00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

برنامه‌نویسی حرفه‌ای تحت وب در جاوا

دوره‌های دانشگاهی
11 جلسه

سرفصل‌ها

امروزه اکثر پروژه‌های سیستمهای اطلاعاتی مانند سیستمهای ERP، به صورت تحت وب توسعه داده می‌شوند. بنابراین یادگیری توسعه سیستمهای تحت وب یکی از نیازهای ضروری دانشجویان کامپیوتر می‌باشد. از طرفی زبان برنامه‌نویسی Java یکی از پیشروترین زبانهای توسعه سیستمهای اطلاعاتی دنیا است. در زبان Java ، ابزار و Framework های متعددی برای توسعه برنامه‌های تحت وب وجود دارد. انتخاب ابزار به عوامل خیلی زیادی وابسته است که جزء سرفصلهای درس مهندسی نرم‌افزار محسوب می‌شود.
ابزار و Framework های مورد استفاده در این آموزش، همگی Open Source می‌باشند. از JSF و Primefaces برای لایه Presentation و از Spring برای لایه Business (Service Layer) و از JPA و Hibernate برای لایه Data استفاده شده است. از PostgreSQL به عنوان DBMS، از eclipse به عنوان IDE و Tomcat به عنوان Web Server استفاده شده است. در ضمن معماری مورد استفاده را LucyArch2.0 نامگذاری کرده‌ایم.
آموزش پیش رو ، آموزش ابزار و Framework های Java نمی‌باشد. بلکه یک آموزش پروژه محور بوده که قسمتهای زیادی از یک پروژه سیستم اطلاعاتی نوشته شده ، تشریح شده و نحوه توسعه بخشهای مختلف آن شرح داده شده است. برای دانلود کدهای پروژه می‌توانید از لینک مقابل استفاده کنید: https://github.com/AsenaTechAcademy/Irani-LucyArch2.0-glib
مدرس دوره
غلامعلی نژاد حاجعلی ایرانی
غلامعلی نژاد حاجعلی ایرانی، تحصیل خود را در مقاطع کارشناسی در دانشگاه شهید باهنر کرمان و کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به انجام رسانده است. از سال 1384 تا کنون در زمینه توسعه سیستمهای نرم افزارهای سازمانی و ERP فعال بوده است و هم اکنون به عنوان تحلیل گر، طراح و معمار نرم افزار سیستمهای ERP مشغول به کار است و از سال 1387 به عضویت هیئت علمی دانشگاه بناب درآمده است.
وب سایت شخصی: gclass.co