00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 3 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
129,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
159,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش +Security

دوره‌های مکتب‌پلاس
21 ساعت
26٪ (73 رای)

کاربرد دوره آموزش +Security چیست؟

تمام سیستم‌عامل‌های شبکه (NOS) باید امنیت کافی برای محافظت از شبکه در مقابل دسترسی‌های غیرمجاز را تأمین کنند. با اتصال بیشتر شبکه‌های کامپیوتری به اینترنت، هرکسی در هرجای دنیا می‌تواند به شبکه شما نفوذ کند. حتی به نظر می‌رسد در دنیای امروز، هک کردن به یکی از سرگرمی‌های افراد تبدیل شده است.

ابتدایی‌ترین لایه امنیت از طریق حساب‌های کاربری انجام می‌شود که به کاربران حق دسترسی به منابع شبکه را می‌دهد. این لایه امنیتی منابعی را که کاربران به آن دسترسی دارند، کنترل می‌کند. در واقع، حساب‌های کاربری توسط رمزهای عبور ایمن می‌شوند؛ بنابراین سیاست رمز عبور مناسب را می‌توان سنگ بنای امنیت و شبکه دانست.

امنیت شبکه فرایند انجام اقدامات پیشگیرانه فیزیکی و نرم‌افزاری برای محافظت از زیرساخت شبکه از دسترسی‌های غیرمجاز، سوء عملکرد، تغییر، تخریب یا افشای نامناسب است. در نهایت این فعالیت‌ها یک بستر امن برای کامپیوترها، کاربران و برنامه‌ها به‌منظور انجام مجاز عملکردهای حیاتی در یک محیط امن ایجاد می‌کنند.

دوره آموزش +Security مکتب‌خونه دقیقاً به همین منظور تهیه دیده شده است. دانشجویان در این دوره اصطلاحات اولیه امنیت و روش‌های مختلف امن‌سازی سیستم عامل و شبکه به همراه انواع تهدیدات و نحوه عملکرد آنها را می‌آموزند.

 

هدف از یادگیری دوره آموزش +Security چیست؟

امنیت شبکه عملی است که از نفوذ غیرمجاز به شبکه‌های شرکتی جلوگیری و محافظت می‌کند؛ بنابراین انتظار می‌رود دانشجویان با گذراندن دوره آموزش امنیت، بتوانند فهم اولیه از موضوعات امنیت و شبکه کسب کنند، به بررسی تهدیدات بپردازند و راهکارهای ساده برای مواجهه با تهدیدات را ارائه دهند.

 

دوره آموزش +Security مناسب چه کسانی است؟

 • تمامی علاقه‌مندان به مباحث امنیت و شبکه
 • متخصصان شبکه
 • کارشناسان مخابرات
 • مدیران شبکه شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی 
 • کسانی که مباحث CEH و تست نفوذ علاقه دارند.

 

بعد از فراگیری دوره آموزش +Security چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

در دوره آموزش +Security با اصطلاحات اولیه در این زمینه آشنا می‌شوید و درک اولیه‌ای از مفاهیم آن کسب می‌کنید. در این دوره علاوه بر کسب مهارت‌های مدیریت ریسک و دسترسی، با انواع تهدیدات شبکه آشنا می‌شوید و می‌توانید به‌خوبی با آن‌ها مواجهه کرده و امنیت هاست (Host)، داده‌ها و اپلیکیشن‌های خود را تأمین کنید. مهارت‌های کسب‌شده در این دوره راه‌گشای شما دانشجویان برای انتخاب مسیر صحیح و دستیابی سریع‌تر به دانش تخصصی امنیت اطلاعات و شبکه خواهد بود.

در این دوره کوییز، تمرینات و پروژه‌هایی برای شما در نظر گرفته شده است که می‌توانید با کمک آن‌ها میزان مهارت‌های کسب‌شده خود را بسنجید و آن‌ها را به چالش بکشید. اگر بتوانید نمره مورد نظر را از این پروژه‌ها و تمرینات بگیرید، گواهینامه‌ای برایتان صادر می‌شود که نشان‌دهنده میزان مهارت و تسلط شما بر موضوعات امنیت و شبکه است.

