00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
169,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
259,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش برنامه‌نویسی C++

دوره‌های مکتب‌پلاس
105 ساعت
83٪ (648 رای)

آموزش ++C


 آموزش ++C: بسیاری از برنامه‌های کاربردی و ضروری در دنیای IT به وسیله زبان برنامه نویسی C++ نوشته شده‌اند. Microsoft Office، سیستم عامل Windows، بسیاری از آنتی ویروس‌ها، نرم افزارهای گرافیکی و موتورهای بازی‌سازی و همینطور نرم‌افزار بسیاری از سیستم‌های Embedded و سرورهای مهم تنها مثال‌هایی هستند که نشان‌دهنده اهمیت این زبان برنامه‌نویسی هستند.

 آموزش برنامه نویسی C++ طیف بسیار وسیعی از کاربردها را شامل می‌شود. از برنامه‌های بسیار کم حجم و کوچک تا برنامه‌های با حجم بالا و گرافیک سنگین. همچنین هرجا که صحبت از کارایی و استفاده بهینه از منابع سیستم به میان می‌آید پای این زبان به وسط کشیده می‌شود. همینطور نوشتن برنامه های Multi Platform یکی دیگر از نیازهایی است که با استفاده از این زبان و دنیایی از ابزارها و کتابخانه‌های نرم افزاری در کنار آن پاسخ داده می‌شود.

کار بر روی زبان برنامه‌نویسی سی پلاس پلاس c++ از سال 1979 شروع شد و شخصی به نام استروس‌تروپ متوجه شد که سیمولا برای طراحی برنامه‌های بسیار بزرگ مناسب می‌باشد. اما در ادامه متوجه این موضوع گردید که استفاده از این ویژگی بسیار عملکرد کندی را به همراه خود خواهد آورد.

در ابتدا کار با مشکل هسته یونیکس مواجه بودیم ولی استروس‌تروپ با استفاده از تجربیات خود در زمینه‌ی زبان c، توانست ویژگی‌های سیوملا را توسعه دهد.

در سال 1983 زبان برنامه نویسی c جایگاه خود را به زبان c++ واگذار نمود و پس از آن زبان برنامه‌نویسی c++ با ویژگی‌های بسیار زیادی رو به رو گردید اگر بخواهیم به بخشی از این ویژگی‌ها اشاره کنیم، باید حتما موارد زیر را خاطر نشان شویم:

توابع مجازی
سربارگزاری عملگر
نام تابع
ارجاعات
ثابت‌ها
کنترل حافظه توسط کاربر
ارث بری‌های چندگانه
اعضای ثابت تابع
همچنین دیگر ویژگی‌های زبان سی پلاس پلاس c++ که در سال 1990 به صورت کامل منتشر گردید.

نام دیگری که می‌توان برای زبان برنامه نویسی c++ در نظر بگیریم که در گذشته به این نام نیز شناخته می‌شد، زبان c با کلاس بود. در حال حاضر همان‌طور که می‌دانید هنوز زبان برنامه‌نویسی c++ را به عنوان یکی از ابر زبان‌های برنامه‌نویسی می‌شناسند.

زبان c++ یک زبان برنامه‌نویسی سطح میانه می‌باشد و برای سیستم عامل‌هایی همچون ویندوز و mac و یونیکس قابلیت اجرایی دارد. ویژگی‌هایی در برنامه نویسی c++ تعریف شده است که در زبان برنامه‌نویسی سی نیز از این ویژگی‌ها استفاده گردید. یکی از این ویژگی‌ها که می‌شود در مورد آن صحبت کنیم، تعریف for می‌باشد.

با این حال ویژگی‌‌هایی در زبان سی وجود دارد که در واقع در زبان برنامه‌نویسی c++ قرار نگرفته است. از این نوع ویژگی‌ها می‌توانیم به ماکروهای قابل تغییر اشاره کنیم. ناگفته نماند که برخی از این ویژگی‌ها ممکن است سبب ناهماهنگی در بین این دو زبان برنامه‌نویسی گردد. 


