. مدرس تمرکز و تسلط کافی روی ابزار ندارد. بیشتر مباحث برای تبلیغ دوره های آینده تدریس نشد.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

دوره آموزش ODI 

آموزش Oracle Data Integrator کمک می‌کند تا بتوانید داده‌های خام و ناخوانا را به داده‌های قابل فهم تبدیل کنید. این آموزش به افزایش مهارت‌های شما کمک می‌کند و می‌توانید موقعیت شغلی خود را ارتقا دهید.

Oracle Data Integrator چیست؟

Oracle Data Integrator یا ODI (پایگاه داده اوراکل) ابزاری است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا داده‌ها را ادغام کنند. ادغام داده‌ها فرایندی است که داده‌ها را از منبع مختلف استخراج، آنها را طبق نیاز تغییر می‌دهد و تبدیل می‌کند در نهایت، در مخزنی واحد بارگذاری می‌کند. این مخزنِ واحد می‌تواند انبار داده یا هر سیستم دیگری باشد که به داده‌های یکپارچه نیاز دارد. 

ODI محیطی گرافیکی است که داده‌ها را ادغام می‌کند و در سیستم‌های هوش تجاری جایگاه ویژه‌ای دارد. به همین علت افراد زیادی به دنبال آموزش Oracle Data Integrator هستند تا بتوانند در دنیای تجارت جایگاه خوبی بدست آورند.

چرا باید از Oracle Data Integrator استفاده کنیم؟

 آموزش ODI و استفاده از Oracle odi می‌تواند مزایای متعددی برای سازمانِ شما به همراه داشته باشد. برخی از مزایای این پلتفرم عبارت است از:

کاهش زمان و هزینه: فرایند یکپارچه‌سازی داده‌ها می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد. ODI با خودکارسازی این فرایند، در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

افزایش کیفیت داده‌ها: وجود داده‌های باکیفیت، برای تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه‌ی مدیران الزامی هستند. اما متاسفانه، داده‌های خام معمولاً با مشکلاتی مثل ناقص بودن، تکراری بودن و ناسازگاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. Data integration با اعمال قوانین کسب‌وکار روی داده‌ها در حین فرایند تبدیل، به مدیران کمک می‌کند تا ایرادات داده‌ها را برطرف کنند و اطلاعاتی درست و قابل را بدست آورند.

افزایش بهره‌وری: با استفاده از ODI  فرایند استخراج داده‌ها و بارگذاری آنها در مخزن نهایی به‌صورت خودکار انجام می‌شود. به همین علت افراد با استفاده از این ابزار می‌توانند بیشتر تمرکز خود را برای تجزیه‌وتحلیل اطلاعات بگذارند. 

تصمیم‌گیری بهتر: تصمیم‌گیری براساس داده‌های یکپارچه و باکیفیت، کسب‌وکارها را در مسیر موفقیت هدایت می‌کند. با استفاده از این ابزار، شرکت‌ها می‌توانند به راحتی به نمای کلی و واحد از داده‌های سازمان دست پیدا کرد. این امر به مدیران این امکان را می‌دهد تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند و کسب‌وکار خود را به سمت آینده‌ای بهتر هدایت کنند.

کاربردهای مهم Oracle Data Integrator

Oracle Data Integrator (ODI) یک پلتفرم جامع برای ادغام داده‌ها است که تمامی نیازهای ادغام داده‌ها را پوشش می‌دهد. از کاربردهای آموزش Oracle Data Integrator می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اتصال به منابع مختلف داده: ODI قابلیت اتصال به طیف گسترده‌ای از منابع داده، از جمله پایگاه‌های داده رابطه‌ای مانند Oracle، SQL Server، DB2، سیستم‌های مدیریت فایل، سرویس‌های ابری و سایر منابع داده را دارد.