سرفصل‌های دوره آموزش +Security

فصل اول: مدیریت ریسک و ارزیابی مخاطرات
00:38 ساعت
00:38
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

امروزه بسیاری از اطلاعات سازمانی مکانیزه شده‌اند و این امر موجب به‌وجودآمدن خطرات زیادی از جمله حمله هکرها به سیستم‌ها شده است. اهمیت و ضرورت شناخت ریسک‌ها و خطرات احتمالی برای سازمان‌ها انکارناپذیر است. از این رو در فصل اول آموزش +Security به آموزش مدیریت ریسک و ارزیابی مخاطرات پرداختیم.

مقدمه
"10:24
مدیریت ریسک - بخش اول
"13:54
مدیریت ریسک - بخش دوم
"13:51
فصل دوم: مانیتورینگ امنیت شبکه
00:30 ساعت
00:25
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

مانیتورینگ امنیت شبکه از جمله مهم‌ترین مباحث در آموزش +security محسوب می‌شود که توجه بسیاری از کارشناسان امنیت IT و شبکه را به خود جلب کرده است. بررسی و تحلیل وضعیت شبکه و گزارش‌دهی بر اساس معیارهای تعریف شده از سمت مدیران شبکه یا سیستم عامل‌ها هدف اصلی مانیتورینگ شبکه است. در فصل دوم این دوره روش‌های ایجاد امنیت با راهکارهای طراحی، مانیتورینگ و استفاده از تجهیزات ایمن‌سازی در شبکه را به‌خوبی فرامی‌گیرید.

روش‌های ایجاد امنیت با راهکارهای طراحی و مانیتورینگ
"14:29
روش‌های ایجاد امنیت با استفاده از تجهیزات امن‌سازی در شبکه
"10:46
کوییز - مانیتورینگ امنیت شبکه
100.0%
     
"05:00
فصل سوم: تجهیزات امن‌سازی در شبکه
02:37 ساعت
00:34
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل  

بخش بزرگی از امنیت شبکه به امنیت تجهیزات آن اشاره دارد. برقراری امنیت فیزیکی برای جلوگیری از حملات و نفوذ هکرها به شبکه از مهم‌ترین مسائلی است که در آموزش +security مطرح می‌شود. در این فصل راهکارهای امن‌سازی و مواجهه با intrusion به شما آموزش داده می‌شود.

راهکارهای امن‌سازی و مواجهه با Intrusion - بخش اول
"15:50
راهکارهای امن‌سازی و مواجهه با Intrusion - بخش دوم
"18:21
کوییز - تجهیزات امن‌سازی در شبکه
10.3%
     
"03:00
تمرین - عملکرد دیواره آتش (Firewall)

 (الزامی)

89.7%
     
"120:00
فصل چهارم: مدیریت دسترسی
03:35 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
17%
نمایش جلسات فصل  

با محدودکردن دسترسی‌ها به منابع شبکه می‌توان بهتر و راحت‌تر امنیت شبکه را تأمین کرد. مدیریت دسترسی مفهومی است که دقیقاً به این موضوع اشاره دارد. احراز هویت کاربر و کنترل مجوز راهکارهایی است که به شما کمک می‌کند کاربران مختلفی را که از منابع شما استفاده می‌کنند شناسایی و کنترل کنید. در این فصل با مفهوم مدیریت دسترسی و راهکارهای آن آشنا می‌شوید

مدیریت و ابزار دسترسی‌ها
"11:14
مدیریت دسترسی‌ها با احراز هویت
"16:35
کوییز - مدیریت دسترسی
23.5%
     
"08:00
تمرین - SSO

 (الزامی)

76.5%
     
"180:00
فصل پنجم: تهدیدات شبکه‌های بی‌سیم و امن‌سازی محیط ابری
00:37 ساعت
00:33
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

تأمین امنیت شبکه‌های وایرلس امروزه به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها تبدیل شده است. اولین گام در ایمن‌سازی شبکه‌های وایرلس این است که تهدیدات آن را شناسایی کنید؛ بنابراین در این فصل با انواع تهدیدات شبکه‌های وایرلس آشنا می‌شوید. همچنین با وجود پیشرفت چشمگیری محیط ابری همچنان بسیاری از سازمان‌ها به دلیل عدم اطلاع از نحوه امن‌سازی اطلاعات در ابر از این تکنولوژی دوری می‌کنند. از همین رو در این فصل از آموزش +security به چگونگی امن‌سازی محیط ابری می‌پردازیم.

