آنالیز تصادفی

poster
پیش‌نمایش دوره

در نظریه احتمالات و زمینه‌های مرتبط، فرآیند تصادفی یک شیء ریاضی است که معمولا به عنوان مجموعه‌ای از متغیرهای تصادفی تعریف می‌شود. از لحاظ تاریخی، متغیرهای تصادفی با مجموعه‌ای از اعداد مرتبط نشان داده‌شده‌اند که ... ادامه

سطح: مقدماتی
 رایگان

درباره دوره

در نظریه احتمالات و زمینه‌های مرتبط، فرآیند تصادفی یک شیء ریاضی است که معمولا به عنوان مجموعه‌ای از متغیرهای تصادفی تعریف می‌شود. از لحاظ تاریخی، متغیرهای تصادفی با مجموعه‌ای از اعداد مرتبط نشان داده‌شده‌اند که معمولا به عنوان نقاط زمان در نظر گرفته می‌شوند و تفسیر یک فرآیند تصادفی را نشان می‌دهند که مقادیر عددی برخی از سیستم‌ها را به طور تصادفی در طول زمان تغییر می‌دهند، مانند رشد جمعیت باکتری، یک جریان الکتریکی به علت نویز حرارتی یا حرکت یک مولکول گاز نوسان می‌کند. فرآیندهای تصادفی به طور گسترده‌ای به عنوان مدل ریاضی سیستم‌ها و پدیده‌ها به نظر می‌رسد که به صورت تصادفی متفاوت هستند. تجزیه و تحلیل فرآیند‌های تصادفی در بسیاری از رشته‌ها از جمله علوم، مانند زیست شناسی، شیمی، اکولوژی، علوم اعصاب، فیزیک و همچنین زمینه‌های فناوری و مهندسی مانند پردازش تصویر، پردازش سیگنال، نظریه اطلاعات، علوم رایانه، رمزنگاری و ارتباطات مخابراتی کاربرد دارد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher بیژن ظهوری زنگنه
دکترای ریاضیات، دانشگاه بریتیش کلمبیا، کانادا (1990)
پایان نامه: یک معادله تکاملی تصادفی نیم لیلی
مشاور: جان برادستر والش
 
مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.