ایجاد نگاشت‌های داده: نگاشت داده، نقشه‌ی راه تبدیل داده‌ها از فرمت منبع به فرمت مقصد است. Oracle odi به کاربران این امکان را می‌دهد تا نگاشت‌هایی را برای این منظور تعریف کنند. این نگاشت‌ها می‌توانند شامل عملیات مختلفی از قبیل فیلتر کردن داده‌ها، تغییر فرمت داده‌ها، اعمال قوانین کسب‌وکار و غیره باشند.

مدیریت فرایندهای یکپارچه‌سازی داده‌ها: ODI محیطی برای طراحی، توسعه، اجرا و زمان‌بندی خودکار این فرآیندها را فراهم می‌کند. این فرایندها می‌توانند به صورت خودکار یا دستی اجرا شوند.

امنیت و مدیریت کاربران: امنیت داده‌ها، اولویت اصلی هر سازمانی است. ODI از سیستم امنیتی قدرتمند برای کنترل دسترسی کاربران به داده‌ها و فرایندهای یکپارچه‌سازی داده‌ها استفاده می‌کند به همین علت داده‌ها در این ابزار امنیت زیادی دارند.

ابزارهای مانیتورینگ و گزارش‌گیری: ابزارهایی را برای مانیتورینگ در فرایندهای یکپارچه‌سازی داده‌ها و تولید گزارش‌های مربوط به آنها ارائه می‌دهد.

ابزارهای مانیتورینگ و گزارش‌گیری: با Data integration امکان نظارت بر عملکرد فرایندهای یکپارچه‌سازی وجود دارد و گزارش‌های جامعی از آنها تهیه می‌کند. این گزارش‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا مشکلات احتمالی را شناسایی کرده و عملکرد فرایندها را بهینه‌سازی کنند.

چرا شرکت‌ها به آموزش Oracle Data Integrator باید اهمیت دهند؟

در دنیای پیشرفته‌ی امروز که بر پایه‌ی داده‌ها اداره می‌شود، وجود افرادی که آموزش Oracle Data Integrator را گذرانده باشند برای شرکت‌ها بسیار ارزشمند است. زیرا برای ادغام و یکپارچه‌سازی داده‌ها به آن نیاز دارند. از مهم‌ترین دلایل اهمیت Oracle Data Integrator می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- فایروال با کیفیت داده

 Oracle Data Integrator اطمینان می دهد که داده‌های معیوب به طور خودکار قبل از درج در برنامه هدف شناسایی و بازیافت می‌شوند. این امر بدون نیاز به برنامه نویسی، با رعایت قوانین و محدودیت‌های یکپارچگی داده تعریف شده در برنامه هدف و در ODI انجام می شود.

2- عملکرد بهتر کسب‌و‌کار ها با آموزش Oracle Data Integrator

کسب‌وکارها می‌توانند با اجرای ابزار Oracle odi بر اساس پایگاه داده‌های RDBMS و SQL  خود می‌توانند تحولات داده را روی سرور مورد نظر انجام دهند و عملکرد بهتری داشته باشند.

3- اتصال داده‌ها

 Oracle Data Integrator از کلیهRDBMS ها که شامل کلیه سیستم عامل‌های ذخیره سازی داده‌های اصلی مانندOracle ، Exadata،Teradata ، IBM DB2 و بسیاری از فناوری‌های دیگر پشتیبانی می‌کند. به همین وجود فردی که  آموزش Oracle Data Integrator را گذرانده است به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا از داده‌ها و دیگر پلتفرم‌های خود به خوبی استفاده کنند.

مهارت‌های لازم برای شرکت در آموزش Oracle Data Integrator

برای این‌که بتوانید به‌طور مؤثر از  آموزش ODI استفاده کنید، به مهارت‌های زیر نیاز دارید:

آشنایی با پایگاه‌های داده: درک مفاهیم پایگاه‌های داده و نحوه‌ی کار با آن‌ها در آموزش odi برای برقراری ارتباط با منابع داده ضروری است.