در دوره ++C مکتب‌خونه ضمن معرفی ابزارهای مفید برای نوشتن، کامپایل، خطایابی کدهای نوشته شده به زبان ++C به یادگیری مفاهیم اصلی و کاربردی زبان++C در یک محیط واقعی پرداخته می‌شود. تمام مفاهیم مورد نیاز در این زبان شامل متغیرهای اولیه، دستورات شرطی و حلقه‌ها، رشته‌ها، آرایه‌ها و اشاره‌گرها، ساختمان‌ها و داده‌های شمارشی، توابع و نیز مباحث پیشرفته‌­تر شامل حوزه تعریف و فضای نام، مفاهیم برنامه‌­نویسی شئ‌­گرا، وراثت، چندریختی و نیز قالب‌­ها به طور کامل در این دوره مطرح شده است.

همچنین در این دوره تمرینات و نبز یک پروژه‌ی کاربردی جهت افزایش توانایی برنامه‌نویسان برای حل مسائل واقعی، کسب اعتماد به نفس و نیز آماده شدن جهت ورود به جمع برنامه‌نویسان حرفه‌ای این زبان جهت کار در محیط‌های عملیاتی، در نظر گرفته شده است.

سرفصل‌های دوره آموزش C++ چیست؟


در دوره آموزش سی پلاس پلاس مکتب‌خونه به معرفی ابزارهای مفید برای نوشتن، کامپایل و خطایابی کدهای نوشته شده به زبان C++ می‌پردازیم. به علاوه مفاهیم اصلی و کاربردی زبان C و C++  را در یک محیط واقعی آموزش می‌دهیم. تمام مفاهیم مورد نیاز در این زبان شامل متغیرهای اولیه، دستورات شرطی و حلقه‌ها، رشته‌ها، آرایه‌ها و اشاره‌گرها، ساختمان‌ها و داده‌های شمارشی، توابع و نیز مباحث پیشرفته‌‌تر شامل حوزه تعریف و فضای نام، مفاهیم برنامه‌نویسی شئ‌گرا، وراثت، چندریختی و همچنین قالب‌ها به طور کامل در این دوره مطرح شده است.

در انتهای فصل‌ها تمریناتی برایتان درنظر گرفته شده و یک پروژه جامع در انتهای دوره برای شما تعریف می‌شود. این تمرینات و پروژه‌ها مهارت شما را برای حل مسائل واقعی افزایش می‌دهد. همچنین می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفستان برای ورود به برنامه‌نویسان حرفه‌ای این زبان و ورود به بازار کار شود. 

فصل اول:‌ مباحث مقدماتی
اگر C++ اولین زبانی است که شما برای شروع یادگیری آن را انتخاب کرده‌اید، باید آشنایی مقدماتی با برنامه‌نویسی، محیط آن، انواع داده‌ها و عمگرها و غیره کسب کنید. از آنجایی که این دوره به آموزش C++ از پایه می‌پردازد، فصل اول به این توضیحات مقدماتی اختصاص یافته است. در انتهای این فصل می‌توانید نوشتن برنامه‌های محاسباتی ساده را به خوبی فرا بگیرید و با انجام تمرینات مطرح‌شده آموخته‌های خود را بسنجید.

فصل دوم: دستورات شرطی و حلقه‌ها
در برنامه‌نویسی همیشه لزومی ندارد که تمام دستورات نوشته‌شده به ترتیب اجرا شوند. اغلب اوقات لازم است دستورات در صورت برقراری شرط‌هایی اجرا شوند؛ اینجاست که کاربرد دستورات شرطی و حلقه‌ها در برنامه‌نویسی نمایان می‌شود. در فصل دوم از دوره C++ آموزش دستورات if ،switch و حلقه‌های while و for به شما عزیزان داده می‌شود. در انتهای فصل هم تمریناتی برای کار با دستورات شرطی و حلقه‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد.

