فراموشی رمز عبور
اگر رمز خود را فراموش کردید با نوشتن آدرس پست الکترونیک خود در قسمت زیر رمز جدیدی را دریافت کنید.


درباره ما
هدف و آرمان
هدف مکتب‌خونه در دسترس قرار دادن آموزش با کیفیت بالا برای همه‌ی فارسی‌زبانان است. ما اعتقاد داریم که هیچ کس نباید به خاطر هیچ چیز از لذت یاد گرفتن محروم شود. نباید سن و سال یا مکان و موقعیت و امکانات مالی افرادی را از یاد گرفتن و موفقیت باز دارد.
رایگان بودن
تمام ویدئوهای آموزشی مکتب‌خونه رایگان در دسترس همه قرار دارد و همه افراد می توانند به صورت رایگان از محتوای آموزشی مکتب‌خونه استفاده کنند تا به دلیل محدودیت‌های مالی هیچ فردی از لذت آموزش محروم نباشد. در این مسیر اساتید مختلفی که کلاس های درسشان ضبط می شود کمک های فراوان و بی‌دریغی کرده اند و می کنند تا بتوانیم با کمک یکدیگر، فردایی روشن‌تر بسازیم.
مکتب‌خونه چگونه کار می‌کند؟

مکتب‌خونه در هر ترم تحصیلی، تعداد مشخصی درس از دانشگاه‌های برتر کشور را با هماهنگی استاد درس شروع به فیلم برداری می‌کند. سپس در طول ترم با ضبط جلسات درس، جلسات به صورت منظم و به مرور زمان با کمترین فاصله از برگزاری آن کلاس در دانشگاه، بر روی وبسایت قرار می‌گیرند. اینها درس‌هایی هستند که دارای برچسب «ترم جاری» بر روی خود هستند.

علاوه بر دروس «ترم جاری»، مکتب‌خونه سعی می‌کند که درس‌های آموزشی متنوع با موضوعات مختلف را با اجازه از مولفان آن‌ها (در صورت امکان)، بر روی سایت قرار دهد. بخش‌های «نرم افزارهای کاربردی»، «دانشگاه های برتر دنیا» و «خان آکادمی» از این دسته هستند.

همچنین برخی دانشجویان یا اساتید علاقه‌مند، که علاقه دارند درس‌های دانشگاه‌شان بر روی وبسایت مکتب‌خونه قرار بگیرد، از کلاس‌های ارائه شده در دانشگاه‌شان فیلم‌برداری می کنند و فیلم‌ها را برای مکتب‌خونه ارسال می‌کنند تا در صورت داشتن استانداردهای سایت، بر روی وبسایت مکتب‌خونه قرار بگیرد. درس‌هایی مانند درس‌های «پژوهشگاه رویان»، «دانشگاه صنعتی همدان» یا «دانشگاه صنعتی اصفهان» از این دسته هستند. شما نیز اگر علاقه‌مند به فیلم برداری از کلاستان و قرار گرفتن آن روی مکتب‌خونه هستید، با ما تماس بگیرید.

دانشگاه‌های همکار
دوستان
تخته سفید سایتی است برای به اشتراک گذاشتن ویدیوهای آموزشی.
تخته سفید با تمرکز بر ارایه سرویس برای کاربران با سرعت اینترنت پایین طراحی شده است.

نیمکت به تمام دانش آموزان ایرانی و فارسی زبان کمک می کند تا به با کیفیت ترین آموزش دسترسی داشته باشند. هر دانش آموزی می تواند کلاس مورد علاقه خود را انتخاب کند و پشت نیمکت خود درس بخواند.
نیمکت معتقد است که هر دانش آموزی می تواند در هر کلاسی که علاقه دارد، مستقل از توانایی مالی و دسترسی جغرافیایی، یک نیمکت مخصوص خود داشته باشد.

