00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 4 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 4 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
289,000 تومان
30% تخفیف
202,300.0 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف

آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

دوره‌های مکتب‌پلاس
41 ساعت
74٪ (415 رای)

SPSS، مخفف عبارت Statistical Package for the Social Science، به معني بسته‌ی آماري براي علوم اجتماعي است. نرم‌افزار SPSS، يک برنامه‌ی پر‌کاربرد، براي تحليل داده آماري است که براي اولين بار، نورمن اچ. ناي و همکارانش در سال 1968، آن را تولید کردند. امتياز اين نرم‌افزار در سال 2009، به شرکت IBM واگذار شد و هم‌اکنون اين شرکت، مسئول به روز‌رساني آن است. امروزه، داده‌هاي آماري، در اکثر رشته‌هاي علوم انساني، کشاورزي، فني و مهندسي و علوم پزشکي، کاربرد دارد و در نتيجه‌ی آن، نياز به استفاده از نرم‌افزارهاي آماري نيز، گسترش چشم‌گيري داشته است.

در اين ميان، در کشور ما، نرم‌افزار SPSS، بيشترين کاربرد را در بين نرم‌افزارهاي آماري موجود دارد؛ به طوري که در بیشتر مقالات و پايان‌نامه‌ها، ردپايی از خروجي‌هاي آماري نرم‌افزار SPSS، مشاهده مي‌شود.

اين نرم‌افزار، با طراحي ساده، اکثر آزمون‌هاي آماري را در اختيار ما قرار مي‌دهد تا بتوانيم تحليل‌هاي مناسب موضوع خود را انجام دهيم. در اين دوره‌ی آموزشي، بخش‌های مباني نظري آزمون‌ها، مسير آزمون‌ها و عملگرها در SPSS و در نتيجه، تحليل خروجي آزمون مهم هستند که در اين دوره‌ی آموزشي، هر سه مورد بالا، آورده شده است.

آموزش SPSS در مکتب‌پلاس، متفاوت با ديگر آموزش‌هاي موجود در بازار است و آموزش، شامل سه بخش می‌شود؛ 1- مباني آماري در هر فصل، ارائه مي‌شود و بيش از 20 درصد حجم آموزش را در بر‌مي‌گيرد، 2- آزمون و عملکردها در نرم‌افزار، به همراه آموزش گزينه‌هاي هر آزمون، که در حدود 20 درصد از حجم آموزش را در بر‌مي‌گيرد، 3- تحليل جداول خروجي هر آمار و آزمون، که 60 درصد از آموزش را پوشش مي‌دهد.

 

سرفصل‌های دوره آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

فصل اول - مقدمه اي بر نرم افزار آماري SPSS
04:55 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - تحليل توصيفي داده ها با نرم افزار SPSS
04:57 ساعت
00:57
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  

يکي از بخش هاي  آمار مباحث مربوط به آمار توصيفي مي باشد که در اين فصل به بررسي آماره هاي براي متغيرهاي اسمي، ترتيبي و مقياسي پرداخته مي شود و همچنين به دسته بندي متغيرها، ايجاد متغير جديد و نرمال بودن جامعه آماري آموزش داده مي شود.

شاخص هاي مرکزي و پراکندگي
"10:55
تحليل توصيفي براي متغيرهاي اسمي
"08:05
تحليل توصيفي براي متغيرهاي ترتيبي
"04:58
تحليل توصيفي براي متغيرهاي مقياسي
"09:20
دسته بندي متغيرها(Recode)
"08:19
ايجاد متغير جديد (compute)
"06:37
وضعيت نرمال بودن داده ها
"09:34
پروژه میانی دوم

 (الزامی)

100.0%
     
"240:00
فصل سوم - نمودارهاي آماري در SPSS
00:53 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - مقايسه ميانگين متغيرها با استفاده از آزمون پارامتريک و ناپارامتريک
11:21 ساعت
01:21
Combined Shape Created with Sketch. 16 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم - بخش يافته هاي آماري در پايان نامه و مقاله با استفاده از SPSS
13:38 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
65%
نمایش جلسات فصل  

در اين بخش يافته هاي آماري يک مقاله را همراه با توضيحات عملي آن در SPSS پرداخته مي شود. همچنين نحوه گزارش کردن آن در پايان نامه و مقاله آموزش داده مي شود.