فصل سوم: آرایه‌ها، رشته‌ها و اشاره‌گرها
از مفاهیم پرکاربرد دیگر در برنامه‌نویسی آرایه‌ها هستند. آرایه‌ها را می‌توان ردیفی از متغیرهای هم‌نوع تصور کرد که مکان هرکدام با اندیس‌گذاری مشخص شده‌ است. یک آرایه از متغیرهای char را رشته می‌گویند. از رشته‌ها برای عبارات متنی استفاده می‌شود. در فصل سوم در قالب مثال‌هایی کار با آرایه‌ها و رشته‌ها را به خوبی فرا می‌گیرید. اشاره‌گرها به نوشتن کدهای درست و اصولی در زبان C++ به شما کمک می‌کنند. این مفهوم را می‌توان مزیت زبان‌های خانواده C از جمله سی پلاس پلاس بر سایر زبان‌های برنامه‌نویسی دانست. از همین رو، در ادامه فصل به اشاره‌گرها و تخصیص پویای حافظه می‌پردازیم.

فصل چهارم: ساختمان‌ها و داده‌های شمارشی
ساختمان‌ها یا structure برای تعریف یک موجودی بسیار پرکاربردند. هنگامی که متغیرهای یک موجودی انواع مختلفی از داده‌ها را شامل می‌شوند، باید از ساختمان‌ها استفاده کرد. ساختمان به شما اجازه می‌دهد که مانند آرایه‌ها مجموعه‌ای از داده‌ها را در آن ذخیره کنید؛ اما با این تفاوت که داده‌ها در آرایه باید هم‌نوع باشند ولی در ساختمان این اجبار وجود ندارد. در این فصل به طور کامل به بررسی ساختمان‌ها می‌پردازیم. به علاوه داده‌های شمارشی را در این فصل شرح می‌دهیم.  

فصل پنجم: توابع
توابع از مهم‌ترین اجزای برنامه‌نویسی هستند که نقش بسیار مهمی در ساختارمند شدن برنامه‌ها ایفا می‌کنند. توابع مزایای بیشتری برای برنامه به وجود می‌آورند؛‌ نظم بیشتر، خوانایی بهتر و عملکرد راحت‌تر از جمله آن‌هاست. شما می‌توانید یک بار در برنامه خود تابع بنویسید و سپس در هرجای برنامه آن‌ها را فرا بخوانید. تابع‌ها در واقع بلوک‌هایی از کدها هستند؛ بنابراین اگر برنامه با خطایی مواجه شد، به راحتی می‌توانید تابع مورد نظر پیدا کرده و آن را اصلاح کنید. در این فصل مهم از آموزش برنامه نویسی C++ با انجام مثال‌های متعددی تابع‌ها، نحوه استفاده از آن‌ها، انواع روش‌های ارسال مقادیر به توابع و سایر مباحث مهم در آن را به شما آموزش می‌دهیم. در انتهای فصل هم با انجام تمریناتی که برایتان قرار داده‌ایم، می‌توانید مهارت خود را بسنجید. 

فصل ششم: حوزه تعریف متغیرها و فضای نام
معمولا برنامه‌های بزرگ را به زیر برنامه‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند تا هم برنامه نویسی C++ راحت‌تر شود و هم خطایابی و رفع آن سریع‌تر انجام شود. مبحث مهمی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید، حوزه تعریف متغیرهاست. حوزه همان قسمتی از برنامه است که شما می‌توانید داده‌ها و متغیرهای خود را در آن تعریف کنید. متغیرها در خارج از حوزه تعریفشان قابل دسترسی نیستند. در این فصل علاوه بر توضیح و بررسی کامل انواع حوزه‌های تعریف متغیرها به توضیح فضای نام آن‌ها هم می‌پردازیم.

