آموزش مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک مالی

poster
پیش‌نمایش دوره

دوره مدیریت سرمایه گذاری و مدیریت ریسک مالی از بنیادین ترین و مهمترین دوره های مالی و سرمایه گذاری منطبق با علم استاندارد و به روز در دنیاست که مورد استفاده ی تخصصی عموم کارشناسان ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
3.4 (10 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 آشنایی با بخش‌های مختلف مدیریت سرمایه‌گذاری

 بررسی نحوه انتخاب دارایی‌ها و سبد سرمایه‌گذاری

 آموزش مدیریت هزینه‌ها و مالیات

 قیمت گذاری دارایی‌های سرمایه‌ای

پیش‌نیاز‌ها

در این دوره تمام مباحث به صورت کامل و از ابتدا تدریس شده است و برای گذراندن این دوره نیاز به پیش‌نیاز نیست.

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک مالی

مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک مالی
  مقدمه ای بر سرمایه‌گذاری و ریسک
مشاهده
"01:30  
  مدیریت سرمایه‌گذاری و ریسک - بخش اول
مشاهده
"15:38  
  مدیریت سرمایه‌گذاری و ریسک - بخش دوم
مشاهده
"15:08  
  اصول مدیریت سرمایه‌گذاری
"15:37  
  ماهیت ریسک
"14:40  
  اندازه‌گیری ریسک مالی
"19:18  
  قیمت‌گذاری ریسک
"08:52  
  محاسبه ریسک سهام
"19:49  
  ریسک سهام در مقایسه با بازار
"10:12  
  محاسبه ریسک ثبات سرمایه
"17:02  
  کورلیشن ابزار مهم مدیریت سرمایه
"14:02  
  بتا اصلی‌ترین پارامتر مدیریت سرمایه
"20:05  
  سبدگردانی و قیمت‌گذاری دارایی ها
"17:22  
  سبدی از دارایی‌های متعدد
"16:31  
  Sharp Ratio
"13:27  
  مدل قیمت‌گذاری دارایی
"14:46  
  قدم‌های مدیریت سرمایه‌گذاری
"08:54  
  ریسک و هزینه فرصت
"21:26  
  کوییز نهایی
"20:00  
  پروژه نهایی (الزامی)
 100%    
"1200:00  

گواهینامه

آموزش مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک مالی

در صورتی‌ که حد نصاب قبولی در دوره را کسب و تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی را ارسال کنید، گواهی‌نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قابل به اشتراک گذاشتن در

linkdin

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

دوره مدیریت سرمایه گذاری و مدیریت ریسک مالی از بنیادین ترین و مهمترین دوره های مالی و سرمایه گذاری منطبق با علم استاندارد و به روز در دنیاست که مورد استفاده ی تخصصی عموم کارشناسان و مدیران صنعت مالی و بورس، قرار می گیرد. مدیریت سرمایه‌گذاری به معنای مدیریت و اداره منابع مالی و سرمایه با هدف دستیابی به اهداف مالی و سرمایه‌گذاری مطلوب است. این فرآیند شامل تصمیم‌گیری درباره نحوه سرمایه‌گذاری در انواع دارایی‌ها، اداره ریسک‌های مالی، و بهینه‌سازی بازده سرمایه‌گذاری است. هدف اصلی مدیریت سرمایه‌گذاری افزایش ارزش سرمایه گذاری‌ها و ایجاد بهره‌وری مالی است.

مدیریت سرمایه‌گذاری شامل عوامل زیر است:

 • تخصیص منابع مالی: تصمیم‌گیری در مورد نحوه تخصیص منابع مالی بین انواع دارایی‌ها مانند سهام، اوراق قرضه، املاک و غیره براساس اهداف و تحلیل بازده و ریسک.
 • مدیریت ریسک: شناسایی، ارزیابی و کنترل ریسک‌های مختلف مانند ریسک بازار، ریسک نرخ بهره، ریسک اعتباری و سایر عوامل تاثیرگذار بر سرمایه‌گذاری.
 • انتخاب دارایی‌ها و سبد سرمایه‌گذاری: انتخاب دارایی‌های متنوع با توجه به اهداف سرمایه‌گذاری و توزیع بهینه سبد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده.
 • مدیریت پورتفوی: مدیریت و مانیتورینگ نحوه ترکیب و تغییرات دارایی‌ها در پورتفوی سرمایه‌گذاری به منظور دستیابی به بهره‌وری بالا و کاهش ریسک.
 • تحلیل و تصمیم‌گیری مبتنی بر داده‌ها: استفاده از تحلیل‌های مالی، اقتصادی و آماری برای اتخاذ تصمیم‌های سرمایه‌گذاری بهتر.
 • مدیریت هزینه‌ها و مالیات: بهینه‌سازی هزینه‌ها و مالیات‌ها به منظور افزایش بازده سرمایه‌گذاری.
 • تنظیم استراتژی سرمایه‌گذاری: تعیین استراتژی‌های طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت برای دستیابی به اهداف سرمایه‌گذاری.

