00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان شیءگرایی در پایتون

دوره‌های رایگان
14 جلسه
98٪ (654 رای)

دوره آموزش رایگان برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون چیست؟

اگر کمی با برنامه‌نویسی سروکار داشته‌اید، قطعاً برنامه‌نویسی شیءگرا یا به گوشتان خورده است و یا مجبور شده‌اید جایی از آن استفاده کنید. مثلاً فرض کنید می‌خواهید یک بازی را برنامه‌نویسی کنید، بازی ساده‌ای مانند منچ. در اینجا، شیءگرایی مفهوم و کاربرد خود را به زیبایی به تصویر می‌کشد چراکه هر مهره یک شیء مستقل و تعریف شده در بازی است که در خانه‌های مستقل از هم (که این خانه‌ها نیز شیء هستند) حرکت می‌کنند.

از سویی تاس نیز یک شیء است که تعداد حرکات هر مهره را نشان می‌دهد. پس می‌توان کاربرد برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون را پیاده‌سازی برنامه‌های واقع‌گرایانه دانست. به بیان دیگر اگر بخواهید این بازی ساده یا هر برنامه شیءگرای دیگری را با پایتون برنامه‌نویسی کنید، نیازمند این هستید تا با برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون آشنا باشید که در مکتب‌خونه این امکان به‌صورت رایگان برای شما فراهم شده است.

 

هدف از یادگیری دوره آموزشی رایگان برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون چیست؟

برنامه‌نویسی شیءگرا کمک می‌کند دستورات تکراری را به میزان زیادی با روش ارث‌بری کاهش دهید. از سوی دیگر دقت برنامه‌نویسی به طرز چشم‌گیری افزایش‌یافته که شما را در پیاده‌سازی یک برنامه تمام‌وکمال، یاری می‌کند. ازاین‌رو می‌توان هدف از یادگیری برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون را ساده‌سازی مفاهیم برنامه‌هایی که در آن‎ها یک شیء نقش بسیار مهمی دارند (مثل بازی‌ها) و یکپارچه‌سازی کدهای نوشته شده دانست.

 

دوره آموزش رایگان برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون مناسب چه کسانی است؟

فقط کافی است کمی اشتیاق برنامه‌نویسی در شما وجود داشته باشد، آن زمان است که این دوره دقیقاً برای شما در نظر گرفته شده است. پس اگر فکر می‌کنید در برنامه‌نویسی پایتون به‌قدری مهارت دارید که می‌توانید دانش شیءگرایی در آن را نیز به مهارت‌هایتان اضافه کنید، شک نکنید که جای درستی آمده‌اید.

 

بعد از فراگیری دوره آموزش رایگان شیءگرایی در پایتون چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

پایان یافتن این دوره آموزشی برابر است با یادگیری تمامی مفاهیم کلیدی در برنامه‌نویسی شیءگرا به‌خصوص در محیط برنامه‌نویسی پایتون. این مفاهیم کلیدی عبارت‌اند از:

1. تعاریف کلاس و شیء و نحوه ایجاد آن‌ها

2. مفهوم ارث‌بری و کاربرد آن در برنامه‌نویسی شیءگرا

3. متدهای مختلف در برنامه‌نویسی شیءگرا

4. معنی کپسوله‌سازی و نحوه انجام آن

5. آشنایی با چند ریختی یا polymorphism و کاربرد آن

 

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون

در این دوره آموزشی رایگان سعی شده است تا مفاهیم پایه و کاربردی به‌صورت کامل پوشش داده شود. ازاین‌رو شما در دوره آموزش رایگان برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون با کاربرد برنامه‌نویسی شیءگرا به‌صورت کامل آشنا شده و سپس تعاریف مهم از جمله کلاس و شیء، متدها، ارث‌بری و چند ریختی، کپسوله‌سازی، تجرید و غیره کاملاً را فرا خواهید گرفت. امیدواریم با مطالعه این دوره آموزشی بتوانید قدم‌های بزرگی در برنامه‌نویسی شیءگرا در پایتون برداشته و اپلیکیشن‌های متعددی را توسعه دهید.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان شیءگرایی در پایتون

استاد دوره
حمید دانشجو حمید دانشجو

حمید دانشجو را می‌توان به‌عنوان یک محقق با انگیزه و هدفمند در زمینه علوم کامپیوتر معرفی کرد. او دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات بوده و هم‌اکنون در حال فعالیت در زمینه شبکه‌های ارتباطی است. ایشان مقالاتی نیز در زمینه شبکه‌های اجتماعی در کنفرانس‌ها و مجلات داخلی و خارجی به ثبت رسانده‌اند و هم‌چنین، دارای سابقه تدریس در دانشگاه اصفهان نیز هستند.

آقای دانشجو از 91 به عنوان معمار و دانشمند داده و هم‌چنین سرپرست ارزیابی و تست در مرکز تحقیقات انفورماتیک و شرکت به‌پرداخت ملت مشغول به کار شده اند و از سال 96 نیز در شرکت پرداخت سپهر به عنوان کارشناس و تحلیل‌گر امنیت فعالیت می‌کند.

