آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون

poster
پیش‌نمایش دوره

پایتون، از کاربردی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی حال حاضر که کمی در حقش کم‌لطفی شده (از نظر رتبه‌بندی بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی) این روزها در میان برنامه‌نویسان بسیار رایج است. همین امر موجب شده است که محبوبیت این ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:
3.6 (22 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  43 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  23 ساعت ویدئو - 20 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  7 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  80 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات تصحیح خودکار course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام

پیش‌نیاز‌ها

علاقه، علاقه و صرفاً علاقه شما به یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی تنها پیش‌نیاز این دوره آموزشی رایگان است. پس به خودتان سخت نگیرید و این دوره آموزشی را نگاه کنید. تماشایش نه‌تنها ضرر ندارد، بلکه به شما کمک می‌کند از دنیای برنامه‌نویسی بیشتر بدانید.

سرفصل‌های دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون

فصل دوم: اعداد
فصل پنجم: چندتایی‌ها (Tuples)
فصل ششم: مجموعه‌ها
فصل هشتم: دیکشنری (dictionary)
  سرآغاز دیکشنری در پایتون
مشاهده
"36:43  
  نکات مهم دیکشنری‌ در پایتون
مشاهده
"51:10  
  پیاده‌سازی گراف با دیکشنری - بخش اول
مشاهده
"40:56  
  پیاده‌سازی گراف با دیکشنری - بخش دوم
مشاهده
"38:55  
  توابع بازگشتی به کمک دیکشتری و گراف
مشاهده
"61:55  
  پیدا کردن کوتاه‌ترین مسیر در گراف و Debugging در پایتون
مشاهده
"49:52  
  پروژه دهم: تعویض حروف
 21.4%    
"120:00  
  پروژه یازدهم: بزرگترین کلمه
 16.7%    
"60:00  
  پروژه دوازدهم: تشخیص رنگ
 31%    
"180:00  
  پروژه سیزدهم: گراف
 31%    
"120:00  
فصل نهم: مدیریت خطا

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات تصحیح خودکار
خدمات تصحیح خودکار

تمرین‌ها و پروژه‌های شما در این دوره به صورت آنلاین و خودکار ارزیابی شده و‌ در عرض چند دقیقه بازخوردهای آن را دریافت می‌کنید.

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

پایتون، از کاربردی‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی حال حاضر که کمی در حقش کم‌لطفی شده (از نظر رتبه‌بندی بهترین زبان‌های برنامه‌نویسی) این روزها در میان برنامه‌نویسان بسیار رایج است. همین امر موجب شده است که محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی نسبت به سایر زبان‌ها پیشی گرفته و اکنون بسیاری از دانشجویان و فراگیران، به دنبال یادگیری این زبان برنامه‌نویسی باشند. ازاین‌رو ما در مکتب‌خونه تصمیم گرفتیم دوره آموزشی رایگان مبانی برنامه‌نویسی با پایتون را برای شما همراهان گرامی تهیه نماییم تا شما بهتر بتوانید برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی قدرتمند تصمیم‌گیری کنید. در واقع می‌توانید بفهمید آیا اصلاً به پایتون علاقه‌مند هستید یا خیر!

 

هدف از یادگیری دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی با پایتون چیست؟

همان‌طور که از نام این دوره آموزشی پیداست، در این دوره مقدمات برنامه‌نویسی با پایتون مطرح می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت هدف از یادگیری این دوره آموزشی صرفاً آشنایی شما با پایتون است. ازاین‌رو نباید انتظار داشته باشید که با پایان این دوره آموزشی به یک پایتون کار تبدیل شده باشید! آن‌چه از شما یک برنامه‌نویس قدرتمند پایتون می‌سازد، تمرین، تکرار و به‌روزرسانی اطلاعات کدنویسی شما است. پس با گذراندن این دوره آموزشی، اگر از پایتون خوشتان آمد، سعی کنید حتماً آموزش‌ها را جدی‌تر پیگیری کنید.