فصل هفتم: مباحث تکمیلی برنامه‌نویسی شئ‌گرا
یکی از برتری‌های زبان C++ بر زبان C پشتیبانی آن از برنامه نویسی شئ گراست. مجموعه‌ای از داده‌ها و توابعی که روی آن‌ها اعمال می‌شود، را یک شئ می‌گویند. در زبان برنامه نویسی C++ قبل از آن که بخواهید یک شئ ایجاد کنید، باید یک کلاس تعریف کنید. کلاس را می‌توان نقشه اولیه آن شئ دانست. کلاس‌ها قابلیت‌های زیادی برای برنامه‌نویسان ایجاد می‌کنند. در ابتدای این فصل با بررسی یک مثال واضح کلاس‌ها و کاربردهای آن را به خوبی فرامی‌گیرید. در ارتباط با کلاس‌ها مباحث دیگری هم مطرح می‌شود که شما به عنوان یک برنامه‌نویس باید نحوه استفاده از آن‌ها را بلد باشید. از همین رو سازنده‌ها و نابود کننده‌ها، اشاره‌گرها، وراثت و چندریختی را در این فصل به شما آموزش می‌دهیم. 

فصل هشتم: مباحث تکمیلی برنامه‌نویسی شئ‌گرا
برای بهره‌گیری کامل از کلاس‌ها باید بتوانید تمام اجزای آن را بشناسید و با آن‌ها کار کنید. اعضای استاتیک کاربرد ویژه‌ای در برنامه نویسی شئ گرا دارند. علاوه بر اعضای استاتیک، اعضایی در کلاس‌ها وجود دارند که به صورت private تعریف شده‌اند. همانطور که از اسمشان پیداست، دسترسی به این اعضا تنها داخل همان کلاس امکان‌پذیر است. البته راه‌هایی وجود دارد که بتوانید در توابع و کلاس‌های دیگر هم از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین در این فصل از آموزش برنامه نویسی C++ به توضیح توابع و کلاس‌های دوست (friend) می‌پردازیم.

فصل نهم: قالب‌ها
ازجمله قابلیت‌های مهم و قدرتمند زبان سی پلاس پلاس می‌توان به قالب‌ها اشاره کرد. قالب‌ها به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید توابع را بدون در نظر گرفتن نوع داده ورودی آن بنویسید. این کار کدنویسی را برایتان راحت‌تر و توسعه نرم‌افزارها را سریع‌تر می‌کند. بنابراین در این فصل با کمک مثال‌های کاربردی به آموزش کامل قالب‌ها و چگونگی کار با آن‌ها می‌پردازیم. 

فصل دهم: پروژه پایانی
در فصل پایانی از آموزش برنامه نویسی ++C یک پروژه جامع برای شما عزیزان طراحی کرده‌ایم. با انجام این پروژه می‌توانید تمام مباحثی که در این دوره آموزشی بررسی شد را استفاده کنید و مهارت‌های خود را بسنجید. در صورتی که موفق به کسب نمره 70 از مجموع تمرین‌های آخر فصل‌ها و پروژه پایانی شدید، گواهینامه فارغ‌التحصیلی به شما عزیزان اعطا خواهد شد.

سرفصل‌های دوره آموزش برنامه‌نویسی C++

فصل اول - Getting Started
10:24 ساعت
00:21
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

ابتدا زبان C++ رو معرفی خواهیم کرد. سپس محیط برنامه‌نویسی را نصب و آماده می‌کنیم و در آخر اولین برنامه به این زبان را می‌نویسیم و توضیحاتی در مورد دستورات استفاده شده از جمله دستور چاپ خروجی و همچنین نحوه کامپایل کردن برنامه و خطای کامپایل می‌دهیم.

++Introducing C
"04:09
Installing requirements,Hello World
"06:39
Include, Commnet , Cout , Semicolon,Complie Error
"10:20
کوئیز : include, Commnet , Cout , Semicolon,Complie Error
"03:00
0 - Programming Challenge

 (الزامی)

100.0%
     
'10:00
فصل دوم - Basic syntax
23:12 ساعت
02:22
Combined Shape Created with Sketch. 26 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - Subroutines , Reusable Blocks of Code
11:04 ساعت
00:46
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - Other Basic Syntax
11:23 ساعت
00:58
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
6%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - Pointers and References
13:07 ساعت
02:28
Combined Shape Created with Sketch. 18 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  

ابتدا با اعداد در مبنای دو و همچنین ساز و کار ذخیره اطلاعات در حافظه کامپیوتر آشنا خواهیم شد، سپس به سراغ مفهوم آشاره‌گر میریم و به صورت کامل این مفهوم رو توضیح خواهیم داد و همچنین رابطه یا ترکیب آن با توابع و آرایه‌ها را بررسی خواهیم کرد و در آخر نحوه تخصیص و مدیبریت حافظه به صورت پویا توسط دستورات new و delete را توضیح خواهیم داد. در ادامه با مفهوم رفرنس آشنا می‌شویم. در آخر به راه‌های موجود برای ذخیره رشته‌ها در زبان C++ می‌پردازیم.

