00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
219,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش مدیریت تبلیغات

دوره‌های مکتب‌پلاس
10 ساعت
90٪ (21 رای)

اصول و مبانی مدیریت تبلیغات شامل چه چیزهایی می‌شود؟

مدیریت تبلیغات: آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برندهای شناخته شده معروف و یا صفحات مجازی فروشگاه‌های مطرح چگونه توانسته‌اند به این درجه از موفقیت و شناخت برسند؟

رسیدن به پاسخ این سوال اصلا سخت نیست. زیرا امروزه تبلیغات به راحتی می‌تواند این کسب و کارها را به درجه بالایی از موفقیت برساند.

همیشه برای انجام تبلیغات، افراد می‌دانند که مقداری از سرمایه خود را از دست می‌دهند، ولی چاره‌ای جز سرمایه‌گذاری در تبلیغات و پذیرفتن ریسک آن ندارند. 

همانطور که کارهای زیادی که در هر کسب و کاری انجام می‌شود، نیاز به مدیریت درست و مناسبی دارد، تبلیغات نیز برای اینکه بتواند به مرحله بالایی از رشد و توسعه دست پیدا کند، نیازمند داشتن یک مدیر زبده برای هدایت و کنترل کردن آن است.

آگاهی از اصول و مبانی مدیریت تبلیغات، باید به این صورت باشد که بتواند به صورت مستقیم به روی فروش و درآمد یک برند و افزایش سود آن تاثیر بگذارد و زمینه شغلی گسترده‌تری را برای آن‌ها فراهم کند. 

شاید از نظر شما تبلیغات کار چندان دشواری نباشد و به این حرف که تبلیغات نیاز به تخصص دارد بخندید، ولی بهتر است بدانید که در هر کاری اگر تخصص وجود نداشته باشد، قطعا آن راه به بی‌راهه کشیده می‌شود.

به همین دلیل داشتن تخصص و دانش مخصوص به آن حرفه است که باعث می‌شود بتوانید به نتیجه درستی برسید. پس داشتن تخصص در تبلیغات و آگاهی از اصول و مبانی مدیریت تبلیغات را جدی بگیرید و بدون چتر نجات خود را پایین نیندازید. 

تبلیغات چیست؟

تبلیغات یکی از راه‌های ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل است که در بازاریابی از آن استفاده می‌کنند.

در گذشته تبلیغات به این صورت بود که تنها کسب و کار را معرفی می‌کردند ولی امروزه خود محصول به تنهایی تبلیغ‌کننده یک برند به حساب می‌آید.

در اصل خود محصول به تنهایی می‌تواند به صورت مستقیم با مشتریان رابطه برقرار کند. اما بهتر است بدانید که تبلیغات از آنچه که ما تصور می‌کنیم، بسیار گسترده‌تر است

مدیریت تبلیغات چیست؟

داشتن تخصص در مدیریت تبلیغات تنها به این دلیل است که بتوان تاثیر مستقیمی بر روی کسب و کار افراد گذاشت.

بهتر است بدانید که تبلیغات بخشی جدایی‌ناپذیر از سیستم کسب و کار است که نمی‌شود اهمیت آن را نادیده گرفت.  

مدیریت تبلیغات به فعالان حوزه تبلیغات می‌آموزد که چگونه جایگاه خود را در شرکت تثبیت کنند. در واقع یک مدیر تبلیغات با انتخاب درستی که باید داشته باشد، می‌تواند باعث شهرت یک برند شود و یا با یک انتخاب غلط آن را به سمت مرگ بکشاند.

مدیر تبلیغات باید دانش و آگاهی بالایی از اصول و مبانی مدیریت تبلیغات داشته باشد تا بتواند بهترین تصمیمات را بگیرد. 

بسیاری از برندها شروع به تبلیغات محصولات خود می‌کنند، زیرا قصد دارند تا مشتری‌سازی کنند و فروش خود را افزایش دهند. مدیریت تبلیغات به یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها در کسب و کار تبدیل شده است.

این بخش به راحتی می‌تواند برای تمام شرکت‌ها و کسب و کارها سودمند باشد و آن‌ها را از هدر رفتن هزینه‌های تبلیغاتی بیهوده نجات دهند. مدیریت باید تلاش خود را بکند تا با به کارگیری تکنیک‌ها و روش‌های شگفت‌انگیز و عالی، اثربخشی تبلیغات را بالا ببرد و از راهکارهای صحیح برای این مسئله استفاده کند. 

مدیر تبلیغات کیست؟

مدیریت شغلی است که به فردی داده می‌شود که این تخصص و دانش را داشته باشد که بتواند برای معرفی یک برند به مخاطبین به صورت حرفه‌ای عمل کند.

از مهم‌ترین وظایف مدیر تبلیغات می‌توان به این اشاره کرد که باید مسئول توسعه یک کسب و کار، اجرای طرح‌های عالی برای بهتر جلوه دادن آن و همچنین ارائه روش‌های مناسب برای شناسایی مخاطبین و برند باشد.

همچنین استراتژی، روش‌ها و تکنیک‌هایی که برای این کار انجام می‌شود، باید توسط مدیر تبلیغات تعیین شود. 

مدیر تبلیغات باید آنقدر حرفه‌ای و ویژه کار خود را آغاز کند، که بتواند با تیم فروش و بازاریابی نیز همکاری و یکپارچگی داشته باشد. 

وظایف مدیر تبلیغات:

هر شغلی برای آنکه بتواند در حرفه خود سرآمد باشد، باید بتواند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد، یک مدیر تبلیغات علاوه بر آگاهی از اصول و مبانی مدیریت تبلیغات باید به وظایف خود نیز بطور کامل اشراف داشته باشد.

 

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت تبلیغات

استاد دوره
امیر اخلاصی

دکتر امیر اخلاصی مدرک MBA از دانشگاه صنعتی شریف دارد و دکترای خود را در گرایش بازاریابی از دانشگاه تهران دریافت کرده است. ایشان در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هستند و علاوه بر تدریس در دانشگاه‌ها و موسسات به تالیف کتب و مشاوره تخصصی در حوزه برندسازی می‌پردازند.

اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

از مهم‌ترین وظایف مدیر تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسایی اهداف برند
 • شناسایی مخاطبان هدف
 • برنامه‌ریزی در جهت توسعه کوتاه‌مدت و بلندمدت
 • بررسی بازار و شناسایی موقعیت‌های مناسب برای تبلیغات
 • بسترسازی مناسب برای معرفی هرچه بهتر برند در فضاهای مختلف تبلیغاتی
 • استفاده از نهایت توان تیم فروش و بازاریابی برای طرح‌ریزی تبلیغاتی به منظور افزایش مشتری و فروش
 • نظارت به روی ایده‌های تبلیغاتی و نحوه اجرا و اکران تبلیغات

یک مدیر تبلیغات، باید بتواند نظارت عالی و خاصی به روی فعالیتی که انجام می‌دهد داشته باشد زیرا ایرادات تبلیغاتی از دید هر حرفه‌ای متفاوت جلوه می‌کند.

به همین دلیل باید یک مدیر حرفه‌ای، بتواند دید حرفه‌ای داشته باشد. در نهایت بهتر است بدانید که نباید این شغل را ساده بپندارید زیرا پیچیده و در عین حال جذاب است.

در این دوره از مکتب‌خونه بیشتر با مبحث مدیریت تبلیغات آشنا می‌شوید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