تهدیدات و زمینه‌های نفوذ در شبکه وایرلس
"11:11
کوییز - تهدید‌ها در شبکه‌های بی‌سیم
50.0%
     
"02:00
آشنایی با ساختار محیط ابری
"12:19
امنیت محیط ابری
"10:05
کوییز - محیط ابری
50.0%
     
"02:00
فصل ششم: امنیت هاست (Host)، داده‌ها و اپلیکیشن‌ها
03:27 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

امنیت هاست از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان این حوزه است. چراکه کاربران زیادی به هاست متصل می‌شوند و در صورت آلوده شدن هاست یا ازبین‌رفتن امنیت آن، تمام افراد متصل به آن دچار ضرر می‌شوند. همچنین امنیت دیتا به‌منظور حفظ حریم خصوصی آن‌ها و جلوگیری از هک یا دسترسی‌های غیرمجاز افراد از دیگر مسائل ضروری است. در این فصل به آموزش امنیت هاست، دیتا و اپلیکیشن‌ها می‌پردازیم.

امنیت داده , سیستم و اپلیکشن‌ها - بخش اول
"09:19
امنیت داده , سیستم و اپلیکشن‌ها - بخش دوم
"14:30
کوییز - امنیت هاست (Host)، داده‌ها و اپلیکیشن
13.3%
     
"04:00
تمرین - انواع حملات در دنیای امنیت

 (الزامی)

86.7%
     
"180:00
فصل هفتم: رمزنگاری
03:51 ساعت
00:42
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
17%
نمایش جلسات فصل  

رمزنگاری شاخه‌ای از امنیت اطلاعات به شمار می‌رود. روش‌ها و الگوریتم‌های متنوعی برای رمزنگاری وجود دارد که پایه و اساس آن‌ها دو متدولوژی رمزنگاری متقارن و نامتقارن است. در این فصل با ساختار و متدهای رمزنگاری آشنا می‌شوید.

ساختار، متدها و الگوریتم‌های رمزنگاری
"26:10
زیرساخت کلید عمومی و Trust Models
"16:42
کوییز - رمزنگاری
25.7%
     
"09:00
تمرین - رمزنگاری

 (الزامی)

74.3%
     
"180:00
فصل هشتم: تهدیدات، نفوذ و آسیب‌پذیری
02:51 ساعت
00:44
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
16%
نمایش جلسات فصل  

شناسایی تهدیدات، نفوذ و آسیب‌پذیری به شما کمک می‌کند تا راه مقابله با آن‌ها را یاد بگیرید و از شبکه خود محافظت کنید. مهندسی اجتماعی در حوزه امنیت و شبکه به معنای کارکردن روی ذهن افراد و فریب‌دادن آن‌ها برای انجام کارهایی است که امنیت اطلاعات را تهدید می‌کند. مهندسی اجتماعی روش‌های متعددی دارد و در چندین مرحله انجام می‌شود. در این فصل از آموزش +security به بررسی این موضوعات می‌پردازیم.

انواع تهديدات و نقش بدافزارها
"31:47
مهندسی اجتماعی و تهدیدات فیزیکی
"12:16
کوییز - تهدیدات، نفوذ و آسیب‌پذیری
21.2%
     
"07:00
تمرین - شناسایی آسیب‌پذیری‌ها

 (الزامی)

78.8%
     
"120:00
فصل نهم: مواجهه با مخاطرات و فرآیندهای واکنش سریع در بازیابی
02:31 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

مدیریت امنیت به شناسایی دارایی‌های سازمان مانند افراد، ساختمان‌ها، ماشین‌آلات، سیستم‌ها و دارایی‌های اطلاعاتی و به دنبال آن توسعه، مستندسازی و اجرای سیاست‌ها و رویه‌های حفاظتی اشاره دارد. متخصصان امنیت و شبکه باید به چگونگی مواجهه با مخاطرات کاملاً آگاه باشند تا بتوانند در مواقع خطر اقدام مناسب و سریع را انجام دهند. از مهم‌ترین فاکتورها در حوزه امنیت و شبکه سرعت عمل است؛ بنابراین در این فصل علاوه بر آموزش آموزش مدیریت امنیت، مواجهه با مخاطرات و فرایندهای واکنش سریع در بازیابی آشنا می‌کنیم.