 

دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی با پایتون مناسب چه کسانی است؟

اگر بین دوراهی مانده‌اید که چه زبان برنامه‌نویسی را یاد بگیرید، از دوره‌های مبانی برنامه‌نویسی‌های مختلف غافل نشوید چراکه این سبک از آموزش‌ها به شما کمک می‌کند علاقه خود را پیدا کنید؛ بنابراین می‌توان گفت این دوره آموزشی رایگان از مبانی برنامه‌نویسی پایتون مناسب تمامی افراد است تا به آن‌ها دید بهتری نسبت به برنامه‌نویسی پایتون بدهد و با استفاده از این آموزش‌ها شروع به کدنویسی در پایتون کنند.

 

‌بعد از فراگیری دوره آموزش مبانی برنامه‌نویسی پایتون چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

آشنایی با انواع زبان‌های برنامه‌نویسی و چرایی انتخاب پایتون از مفاهیم اصلی است که در این دوره آموزشی مورد بررسی قرار می‌گیرد. با پایان این دوره آموزشی رایگان از مکتب‌خونه مهارت‌های کسب شده شما شامل موارد زیر است:

1. شناخت دستور زبان پایتون

2. شناخت انواع دستورها و بخش‌های مختلف یک برنامه نوشته شده

3. آشنایی با انواع داده و نحوه ذخیره‌سازی آن‌ها در پایتون

4. آشنایی با حلقه‌ها و شروط در پایتون

5. آشنایی با برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون و تعاریف مهم شامل کلاس و شیء

6. شناخت آرایه‌ها و ساختارها در پایتون

 

سرفصل‌های دوره آموزش مبانی برنامه نویسی پایتون


این دوره آموزشی به بررسی پایتون و جایگاه امروزه آن، تفاوت زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالا و سطح پایین، آشنایی با کامپایل و تفسیر یک برنامه توسط مفسر، دستورات مختلف در پایتون از تعریف متغیر گرفته تا دستورات شرطی و حلقه‌ها، انواع خطاها و نحوه خطایابی، انواع داده‌ها و توابع پایه، آرایه‌ها و ساختارها، مقدمه‌ای بر برنامه‌نویسی شیءگرایی و مفاهیم کلاس و شیء و غیره پرداخته می‌شود. امیدواریم این دوره آموزشی رایگان از مبانی برنامه‌نویسی پایتون شما را مشتاق به یادگیری پایتون کرده و در آینده‌ای نزدیک شاهد برنامه‌های قدرتمندی که شما با پایتون نوشته‌اید، باشیم.

 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher حمید دانشجو

حمید دانشجو را می‌توان به‌عنوان یک محقق با انگیزه و هدفمند در زمینه علوم کامپیوتر معرفی کرد. او دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بوده و هم‌اکنون در حال فعالیت در زمینه شبکه‌های ارتباطی است. ایشان مقالاتی نیز در زمینه شبکه‌های اجتماعی در کنفرانس‌ها و مجلات داخلی و خارجی به ثبت رسانده‌اند و هم‌چنین، دارای سابقه تدریس در دانشگاه اصفهان نیز هستند.

