00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
امکان ثبت نام در این دوره وجود ندارد.
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مقدماتی تحلیل تکنیکال

دوره‌های مکتب‌پلاس
14 ساعت
95٪ (287 رای)

سرمایه‌گذاری واژه‌ای است که یقیناً همه شما آن را شنیده‌اید و بارها این کار را انجام داده‌اید. سرمایه‌گذاری مختص افراد ثروتمند نیست و هر فردی با هر سرمایه‌ای می‌تواند این فعالیت را انجام دهد. هدف از سرمایه‌گذاری این است که بخشی از پولی را که برای گذران زندگی روزمره خود نیاز ندارید در قالب‌های مختلف و به امید افزایش دارایی سرمایه‌گذاری کنید.

وارن بافت (Warren Buffett) در تعریف سرمایه‌گذاری می‌گوید: "سرمایه‌گذاری، فرایند برنامه‌ریزی برای پول است تا در آینده پول بیشتری نصیب شما بشود" سرمایه‌گذاری به‌خودی‌خود امری ساده است، پیامد این موضوع است که می‌تواند آثار خاصی را در زندگی شما داشته باشد. فردی را در نظر بگیرید که بدون دانش کافی و باتوجه‌به شرایط زندگی خود نمی‌تواند ریسکی را متحمل شود. این فرد برای سرمایه‌گذاری ناگزیر است که نرخ بهره بدون ریسک (بانک، اوراق و ...) را انتخاب نماید.

تحلیل تکنیکال یکی از مهم‌ترین موارد در آموزش بورس است .تحلیل تکنیکال در واقع یک هنر است که به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌هایی که شامل ابزار، نمودار، اندیکاتور و ... است به پیش‌بینی قیمت‌ها بپردازید و مهم‌تر از آن این است که در این دوره ما به شما پیش‌بینی را نمی‌آموزیم بلکه گامی فراتر از آن می‌رویم و می‌گوییم به جای پیش‌بینی که می‌تواند با عوامل محیطی و داخلی صنعت که شامل ریسک‌های سیستماتیک و غیرسیستماتیک نیز می‌شود تغییراتی در روند سهم و نوع تحلیل اتفاق می‌افتد به این مرحله برسید که اگر این اتفاق برای سهم و یا شاخصی رخ بدهد انتظار بازار برای آن سهم و یا شاخص چه خواهد بود بنابراین درست است که پیش‌بینی شیرین است و در طی زمان و تجربه می‌تواند به وجود بیاید ولی عاقلانه‌ترین کار این است که به جای پیش‌بینی حقایق را تحلیل کنیم.

برای این‌که بتوانید در بازارهای مالی و در این طوفان نوسانات جان سالم به در ببرید می‌بایست نقشه راه را بلد باشید، در این میان آموختن روش و نوع تحلیل مهم و قابل تأمل است. ازاین‌جهت افراد در قدم اول می‌بایست که بازارهای مالی را بشناسند تا بتوانند آن‌ها را تحلیل کنند.

در این دوره سعی داریم تا با استفاده از تحلیل فنی شما را در پیش‌بینی قیمت‌ها در بازارهای مختلف مالی، بخصوص بازار سرمایه ایران آشنا کنیم.

بازارهای مالی جذاب و خطرناک هستند، ازاین‌جهت افرادی که وارد بازار سرمایه می‌شوند باید بتوانند با استفاده از تحلیل‌های کاربردی در بازار خریدوفروش کنند، استفاده از و داشتن یک استراتژی معاملاتی می‌تواند شما را در رسیدن به نقطه ایده‌آل در این بازار نزدیک کند، ضرورت این دوره آموزشی این است که سرمایه‌گذاران با ابزارهای موجود در تحلیل تکنیکال آشنا شده و بتوانند معاملات موفقی در بازار داشته باشند.

به دلیل وجود ریسک ناشی از عدم سواد مالی و به خطر افتادن سرمایه افرادی که در این بازارها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌بایست با دید باز و به کمک تحلیل وارد این بازارها شد.

سرفصل‌های دوره آموزش مقدماتی تحلیل تکنیکال

فصل اول: مقدمه ورود به بازار سرمایه
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم: انواع نمودارها، روند، حمایت و مقاومت و کانال
01:16 ساعت
01:16
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: الگوهای کندل استیک
00:13 ساعت
00:13
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به معرفی الگوهای کندل استیک یا شمعی خواهیم پرداخت و یک مثال کاربردی از تحلیل با این ابزار را بررسی می‌کنیم.

