آموزش معتبرسازی داده‌ها در اکسل 2016

در این دوره به شما نشون میدیم چطوری میتونین نوع اعداد ورودیتون رو محدود کنین، چطوری پیامهای خطا و هشدار رو ایجاد کنین و چطوری لیست های کشویی رو به عنوان راهی برای اطمینان از ... ادامه

ارائه دهنده:  LinkedIn  LinkedIn
مدرس دوره:
 100% (1 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  1:33 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  1:33 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 روش‌های کنترل اطلاعات ورودی

 ایجاد پیام‌های خطا و هشدار

 ایجاد لیست‌های کشویی جهت اطمینان از صحت و حذف خطاهای تایپی

 محدود کردن نوع اعداد ورودی

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش معتبرسازی داده‌ها در اکسل 2016

خوش آمدگویی

در این فصل مقدمه‌ای در مورد موضوعاتی که قرار است در این دوره بیاموزیم را شرح می‌دهیم.

  فایل‌های تمرینی
"00:31  
ایجاد پیام‌های خطا و هشدار

در این فصل قرار است مطمئن شویم مقادیری که وارد می‌شوند، در بازه‌ی مشخصی از اعداد قرار می‌گیرند، و برای این که حتی بیشتر نسبت به خطا مصون باشند، ما میخواهیم یک پیام ورودی درست کنیم تا هر بار که برروی هر کدام از این سلول‌ها کلیک می‌کنیم، به ما یادآوری کند قوانین ورود اطلاعات در این بخش چیست، همچنین روشی را بررسی می‌کنیم که با استفاده از یک پیام خطا نمایش دهد که چرا مقدار ورودی قابل قبول نیست.

  اعداد کامل در مقابل محدودیت های اعشاری
"00:47  
  استفاده از باکس پیام ورودی
"03:13  
  استفاده از تب Error Alert (هشدار خطا)
"02:50  
ایجاد لیست کشویی

در این فصل به معرفی چیزی به اسم لیست‌های کشویی می‌پردازیم که بتواند ورودی‌ها را روان‌تر و راحت‌تر و بادقت‌تر دریافت کند، همچنین قرار است با استفاده از یک ابزار قدرتمند، روشی برای کنترل مکان و ترتیب داده ها ایجاد کنیم.

  ایجاد لیست‌های کشویی
"05:25  
  ایجاد لیست مکان‌ها و ترتیب‌ها
"09:40  
  لیست‌های چند لایه
"08:22  
کنترل زمان

در این فصل قرار است نحوه‌ی قرار دادن صحیح و راحت تاریخ داده‌ها را به شما توضیح دهیم و برخی اوقات، هنگام تلاش برای تنظیم قوانین اعتبار سنجی داده‌ها که نیاز به تاریخ دارند، شما با مشکل در تعریف اولیه مواجه می‌شوید. بنابراین ابتدا فرمول آموزش داده می‌شود و همچنین ورود درست تاریخ‌ها در محدوده مشخص و حذف تمام تاریخ‌های نامناسب را آموزش می‌دهیم.

  پایه‌ی اولیه محدودیت‌های تاریخ
"03:06  
  فرمول محدودیت‌های تاریخ
"08:47  
کنترل تاریخ

در این فصل به معرفی یک ابزار ارزشمند برای قرار دادن و محدود کردن انواع ورودی‌های زمانی که ما در یک برگه‌کار وارد می‌کنیم می‌پردازیم. به طوری که روش‌های غیرمعمول، توانایی‌های کنترلی ما را افزایش می‌دهد.

  پایه‌ی اولیه محدودیت‌های زمانی
"03:36  
  فرمول محدودیت‌های زمانی
"08:48  
طول متن

قابلیت اعتبار سنجی داده‌ها برای کنترل طول متن، یک ابزار ارزشمند برای انواع ورودی‌هایی که قرار است در این فصل توضیح دهیم.

  پایه‌ی اولیه طول متن
"03:56  
  فرمول طول متن
"10:21  
کنترل اطلاعات ورودی

در این فصل هدف ما حذف تکرارهاست، و هدف بعدی ردیابی محل رخ دادن اعتبار سنجی داده‌ها در سلول‌ها می‌باشد. همچنین به شما نشان می‌دهیم چطور پیام‌های خطا و هشدار ایجاد کنید و چطور لیست‌های کشویی را به عنوان راهی برای اطمینان از صحت و حذف خطاهای تایپی، بوجود بیاورید.

  حذف تکرار ورودی‌ها
"08:41  
  مکان‌یابی سلول‌ها با قوانین اعتبارسنجی داده‌ها
"04:34  
  شناسایی سلول‌هایی که قوانین اعتبارسنجی داده‌ها را نقض می‌کنند
"04:19  
  کاستی‌های اعتبارسنجی داده‌ها
"05:30  
نتیجه گیری

ممنون از اینکه با یک دوره از معتبرسازی داده ها در اکسل همراه ما بودید .

  نتیجه‌گیری
"00:37  

درباره دوره

در این دوره به شما نشون میدیم چطوری میتونین نوع اعداد ورودیتون رو محدود کنین، چطوری پیامهای خطا و هشدار رو ایجاد کنین و چطوری لیست های کشویی رو به عنوان راهی برای اطمینان از صحت و حذف خطاهای تایپی، بوجود بیارین.

همچنین روش هایی برای کنترل اطلاعات ورودی، تاریخ و زمان و محدود کردن طول ورودی های متن رو نشونتون میدیم. اینا روش های سریع و آسون، برای افزایش دقت داده ها هستن!

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Dennis Taylor

دنیس تیلور کارشناس اکسل با 62 سال تجربه! دنیس تیلور یک متخصص اکسل است که بیش از 62 سال تجربه در زمینه نویسندگی و آموزش صفحه گسترده دارد. او دارای تجربه کار به عنوان نویسنده ، سخنران ، رهبر سمینار و مجری است. از اواسط دهه 01 ، وی نویسنده/مجری برنامه های متعدد ویدئویی و آنالین اکسل بوده و با ارائه بیش از 011 سمینار و کالس در سراسر ایاالت متحده و کانادا سفر کرده است. وی چندین کتاب در زمینه نرم افزار صفحه گسترده تألیف یا تألیف کرده و بیش از 211 وبینار اکسل را به طیف وسیعی از مخاطبان ارائه داده است. دنیس با صدها شرکت مختلف و آژانس های دولتی و همچنین کالج ها و دانشگاه ها کار کرده است. او در بولدر ، کلرادو زندگی می کند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
حسین حبیبی 1402-10-20
دانشجوی دوره
اگه دوبله میشد یا توسط یک استاد فارسی زبان بازآموزی می شد خیلی بهتر بود
مهسا عدنانی 1402-09-12
دانشجوی دوره
به شدت توصیه میشود. مختصر مفید و بسیار کاربردی....

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
poster
  
برگزار کننده:  LinkedIn
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  1:33 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  1:33 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)