Binary Numbers and computer Memory
"20:48
کوئیز : Binary Numbers and computer Memory
"08:00
Pointers
"25:23
کوئیز : Pointers
"07:00
Pointers and Arrays
"18:02
کوئیز : Pointers and array
"04:00
Pointers and Functions
"28:00
کوئیز : Pointers and Functions
"05:00
Programming Challenge - 14

 (الزامی)

25.0%
     
'02:30
Programming Challenge - 15

 (الزامی)

25.0%
     
'02:30
The New and Delete Operators
"26:03
کوئیز : The New and Delete Operators
"08:00
Programming Challenge - 1۶

 (الزامی)

25.0%
     
'02:30
Reference & Call by Reference
"12:42
کوئیز : Reference & Call by Reference
"04:00
Programming Challenge - 1۷

 (الزامی)

25.0%
     
'02:30
Char Arrays & Strings
"17:32
کوئیز : Char Arrays & Strings
"03:00
فصل ششم - Object Oriented Programming
12:24 ساعت
01:57
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
44%
نمایش جلسات فصل  

مفهوم برنامه‌نویسی شئ‌گرا و کلاس را توضیح خواهیم داد. با قسمت‌های مختلف یک کلاس مانند سازنده‌ها، مخرب، کلمه کلیدی this، عملگر فلش، کلمه کلیدی static، سازنده‌های کپی و در نهایت نحوه سربارگذاری عملگرها(operator overloading) برای انواع داده‌ای (کلاس) که توسط خودمان تعریف می‌شود را فرا خواهیم گرفت.

Classes
"15:54
کوئیز : Classes
"07:00
Constructors & Destructors
"19:45
کوئیز : Constructors & Destructors
"05:00
Getters & Setters, Arrow Operator , The 'this' Keyword
"24:19
کوئیز : Getters & Setters, Arrow Operator , The 'this' Keyword
"03:00
The 'static' Keyword
"29:02
کوئیز : The 'static' Keyword
"05:00
Copy Constructor
"11:15
کوئیز : Copy Constructor
"04:00
Operator Overloading
"17:09
کوئیز : Operator Overloading
"03:00
پروژه Maze Game

 (الزامی)

45.5%
     
'05:00
پروژه Snake Game

 (الزامی)

54.5%
     
'05:00
فصل هفتم - Inheritance & Polymorphism
11:04 ساعت
00:52
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
18%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به مفهوم ارث‌بری در برنامه‌نویسی شئ‌گرا می‌پردازیم و مثال‌هایی از این مفهوم خواهیم داشت. سپس شاخص‌های دسترسی کلاس را به صورت کامل توضیح می‌دهیم و ترکیب آن با مفهوم ارث‌بری را بررسی خواهیم کرد. در ادامه به نحوه فراخوانی سازنده‌ها در مفهوم ارث‌بری می‌پردازیم و در آخر مفهوم چندریختی در فرآیند ارث‌بری را کامل توضیح می‌دهیم.

Inheritance
"09:06
کوئیز : Inheritance
"03:00
Access Specifiers, Constructors'Call
"19:39
کوئیز : Access Specifiers, Constructors'Call
"04:00
Polymorphism
"23:52
کوئیز : Polymorphism
"05:00
پروژه Students Portal

 (الزامی)

100.0%
     
'10:00
فصل هشتم - Bonus
11:57 ساعت
01:42
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

در فصل آخر، به بررسی و یادگیری مباحث پایانی مانند عملگر سه‌گانه، عملگرهای بیتی، اولویت عملگرها، نحوه کار با فایل‌ها در زبان C++ و معرفی و آشنایی با کتابخانه‌های استاندارد پراستفاده خواهیم پرداخت.