مقدمه
"01:46
مهم‌ترین الگوهای کندل استیک
"12:04
اسلایدهای فصل سوم
"00:01
فصل چهارم: الگوهاي كلاسيك
01:48 ساعت
01:36
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم: انواع گپ و شيوه معامله به كمك گپ‌ها
00:35 ساعت
00:35
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تعريف شكاف‌های قيمتي و انواع آن‌ها و نحوه معامله با اين ابزار در اين بخش می‌تواند به شما يك سيستم معاملاتی خاص و خوبي ارائه دهد.

مقدمه
"01:33
معامله کردن به کمک گپ‌ها
"09:34
انواع گپ‌ها
"17:42
مثال گپ در بازار
"07:08
اسلایدهای فصل پنجم
"00:01
فصل ششم: فيبوناچي و انواع آن
01:01 ساعت
01:01
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

همان‌طور كه مي‌دانيد فيبوناچی در علوم و طبيعت كاربرد دارد، در اين قسمت كاربرد آن در بازار سرمايه باعث خواهد شد كه شما بتوانيد تصوير بهتری از اهداف صعودی و نزولی سهم داشته باشيد.

مقدمه
"01:06
فیبوناچی اصلاحی
"24:30
فیبوناچی Expansion و Projection
"15:01
ناحیه پر پتانسیل بازگشتی (PRZ)
"21:13
اسلایدهای فصل ششم
"00:01
فصل هفتم: اندیکاتورها و واگرایی
01:25 ساعت
01:25
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

استفاده از اين مفهوم در انديكاتورها به شما تاييد و عدم تاييد شكست‌ها، حمايت‌ها و مقاومت‌ها را مي‌دهد.

مقدمه
"00:55
میانگین متحرک
"11:51
RSI
"18:08
Bollinger Bands
"13:15
Stochastic
"06:29
واگرایی‌ها
"19:15
مثال اندیکاتورها
"15:09
اسلایدهای فصل هفتم
"00:01
فصل نهم - کاربرد تحلیل تکنیکال مقدماتی در بازار ارزهای دیجیتال
00:11 ساعت
00:11
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به یک نمونه کاربردی از تحلیل تکنیکال مقدماتی در بازار ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت.

مثال کاربردی از تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین
"11:49
فایل جانبی مربوطه
"00:05
وبینار پرسش و پاسخ و رفع اشکال
01:49 ساعت
01:49
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
قاسم کریمی قاسم کریمی

قاسم کریمی، مؤسس انجمن مديريت و انجمن بازار سرمايه دانشگاه شريف، دانش‌آموخته مهندسي نفت و کارشناسی‌ارشد مديريت كسب‌و‌كار در حوزه مالي (MBA Finance) از دانشگاه صنعتي شريف هستند.

از سوابق کاری ایشان می‌توان به كارشناس شركت فرابورس ايران، مشاور سرمايه‌گذاري شركت مديريت سرمايه كيان در حوزه تأمين مالي، كارشناس تحليل بنيادي بورس 24 به طور خاص صنعت پتروشيمي و مدرس دوره‌های آموزشی تحلیل تکنیکال و بنيادي دانشگاه صنعتی شریف، تهران، اميركبير و دانشگاه‌هاي شهرستان‌ها، شعبه مركزي شركت كارگزاري مفيد، همكاري با سازمان‌ها و شركت‌ها اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش مقدماتی تحلیل تکنیکال

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (27 نظر)

