00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش حسابداری برای مدیران

دوره‌های مکتب‌پلاس
136 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

فعالیت در عرصه‌­های اقتصادی بدون شناخت و داشتن درک عمیق از اطلاعات مالی که در چارچوب صو‌ر‌‌‌ت‌­های مالی هر واحد تجاری ارائه می‌شود، بسیار مشکل و مخاطره‌آمیز خواهد بود.
فعالین اقتصادی همواره در حال تصمیم‌گیری‌هایی هستند که اتخاذ این تصمیمات نیازمند اطلاعات مالی است و طبیعتاً تصمیمات مذکور دارای پیامدهای مالی (خوشایند یا ناخوشایند) است. لذا، داشتن شناخت نسبت به محیط مالی سازمان و بطور خاص، صورت‌های مالی و توانایی تجزیه و تحلیل این صورت‌ها، جهت اتخاذ تصمیمات مفید، دارای اهمیت بسیاری می‌باشد.

در تعریف حسابداری آمده است:«حسابداری اندازه‌گیری، پردازش و ارتباط اطلاعات مالی درباره‌­ی نهادهای اقتصادی است.» همچنین برای مدیریت مالی آورده‌اند:« مدیریت مالی عبارت است از معاملات و پردازش مالی، سرمایه‌گذاری در سطح خرد و کلان، تجارت و تلاش برای اتخاذ یک تصمیم مناسب تجاری.» قاعدتاً چنین فعالیت‌هایی (به خصوص امروزه که با حجم زیادی از اطلاعات مواجه هستیم و ناچار باید آن­‌ها را دقیق و علمی بررسی کنیم)، نیازمند دانش، مهارت و اطلاعات کافی است. اگر شناخت کافی و درستی نسبت به تصمیمات تجاری نباشد، پیامدهای مالی غیرقابل پیش‌­بینی و نادرستی اتفاق خواهد افتاد. بنابراین، دانش سیستماتیک در این حوزه‌ها، برای فعالین این حوزه، بسیار لازم و ضروری است. در دوره­‌ی پیش‌­رو، این مهم را پیگیری خواهیم کرد.

 

مدرس دوره
فرشاد محمدپور

دکتر فرشاد محمدپور، بالغ بر 8 سال سابقه حسابداری، حسابرسی مستقل و حسابرسی داخلی دارد و در حال حاضر مدیر حسابرسی شرکت "خدمات مدیریت نظارت تدبیر برتر" و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری دیدگاهان نوین می‌باشند. ایشان همچنین در جامعه حسابداران رسمی ایران (حسابدار رسمی) و انجمن حسابداران خبره عضو می‌باشند.

از سوابق تدریس ایشان می‌توان به تدریس دروس حسابرسی 1 و 2، مدیریت مالی و بودجه‌بندی در دانشگاه‌های تهران، خوارزمی و سایر دانشگاه‌های دولتی و آزاد اشاره کرد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش حسابداری برای مدیران

حداقل تحصیلات کارشناسی

ویژگی‌های دوره آموزش حسابداری برای مدیران

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
فصل دوم - حسابداری مالی
25:04 ساعت
04:54
Combined Shape Created with Sketch. 26 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به تشریح مباحث صورت‌های مالی اساسی، اجزاء صورت های مالی، استفاده کنندگان صورت‌های مالی، تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی ...خواهیم پرداخت.

آشنایی با صورت‌های مالی - ترازنامه
"13:02
صورت سود و زیان جامع
"14:53
صورت جریان وجوه نقد
"26:16
صورت سود‌ و‌ زیان
"11:54
استفاد‌ه‌کنندگان از صورت‌های مالی
"18:47
هدف از تجزیه تحلیل صورت‌های مالی
"09:15
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-1
"20:14
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-2‌
"02:06
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-3
"19:18
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-4
"06:24
تجزیه و تحلیل صور‌ت‌های مالی-5
"17:00
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-6
"09:26
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-7
"11:00
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-8
"04:30
نسبت‌های مالی-1
"03:13
نسبت‌های مالی-2
"12:36
نسبت‌های مالی-3
"12:31
نسبت‌های مالی-4
"13:14
نسبت‌های مالی-5
"09:35
نسبت‌های مالی-6
"11:27
نسبت‌های مالی-7
"04:55
نسبت‌های اهرمی-1
"08:54
نسبت‌های اهرمی-2
"11:33
جمع‌بندی حسابداری مالی
"22:15
حسابداری مالی
 
31%
     
"10:00
پروژه میانی 2
 
68%
     
'20:00
فصل چهارم - حسابداری مدیریت
17:29 ساعت
02:19
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
13%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
25:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
19%
نمایش جلسات فصل