مالکیت معنوی
باید بدانید تمام محتوای مکتب‌خونه به صورت رایگان در اختیار شماست. به این معنی که شما آزاد هستید تا محتوای ما را به اشتراک بگذارید.
به شرط:
استفاده غیر تجاری: یعنی شما اجازه استفاده تجاری و کسب درآمد از این محتوا را ندارید.
عدم پخش بر روی بستر آنلاین دیگر: یعنی شما اجازه بازنشر این محتوا را بر روی بستر آنلاین دیگری ندارید.
با توجه به اینکه:
در صورتی که این محتوا را پخش می کنید، باید به وضوح این شرایط مالکیت معنوی را به دریافت کننده اعلام کنید. یکی از ساده ترین راه ها اشاره به همین صفحه است. مکتب‌خونه و تولیدکنندگان هیچ مسوولیتی در قبال نحوه استفاده و یا تبعات آن به هیچ نحوی را به عهده نمی‌گیرند.
مسئولیت‌ها
مسئولیت محتوا:
مکتب‌خونه مسئولیتی در قبال مطالبی که توسط تولیدکنندگان محتوا مطرح می‌شود ندارد و مسئولیت این مطالب بر عهده مدرس درس است.
مسئولیت مکتب‌خونه:
مکتب‌خونه هیچ‌ بخشی از اطلاعات شما را با هیچ سایت یا شخص حقیقی یا حقوقی به اشتراک نمی‌گذارد و از تکنیک های استاندارد برای حفظ امنیت سیستم خود و اطلاعات کاربران استفاده می‌کند.
مسئولیت کاربران:
استفاده کنندگان از مکتب‌خونه موظف هستند تمام قوانین مربوط به استفاده از سایت های اینترنتی کشور خود را رعایت کنند و مکتب‌خونه و تولیدکنندگان هیچ مسوولیتی در قبال نحوه استفاده و یا تبعات آن به هیچ نحوی را به عهده نمی‌گیرند.
همکاری
معرفی ما

شما می توانید مکتب‌خونه را به هر صورت که دوست دارید در رسانه‌ی خود شامل بلاگ، سایت، روزنامه یا تلویزیون یا حتی روزنامه دیواری مدرسه تان معرفی کنید. لطفا با ما تماس بگیرید و ما را مطلع و خوشحال کنید.
برای معرفی می توانید از المان های گرافیکی که در پیوند زیر قرار دارد استفاده کنید.
دریافت المان های گرافیکی

تولید محتوا
هدف اصلی ما ایجاد بستری برای گسترش دروس آنلاین فارسی است. اگر شما نیز به آموزش علاقه دارید می‌توانید از آموزش‌های خود به عنوان نمونه فیلم تهیه نمایید و برای ما ارسال کنید تا پس از بررسی فیلم ها و در صورت تایید بر روی مکتب‌خونه قرار دهیم.
همیاران مکتب‌خونه

بدون شک بدون کمک و همیاری بی­ شائبه این دوستان مکتب‌خونه نمی توانست به جایگاه کنونی خود برسد و درس های گوناگون و جدید در مکتب‌خونه قرار نمی گرفت:


مسعود جعفری، فارغ التحصیل اقتصاد، دانشگاه صنعتی شریف
سجاد رازانی، دانشجوی MBA، دانشگاه صنعتی مالک اشتر
علی محمد ربانی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر، دانشگاه واترلو

بیشتر
همراهان مکتب‌خونه

    همچنین ما در مراحل مختلف از یاری عده‌ی زیادی از دوستانمان بهره مند شده ایم. مکتب‌خونه به همراهی دوستان زیر افتخار می کند:


  • حسین رستگار مقدم، دانشجوی علوم کامپیوتر
  • بهاره مصطفی زاده، دانشجوی کامپیوتر، دانشگاه شریف
  • سید فواد مطهری، دانشجوی فیزیک، دانشگاه شریف

  • بیشتر