×
ribbon
پیش‌نیاز‌ها سرفصل‌های دوره درباره دوره نظرات کاربران

آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی

دوره آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی چیست؟ مشکل کمبود زمان برای انجام فعالیت‌های روزمره که اکثر ما با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، در بیشتر موارد به عدم وجود برنامه‌ریزی مناسب و عدم مدیریت زمان از ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
محدثه رضایی فرح آبادی محدثه رضایی فرح آبادی
 86% (53 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  1:25 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  1:25 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

پیش‌نیاز‌ها

مباحثی که برای این دوره در نظر گرفته شده به صورتی است که به زبانی ساده و با مثال‌هایی از زندگی روزمره بیان شده است. به‌این‌ترتیب در تمام مراحل این دوره سعی شده است تا موضوعات با زبانی ساده و برای استفاده همه افراد آماده شوند؛ بنابراین برای شرکت در این دوره نیاز به هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و تنها پیش‌نیاز این دوره علاقه و مواجه با مشکل برنامه‌ریزی و عدم زمان‌بندی مناسب در انجام امور است.

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی

مدیریت زمان

در این فصل به استفاده بهینه از زمان برای رسیدن به اهداف و عوامل از دست دادن زمان صحبت خواهد شد.

  مهارت‌های مدیریت زمان
"08:42  
  کنترل خود
"15:39  
  عوامل از دست دادن زمان
"07:43  
برنامه‌ریزی

در این فصل در مورد اصول برنامه‌ریزی و روش‌های عملی آن صحبت خواهد شد.

  اصول برنامه‌ریزی 1
"09:35  
  اصول برنامه‌ریزی 2
"09:19  
  روش‌های عملی مدیریت زمان
"09:58  
اهمال‌کاری

یکی از دلایلی که ما نمی‌توانیم از زمانمان استفاده خوبی کنیم، اهمال‌کاری است که در این فصل به تبعات و روش‌های اصلاح آن پرداخته خواهد شد.

  اهمال کاری
"07:40  
  تبعات اهمال کاری
"07:21  
  روش‌های اصلاح اهمال کاری
"09:52  

درباره دوره

دوره آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی چیست؟

مشکل کمبود زمان برای انجام فعالیت‌های روزمره که اکثر ما با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنیم، در بیشتر موارد به عدم وجود برنامه‌ریزی مناسب و عدم مدیریت زمان از سمت ما برای انجام فعالیت‌ها مربوط می‌شود. این مشکل از آنجا پررنگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود زمان به طور مشخص تنها دارایی هرکدام از ما است و با استفاده درست از آن است که می‌توانیم به اهداف بزرگ و کوچکمان دست پیدا کنیم.

دوره آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی به‌منظور برطرف‌کردن این مشکل رایج و دست‌یابی به اهدافی بزرگ‌تر برنامه‌ریزی شده است. در برنامه‌ریزی و تدوین این دوره تلاش شده است تا با روشی اصولی با مسئله مدیریت زمان برخورد کنیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید با استفاده از آموزش‌هایی که در این دوره ارائه شده است بهترین استفاده را از زمان خودتان داشته باشید. از جمله مباحثی که در این دوره برای آموزش در نظر گرفته شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهارت‌های مدیریت زمان
  • دلایل ازدست‌دادن زمان و مقابله با آن
  • اصول برنامه‌ریزی
  • اهمیت و جایگاه برنامه‌ریزی در فعالیت‌ها و ...

 

هدف از برگزاری دوره آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی چیست؟

باتوجه‌به جامعیت و اهمیت مسئله زمان و نیاز به مدیریت درست آن تلاش شده است تا با به‌کارگیری روشی اصولی به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم. یکی از مهم‌ترین اهداف این دوره رسیدن افراد به دیدگاهی صحیح و کامل نسبت به مقوله برنامه‌ریزی و مدیریت زمان بوده است.

 

دوره آموزش مدیریت زمان و برنامه‌ریزی برای چه کسانی مناسب است؟

محتوایی که برای این دوره تهیه شده است محدود به رشته دانشگاهی یا مباحث تخصصی نمی‌شود و موضوعات این دوره با دیدگاه کمک به زندگی همه افراد و بهبود مشکل عدم مدیریت زمان برای همه افراد تهیه شده است.

به‌این‌ترتیب این دوره برای همه علاقه‌مندان به این مبحث و همه کسانی که در زندگی خود با مشکل کمبود وقت در انجام کارها مواجه هستند مناسب خواهد بود.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محدثه رضایی فرح آبادی

محدثه رضایی فرح آبادی روانشناس، دانش‌آموخته کارشناسی راهنمایی و مشاوره از دانشگاه الزهرا و کارشناسی ارشد مشاوره توانبخشی از دانشگاه علامه طباطبایی هستند. از سوابق کاری ایشان می‌توان به همکاری در مراکز مشاوره‌ و تدریس در مدارس و شرکت‌ها اشاره کرد. ایشان دارای مدارک تخصصی در حوزه زوج و خانواده، زوج درمانی و ... همچنین برگزارکننده چندین کارگاه در زمینه روابط زوجی، روابط جنسی، جرات داشته باش و ...، دارای مقالاتی در زمینه فرزندپروری، شناسایی پدیدارگرایانه تعامالت زناشویی و ... هستند.

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
رضا احمدی 1402-01-04
دانشجوی دوره
دوره آموزنده وعالی بود بسیارممنون از شما

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه شریف چقدر زمان می‌برد؟
صدور گواهی‌نامه‌ی رسمی از سوی دانشگاه شریف با توجه به پروسه‌های اداری، دورکاری پرسنل دانشگاه و زمانبر بودن فرآیند امضا توسط اساتید دانشگاه حداقل 4 ماه زمان خواهد برد. مکتب‌خونه به محض صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه، آن را برای شما ارسال خواهد کرد. در صورت نیاز فوری، می‌توانید گواهی موقت پایان دوره را با ارسال درخواست به ایمیل info@maktabkhooneh.org دریافت نمایید.