00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
309,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
389,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش حسابداری برای مدیران

دوره‌های مکتب‌پلاس
136 ساعت
77٪ (345 رای)

در سراسر دنیا، هر حرفه و مهارتی که وجود دارد، دارای تخصص و استانداردهای خاص خود می‌باشد که برای موفق شدن در این حرفه و مهارت‌ باید این استانداردها را مورد مطالعه قرار داد. حسابداری یکی از تخصص­‌های ویژه­­‌ای است که افراد زیادی به دنبال آن رفته­­­­ و به ‌آن‌ علاقه‌مند می‌باشند. در واقع باید بدانید که اصول و استانداردهای حسابداری برای مدیران، مجموعه‌ای از اصول، استانداردها و رویه‌های مشترک است که در اصل تعریفی برای اساس و پایه سیاست‌های حسابداری مالی و شیوه‌های حسابداری است که آن را بررسی می‌کند. اصول و استانداردهای حسابداری مجموعه‌ای ازمفاهیم پایه حسابداری است که فراگرفتن آن‌ها برای ورود به حسابداری لازم و ضروری است.

آیا تا به حال قلمرویی را دیده‌اید که بدون قوانین باشد؟ این غیر ممکن است زیرا در نبود قوانین حاکم بر این قلمرو، هرج و مرج ایجاد شده و کارها به درستی و دقیق پیش نمی‌رود. در هر قلمرو، برای اینکه حاکم بتواند آن قلمرو را تحت کنترل و حمایت خود قرار دهد، یکسری قوانین وضع شده است. در حسابداری نیز، اصول و استانداردهای حسابداری، در واقع قوانین حاکم بر این مهارت است که چگونگی انجام امور حسابداری را تعیین می‎کند تا شفافیت گزارشگری مالی را در همه کشورها بهبود بخشد. هم‌چنین اصول و استانداردهای حسابداری به مدیران کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری برای کسب و کار خود آگاه باشند و کارکردهای کنترل و مدیریتی بهتری داشته باشند. 

اصول و استانداردهای حسابداری برای رسیدن به یکسری اهداف که شامل افشای روش‌ها و خط منشی‌های حسابداری مورد استفاده حسابدار برای اطلاع دادن به دیگران، ارائه فرم یکنواخت و یک شکل برای صورت‌های مالی، افشای موارد خاص در رابطه با تامین ملزومات و برای استفاده کننده از اطلاعات برای اعمال داوری یا نظریه فردی و در آخر با هدف ارائه تصمیمات رسمی و غیر رسمی مربوط به ارزش‌گذاری مجاز دارایی‌ها و تعیین رقم درآمد، بر مدیران اعمال شده است. این قوانین حاکم بر حسابداری که شامل همین اصول و استانداردهای حسابداری می‌شود، بر اقتصاد ملی و سیاست‌های مالی تاثیر به سزایی دارد.

 به منظور رسیدن به اهداف ذکر شده، اصول و استانداردهای حسابداری به سه بخش تقسیم می‌شوند:

 •    شرح مسئله: تشریح و توصیف مشکلات رایج در حرفه حسابداری.
 •       بحث مستدل: توضیح استدلالی راه‌های مقابله با مشکلات موجود در حسابداری.
 •      ارائه راهکار مطلوب: ارائه راهکار مطلوب برای نظریه و یا تصمیم‌گیری در رفع مشکلات.

آیا می‌دانید هنوز که هنوز است چرا در برخی از کشورها مشکلات مالی به وجود می‌آید؟ دلیل ایجاد این مشکلات آشنا نبودن مدیران حسابداری با اصول و استانداردهای حسابداری به صورت کامل و شایسته است. زیرا هنوز این استانداردها را جدی و مهم نپنداشته‌اند. دلیل اهمیت این اصول و استانداردهای حسابداری این است که با اجرای این دستورالعمل مالی که برای آن‌ها درنظر گرفته شده است، کشورها می‌توانند یک اصطلاح رایج را در دنیای اقتصادی ایجاد کنند و محاسبات دقیق، یکنواخت، هدفمند و صحیح را در مورد وضعیت مالی و نتایج واحدهای کسب و کار به دست آورند. 

