00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
139,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
169,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مدیریت درون (مدیریت خشم، استرس و افسردگی)

دوره‌های مکتب‌پلاس
36 ساعت
98٪ (1059 رای)

چرا مدیریت درون؟

 

همان‌طور که یک مدیر، فرآیند‌های یک کارخانه، شرکت و یا موسسه را مدیریت می‌کند و هنگام بروز مشکلات، برای رفع آن‌ها تلاش می‌کند، هر یک از ما نیز به شکل خدادادی، مدیریت ارگانی را به عهده داریم که این ارگان، مجموعه‌ی درونی ما است.

وقتی خشمگین می‌شوید، دچار استرس و اضطراب هستید و یا خلق منفی و افسرده‌ای دارید، مانند آن است که کارخانه‌ی شما، با مشکلاتی مواجه شده است!

در این شرایط، 2 راه پیش روی شما است؛ یا تسلیم اتفاقات و رویه‌های غلط موجود شده و اجازه می‌دهید تا این روند ادامه پیدا کند و یا دست به کار شده و با در نظر گرفتن تدابیر مدیریتی، سعی می‌کنید تا مشکلات را به بهترین شکل، حل کنید.

به همین صورت، می‌توانید مواجهه با این احساسات مشکل‌زا را به مغز باستانی و جانوری خود، با رویکرد به روز نشده و ناکارآمد بسپارید،  یا از مغز پیشرفته و انسانی خود برای پاسخ‌گویی منطقی و نتیجه‌بخش به این احساسات، استفاده کنید.

انتخاب شما کدام یک از این راه هاست؟!

 

دوره‌ی مدیریت درون مکتب پلاس:

 

مدیریت احساسات درونی، مانند سایر مدیریت‌ها، نیازمند یادگیری روش‌ها و تکنیک‌هایی است.

فراگیری این تکنیک‌ها، به تنهایی کافی نیست و اثرات مثبت آن‌ها، پس از تمرینات منظم محقق می‌شود.

در این دوره، با تکنیک‌های مدیریت و کنترل این احساسات و گاهی با روش‌های جلوگیری از پیش آمدن آن‌ها به صورت کاملاً علمی آشنا می‌شوید.

 

طول دوره:

 

برای گذراندن و تکمیل دوره، به طور میانگین 14 ساعت (7ساعت در هفته) زمان نیاز است. به همین دلیل، پس از ثبت نام، درس به مدت 4 هفته به طور کامل در دسترس شما قرار خواهد گرفت و پس از آن، تنها به ویدیوها دسترسی خواهید داشت و پروژه‌ها بررسی نخواهند شد. بعد از اتمام این دوره و در صورت تمایل به بررسی پروژه‌ها، می‌توانید دوره را به صورت ماهانه تمدید کنید.

 

پیش‌­نیاز دوره:

 

این دوره، پیش‌نیازی ندارد و قابل استفاده برای همگان است.

 

ارزیابی دوره:

 

این دوره شامل سه کوییز، دو پروژه‌ی میانی و یک پروژه‌ی پایانی می‌باشد که ارزیابی دوره با توجه به آن‌ها انجام می‌شود.

حداقل نمره قبولی برای گذراندن دوره مدیریت درون 70 می باشد. لازم به ذکر است انجام کلیه پروژه‌ها برای اتمام دوره الزامیست.

 

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت درون (مدیریت خشم، استرس و افسردگی)

مدیریت خشم
12:07 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
23%
نمایش جلسات فصل  
مدیریت خلق منفی (افسردگی)
02:06 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با انواع افسردگی آشنا می‌شوید و منابع و روش‌های جلوگیری از آن دسته افسردگی، که قابل مدیریت کردن است را، می‌آموزید و با پی بردن به باورهای غلطی که باعث ایجاد خلق منفی و افسرده‌گون در شما می‌شود و برطرف کردن آن‌ها، کمتر به حالت افسردگی گرفتار می‌شوید.

افسردگی انواع بسیاری دارد و در خیلی از موارد قابل مدیریت و کنترل نیست و می‌بایست با مراجعه حضوری به روانپزشک و روانشناس به معالجه‌ی آن پرداخت.