Ternary Operator,Bitwise Operators
"33:37
کوئیز : Ternary Operator,Bitwise Operators
"05:00
Operator precedence
"15:36
کوئیز : Operator precedence
"03:00
Files
"28:45
کوئیز : Files
"03:00
Programming Challenge - 18

 (الزامی)

100.0%
     
'10:00
Standard Libraries,Vector,Set,map
"24:18
کوئیز : Standard Libraries,Vector,Set,map
"04:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
مسعود کاظمی مسعود کاظمی

مسعود کاظمی برنامهنویسی را از دبیرستان شروع کرده، در مقطع کارشناسی رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر را خوانده است. او همزمان عضو تیم رباتیک دانشگاه بوده و پنج سال در مسابقات جهانی روبوکاپ شرکت کرده که مقامهای اول، دوم و چهارم رو به دست آورده است. پس از آن وارد مقطع کارشناسی ارشد در رشته هوش مصنوعی و رباتیکس در دانشگاه خواجهنصیر می‌شود و باز همزمان به تدریس زبان برنامهنویسی ‌++c در دبیرستانهای استعدادهای درخشان علامه حلی و فرزانگان مشغول می‌شود.

او هم اکنون در شرکت تپسی به عنوان برنامهنویس و سرپرست فنی مشغول به کار است.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش برنامه‌نویسی C++

برای این دوره پیشنیاز خاصی وجود ندارد جز علاقه به برنامه‌نویسی و پشتکار.

 

ویژگی‌های دوره آموزش برنامه‌نویسی C++

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (22 نظر)

