فراموشی رمز عبور
اگر رمز خود را فراموش کردید با نوشتن آدرس پست الکترونیک خود در قسمت زیر میتوانید رمز عبور جدید بسازید.


مبانی علوم شناختی

معرفی درس

علوم شناختی که به طور ساده به صورت «پژوهش علمی دربارهٔ ذهن و مغز» تعریف می‌شود، شاخه‌ای میان‌رشته‌ای است که از رشته‌های مختلفی مانند روان‌شناسی، فلسفه ذهن، عصب‌شناسی، زبان‌شناسی، انسان‌شناسی، علوم رایانه و هوش مصنوعی تشکیل شده است. این علم به بررسی ماهیت فعالیت‌های ذهنی مانند تفکر، طبقه‌بندی و فرایندهای که انجام این فعالیتها را ممکن می‌کند می‌پردازد. به صورت مشخص تر از جمله اهداف اصلی این رشته پژوهش در زمینه بینایی، تفکر و استدلال کردن، حافظه، توجه، یادگیری، و مباحثی مربوط به زبان می‌باشد. علوم اعصاب شناختی به بررسی نحوه اجرای پردازشهای شناختی در مغز می‌پردازد.

آهنگسازی که در سال ۱۸۱۳ در لایپزیگ (Leipzig) متولد شد و در ۱۸۸۳ پس از زندگی‌ای که شاید تنها صفت «پر فراز و نشیب» برازنده‌اش باشد، در ونیز از دنیا رفت. کسی که تأثیراتی گسترده و پایدار بر جهان ما بر جای گذاشته است، تأثیراتی که تنها محدود به عرصه‌ی موسیقی نمی‌شوند. در واقع زمینه‌های فلسفی، روانشناختی و سیاسی کارهای واگنر همواره او را به موضوعی حساس برای بحث تبدیل می‌کند.

چهار فصل اول این دوره توسط دکتر جواد حاتمی، چهار فصل دوم توسط دکتر مجید نیلی احمدآبادی و چهار فصل آخر توسط دکتر هادی مرادی ارائه شده است.

لیست جلسات 165 جلسه