آقای دانشجو از 91 به عنوان معمار و دانشمند داده و هم‌چنین سرپرست ارزیابی و تست در مرکز تحقیقات انفورماتیک و شرکت به‌پرداخت ملت مشغول به کار شده اند و از سال 96 نیز در شرکت پرداخت سپهر به عنوان کارشناس و تحلیل‌گر امنیت فعالیت می‌کند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
سهیل قهرمانی 1400-11-04
نسخه‌ 1 دوره
هر دوره اي که جناب حميد دانشجو در هر زمينه اي برگزار کرده رو شرکت کنيد! به معني کلمه خرفهم ميکنه فرد آموزش گيرنده رو. خيلي عالي توضيح ميده، همراه با مثال توضيح ميده، کامل و جامع توضيح ميده. استفاده از تخته وايت بورد در کنار کدنويسي لحظه اي فوق العاده است. مرسي از استاد حميد خان دانشجو سپاس از مکتب خونه که بستر برگزاري اين دوره رو فراهم کرده. راستي راستي: ************************************* پشتيبان اين دوره تا الاّن توسط خود ايشون هست که بي نظيررررررررررررررررررررررررررررررررررررررره.
حمید دانشجو 1400-07-22
نسخه‌ 1 دوره
عالی
آرزو ملکیان 1400-07-15
نسخه‌ 1 دوره
ممنون از زحمات آقای دانشجو ،دوره ی خیلی خوبی بود
1400-07-10
نسخه‌ 1 دوره
عالی بود ممنون بابت زحماتتون
1400-05-30
نسخه‌ 1 دوره
خیلی عالی ممنون که انقدر خوب توضیح میدید.
1400-05-30
نسخه‌ 1 دوره
ممنون از تهیه این دوره آموزشی بسیار خوب. فقط در این دوره راجب کار با رشته ها در پایتون ویدئویی گذاشته نشده. ظاهرا از قلم افتاده. با تشکر
محسن بگان 1400-05-13
نسخه‌ 1 دوره
تقریبا تمام دوره رو دیدم. حمید دانشجو فوق العادس ممنون ازش و مکتب خونه
مرتضی جمشیدی 1400-05-13
نسخه‌ 1 دوره
خیلی عالیه دم‌همتون گرم من فقط سرعت پخش رو میذارم روی 1.5x. 😊 حمیدخان دانشجو دست‌مریزاد
سینا ملکی 1400-05-03
نسخه‌ 1 دوره
خیلی عالی ممنون از اقای دانشجو
مرضیه زارعی لاسیبی 1401-08-12
نسخه‌ 1 دوره
با سلام 2 مورد هست که می خواستم درباره دوره بیان کنم. 1- تمرین نخست را تماما طبق توصیه های گفته شده ارسال کردم اما ظاهرا توسط تصحیح اتوماتیک fail شده است. لطفا بررسی کنید. 2- برخی نکات که در این آموزش گفته می شود، واقعا توضیحات اضافه است و صرفا زمان را هدر می دهد. به طور مثال ویدئوهای مربوط به آرایه پر از این توع توضیحات است.
سید مهدی فخرفاطمی 1400-05-14
نسخه‌ 1 دوره
برای افراد مبتدی توصیه نمیشه... متاسفانه در ورود به بحث انقدر وارد جزئیات میشن که مخاطب خسته میشه
زهرا سیدآقایی 1402-04-22
نسخه‌ 1 دوره
با سلام. محدودیت در تعداد آپلودباعث کاهش کیفیت دوره و کاهش انگیزه برای گذرئندن دوره میشه.کاشکی این مورد رو رسیدگی کنید.
مکتب‌خونه
همراه عزیز، جهت حذف پروژه و ارسال مجدد، لطفا نام دقیق پروژه خود را مطابق نامی که در سرفصل دوره ذکر شده است را به ایمیل پشتیبانی ارسال نمایید.
امین خاتون آبادی آذر 1402-01-23
نسخه‌ 1 دوره
با سلام تمارین این دوره ماشین تصحیح اتوماتیک دارای پارامتر های اشتباه هست که با این که سوالات درست پاسخ داده شده ولی غلط اصلاح میشن در ضمن پشتیبانی دوره بسیار ضعیف هست توصیه میکنم دوره دیگری را تهیه کنید
یونس ویسی 1401-12-14
نسخه‌ 1 دوره