صفحه 

از 

3

علی
18:21 - 1400/01/24
فارغ‌التحصیل دوره
برخی از پروژه ها واقعا سخت بودند و با مباحث مطرح شده تناسبی نداشتند.
پشتیبانی مکتب‌خونه
علی عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشتر ما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
مریم
17:51 - 1399/12/14
دانشجوی دوره
من هیچ اشنایی نداشتم و به نظرم چالش ها واقعا برای افرادی مناسبه که مطالب رو بلدن نه افراد مبتدی مثل من و خواهشا یکم روی چالش ها تجدید نظر کنید یا مطالب بیشتری اموزش بدید نه این که اموزش در حد بیس بیس باشه و چالش ها اینقدر سخت و یکم اموزش نحلیل مسعله و این که چطور ادم اون بازی ها رو بنویسه بزارید چون واقعا اموزش اون کیفیت لازم رو نداره
پشتیبانی مکتب‌خونه
مریم عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد.
یوسف
21:40 - 1399/11/29
فارغ‌التحصیل دوره
من این دوره رو چند سال پیش گذروندم پروژهاش رو هم بیشتر از انتظاری که در این دوره خواسته شده بود انجام دادم ولی متاسفانه هیچ استفاده عملی از این دوره نکردم راهنمایی هم از مدرس دوره برای اینکه برای حرفه ای تر شدن در c++ , و دوره های پیشرفته تر خواستم متاسفانه هیچ راهنمایی نکردن
پشتیبانی مکتب‌خونه
یوسف عزیز؛ لطفا جهت بررسی بیشتر توضیحات دقیق تر خود را به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید. info@maktabkhooneh.org
سمیه
23:14 - 1399/10/07
دانشجوی دوره
استاد بسیار با مهارت تدریس میکنند که از ایشان ممنونم. درمورد ساختار کورس: چالش ها در کیفیت یادگیری بسیار موثر بود اما متاسفانه دقیقا مباحث سخت تر مثل فصل ششم - Object Oriented Programming و فصل هفتم - Inheritance & Polymorphism هیچ چالشی نداشت و دو پروژه بسیار متفاوت با چالش ها داشتند که با توجه به مطالب تدریس شده من حتی نمیدانستم از کجا و چطور شروع کنم! این تغییر روال از فصل ششم به بعد که اصل آبجکت اورینتد شروع میشد کیفیت یادگیری را بسیار پایین میاورد. به شخصه برای من به اندازه مباحث قبلی جا نیفتاد و مبحث header هم اصلا تدریس نشد که در مبحث کلاس ها بسیار مهم است. همچنین اگر در پاسخ چالشهایی که اشتباه انجام میدادیم اگر کد صحیح را در اختیارمان قرار میدادید در یادگیری موثر تر بود. من تقریبا در تمام چالش ها نمره کامل گرفتم به جر چالش 14 که آخرش هم متوجه نشدم پاسخ صحیح چه بود و در تالار گفتگو هم دو مدل جواب دادنم را حتی مطرح کردم که انگار توسط ربات یک پاسخ مشترک داده شده بود و اصلا کمک نمیکرد بدانم کدم یا روشم درست است یا نه تا ایراد کارم را یاد بگیرم، چون برنامه نویسی، تئوری پاسخ دادن نیست و باید کد درست باشد. فصل copy constructor بسیار ضعیف و کاملا تئوری بدون یک خط کد مثال ارائه شد.
پشتیبانی مکتب‌خونه
سمیه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد.
محمد
17:12 - 1399/10/06
دانشجوی دوره
اصلا راضی نبودم
پشتیبانی مکتب‌خونه
محمد عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
مهدی
15:59 - 1399/09/18
دانشجوی دوره
4 فصل اول خوب بود اما افت دوره از فصل 5 شروع شد و فصول آخر اصلا جالب نبود شاید فضای برنامه نویسی اینطور باشد اما بشدت غیرقابل فهم بود و گنگ تدریس شده است نکته بد دیگه این بود که خود استاد دیگه دردسترس نبود و راهنماها کس دیگه ای انتخاب شدن یا هزینه دوره را مکتب خونه پایین بیاورد بخاطر این ضعف ها یا اینکه دوره شی گرایی جدید بگذارد جداگانه با استاد دیگه برای افرادی که این دوره را خریدن اینا نظرات وپیشنهاد من است و امیدوارم تیم مکتبخونه جامعه عمل بپوشاند
پشتیبانی مکتب‌خونه
مهدی عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
زهرا
00:03 - 1399/09/02
دانشجوی دوره
دوره اصلا خوبی نبود و بشدت از گرفتنش پشیمونم استاد خیلی چیزهارو خوب توضیح نمیداد مثل پوینتر ها در واقع از بعد از پوینتر خیلی بد و نامفهوم بود.
پشتیبانی مکتب‌خونه
زهرا عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورت امکان با ارسال جزییات بیشترما را در ارتقا سطح کیفی خدمات یاری رسانید. info@maktabkhooneh.org
فرزاد
20:50 - 1399/08/30
دانشجوی دوره
سلام و وقت بخیر من برای شروع کدنویسی در انجین بازیسازی unreal engine، این دوره رو نگاه کردم که فوق العاده مفید بود برای من. فقط بنظرم یکسری از ویدیو ها تایمشون الکی طولانی بودن و میشد کوتاه تر باشن. بهرحال استاد این دوره تلاش کردن که خیلی کامل مباحث رو توضیح بدن و چیزی رو از قلم نندازن که از این نظر خیلی خوب بود
رضا
14:58 - 1399/08/26
دانشجوی دوره
دوره عالی بود
راضیه
13:08 - 1399/08/25
فارغ‌التحصیل دوره
سلام.وقت شما بخیر. دوره خوبی بود. هم روش تدریس مدرس خوب بود و هم اینکه چالش های زیادی که طراحی شده بود به تثبیت مطالب کمک میکرد، ولی به نظرم اگه روی فصل هفت و مرتبط با پروژه ای که داده بودن مطالب آموزشی بیشتری قرار داده شده بهتره و اینکه کمی چالش های بیشتری برای مباحث مهم شیء گرایی قرار داده شده هم خوبتر میشه.در هر حال دوره مفیدی هست و به دوستان علاقه مند توصیه میکنم شرکت کنن. با تشکر از شما.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