درباره برگزارکننده
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش رایگان شیءگرایی در پایتون

به‌طورکلی برنامه‌نویسی شیءگرا در بسیاری از محیط‌های برنامه‌نویسی تعریف شده و کاربردی است. اما از آن‌جایی که این دوره آموزشی تحت پایتون انجام می‌شود، آشنایی مختصر با برنامه‌نویسی پایتون و سینتکس‌های آن از واجبات و پیش‌نیازهای این دوره آموزشی رایگان محسوب می‌گردد. اما آشنایی عمیق با این زبان برنامه‌نویسی ضروری نبوده و صرفاً می‌تواند در یادگیری سریع‌تر شما را یاری دهد.

آموزش پایتون مقدماتی
اطلاعات بیشتر

نظرات  (11 نظر)

صفحه 

از 

2

سید امیرحسین
21:02 - 1401/03/25
کاربر‌ سایت
vaqean majmoe amozeshie awli bod va man kamelan lezat bordam ham nahve bayane khobi daran va ham khyly qashang mabahes ro mishkonan va sade mikonan baraye fahm ason tar mishe vaqan motchaker baraye zamani ke gozashtin hatman tosie mikonam agar toye shey garayi moshkel darin donbal konin dore ro
ابوالفضل
13:01 - 1401/01/14
کاربر‌ سایت
سلام واقعا مجموعه بینظیر, کامل, روان و تدریس عالی و قابل فهم البته که اگر مکتب خونه تالار گفتگو رو برای تعامل دانشجویان با هم دیگر ایجاد میکرد به نظرم بی نقص میشد
امیرحسین
07:31 - 1401/01/08
کاربر‌ سایت
این دوره کامل ترین دوره شی گرایی با پایتون هست و من خیلی تعجب کردم که رایگانه !! ممنون از استاد حمید دانشجو و مکتب خونه بابت این آموزش فوق العاده کاش استاد دانشجو برای مباحث دیگر مثل ساختمان داده و الگوریتم و ... هم آموزش تهییه کنن با تشکر از ایشون و تیم مکتب خونه
احسان
04:51 - 1400/10/28
کاربر‌ سایت
من خیلی از مباحث این دوره رو داخل سری دوره های یادگیری پایتون جامع Corey Schafer دیده بودم و بسیاری از مثالهایی که زده شد عیناً داخل اون مجموعه بود ولی مجموعه استاد دانشجو بسیار بسیار کامل تر بود و مباحث خیلی خیلی بیشتری رو پوشش میداد واقعاً حرف نداشت .. فکر نمیکنم برای آموزش شی گرایی، بیشتر از این مباحث جایی بشه برای آموزش دیدن، چیزی پیدا کرد تمامی آموزش های استاد حمید دانشجو کامل و بی کم و کاست هستن و تا به الان کتابخونه های نامپای و پانداس رو از آموزش های ایشون دنبال کردم که جای دیگه ای کامل تر از آموزش های ایشون نتونستم پیدا کنم .. واقعا در آموزش پایتون بی نظیر هستن برای دوستانی که دنبال یادگیری کامل و بی کم و کاست هستن، قطعاً بهترین گزینه آموزش های ایشون هستش واقعا ممنونم از زحماتشون
سید محسن
08:47 - 1400/09/19
کاربر‌ سایت
با سلام ضمن تشکر از استاد گرامی جناب مهندس دانشجو، من از دوره های مربوط به زبان برنامه نویسی پایتون که توسط مهندس دانشجو تدریس شده، استفاده می کنم و به نظرم برای کسانی که بخوان عمقی مطالب رو یاد بگیرن بسیار خوبه. البته بهتره یک پیش زمینه ای هم از مطالب داشته باشن
کاربر مکتب‌خونه
15:02 - 1400/08/22
کاربر‌ سایت
فکر نکنم در سطح نت به زبان فارسی ، بهترین این آموزش وجود داشته باشه
کاربر مکتب‌خونه
09:38 - 1400/08/12
کاربر‌ سایت
دوره بسیار مفیدی هست واقعا از اقای دانشجو وتیم مکتب خونه بسیار سپاسگزام. منتظر دوره‌های بعدی آقای دانشجو هستم
محمد
23:19 - 1400/07/21
کاربر‌ سایت
ممنون از مکتب خونه بابت این دوره عالی و همچنین تشکر ویژه ای دارم از استاد دانشجو واقعا دوره مفیدی بود و از یادگیری با اون لذت فراوان بردم. در یادگیری و انتحاب دوری هیچ تردیدی به خودتون راه ندید دوستان چون دوره واقعا عمیق و روانه و یادگیری هم آسونه. سپاس
آرمین
19:43 - 1400/05/11
کاربر‌ سایت
سلام دلیل من برای خرید این دوره عمیق تر یاد گرفتن شی گرایی در پایتون بود و بعد از این که با این دوره همراه شدم احساس نیاز کردم که باقی دوره ها رو هم حتی مباحثی رو که اشراف دارم رو بردارم چون استاد کاملا مسلط برمفاهیم بوده و از هیچ نکته ی سرسری رد نمیشه بیان خوبی داره و تا اون جایی که دیدم تمامی دوره هایی که آقای دانشجو تهیه کردن با همین کیفیت هستش ممنونم از ایشون و تیم مکتب خونه
کاربر مکتب‌خونه
22:16 - 1400/05/07
کاربر‌ سایت
این دوره بسیار عالی بود، استاد درس بسیار مسلط هستند و مباحث به خوبی آموزش داده می شود

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