00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 38 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 38 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • خدمات تصحیح خودکار
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
99,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون

دوره‌های مکتب‌پلاس
43 ساعت
94٪ (1060 رای)

دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی با پایتون چیست؟

پایتون، از کاربردی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی حال حاضر که کمی در حقش کم‌لطفی شده (از نظر رتبه‌بندی بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی) این روزها در میان برنامه‌نویسان بسیار رایج است. همین امر موجب شده است که محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی نسبت به سایر زبان‌ها پیشی گرفته و اکنون بسیاری از دانشجویان و فراگیران، به دنبال یادگیری این زبان برنامه‌نویسی باشند. ازاین‌رو ما در مکتب‌خونه تصمیم گرفتیم دوره آموزشی رایگان مبانی برنامه‌نویسی با پایتون را برای شما همراهان گرامی تهیه نماییم تا شما بهتر بتوانید برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی قدرتمند تصمیم‌گیری کنید. در واقع می‌توانید بفهمید آیا اصلاً به پایتون علاقه‌مند هستید یا خیر!

 

هدف از یادگیری دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی با پایتون چیست؟

همان‌طور که از نام این دوره آموزشی پیداست، در این دوره مقدمات برنامه‌نویسی با پایتون مطرح می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت هدف از یادگیری این دوره آموزشی صرفاً آشنایی شما با پایتون است. ازاین‌رو نباید انتظار داشته باشید که با پایان این دوره آموزشی به یک پایتون کار تبدیل شده باشید! آن‌چه از شما یک برنامه‌نویس قدرتمند پایتون می‌سازد، تمرین، تکرار و به‌روزرسانی اطلاعات کدنویسی شما است. پس با گذراندن این دوره آموزشی، اگر از پایتون خوشتان آمد، سعی کنید حتماً آموزش‌ها را جدی‌تر پیگیری کنید.

 

دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی با پایتون مناسب چه کسانی است؟

اگر بین دوراهی مانده‌اید که چه زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید، از دوره‌های مبانی برنامه‌نویسی‌های مختلف غافل نشوید چراکه این سبک از آموزش‌ها به شما کمک می‌کند علاقه خود را پیدا کنید؛ بنابراین می‌توان گفت این دوره آموزشی رایگان از مبانی برنامه‌نویسی پایتون مناسب تمامی افراد است تا به آن‌ها دید بهتری نسبت به برنامه‌نویسی پایتون بدهد و با استفاده از این آموزش‌ها شروع به کدنویسی در پایتون کنند.

 

‌بعد از فراگیری دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

آشنایی با انواع زبان‌های برنامه‌نویسی و چرایی انتخاب پایتون از مفاهیم اصلی است که در این دوره آموزشی مورد بررسی قرار می‌گیرد. با پایان این دوره آموزشی رایگان از مکتب‌خونه مهارت‌های کسب شده شما شامل موارد زیر است:

1. شناخت دستور زبان پایتون

2. شناخت انواع دستورها و بخش‌های مختلف یک برنامه نوشته شده

3. آشنایی با انواع داده و نحوه ذخیره‌سازی آن‌ها در پایتون

4. آشنایی با حلقه‌ها و شروط در پایتون

5. آشنایی با برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون و تعاریف مهم شامل کلاس و شیء

6. شناخت آرایه‌ها و ساختارها در پایتون

 

سرفصل‌های دوره آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون


این دوره آموزشی به بررسی پایتون و جایگاه امروزه آن، تفاوت زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالا و سطح پایین، آشنایی با کامپایل و تفسیر یک برنامه توسط مفسر، دستورات مختلف در پایتون از تعریف متغیر گرفته تا دستورات شرطی و حلقه‌ها، انواع خطاها و نحوه خطایابی، انواع داده‌ها و توابع پایه، آرایه‌ها و ساختارها، مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی شیءگرایی و مفاهیم کلاس و شیء و غیره پرداخته می‌شود. امیدواریم این دوره آموزشی رایگان از مبانی برنامه‌نویسی پایتون شما را مشتاق به یادگیری پایتون کرده و در آینده‌ای نزدیک شاهد برنامه‌های قدرتمندی که شما با پایتون نوشته‌اید، باشیم.

