00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
239,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
289,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش اجرای استراتژی، سفری به دنیای عمل

دوره‌های مکتب‌پلاس
6 ساعت
78٪ (33 رای)

اجرای استراتژی به دنبال تدوین و فرموله کردن استراتژی‌ها می‌آید. مطالعات مطرح اخیر نشان داده است که از عامل شکست دو سوم شرکت‌ها نه در تدوین استراتژی بلکه در عدم اجرای صحیح آن است. جان کاتر در سال 2012 از این حقیقت پرده برداشت که 70 درصد ابتکارات راهبری به دلیل اجرای نامناسب به نتیجه نرسیده‌اند. عامل موفقیت شرکت‌ها به تنهایی وابسته به تدوین مناسب استراتژی‌ها نیست بلکه به دنبال جاری‌سازی صحیح این استراتژی‌هاست که شرکت‌ها به عملکرد بهتر، مزیت رقابتی پایدار و  هر آنچه ضامن موفقیت آنهاست، دست‌ می‌یابند.

پس از انتخاب استراتژی درست برای رسیدن به اهداف و چشم‌انداز سازمان، چگونگی ایجاد جریان استراتژی در لایه‌های سازمانی نیز یکی از دغدغه‌های مدیران است، دغدغه‌ای که می‌توان با انتخاب راهکارهای درست جاری‌سازی، آن را در میان بخش‌های مختلف سازمان اجرایی نمود.

 

 

 

 

سرفصل‌های دوره آموزش اجرای استراتژی، سفری به دنیای عمل

آمادگی ذهنی برای اجرا
00:56 ساعت
00:56
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
ساختار، فرایند و اختیارات
00:25 ساعت
00:25
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
مطالب تکمیلی برای مطالعه بیشتر
00:27 ساعت
00:10
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
100%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
حمیدرضا نورعلی‌زاده

حمیدرضا نورعلی زاده متولد 1353 است. فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف در مقطع لیسانس و مهندسی سیستم‌های اقتصادی-اجتماعی از موسسه عالی پژوهش در برنامه‌ريزی و توسعه (IRPD نیاوران) در مقطع ارشد و دکترای مهندسی صنایع-مدیریت سیستم و بهره‌وری از دانشگاه علم و صنعت ایران است.
علاوه بر فعالیت دانشگاهی به‌عنوان هیئت‌علمی گروه مدیریت کسب‌وکار دانشگاه علم و صنعت، از سال 1376 تجربیات شخصی او در صنایع خودروسازی، شوینده و بهداشتی، برق، بیمه، پالایشگاهی و پتروشیمی بوده و هم‌اکنون به‌عنوان مشاور مدیریت صلاحیت‌دار (CMC) در حوزه‌های برنامه‌ریزی استراتژیک و پیاده‌سازی آن و تحول استراتژیک شرکت‌ها و سازمان‌ها، عمدتاً در صنعت بیمه، نفت و پتروشیمی فعال است.
پیش‌ازاین، از 1388 تا 1394 در جایگاه هیئت‌مدیره، مسئولیت طرح و توسعه شرکت بیمه ملت را بر عهده داشته است. قبل از پیوستن به بیمه ملت، او در جایگاه مدیریت برنامه‌ریزی و کنترل، مسئولیت تدوین استراتژی و اجرای آن را در سطح هلدینگ و شرکت‌های زیرمجموعه‌ی گروه بهمن بر عهده داشته است.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش اجرای استراتژی، سفری به دنیای عمل

آموزش مدیریت استراتژیک
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش اجرای استراتژی، سفری به دنیای عمل

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (2 نظر)

سلیمه
11:02 - 1399/05/29
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام و احترام دوره بسیار ارزشمندی بود و نکات عملیاتی برجسته و مفیدی ارائه شد.
علی
22:47 - 1399/05/19
فارغ‌التحصیل دوره
دوره خوب و جامعی بود. با توجه به اینکه خودم دوره‌های مختلفی را در جاهای مختلف گذرانده‌ام، آن را به دیگران توصیه می‌کنم. مباحث با یک ساختار مشخص و منسجم، تدریس و با بیان و سبک خوبی هم گفته شد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

 

پیش از بررسی مفهوم جاری‌سازی اما می‌بایست با اصول و مفاهیم برنامه‌ریزی استراتژیک آشنا شد، مکتب‌خونه در دوره آموزش جاری‌سازی استراتژی می‌کوشد تا با مروری مختصر بر اصول برنامه‌ریزی استراتژیک و آشنایی با مفهوم رفتار کلی کارکنان و برخی مدل‌های ذهنی مؤثر آن‌ها در موفقیت جاری‌سازی استراتژی در سازمان که مانع نقش‌آفرینی مسئولانه‌شان در سازمان می‌شود. راهبردهای کلیدی منجر به اقدامات عملیاتی واحدها را شناسایی و آموزش داده و جاری‌سازی استراتژی را بر اساس تدوین شاخص‌های درست و بهینه و قابل‌اطمینان در مسیر صحیح خود بررسی کند.