سلام.متاسفانه این آموزش پایتون از هیچ لحاظی به درد نمیخوره و کاملا وقت تلف کردنه.لطفا به استاد این دوره بگید که استاندارد لازم برای زمان فیلم های آموزشی رو رعایت کنن.هر جلسه نزدیک یک ساعته و واقعا آدم خسته میشه و حوصلش سر میره.انگار داریم سریال نگاه میکنیم در ضمن توضیحات تا حدودی ربطی به پروژه ها ندارن و پروژه ها مستقل هستن و مباحثشون جداست.مثلا در فصل چهارم برای هیستوگرام،صورت سوال و نمونه خواسته شده ربطی به هم ندارن.هرکسی اگه اسم هیستوگرام رو سرچ کنه میفهمه که این عملیات یعنی نمودار کشیدن و ترسیم داده ها برای داده کاوی و مباحث یادگیری ماشین نه نمایش دادن اعداد بصورت شکل ستاره. از مکتب خونه خواهش میکنم در خصوص این دوره بی کیفیت تجدید نظر کنن و تا حد امکان تمرینات رو تصحیح کنن واقعا این دوره وقت تلف کردنه.حداقل تمرینات رو مثل دوهر پایتون جادی بذارید که قابل فهم و درک و حل کردن باشه نه اینکه واسه هر تمرین به بن بست بخوریم.
یاشار طاهرمنش 1401-02-14
نسخه‌ 1 دوره
با سلام و عرض ادب، من این دوره رو بر اساس نظر مثبت دانشجوهای دوره خریداری کردم. اگر فقط 1 دوره به زبان انگلیسی از سایتهای معروف آموزشی که همه میشناسیمشون دیده باشیم، به هیچ عنوان نمی تونیم دوره های فارسی رو تحمل کنیم. فعلا فقط در مورد ساختار ارائه نقد می کنم و وارد مبحث کیفیت محتوا نمیشم چون از ادامه دادن منصرف شدم. ساخت دوره آموزشی یک پرورژه تصویری فی البداهه نیست که شروع به صحبت بکنیم و بعد از 1 ساعت یک سری مطالب رو بدون ویرایش و به صورت خلق الساعه پشت سر هم بچینیم و ارائه کنیم. بارها و بارها باید ویدیو بازبینی و رفع ایراد بشه. خلاصه بشه، ایرادات گفتاری اصلاح بشن، نور و صدا و بقیه المان ها باید ویرایش بشن. دوره آموزشی کلاس درس توی آموزشگاه یا دانشگاه نیست که همینجوری بگیم و بریم بدون اینکه بتونیم تدریس رو ادیت کنیم. اسم همه دوره های فارسی زبان رو باید بذاریم دوره ی "در واقع"، چون توی هر جمله حداقل 2 بار این اصطلاح رو می شنویم، که علتش نداشتن سناریو و اتکا به حضور ذهن، حواس پرتی و... هست که تمام موارد باز برمی گردن به حوصله نداشتن مدرسان عزیز برای ارائه آموزش های منطبق بر استانداردها. جلوگیری کردن از شنیده شدن صدای آب دهان، نفس کشیدین، مِن ومِن کردن، اشتباه تایپ کردن، اشتباه تلفظ کردن،... و ده ها مورد مهم دیگه، که استانداردهای اولیه ضبط دوره های آموزشی هستن، اصلا رعایت نشدن. حتی با گذاشتن سرعت دروه روی 1.8 برابر هم موارد آزاردهنده به قوت خودشون باقی هستن. در مجموع از زحمتی که برای این آموزش کشیده شده تشکر می کنم ولی فقط 10 دقیقه اول از ویدیوی اول رو تونستم تحمل کنم نه بیشتر.
مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.
1
2

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  43 ساعت
مجموع محتوای آموزشی:  23 ساعت ویدئو - 20 ساعت تمرین و پروژه
 (قابل دانلود می‌باشد)
مهلت دوره:  7 هفته
  
حد نصاب قبولی در دوره:  80 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد. 
organization-pic  گواهینامه این دوره توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود.
course-feature   گواهی‌نامه مکتب‌خونه course-feature   خدمات تصحیح خودکار course-feature   خدمات منتورینگ course-feature   پروژه محور course-feature   تمرین و آزمون course-feature   تالار گفتگو course-feature   تسهیل استخدام