مدیریت امنیت در دسترسی‌ها
"09:56
آشنایی با مفاهیم و کاربردهای Disaster Recovery و Incident Response
"17:52
کوییز - مفاهیم و کاربردهای Disaster Recovery و Incident Response
13.3%
     
"04:00
تمرین - سناریوهای Backup

 (الزامی)

86.7%
     
"120:00
اسلایدها
منابع

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
رضا حسین زاده رضا حسین زاده

رضا حسین‌زاده مدرس، مشاور و متخصص امنیت و شبکه‌، بیش از ده سال سابقه تدریس دوره های تخصصی در زمینه امنیت و گرایش‌های مختلف شبکه را دارد و از سال 1384 در آموزشگاه‌ها و مؤسسات مختلف داخل و خارج از کشور تدریس نموده اند.

وی دارای مدارک بین المللی مختلف در زمینه شبکه مانند ویندوز سرور‌های Microsoft، تجهیزات شبکه Cisco، تجهیزات Voip و در زمینه امنیت مانند CEH، امنیت شبکه‌های وایرلس و امنیت ویندوز سرور است.

رضا حسین‌زاده در شرکت‌ها و ارگان‌های مختلفی در ایران و در سازمان‌‌های مختلف اماراتی به عنوان طراح و مشاور شبکه فعالیت داشته‌اند و همچنین از جمله مؤسسات و آموزشگاه هایی که ایشان در آن‌ها همکاری داشته اند می‌توان به مجتع فنی تهران، مؤسسه آموزشی عصر شبکه، شرکت نورا ایمن سیستم، شرکت صاایران، شرکت انستیتو ایزایران، شرکت ایز‌ایران و گروه آموزشی ویستا اشاره کرد. 

 

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش +Security

مجموعه کتاب‌های رفرنس امنیت و شبکه در این دوره به‌عنوان منبع در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن‌ها، جستجوی مفاهیم در اینترنت همراه با معرفی ابزارهای موردنیاز به‌عنوان منبع مکمل معرفی می‌شود.

برای استفاده کامل از دوره آموزش سکیوریتی پلاس، بهتر است دوره +Network را گذرانده باشید. 

این دوره پیش نیاز دوره های تخصصی امنیت مانند CEH و دوره های تست نفوذ است.

آموزش اصول شبکه (Network+)
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش +Security

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (1 نظر)

شهیاد
14:36 - 1400/02/25
فارغ‌التحصیل دوره
تسلط استاد بر مطالب خوب و تحسین برانگیز بود ، تدریس این دوره از کتاب Security + Sybex صورت میگیرد و در نتیجه محتوا و مطالبی که استاد آماده کرده و به صورت اسلاید در آورده انگلیسی ان، به نظر من اگر استاد اسلاید ها و مطالبی که میخواستن توضیح بدن رو ترجمه میکردن، درک بهتری از Security+ در دانشجویان شکل میگرفت. در کل برای درک بهتر این دوره باید زبان انگلیسی رو در حد متوسط بلد باشید((تا حداقل بتونید مطالب رو بفهمید و اونا رو از منابع خارجی دنبال کنید)) ممنون از مکتب خونه بابت این دوره

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های متمایز دوره آموزش Security+ مکتب‌خونه چیست؟

این دوره آموزشی بسیار کاربردی است و شما را با مفاهیم اصلی و کلیدی امنیت و شبکه آشنا می‌کند. شیوه آموزش این دوره با استفاده از اسلایدهای کاربردی و منطبق با اصول CompTIA صورت گرفته است و مدرس این دوره با بیانی شیوا به تدریس مهم‌ترین مسائل در حوزه آموزش +Security می‌پردازد.