گزارش آمار توصيفي
"12:36
انتخاب آزمون با استفاده از فرضيه و آزمون فرضيه ها
"16:14
کوییز
38.5%
     
"10:00
پروژه نهایی

 (الزامی)

61.5%
     
"780:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
سجاد محمدیان سجاد محمدیان

سجاد محمديان هاور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد جغرافيا و برنامه‌ريزی روستايی از دانشگاه شهيد بهشتی تهران است. او در زمينه مشاوره و راهبري سيستم اطلاعات جغرافيا و پياده سازي استارتاپ‌های مکانی فعال مي باشد. تاکنون پروژه‌های مختلف GIS را در کشور پياده‌سازی کرده است. به سامانه‌های اطلاعات جغرافيايی تحت وب (Web GIS) علاقه خاصی دارد و در برنامه‌نويسی سامانه‌های مکانی و تحت وب به زبان پايتون و سی شارپ نيز تجارب فراوانی دارد. همچنين با نرم‌افزارهای سنجش از دور و پردازش تصاوير ماهواره‌ای آشنا است.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف (اطلاعات بیشتر)
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

در دوره‌ی SPSS، سرفصل‌ها به گونه‌ای طراحي شده‌اند، که تمامی پيش‌نيازها، آموزش داده می‌شود و نيازي به هيچ‌گونه پيش‌نياز نیست.

دوره‌ی SPSS، براي تمامي کساني که علاقه به يادگيري و تدريس SPSS دارند، کاربردي و مفيد خواهد بود. همچنين اين دوره، بیشتر مباحث موجود در سرفصل‌هاي درسي رشته‌هاي مختلف را پوشش مي‌دهد.

 

ویژگی‌های دوره آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

نظرات  (7 نظر)

علی
13:00 - 1401/12/26
دانشجوی دوره
دوره بسیار عالی بود برخی مطالب باید با سوال متن مطرح بشوند که استاد در پاورپوینت ارائه دادند در کل بسیار عالی بود.
بیتا
00:15 - 1399/08/18
دانشجوی دوره
اون انتظاری که داشتم از این دوره را اصلا برآورده نکرد. فقط یه سری اسلاید پر از نوشته بود و مدرس از روی آن میخواند و دیگر هیچ! هیچ فرقی نداشت که من خودم یه جزوه را بشینم بخونم، هیچ تدریسی در کار نبود. در واقع برای خرید چند تا اسلاید هزینه کردم که اونا هم مسايل کلی که توی هر سایتی پیدا میشه را توضیح میدهند.
پشتیبانی مکتب‌خونه
بیتا عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhooneh.org
امیر
21:33 - 1399/07/01
فارغ‌التحصیل دوره
سطح تدریس زیر صفر، تسلط زیر زیر صفر
سیدحمید
13:11 - 1399/06/31
دانشجوی دوره
سلام و عرض ادب دوستان عزیز خارج از انصاف هستش این جوری قضاوت کردن خوب تدریس می کنند و ریز به ریز توضیح میدن دیگه ویدئو کارم که هست.
علی
20:19 - 1399/06/05
دانشجوی دوره
سطح سواد و دانش مدرس و نحوه انتقال نمرش صفر هست. واقعا صفر. به شدت از هزینه کردن این دوره پشیمان هستم چون هدر دادن هزینه و زمان است
احسان
18:57 - 1399/02/21
فارغ‌التحصیل دوره
تسلط مدرس دوره بشدت پایین هست و پیشنهاد نمیکنم، ضمن اینکه سر فصل ها هم ترتیب مناسبی نداره.
یوسف
14:17 - 1399/02/15
دانشجوی دوره
استاد این دوره از روی اسلاید اشتباه میخونه واقعا بدترین آموزشی بود که دیدم

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه شریف چقدر زمان می‌برد؟
صدور گواهی‌نامه‌ی رسمی از سوی دانشگاه شریف با توجه به پروسه‌های اداری، دورکاری پرسنل دانشگاه و زمانبر بودن فرآیند امضا توسط اساتید دانشگاه حداقل 4 ماه زمان خواهد برد. مکتب‌خونه به محض صدور گواهی‌نامه از سوی دانشگاه، آن را برای شما ارسال خواهد کرد. در صورت نیاز فوری، می‌توانید گواهی موقت پایان دوره را با ارسال درخواست به ایمیل info@maktabkhooneh.org دریافت نمایید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - مقدمه اي بر نرم افزار آماري SPSS
04:55 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  

در اين فصل توضيح کوتاهي در خصوص پردازش و تحليل داده با SPSSاز جمله نصب نرم افزار، آشنايي با ورودي هاي داده و همچنين روش هاي روايي و پايايي پرسشنامه را در نرم افزار SPSS آموزش داده مي شود.

نصب نرم افزار SPSS
"03:35
مقياس اندازه گيري
"07:19
آشنايي با محيط نرم افزار SPSS
"07:13