مدیریت ریسک استراتژیک نیز در جاری‌سازی استراتژی در موارد وجود منازعات درون‌سازمانی، از دیگر مباحثی است که پیش از جاری‌سازی استراتژی مدیران می‌بایست به آن توجه کنند.

اما جاری‌سازی استراتژی در سازمان در مواردی نیز با مخالفت مراجع قدرت روبروست، نحوهٔ برخورد درست و تعامل با مراجع قدرت نیز به‌منظور دستیابی به اهداف استراتژیک ازجمله مواردی است که با هم به بررسی آن خواهیم پرداخت.

آشنایی با مدل کارت امتیازی متوازن به‌عنوان یکی از مؤثرترین ابزارهای جاری‌سازی استراتژی در سازمان و همچنین آموزش چگونگی تهیه نقشه راه استراتژیک سازمان ازجمله مواردی است که برای جاری‌سازی استراتژی مورد اهمیت بوده و در انتخاب مسیر درست جاری‌سازی استراتژی، مدیران سازمان را راهنمایی می‌کند.

تسری استراتژی به واحدهای عملیاتی سازمان‏های اقماری و واحدهای صف و ستاد نیز ازجمله مواردی است که در مباحث دوره جاری‌سازی استراتژی به آن می‌پردازیم، برای تحقق استراتژی‌های سازمان، یادگیری ایجاد زیرساخت‌های سیستمی موردنیاز برای تحقق این مهم نیز از موارد چالش‌برانگیز جاری‌سازی استراتژی خواهد بود. عارضه‌های عمدی عدم اجرای اثربخش استراتژی در سازمان‌ها جدی است و بنابراین به مدیران تمامی واحدها پیشنهاد می‌شود تا پیش از اجرای استراتژی‌های نوین در سازمان خود، ابتدا این اصول را نیز به‌خوبی فراگیرند.

 

 

در بخش جاری‌سازی استراتژی، ابتدا می‌بایست مدل ذهنی اجرا را بررسی و سپس تصورات مسئول را از این مدل مبنی بر اهداف و چشم‌انداز سازمان جهت‌دهی کرد.

ابزارهایی نظیر ماتریسRACI که به‌عنوان نمودار مسئولیت خطی نیز شناخته می‌شود، مشارکت نقش‌های مختلف در تکمیل وظایف یا تحویل‌دادنی‌های یک پروژه یا فرایند کسب‌وکار را تشریح می‌کند، این ماتریس برای روشن کردن نقش‌ها و مسئولیت‌ها در پروژه‌ها و فرایندهای عملکردی جاری‌سازی استراتژی مفید است.پس از بررسی مدل ذهنی به بررسی این مدل می‌پردازیم و سپس مدیریت عملکرد را در تدوین و جاری‌سازی استراتژی مبتنی بر معرفی و یادگیری کارت امتیازی متوازن متمرکز می‌کنیم. سپس مضامین استراتژیک وجوه را از منظر مالی بررسی کرده و مدیریت ریسک استراتژيک را با ابزار بوتای فرا می‌گیریم، اگر تاکنون تا مدل کوزو COSO آشنایی ندارد نیز در این دوره با آن مفاهیم عمیق‌تری را آموزش خواهید دید، ریسک عدم همسویی و سایر مفاهیم مديريت ریسک استراتژیک را نیز با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

برای جاری‌سازی استراتژی می‌بایست کارکنان خود را با خود همراه کنید، پس از اتمام سایر مباحث، می‌آموزیم که چگونه فرهنگ و جریان استراتژی را در میان کارکنان خود اجرایی کنیم.

 

حاصل دوره:

 • آشنایی با مفهوم رفتار کلی کارکنان و برخی مدل‌های ذهنی آن‌ها که مانع نقش‌آفرینی مسئولانه در سازمان می‌شود. 
 • چگونگی تبدیل راهبردهای کسب‌وکار به اقدامات عملیاتی واحدها. 
 • چگونگی تدوین شاخص برای اطمینان از حرکت کارا در مسیر صحیح. 
 • آشنایی با روش تعیین و تفکیک نقش‌های مختلف برای اجرای کارآمد اقدامات 
 • آشنایی با مفاهیم و ابزارهای مدیریت ریسک استراتژیک  
 • آشنایی با مفهوم مراوده و آشنایی با ابزاری مناسب برای اشاعه مضامین استراتژیک در سازمان 
 • درک مفهوم قدرت و نحوه تعامل با مراجع قدرت به هدف اجرای کارآمد

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

آمادگی ذهنی برای اجرا
00:56 ساعت
00:56
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
ساختار، فرایند و اختیارات
00:25 ساعت
00:25
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
مطالب تکمیلی برای مطالعه بیشتر
00:27 ساعت
00:10
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
100%
نمایش جلسات فصل