1.آشنایی با انواع افسردگی
"08:54
2.افسردگی‌های طبی
"10:44
3.گرسنگی نوازش
"09:45
4.اقتصاد نوازش
"11:43
5.مثلث دراماتیک قربانی‌سازی
"07:35
6.نوروز تجربی و درماندگی آموخته‌شده
"09:16
7.الگوی شناخت درمانی
"09:48
8.بازنمای ذهنی و باورهای غیر مفید
"13:43
9.باورهای غیر مفید 1
"08:10
10.باورهای غیرمفید 2
"08:33
11.باورهای غیرمفید 3
"10:08
12.ثبت افکار ناکارامد
"11:38
کوئیز
100.0%
     
"06:00
مدیریت استرس
12:07 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
24%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل می‌آموزید که چطور با به کار گرفتن مهارت‌هایی از قبیل اولویت‌بندی و مدیریت زمان، استرس‌هایی که ممکن است در آینده‌ برای شما پیش آید را کاهش دهید و با تقویت بخشی از توانایی‌های مغز خود، سطح تاب‌آوری خود را بالا برده و کمتر به دام استرس گرفتار شوید.

1.منابع و اثرات استرس
"16:03
2.ماتریکس آیزنهاور
"10:56
3.اولویت‌بندی
"10:37
4.تجدیدنظر در اولویت بندی‌ها
"10:17
5.چرایی جلوگیری از ایجاد فوریت‌ها 1
"11:07
6.چرایی جلوگیری از ایجاد فوریت‌ها 2
"11:04
7.ماتریکس سوات
"12:44
8.تاب‌آوری 1
"05:43
9.تاب‌آوری 2
"12:16
10.تاب‌آوری 3
"10:19
11.تاب‌آوری 4
"08:51
کوئیز
16.7%
     
"07:00
بالا بردن سطح تاب‌آوری

 (الزامی)

83.3%
     
"600:00
پروژه نهایی
10:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل پروژه‌ای بر مبنای روش‌های شناختی برای کاهش بروز هرکدام از احساسات خشم، استرس و افسردگی برای شما تعریف شده است.

تهیه جدول از افکار ناکارامد

 (الزامی)

100.0%
     
"600:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
محمدرضا سرگلزایی محمدرضا سرگلزایی

دکتر محمدرضا سرگلزایی، آبان 1349 در سیستان چشم به جهان گشود. ایشان در سال 1374 موفق به کسب مدرک پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شد و در سال 1379 بورد تخصصی روانپزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به پایان رسانید. ایشان مقاله‌ها و کتاب‌های متعددی تالیف و کلاس‌های مختلفی را با موضوع این دوره و دوره‌های دیگر روانشناسی و روانپزشکی برگزار نموده‌اند. شما می‌توانید به تفصیل با آثار دکتر سرگلزایی در وب‌سایت رسمی ایشان به آدرس drsargolzaei.com آشنا شوید. همچنین از مسئولیت‌های ایشان می‌توان به استادیاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت درون (مدیریت خشم، استرس و افسردگی)

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (8 نظر)

محمدجواد
21:31 - 1400/06/18
دانشجوی دوره
سلام ، وقت بخیر هم استاد و هم دوره عالی هست استاد خیلی عالی تدریس میکنن
نوید
00:50 - 1400/06/04
فارغ‌التحصیل دوره
استاد عالی بودند. باز هم از ایشان در مکتب خانه دعوت نمایید
فاطمه
21:04 - 1399/09/04
دانشجوی دوره
بسیار بسیار بسیار عالی ممنون بابت برگزاری این دوره منتظر دوره های آموزشی بعدی آقای دکتر سرگلزایی هستم .با اینکه عمیق و علمی تدریس میکنند بسیار روان و قابل فهم مفاهیم منتقل میشن ...
سیدسجاد
18:32 - 1399/08/24
دانشجوی دوره
دوره بسیار عالی و استاد توانمند با بیان عالی. من از این دوره خیلی راضیم. خصوصا از مطالب ارائه شده با بیان علمی قابل فهم و توصیه های کاربردی و عملی که استاد ارائه دادند.
مریم
22:21 - 1399/08/15
دانشجوی دوره
بنظر من این دوره آموزشی بسیار مفید و کاربردی بود و مطالب توسط آقای دکتر سرگلزایی بسیار عالی عنوان شد . من کاملا از گذراندن این دوره رضایت دارم و به سایر دوستان هم این دوره پیشنهاد میدم. یکی از نکات مثبت هم تایم کوتاه هر جلسه است. علاوه بر پروژه محور بودن آموزش ها سپاس از مکتب خونه و امیدوارم باز هم چنین دوره های باارزشی و با استاد برجسته ای همچون دکتر سرگلزایی ارائه بشه.
محمدرضا
13:37 - 1399/08/08
دانشجوی دوره
دوره بسیار عااالی ست، کاش جناب دکتر دوره های دیگه ای مثل اختلال شخصیت، ان ال پی و تحلیل رفتار متقابل هم برگذار می کردند.
ساریناسادات
01:26 - 1399/07/12
فارغ‌التحصیل دوره
ممنونم از استاد عزیز با تکرار تمرین های این دوره حتما مسیر های جدیدی در ذهن و زندگی ما شکل خواهد گرفت. با تشکر از مصحح پروژه ها
حنانه
10:01 - 1399/07/04
دانشجوی دوره
با تشکر از سایت مکتبخونه دوره مدیریت درون بسیار مفید و کاربردی بود و تسلط استاد به موضوع و روش تدریس خوب ایشان در کنار ارائه مثال های کاربردی مربوط به شرایط روزمره زندگی در ایران کمک شایانی به درک بهتر مطلب می کرد.شرکت در این دوره را به همه افرادی که مایل هستند رفتار هوشمندانه تری در شرایط پر تنش و پر استرس داشته باشند توصیه می کنم