 

سرفصل‌های دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون

فصل اول: مقدمه
01:32 ساعت
01:32
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم: مجموعه‌ها
01:55 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
7%
نمایش جلسات فصل  
فصل نهم: مدیریت خطا
00:29 ساعت
00:29
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
حمید دانشجو حمید دانشجو

حمید دانشجو را می‌توان به‌عنوان یک محقق با انگیزه و هدفمند در زمینه علوم کامپیوتر معرفی کرد. او دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بوده و هم‌اکنون در حال فعالیت در زمینه شبکه‌های ارتباطی است. ایشان مقالاتی نیز در زمینه شبکه‌های اجتماعی در کنفرانس‌ها و مجلات داخلی و خارجی به ثبت رسانده‌اند و هم‌چنین، دارای سابقه تدریس در دانشگاه اصفهان نیز هستند.

آقای دانشجو از 91 به عنوان معمار و دانشمند داده و هم‌چنین سرپرست ارزیابی و تست در مرکز تحقیقات انفورماتیک و شرکت به‌پرداخت ملت مشغول به کار شده اند و از سال 96 نیز در شرکت پرداخت سپهر به عنوان کارشناس و تحلیل‌گر امنیت فعالیت می‌کند.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون

علاقه، علاقه و صرفاً علاقه شما به یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی تنها پیش‌نیاز این دوره آموزشی رایگان است. پس به خودتان سخت نگیرید و این دوره آموزشی را نگاه کنید. تماشایش نه‌تنها ضرر ندارد، بلکه به شما کمک می‌کند از دنیای برنامه‌نویسی بیشتر بدانید.

ویژگی‌های دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون

گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه
خدمات تصحیح خودکار

تمرین‌ها و پروژه‌های شما در این دوره به صورت آنلاین و خودکار ارزیابی شده و‌ در عرض چند دقیقه بازخوردهای آن را دریافت می‌کنید.

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

نظرات  (15 نظر)