شاید تصور کنید که اصول و استانداردهای حسابداری به چه میزان و چگونه می‌تواند کشورها را عاری از این مشکلات کند؟ این استانداردها مشخص می‌کند که در چه زمانی و چه رویدادهای اقتصادی باید شناسایی، اندازه ‌‌گیری و نمایش داده شود‌ بر این اساس همه بنگاه‌هایی که در کشور فعالیت می‌کنند اعم از بانک‌ها، سرمایه‌گذاران و سازمان‌های نظارتی باید به این اصول و استانداردهای حسابداری متکی باشند تا اطمینان لازم در رابطه با صحت دقیق بودن اطلاعات به دست آید. در واقع اعمال این استانداردها باعث می‌شود تا صورت‌‌های مالی معتبری به وجود آید و بتوان تصمیمات اقتصادی بیشتری را بر اساس این اطلاعات دقیق و سازگار ارائه داد. 

در نهایت باید اصول و استانداردهای حسابداری را تحت یادگیری قرار دهید و بدانید که آن‌ها دقیقا به چه تعداد هستند و هر یک از آن‌ها برای چه عملکردی وضع شده است. اکنون با اصول و استانداردهای حسابداری برای مدیران آشنا خواهید شد. 

 

سرفصل‌های دوره آموزش حسابداری برای مدیران

فصل دوم - حسابداری مالی
25:04 ساعت
04:54
Combined Shape Created with Sketch. 26 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به تشریح مباحث صورت‌های مالی اساسی، اجزاء صورت های مالی، استفاده کنندگان صورت‌های مالی، تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی ...خواهیم پرداخت.

آشنایی با صورت‌های مالی - ترازنامه
"13:02
صورت سود و زیان جامع
"14:53
صورت جریان وجوه نقد
"26:16
صورت سود‌ و‌ زیان
"11:54
استفاد‌ه‌کنندگان از صورت‌های مالی
"18:47
هدف از تجزیه تحلیل صورت‌های مالی
"09:15
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-1
"20:14
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-2‌
"02:06
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-3
"19:18
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-4
"06:24
تجزیه و تحلیل صور‌ت‌های مالی-5
"17:00
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-6
"09:26
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-7
"11:00
تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی-8
"04:30
نسبت‌های مالی-1
"03:13
نسبت‌های مالی-2
"12:36
نسبت‌های مالی-3
"12:31
نسبت‌های مالی-4
"13:14
نسبت‌های مالی-5
"09:35
نسبت‌های مالی-6
"11:27
نسبت‌های مالی-7
"04:55
نسبت‌های اهرمی-1
"08:54
نسبت‌های اهرمی-2
"11:33
جمع‌بندی حسابداری مالی
"22:15
حسابداری مالی
33.3%
     
"10:00
پروژه میانی 2

 (الزامی)

66.7%
     
"1200:00
فصل چهارم - حسابداری مدیریت
17:29 ساعت
02:19
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
25:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
20%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
فرشاد محمدپور فرشاد محمدپور

دکتر فرشاد محمدپور، بالغ بر 8 سال سابقه حسابداری، حسابرسی مستقل و حسابرسی داخلی دارد و در حال حاضر مدیر حسابرسی شرکت "خدمات مدیریت نظارت تدبیر برتر" و نایب رئیس هیأت مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری دیدگاهان نوین می‌باشند. ایشان همچنین در جامعه حسابداران رسمی ایران (حسابدار رسمی) و انجمن حسابداران خبره عضو می‌باشند.

از سوابق تدریس ایشان می‌توان به تدریس دروس حسابرسی 1 و 2، مدیریت مالی و بودجه‌بندی در دانشگاه‌های تهران، خوارزمی و سایر دانشگاه‌های دولتی و آزاد اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش حسابداری برای مدیران

حداقل تحصیلات کارشناسی

ویژگی‌های دوره آموزش حسابداری برای مدیران

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (3 نظر)