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

مدیریت خشم
12:07 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
23%
نمایش جلسات فصل  
مدیریت خلق منفی (افسردگی)
02:06 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با انواع افسردگی آشنا می‌شوید و منابع و روش‌های جلوگیری از آن دسته افسردگی، که قابل مدیریت کردن است را، می‌آموزید و با پی بردن به باورهای غلطی که باعث ایجاد خلق منفی و افسرده‌گون در شما می‌شود و برطرف کردن آن‌ها، کمتر به حالت افسردگی گرفتار می‌شوید.

افسردگی انواع بسیاری دارد و در خیلی از موارد قابل مدیریت و کنترل نیست و می‌بایست با مراجعه حضوری به روانپزشک و روانشناس به معالجه‌ی آن پرداخت.

1.آشنایی با انواع افسردگی
"08:54
2.افسردگی‌های طبی
"10:44
3.گرسنگی نوازش
"09:45
4.اقتصاد نوازش
"11:43
5.مثلث دراماتیک قربانی‌سازی
"07:35
6.نوروز تجربی و درماندگی آموخته‌شده
"09:16
7.الگوی شناخت درمانی
"09:48
8.بازنمای ذهنی و باورهای غیر مفید
"13:43
9.باورهای غیر مفید 1
"08:10
10.باورهای غیرمفید 2
"08:33
11.باورهای غیرمفید 3
"10:08
12.ثبت افکار ناکارامد
"11:38
کوئیز
100.0%
     
"06:00
مدیریت استرس
12:07 ساعت
02:00
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
24%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل می‌آموزید که چطور با به کار گرفتن مهارت‌هایی از قبیل اولویت‌بندی و مدیریت زمان، استرس‌هایی که ممکن است در آینده‌ برای شما پیش آید را کاهش دهید و با تقویت بخشی از توانایی‌های مغز خود، سطح تاب‌آوری خود را بالا برده و کمتر به دام استرس گرفتار شوید.

1.منابع و اثرات استرس
"16:03
2.ماتریکس آیزنهاور
"10:56
3.اولویت‌بندی
"10:37
4.تجدیدنظر در اولویت بندی‌ها
"10:17
5.چرایی جلوگیری از ایجاد فوریت‌ها 1
"11:07
6.چرایی جلوگیری از ایجاد فوریت‌ها 2
"11:04
7.ماتریکس سوات
"12:44
8.تاب‌آوری 1
"05:43
9.تاب‌آوری 2
"12:16
10.تاب‌آوری 3
"10:19
11.تاب‌آوری 4
"08:51
کوئیز
16.7%
     
"07:00
بالا بردن سطح تاب‌آوری

 (الزامی)

83.3%
     
"600:00
پروژه نهایی
10:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل پروژه‌ای بر مبنای روش‌های شناختی برای کاهش بروز هرکدام از احساسات خشم، استرس و افسردگی برای شما تعریف شده است.

تهیه جدول از افکار ناکارامد

 (الزامی)

100.0%
     
"600:00