تالار گفتگویی که مکتب‌خونه برایتان تدارک دیده است، شما را قادر می‌سازد که با سایر دانشجویان و استاد این حوزه تعامل داشته باشید و در صورت بروز مشکل از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

 

سرفصل‌های دوره آموزش +Security چیست؟

دوره آموزش +Security در ابتدا شما را با مفاهیم کلیدی و اصطلاحات اولیه در امنیت و شبکه آشنا می‌کند. سپس به شما آموزش می‌دهد که سیستم عامل خود را ایمن‌سازی کرده و امنیت آن را تأمین کنید. در این دوره همچنین با انواع تهدیدات و چگونگی عملکرد آن‌ها آشنا می‌شوید و می‌توانید به مقابله با آن بپردازید.  

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: مدیریت ریسک و ارزیابی مخاطرات
00:38 ساعت
00:38
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

امروزه بسیاری از اطلاعات سازمانی مکانیزه شده‌اند و این امر موجب به‌وجودآمدن خطرات زیادی از جمله حمله هکرها به سیستم‌ها شده است. اهمیت و ضرورت شناخت ریسک‌ها و خطرات احتمالی برای سازمان‌ها انکارناپذیر است. از این رو در فصل اول آموزش +Security به آموزش مدیریت ریسک و ارزیابی مخاطرات پرداختیم.

مقدمه
"10:24
مدیریت ریسک - بخش اول
"13:54
مدیریت ریسک - بخش دوم
"13:51
فصل دوم: مانیتورینگ امنیت شبکه
00:30 ساعت
00:25
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

مانیتورینگ امنیت شبکه از جمله مهم‌ترین مباحث در آموزش +security محسوب می‌شود که توجه بسیاری از کارشناسان امنیت IT و شبکه را به خود جلب کرده است. بررسی و تحلیل وضعیت شبکه و گزارش‌دهی بر اساس معیارهای تعریف شده از سمت مدیران شبکه یا سیستم عامل‌ها هدف اصلی مانیتورینگ شبکه است. در فصل دوم این دوره روش‌های ایجاد امنیت با راهکارهای طراحی، مانیتورینگ و استفاده از تجهیزات ایمن‌سازی در شبکه را به‌خوبی فرامی‌گیرید.

روش‌های ایجاد امنیت با راهکارهای طراحی و مانیتورینگ
"14:29
روش‌های ایجاد امنیت با استفاده از تجهیزات امن‌سازی در شبکه
"10:46
کوییز - مانیتورینگ امنیت شبکه
100.0%
     
"05:00
فصل سوم: تجهیزات امن‌سازی در شبکه
02:37 ساعت
00:34
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل  

بخش بزرگی از امنیت شبکه به امنیت تجهیزات آن اشاره دارد. برقراری امنیت فیزیکی برای جلوگیری از حملات و نفوذ هکرها به شبکه از مهم‌ترین مسائلی است که در آموزش +security مطرح می‌شود. در این فصل راهکارهای امن‌سازی و مواجهه با intrusion به شما آموزش داده می‌شود.

راهکارهای امن‌سازی و مواجهه با Intrusion - بخش اول
"15:50
راهکارهای امن‌سازی و مواجهه با Intrusion - بخش دوم
"18:21
کوییز - تجهیزات امن‌سازی در شبکه
10.3%
     
"03:00
تمرین - عملکرد دیواره آتش (Firewall)

 (الزامی)

89.7%
     
"120:00
فصل چهارم: مدیریت دسترسی
03:35 ساعت
00:27
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
17%
نمایش جلسات فصل  

با محدودکردن دسترسی‌ها به منابع شبکه می‌توان بهتر و راحت‌تر امنیت شبکه را تأمین کرد. مدیریت دسترسی مفهومی است که دقیقاً به این موضوع اشاره دارد. احراز هویت کاربر و کنترل مجوز راهکارهایی است که به شما کمک می‌کند کاربران مختلفی را که از منابع شما استفاده می‌کنند شناسایی و کنترل کنید. در این فصل با مفهوم مدیریت دسترسی و راهکارهای آن آشنا می‌شوید

مدیریت و ابزار دسترسی‌ها
"11:14
مدیریت دسترسی‌ها با احراز هویت
"16:35
کوییز - مدیریت دسترسی
23.5%
     