SQL: آیا می‌دانید آموزش sql server رایگان ODI چیست؟ شرکت در آموزش پایگاه داده sql برای استخراج و دستکاری داده‌ها در پایگاه‌های داده لازم است. همچنین با داشتن دانش پایه‌ای از SQL برای کار با ODI بسیار مفید خواهد بود.

آشنایی با مفاهیم مربوط به داده: همان‌طور که گفته شد Data integration با دنیای داده‌ها سروکار دارد. به همین علت برای شرکت در  آموزش Oracle Data Integrator باید با مفاهیم اولیه‌ی داده آشنا باشید.

بازار کار Oracle Data Integrator چگونه است؟

با توجه به اهمیت روزافزون اطلاعات در کسب‌وکارها، تقاضا برای متخصصان یکپارچه‌سازی داده‌ها نیز در حال افزایش است. افرادی که با ابزارهایی مانند Oracle Data Integrator آشنایی داشته باشند، می‌توانند فرصت‌های شغلی خوبی را در زمینه‌های مختلفی از جمله:

مهندسی داده (Data Engineering): مهندسان داده وظیفه‌ی طراحی، توسعه و نگهداری زیرساخت‌های داده را بر عهده دارند. آشنایی با ODI می‌تواند به آنها در یکپارچه‌سازی داده‌ها از منابع مختلف و بارگذاری آنها در مخزن داده کمک کند.

تحلیل داده (Data Analytics): تحلیلگران داده از داده‌ها برای استخراج insights ارزشمند و ارائه گزارش‌های مدیریتی استفاده می‌کنند. ODI می‌تواند به شما در دسترسی به داده‌های یکپارچه و باکیفیت کمک کند.

هوش تجاری (Business Intelligence): هوش تجاری به سازمان‌ها کمک می‌کند تا از داده‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر استفاده کنند. ODI به پیاده‌سازی سیستم‌های هوش تجاری و یکپارچه‌سازی داده‌ها از منابع مختلف کمک کند.

مواردی که گفته شد تنها بخشی از موقعیت‌های شغلی است با آموزش Oracle Data Integrator بدست می‌آورید. گفتنی است که در آینده تقاضا برای این شغل بیشتر خواهد شد.

معرفی دوره  آموزش Oracle Data Integrator مکتب خونه

با توجه به اهمیت آموزش Oracle Data Integrator، مکتب خونه دوره‌ای پایه برای یادگیری آن برگزار کرده است. مدرس این دوره محمدمهدی سیمین یکی از اعضای تیم هوش تجاری یک هلدینگ در حوزه بانکداری است. مدت زمان دوره آموزش پایگاه داده اوراکل 4 ساعت است که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما می‌گذارد.

سرفصل‌های آموزش اوراکل در مکتب خونه

در  آموزش ODI سرفصل‌های زیر وجود دارد:

·         آموزش انتقال داده با استفاده از نرم‌افزار ODI

·         معرفی تکنولوژی‌ها

·         طراحی  DataStore

·         انتقال داده

·         ابزار Mapping

·         ابزار مربوط به  Projects

·         Packageها و Scenarioها

·         ثبت تغییرات داده‌ها (Data Capture)

·         انتقال داده‌های تغییر یافته

آموزش Oracle Data Integrator، راهی برای ادغام داده‌ها؛

این روزها هر کسب‌وکاری با حجم زیادی از داده‌ها سروکار دارد و برای مدیریت آنها به ابزارهای متفاوتی نیاز دارد. به همین علت باید افراد متخصصی که  آموزش Oracle Data Integrator گذرانده‌اند می‌توانند در مدیریت داده‌ها حجیم به کسب‌وکار کمک کنند. شما می‌توانید در آموزش پایگاه داده اوراکل مکتب خونه شرکت کنید و با نصب ODI و تمرین و تکرار مباحث آن تسلط کافی بر این ابزار پیدا کنید تا جایگاه خوبی بدست آورید. همچنین در مکتب خونه انواع دوره آموزش برنامه نویسی و آموزش پایگاه داده به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره موجود است.

 

poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  4 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  4 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)