صبا
11:28 - 1399/07/09
دانشجوی دوره
با سلام و وقت بخیر با احترام به مدرس این دوره اما مطالب بسیار کلی و با بیان ضعیفی ارایه شده اند. میتوان مطالب آموزشی را کاربردی تر انتخاب کرد. با تشکر از مکتب خونه
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم موارد مطرح شده جهت بررسی به بخش مربوطه ارسال شد. لطفا جهت توضیحات بیشتر به ایمیل پشتیبانی پیام دهید. info@maktabkhoneh.org
محمدامین
19:15 - 1399/06/07
دانشجوی دوره
پروژه های این دوره خیلی سخت طراحی شده اند و برای کسانی که تازه کار هستند دشوار می باشد. بهتر بود به جای پروژه کوئیز طراحی می شد!
جمال
17:27 - 1399/03/22
دانشجوی دوره
متاسفانه استاد محترم بسیار نامفهوم و گنگ صحبت کرده و اغلب مفاهیم نارسا و نامشخص و همراه با غلط های لفظی و مفهومی ، تدریس میگردد.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

اصول و استانداردهای حسابداری به شرح زیر است:

       استاندارد حسابداری شماره 1: نحوه ارائه صورت‌های مالی
       استاندارد حسابداری شماره2: صورت وجه جریان نقد
        استاندارد حسابداری شماره3: درآمد عملیاتی
        استاندارد حسابداری شماره4: حسابداری ذخایر, بدهی‌های احتمالی و دارایی‎‌‌های احتمالی
       استاندارد حسابداری شماره 5: رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه
       استاندارد حسابداری شماره 6: گزارش عملکرد مالی
        استاندارد حسابداری شماره 7: حسابداری مخارج تحقیق و توسعه
        استاندارد حسابداری شماره 8: حسابداری موجودی مواد و کالا
        استاندارد حسابداری شماره 9: حسابداری پیمان‌های بلند مدت
        استاندارد حسابداری شماره10: حسابداری کمک‌های بلاعوض دولت
        استاندارد حسابداری شماره 11: دارایی‌های ثابت مشهود
       استاندارد حسابداری شماره 12: افشای اطلاعات در خصوص اشخاص وابسته
        استاندارد حسابداری شماره 13: حسابداری مخارج تامین مالی
       استاندارد حسابداری شماره 14: نحوه ارائه دارایی‎‌های جاری و بدهی‌های جاری
        استاندارد حسابداری شماره 15: حسابداری سرمایه‌گذاری‌ها
       استاندارد حسابداری شماره 16: تسعیر ارز
       استاندارد حسابداری شماره 17: حسابداری دارای‌های نامشهود
        استاندارد حسابداری شماره 18: صورت‌های مالی تلفیقی و حسابداری سرمایه‌گذاری در واحدهای تجاری
       استاندارد حسابداری شماره 19: حسابداری ترکیب واحدهای تجاری
       استاندارد حسابداری شماره 20: سرمایه‌گذاری در واحدهای تجاری وابسته
       استاندارد حسابداری شماره 21: حسابداری اجاره‌ها
       استاندارد حسابداری شماره 22: گزارشگری مشارکت‌های خاص
       استاندارد حسابداری شماره 23: حسابداری مشارکت‌های خاص
     استاندارد حسابداری شماره 24: گزارشگری مالی واحدهای تجاری در مرحله قبل از بهره‌برداری
       استاندارد حسابداری شماره 25: گزارشگری برحسب قسمت‌های مختلف
       استاندارد حسابداری شماره 26: فعالیت‌های کشاورزی
     استاندارد حسابداری شماره 27: طرح‌های مزایای بازنشستگی
       استاندارد حسابداری شماره 28: فعالیت بیمه‌های عمومی
       استاندارد حسابداری شماره 29: فعالیت اجاره املاک
       استاندارد حسابداری شماره 30: سود هر سهم
       استاندارد حسابداری شماره 31: دارایی‌های غیر جاری نگهداری شده برای فروش و عملیات متوقف شده
       استاندارد حسابداری شماره32: کاهش ارزش دارایی کارکنان
      استاندارد حسابداری شماره 33: مزایای بازنشستگی کارکنان
تمام این استانداردهای ذکر شده، همان‌طور که ذکر شد قواعدی است که عملی و در دسترس است که هدایت کار و حرفه حسابداری را به عهده دارد. لازم است بدانید که صحت و اهمیت اصول و استانداردهای حسابداری ثابت شده است و نباید از آن‌ها چشم پوشی کرد. در ادامه برای درک بهتر حسابداری برای مدیران و استانداردهای آن دوره آموزشی ما را دنبال کنید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