مدیریت سرمایه‌گذاری به صورت حرفه‌ای توسط شرکت‌ها، موسسات مالی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، و حتی افراد علاقه‌مند در دنیای مالی انجام می‌شود. این فرآیند تاثیر مستقیم بر سودآوری و پایداری مالی دارد و برای هر سرمایه‌گذار یا شرکت اهمیت بسیاری دارد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محسن بهرام‌گیری

دکتر محسن بهرام‌گیری، استاد فایننس، و عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه MIT ایالات متحده و برنده مدال طلای المپیاد جهانی ریاضیات در سال 1997 است. ایشان دارای سابقه فعالیت به عنوان تحلیلگر محاسبات مالی در بازار مالی وال استریت (نیویورک و بوستون) در امریکا و بیش از یک دهه فعالیت در صنعت مالی در ایران، از جمله مشاور در تامین مالی بین‌المللی و مشاور در تحلیل بازارهای جهانی نفت و گاز است. ایشان برای بیش از ۱۰ سال، در دانشگاه صنعتی شریف دروس متعدد در حوزه مالی و کریپتو (رمز ارزها) از جمله مدیریت مالی بنگاه‌ها، مدیریت سرمایه‌گذاری، سمینار مالی، مدیریت کسب و کار بلاکچین و رمزارزها و ... را تدریس نموده است. ایشان بیش از ۱۶ سال سابقه تخصصی اجرایی در حوزه مالی را دارند.

 • کار تخصصی در هج فاندهایی در بوستون و نیویورک (Wall Street Hedge Funds)
 • مشاور در تأمین مالی بین‌المللی
 • تحلیلگر بازارهای جهانی حوزه انرژی
 • مدیر سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها و فاندهای متعدد
 • مشاور امور مالی شرکتی در کسب‌و‌کارها

صفحه LinkedIn دکتر بهرام‌گیری

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
حسین رمضانی آغمیونی 1402-10-06
دوره عالی میشد اگر تعاریف کمی ساده تر بیان میشد؛ از نظرم این دوره زیاد بدرد هر کسی که هیچ چیزی در این زمینه نمی‌داند مناسب نیست
زهره فرجی 1403-04-21
مطالب مفیدی مطرح شده بود ولی میبایست در انتهای دوره که step ها جمعبندی شده بود مثال کامل از حداقل یک پورتفو زده میشد بصورت عددی،که خب ما این محاسبات رو با این قدم ها طی کردیم و انجام دادیم درنهایت چطوری از خروجی استفاده کنیم؟! این خیلی مهم بود که متاسفانه بهش پرداخته نشده بود
نیلوفر آخوندزاده 1402-08-10
محتوای دوره بسیار کلی و ضعیف بود. در آخر هم پروژه ای می خواستن که کاملا ورای مطالب دوره بود و توضیحات کافی هم در موردش وجود نداشت.
احمد چگنی 1402-07-25
خیلی دوره افتضاحی بود. متاسفانه هیچ یک از مطالب کاربردی نبود . مسائل خیلی کلی بود .. از مکتب خونه انتظار میرفت یک دوره پربارتری تهیه کنه

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

موضوع فوق العاده مهم دیگری که در این دوره مورد بررسی قرار می کیرد، مدیریت ریسک مالی است. مدیریت ریسک مالی فرآیندی است که در آن شرکت‌ها و سازمان‌ها تلاش می‌کنند برای شناسایی، ارزیابی، کنترل و کاهش تأثیرات مخاطرات مالی به منظور حفظ سلامت مالی و ارزش شرکت اقدام می‌کنند.

این فرآیند شامل استفاده از ابزارها و روش‌های مختلف مانند تحلیل سناریوها، مدل‌سازی ریاضی، بیمه‌گذاری، و سایر راهکارهایی است که به شرکت‌ها کمک می‌کند با تعادل مناسبی بین عملکرد مالی و مخاطرات روبرو شوند.موضوع دیگر در این دوره، مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای (CAPM) است. قیمت‌گذاری دارایی‌های سرمایه‌ای (CAPM) یک مدل مالی است که برای تخمین بازده سرمایه‌گذاری‌ها و تعیین قیمت دارایی‌های مالی استفاده می‌شود. این مدل بر اساس تعامل میان بازده سرمایه‌گذاری، بازده بازار و ریسک سیستماتیک دارایی‌ها توسعه داده شده است.

در اصول CAPM ، بازده سرمایه‌گذاری تشکیل شده از دو بخش است: بازده بدون ریسک (نرخ بی‌ریسک) و همچنین بازده اضافی به دلیل تحمل ریسک سیستماتیک (ریسک بازار). این مدل به وسیلهٔ رابطهٔ خطی میان بازده سرمایه‌گذاری، نرخ بی‌ریسک و بازده بازار، به عنوان یکی از ابزارهای مهم در ارزیابی عملکرد دارایی‌ها و تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری در دنیای مالی به کار می‌رود.

CAPM ایده‌آلی‌ترین موقعیت را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند و به آن‌ها امکان تخمین بازده مناسب برای ریسک واقعی دارایی‌ها را می‌دهد. با این حال، این مدل دارای فرضیاتی مانند فرض رقابتی بازار، نرخ بهره ثابت، عدم وجود مالیات و برخی فرضیات دیگر است که ممکن است با واقعیت‌های مالی مطابقت نداشته باشند.

دوره مدیریت سرمایه گذاری و مدیریت ریسک مالی، یک دوره ی کاملا کاربردی برای کلیه کارشناسان و فعالان کسب و کارهای صنعت مالی و بورس و بانک می باشد.