صفحه 

از 

3

زیبا
14:12 - 1399/11/01
دانشجوی دوره
راضی نبودم .از شرکت در دوره پشیمان شدم ورهاش کردم.از مکتبخونه توقع همچین دوره ای رو نداشتم.
پشتیبانی مکتب‌خونه
زیبا عزیز؛ از این که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشته اید بسیار سپاسگزاریم. ویدئوهای این دوره اصلاح و مجدد بارگذاری شده اند.
امین
22:46 - 1399/10/11
دانشجوی دوره
اصلا خوب نبود و خیلی سریع از روی مباحث رد میشدن
پشتیبانی مکتب‌خونه
امین عزیز؛ از این که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشته اید بسیار سپاسگزاریم. ویدئوهای این دوره اصلاح و مجدد بارگذاری شده اند.
علی
13:14 - 1399/09/04
دانشجوی دوره
با سلام من این دوره رو و یک دوره دیگر از این استاد را گرفتم. اوایل فکر می کردم که چون تخصصی از این رشته ندارم برایم گویا نیست. هر دو دوره را در اواسط آن رها کردم. استاد از روی یک نوشتار شروع به خواندن متن می کند و اصلا کاربردی نمی باشد. همین دوره را آقای جلایر به زیبایی تمام توضیح دادند و من دوره اول و دوم ایشان را شرکت کردم و خیلی راضی هستم.
پشتیبانی مکتب‌خونه
علی عزیز؛ از این که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشته اید بسیار سپاسگزاریم. ویدئوهای این دوره اصلاح و مجدد بارگذاری شده اند.
فاطمه
13:47 - 1399/08/28
دانشجوی دوره
فقط تعدادی ابزار رو معرفی کردن و هیچی در مورد استراتژی معامله نگفتن. همون ابزارها رو هم صرفا از رو خوندن و گذرا رد شدن. من نصفه کاره رهاش کردم. اون دوره رایگانی که دادین خیلی بهتره سرفصلاش.
پشتیبانی مکتب‌خونه
فاطمه عزیز؛ از این که همراه ما هستید سپاسگزاریم. لازم به ذکر می باشد که ویدئوهای این دوره اصلاح و مجدد بارگذاری شده اند.
سامان
13:48 - 1399/08/21
دانشجوی دوره
استاد دوره اطلاعات بسیار مفیدی دارند. ولی با توجه به مقدماتی بودن این دوره به نظر من باید بیشتر توضیح میدادند و یک مقدار با حوصله تر مباحث را تکمیل میکردند. ولی آموزش استراتژی بسیار خوب و دقیقی داشتند.
رضا
10:18 - 1399/08/20
دانشجوی دوره
برای شروع خیلی میتونه مفید و کمک کننده باشه مطالبی که گفته میشه واقعا پایه ای هستند...اما کافی نیستند
حمید
20:41 - 1399/08/19
دانشجوی دوره
دوره اش خوب بود خلاصه بود بنظرم رو اندیکاتورها و اوسیلاتورها بیشتر میشد مانور داد راجع به استراتژی ها هم بهتر که بیشتر توضیح و تشریح بشه
سعید
19:05 - 1399/08/19
دانشجوی دوره
دوره خیلی خیلی خوبی هستش، برای من خیلی به درد بخور بود واقعا
مرتضی
15:52 - 1399/08/18
دانشجوی دوره
این درس مطابق سرفصلهای درس استاندارد تحلیل تکنیکال بود و پوشش خوبی داشت
سجاد
17:12 - 1399/07/28
فارغ‌التحصیل دوره
دوره بسیار خوبی بود. با توجه به اینکه حجم مطالب زیاد و مدت زمان ویدیوها کم است باید هنگام تدریس با دقت به تک تک نکات گفته شده گوش داد و چندین بار نگاه کرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: مقدمه ورود به بازار سرمایه
00:28 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم: انواع نمودارها، روند، حمایت و مقاومت و کانال
01:16 ساعت
01:16
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: الگوهای کندل استیک
00:13 ساعت
00:13
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به معرفی الگوهای کندل استیک یا شمعی خواهیم پرداخت و یک مثال کاربردی از تحلیل با این ابزار را بررسی می‌کنیم.

مقدمه
"01:46
مهم‌ترین الگوهای کندل استیک
"12:04
اسلایدهای فصل سوم
"00:01
فصل چهارم: الگوهاي كلاسيك
01:48 ساعت
01:36
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم: انواع گپ و شيوه معامله به كمك گپ‌ها
00:35 ساعت
00:35
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تعريف شكاف‌های قيمتي و انواع آن‌ها و نحوه معامله با اين ابزار در اين بخش می‌تواند به شما يك سيستم معاملاتی خاص و خوبي ارائه دهد.

مقدمه
"01:33
معامله کردن به کمک گپ‌ها
"09:34
انواع گپ‌ها
"17:42
مثال گپ در بازار
"07:08
اسلایدهای فصل پنجم
"00:01
فصل ششم: فيبوناچي و انواع آن
01:01 ساعت
01:01
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

همان‌طور كه مي‌دانيد فيبوناچی در علوم و طبيعت كاربرد دارد، در اين قسمت كاربرد آن در بازار سرمايه باعث خواهد شد كه شما بتوانيد تصوير بهتری از اهداف صعودی و نزولی سهم داشته باشيد.

مقدمه
"01:06
فیبوناچی اصلاحی
"24:30
فیبوناچی Expansion و Projection
"15:01