یا
مکتب‌خونه

طراحی فوندانسیون‌ها و دال‌ها با نرم‌افزار SAFE

دوره‌های مکتب‌پلاس
28 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

در مورد حیطه کاربرد نرم افزار Safe در رشته مهندسی عمران باید به این نکته اشاره کرد که نرم افزار Safe قادر به تحلیل و طراحی صفحات خمشی می‌باشد. انواع رفتارهای عناصر مختلف که نرم افزار SAFE قابلیت تحلیل و طراحی آن را دارد، می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

الف) رفتار غشایی یا تنش در صفحه Membrane

ب) رفتار خمشی یا کرنش در صفحه Bending-Plate

ج) رفتار پوسته‌ای یا ترکیبی Shell

نرم افزار SAFE علاوه بر توانایی در طراحی دال‌ها و پی‌های مختلف قادر به تحلیل و طراحی انواع پیچیده دال‌ها (دال یک‌طرفه، دال تخت با کتیبه، دال دو طرفه با تیر، دال پس کشیده با تیر، دال تخت پس کشیده و ... ) و پی‌های پیچیده می‌باشد.

در نرم افزار SAFE از تئوری‌های جدید و پیشرفت‌های جدید علمی بر اساس روابط تیرهای خمشی استفاده شده است. در نرم‌افزار Safe توانایی انجام قسمت‌های مختلف فرایند مهندسی، از طرح اولیه تا نمایش جزئیات، تجزیه و تحلیل طرح در جهت رفع ایرادات و انجام بهینه‌سازی روی مدل، فراهم شده است.

در دوره آموزش نرم‌افزار سیف با توجه به کاربرد زیاد نرم‌افزار سیف در پروژه‌های دانشگاهی و هم‌چنین پروژه‌های حقیقی از ابتدایی‌ترین تا پیچیده‌ترین مسائل تشریح می‌شود. به گونه‌ای که هر کس با هر سطح دانشی بتواند تمامی موارد کاربردی در نرم افزار را تعریف مدل‌سازی و طراحی کند. هم چنین در این دوره علاوه بر آشنا شدن با قسمت‌های مختلف نرم‌‌افزار با یک سری مسائل تئوریک به یک دید مناسب مهندسی خواهیم رسید تا در انجام پروژه‌های مختلف عمرانی قضاوت مهندسی خوبی داشته باشیم.

مدرس دوره
امین زاهدپور

آقای امین زاهدپور فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-زلزله دانشگاه تربیت مدرس می‌باشند. از سوابق تدریس ایشان می‌توان به تدریس نرم‌افزارهای Autocad و Etabs و safe در دانشگاه صنعتی اصفهان نام برد. ایشان همچنین با شرکت‌های مهندسی از جمله شرکت پیمان‌کاری سداد در پروژه‌های متعدد عمرانی فعالیت داشته‌اند.

پیش‌نیاز‌های دوره طراحی فوندانسیون‌ها و دال‌ها با نرم‌افزار SAFE

برای نرم‌افزار مهندسی سیف انتظار می‌رود تا مهندسین محترم نسبت به مسائل مهندسی پی و هم چنین مسائل مربوط به سازه‌های بتن آرمه در قسمت‌های طراحی دال‌های یک طرفه و دو طرفه آشنایی لازم را داشته باشند. هم چنین تسلط بر مباحث مقررات ملی ساختمان به خصوص مباحث 6 و 7 و9 و آیین نامه 2800 می‌تواند کمک شایانی به دانش‌پذیران عزیز کند.

ویژگی‌های دوره طراحی فوندانسیون‌ها و دال‌ها با نرم‌افزار SAFE

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
1

فصل اول - مقدمه نرم‌افزار SAFE

01:18 ساعت ( شامل 01:18 ساعت محتوای آموزشی)    3 جلسه   
4

فصل چهارم - منوی Assign در نرم‌افزار SAFE

00:14 ساعت ( شامل 00:14 ساعت محتوای آموزشی)    1 جلسه   
5

فصل پنجم - معرفی سایر منوهای پرکاربرد در نرم‌افزار SAFE

00:28 ساعت ( شامل 00:28 ساعت محتوای آموزشی)    3 جلسه   
6

فصل ششم - طراحی دستی فونداسیون در دوره نرم‌افزار SAFE

05:39 ساعت ( شامل 00:39 ساعت محتوای آموزشی)    2 جلسه    6.7/100 نمره