صفحه 

از 

2

امین
05:21 - 1402/01/23
دانشجوی دوره
با سلام تمارین این دوره ماشین تصحیح اتوماتیک دارای پارامتر های اشتباه هست که با این که سوالات درست پاسخ داده شده ولی غلط اصلاح میشن در ضمن پشتیبانی دوره بسیار ضعیف هست توصیه میکنم دوره دیگری را تهیه کنید
یونس
05:51 - 1401/12/14
دانشجوی دوره
سلام.متاسفانه این آموزش پایتون از هیچ لحاظی به درد نمیخوره و کاملا وقت تلف کردنه.لطفا به استاد این دوره بگید که استاندارد لازم برای زمان فیلم های آموزشی رو رعایت کنن.هر جلسه نزدیک یک ساعته و واقعا آدم خسته میشه و حوصلش سر میره.انگار داریم سریال نگاه میکنیم در ضمن توضیحات تا حدودی ربطی به پروژه ها ندارن و پروژه ها مستقل هستن و مباحثشون جداست.مثلا در فصل چهارم برای هیستوگرام،صورت سوال و نمونه خواسته شده ربطی به هم ندارن.هرکسی اگه اسم هیستوگرام رو سرچ کنه میفهمه که این عملیات یعنی نمودار کشیدن و ترسیم داده ها برای داده کاوی و مباحث یادگیری ماشین نه نمایش دادن اعداد بصورت شکل ستاره. از مکتب خونه خواهش میکنم در خصوص این دوره بی کیفیت تجدید نظر کنن و تا حد امکان تمرینات رو تصحیح کنن واقعا این دوره وقت تلف کردنه.حداقل تمرینات رو مثل دوهر پایتون جادی بذارید که قابل فهم و درک و حل کردن باشه نه اینکه واسه هر تمرین به بن بست بخوریم.
مرضیه
00:30 - 1401/08/12
دانشجوی دوره
با سلام 2 مورد هست که می خواستم درباره دوره بیان کنم. 1- تمرین نخست را تماما طبق توصیه های گفته شده ارسال کردم اما ظاهرا توسط تصحیح اتوماتیک fail شده است. لطفا بررسی کنید. 2- برخی نکات که در این آموزش گفته می شود، واقعا توضیحات اضافه است و صرفا زمان را هدر می دهد. به طور مثال ویدئوهای مربوط به آرایه پر از این توع توضیحات است.
یاشار
14:28 - 1401/02/14
دانشجوی دوره
با سلام و عرض ادب، من این دوره رو بر اساس نظر مثبت دانشجوهای دوره خریداری کردم. اگر فقط 1 دوره به زبان انگلیسی از سایتهای معروف آموزشی که همه میشناسیمشون دیده باشیم، به هیچ عنوان نمی تونیم دوره های فارسی رو تحمل کنیم. فعلا فقط در مورد ساختار ارائه نقد می کنم و وارد مبحث کیفیت محتوا نمیشم چون از ادامه دادن منصرف شدم. ساخت دوره آموزشی یک پرورژه تصویری فی البداهه نیست که شروع به صحبت بکنیم و بعد از 1 ساعت یک سری مطالب رو بدون ویرایش و به صورت خلق الساعه پشت سر هم بچینیم و ارائه کنیم. بارها و بارها باید ویدیو بازبینی و رفع ایراد بشه. خلاصه بشه، ایرادات گفتاری اصلاح بشن، نور و صدا و بقیه المان ها باید ویرایش بشن. دوره آموزشی کلاس درس توی آموزشگاه یا دانشگاه نیست که همینجوری بگیم و بریم بدون اینکه بتونیم تدریس رو ادیت کنیم. اسم همه دوره های فارسی زبان رو باید بذاریم دوره ی "در واقع"، چون توی هر جمله حداقل 2 بار این اصطلاح رو می شنویم، که علتش نداشتن سناریو و اتکا به حضور ذهن، حواس پرتی و... هست که تمام موارد باز برمی گردن به حوصله نداشتن مدرسان عزیز برای ارائه آموزش های منطبق بر استانداردها. جلوگیری کردن از شنیده شدن صدای آب دهان، نفس کشیدین، مِن ومِن کردن، اشتباه تایپ کردن، اشتباه تلفظ کردن،... و ده ها مورد مهم دیگه، که استانداردهای اولیه ضبط دوره های آموزشی هستن، اصلا رعایت نشدن. حتی با گذاشتن سرعت دروه روی 1.8 برابر هم موارد آزاردهنده به قوت خودشون باقی هستن. در مجموع از زحمتی که برای این آموزش کشیده شده تشکر می کنم ولی فقط 10 دقیقه اول از ویدیوی اول رو تونستم تحمل کنم نه بیشتر.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
سهیل
20:32 - 1400/11/04
دانشجوی دوره
هر دوره اي که جناب حميد دانشجو در هر زمينه اي برگزار کرده رو شرکت کنيد! به معني کلمه خرفهم ميکنه فرد آموزش گيرنده رو. خيلي عالي توضيح ميده، همراه با مثال توضيح ميده، کامل و جامع توضيح ميده. استفاده از تخته وايت بورد در کنار کدنويسي لحظه اي فوق العاده است. مرسي از استاد حميد خان دانشجو سپاس از مکتب خونه که بستر برگزاري اين دوره رو فراهم کرده. راستي راستي: ************************************* پشتيبان اين دوره تا الاّن توسط خود ايشون هست که بي نظيررررررررررررررررررررررررررررررررررررررره.
حمید
21:18 - 1400/07/22
کاربر‌ سایت
عالی
عماد
11:04 - 1400/07/20
کاربر‌ سایت
با سلام و احترام.متاسفانه خیلی سخت توضیح داده شده. برای کسی که از صفر شروع کرده گیج کننده ست
آرزو
17:29 - 1400/07/15
کاربر‌ سایت
ممنون از زحمات آقای دانشجو ،دوره ی خیلی خوبی بود
کاربر مکتب‌خونه
07:24 - 1400/07/10
کاربر‌ سایت
عالی بود ممنون بابت زحماتتون
کاربر مکتب‌خونه
20:28 - 1400/05/30
کاربر‌ سایت
خیلی عالی ممنون که انقدر خوب توضیح میدید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: مقدمه
01:32 ساعت
01:32
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه