فراموشی رمز عبور
اگر رمز خود را فراموش کردید با نوشتن آدرس پست الکترونیک خود در قسمت زیر میتوانید رمز عبور جدید بسازید.


مکتب‌خونه، آموزش مجازی با کیفیت برای همه

مکتب‌خونه بزرگ‌ترین رسانه دیجیتال آموزش مجازی در ایران است که در بیش از 6 سال فعالیت خود توانسته است خدمتی بزرگ در جهت دسترسی ایرانیان و فارسي‌زبانان سراسر دنیا به آموزش با کیفیت فارسی ارائه دهد. هدف مکتب‌خونه در دسترس قرار دادن آموزش با کیفیت بالا برای همه‌ی فارسي‌زبانان است. ما اعتقاد داریم که هیچ کس نباید به خاطر هیچ چیز از لذت یاد گرفتن محروم شود. نباید سن و سال یا مکان و موقعیت و امکانات مالی افرادی را از یادگیری و موفقیت باز دارد.

در این راستا خدمات مکتب‌خونه به دو گروه اصلی دوره‌های مکتب‌پلاس و دروس دانشگاهی تقسیم مي‌شود.

مکتب‌پلاس: نسل جدید آموزش مجازی در ایران برای دوره‌های مهارت‌محور

مکتب پلاس نسل جدید آموزش مجازی در ایران است که توسط مکتب‌خونه برای اولین بار در ایران ارائه شده است. دوره‌های مکتب‌پلاس، دوره‌های کوتاه‌مدت کاربردی هستند که با همکاری دانشگاه‌های برتر کشور تهیه مي‌شوند و به صورت تعاملی ارائه مي‌شوند. هدف از این دوره‌ها تربیت نیروی کار مورد نیاز برای ورود به بازار کار است به صورتی که افراد با کسب مهارت مورد نیاز و گذراندن دوره، می‌توانند در شرکت‌ها یا به صورت فردی مشغول به کار شوند و کسب درآمد کنند.

از ویژگی‌های دوره‌های مکتب‌پلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت گواهی‌نامه معتبر از دانشگاه برگزارکننده دوره در صورت قبولی در دوره
  • پروژه‌محور بودن دوره‌ها و طراحی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی
  • حضور راهنما برای دوره‌ها به منظور تصحیح پروژه‌های دانشجویان و پاسخ به سوالات آن‌ها
  • وجود آزمون، تمرین و محیط تعاملی برای افزایش عمق یادگیری
  • ارتباط با دیگر دانشجویان دوره از طریق تالار گفتگو

دروس دانشگاهی: دسترسی رایگان به فیلم‌های دروس برترین دانشگاه‌های ایران

مکتب‌خونه با ضبط و ارائه دروس اساتید برتر از دانشگاه‌های برتر و تراز اول کشور و ارائه رایگان آن‌ها مجموعه‌ای بي‌نظیر از بیش از 300 درس و 8،000 ویدئو آموزشی با کیفیت و رایگان در حوزه های مختلف ایجاد کرده است. در سال گذشته بیش از 600 ترابایت از ویدئوهای آموزشی این بخش توسط دانشجویان اقصی نقاط کشور و جهان دانلود شده است.

هدف از دروس دانشگاهی مکتب‌خونه و ارائه رایگان آن‌ها اینست که همه افراد بتوانند به صورت رایگان از محتوای آموزشی با کیفیت دانشگاه‌های برتر استفاده کنند تا به دلیل محدودیت‌های مالی هیچ فردی از لذت آموزش محروم نباشد. در این مسیر اساتید مختلفی که کلاس های درسشان ضبط می شود کمک های فراوان و بی‌دریغی کرده اند و می کنند تا بتوانیم با کمک یکدیگر، فردایی روشن‌تر بسازیم.

مکتب‌خونه در هر ترم تحصیلی، تعداد مشخصی درس از دانشگاه‌های برتر کشور را با هماهنگی استاد درس شروع به فیلم‌برداری مي‌کند. سپس در طول ترم با ضبط جلسات درس، جلسات به صورت منظم و به مرور زمان با کم‌ترین فاصله از برگزاری آن کلاس در دانشگاه، بر روی وب‌سایت قرار مي‌گیرند.

همچنین برخی دانشجویان یا اساتیدکه علاقه دارند درس‌های دانشگاه‌شان بر روی وب‌سایت مکتب‌خونه قرار بگیرد، از کلاس‌های ارائه شده در دانشگاه‌شان فیلم‌برداری می کنند و فیلم‌ها را برای مکتب‌خونه ارسال مي‌کنند تا در صورت داشتن استانداردهای سایت، بر روی وبسایت مکتب‌خونه قرار بگیرد.

اصلی‌ترین دانشگاه‌های همکار مکتب‌خونه

مالکیت و مسئولیت‌ها

مالکیت تمامی محتوای مکتب‌خونه، چه ویدئوهای رایگان دروس دانشگاهی و چه ویدئوها، پروژه‌ها و دیگر محتوای دوره‌های مکتب‌پلاس همگی متعلق به مؤلف، دانشگاه و مکتب‌خونه و بازنشر آن‌ها خلاف قانون است.

همچنین مکتب‌خونه مسئولیتی در قبال مطالبی که توسط تولیدکنندگان محتوا مطرح می‌شود ندارد و مسئولیت این مطالب بر عهده مدرس درس و دانشگاه است.

مکتبخونه محصول شرکت "ندای دانش همراه ایرانیان - سهامی خاص" است و تمام حقوق آن متعلق به این شرکت است.