"08:00
تمرین - SSO

 (الزامی)

76.5%
     
"180:00
فصل پنجم: تهدیدات شبکه‌های بی‌سیم و امن‌سازی محیط ابری
00:37 ساعت
00:33
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

تأمین امنیت شبکه‌های وایرلس امروزه به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها تبدیل شده است. اولین گام در ایمن‌سازی شبکه‌های وایرلس این است که تهدیدات آن را شناسایی کنید؛ بنابراین در این فصل با انواع تهدیدات شبکه‌های وایرلس آشنا می‌شوید. همچنین با وجود پیشرفت چشمگیری محیط ابری همچنان بسیاری از سازمان‌ها به دلیل عدم اطلاع از نحوه امن‌سازی اطلاعات در ابر از این تکنولوژی دوری می‌کنند. از همین رو در این فصل از آموزش +security به چگونگی امن‌سازی محیط ابری می‌پردازیم.

تهدیدات و زمینه‌های نفوذ در شبکه وایرلس
"11:11
کوییز - تهدید‌ها در شبکه‌های بی‌سیم
50.0%
     
"02:00
آشنایی با ساختار محیط ابری
"12:19
امنیت محیط ابری
"10:05
کوییز - محیط ابری
50.0%
     
"02:00
فصل ششم: امنیت هاست (Host)، داده‌ها و اپلیکیشن‌ها
03:27 ساعت
00:23
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

امنیت هاست از مهم‌ترین دغدغه‌های فعالان این حوزه است. چراکه کاربران زیادی به هاست متصل می‌شوند و در صورت آلوده شدن هاست یا ازبین‌رفتن امنیت آن، تمام افراد متصل به آن دچار ضرر می‌شوند. همچنین امنیت دیتا به‌منظور حفظ حریم خصوصی آن‌ها و جلوگیری از هک یا دسترسی‌های غیرمجاز افراد از دیگر مسائل ضروری است. در این فصل به آموزش امنیت هاست، دیتا و اپلیکیشن‌ها می‌پردازیم.

امنیت داده , سیستم و اپلیکشن‌ها - بخش اول
"09:19
امنیت داده , سیستم و اپلیکشن‌ها - بخش دوم
"14:30
کوییز - امنیت هاست (Host)، داده‌ها و اپلیکیشن
13.3%
     
"04:00
تمرین - انواع حملات در دنیای امنیت

 (الزامی)

86.7%
     
"180:00
فصل هفتم: رمزنگاری
03:51 ساعت
00:42
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
17%
نمایش جلسات فصل  

رمزنگاری شاخه‌ای از امنیت اطلاعات به شمار می‌رود. روش‌ها و الگوریتم‌های متنوعی برای رمزنگاری وجود دارد که پایه و اساس آن‌ها دو متدولوژی رمزنگاری متقارن و نامتقارن است. در این فصل با ساختار و متدهای رمزنگاری آشنا می‌شوید.

ساختار، متدها و الگوریتم‌های رمزنگاری
"26:10
زیرساخت کلید عمومی و Trust Models
"16:42
کوییز - رمزنگاری
25.7%
     
"09:00
تمرین - رمزنگاری

 (الزامی)

74.3%
     
"180:00
فصل هشتم: تهدیدات، نفوذ و آسیب‌پذیری
02:51 ساعت
00:44
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
16%
نمایش جلسات فصل  

شناسایی تهدیدات، نفوذ و آسیب‌پذیری به شما کمک می‌کند تا راه مقابله با آن‌ها را یاد بگیرید و از شبکه خود محافظت کنید. مهندسی اجتماعی در حوزه امنیت و شبکه به معنای کارکردن روی ذهن افراد و فریب‌دادن آن‌ها برای انجام کارهایی است که امنیت اطلاعات را تهدید می‌کند. مهندسی اجتماعی روش‌های متعددی دارد و در چندین مرحله انجام می‌شود. در این فصل از آموزش +security به بررسی این موضوعات می‌پردازیم.

انواع تهديدات و نقش بدافزارها
"31:47
مهندسی اجتماعی و تهدیدات فیزیکی
"12:16
کوییز - تهدیدات، نفوذ و آسیب‌پذیری
21.2%