00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 7 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 7 جلسه نمونه از دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
99,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رزومه نویسی

دوره‌های مکتب‌پلاس
3 ساعت
94٪ (76 رای)

آموزش رزومه نویسی : تحقیقات نشان می‌دهد که به طور متوسط​​، استخدام کنندگان حداکثر 6 ثانیه به رزومه شما نگاه می‌کنند!

کمی ناامیده کننده به نظر می‌رسد. شما روزها و حتی هفته‌ها وقت می‌گذارید تا یک رزومه عالی تهیه کنید که به طور خلاصه شما و توانایی‌هایتان را نشان دهد اما در مقابل فردی که قرار است شما را استخدام کنند تنها چند ثانیه به رزومه‌ی شما نگاه می‌کند و اگر در همان چند ثانیه از رزومه‌ی شما خوشش بیاد، به خواندن آن ادامه می‌دهد. ممکن است غیرمنصفانه به نظر برسد! 

دقیقاً چگونه قرار است در عرض چند ثانیه توجه شخصی را جلب کنید؟ ما برای این مشکل راه حلی داریم. با آموزش رزومه نویسی شما با یاد گرفتن نکات رزومه نویسی می‌توانید در چند ثانیه اثرگذار باشید. 

در ابتدا، بیایید بررسی کنیم که رزومه چیست؟

 • رزومه فقط برای بیان سابقه شغلی شما نیست.
 • رزومه خلاصه‌ای از مهارت‌های شما نیست.
 • رزومه قرار نیست به طور خودکار شغل شما را پیدا کند.

آموزش رزومه نویسی: قدم به قدم

1. اولین قدم برای شروع رزومه نویسی انتخاب قالب درست برای رزومه است. 3 نوع فرمت و قالب برای رزومه نویسی وجود دارد که با توجه به موقعیتی که برای آن در خواست می‌دهید باید آن را انتخاب کنید.

 • فرمت زمانی معکوس:

این قالب محبوب‌ترین قالب رزومه است و برای افرادی که تجربه کاری زیادی دارند که با موقعیت‌های شغلی مورد علاقه‌شان ارتباط دارد، مناسب است.

 • فرمت عملکردی/ مبتنی بر مهارت:

 اگر به دلیل دانشجو بودن/فارغ‌التحصیل شدن، فاقد تجربه کاری مناسب هستید یا می‌خواهید تغییر شغلی ایجاد کنید، قالب مهارت محور انتخاب بهتری است.

 • فرمت ترکیبی:  

رزومه ترکیبی برای افراد جویای کار با مجموعه مهارت‌های بسیار متنوع، یک انتخاب عالی است. اگر برای موقعیتی درخواست می‌دهید که به مهارت در 3 الی 4 زمینه مختلف نیاز دارد و می‌خواهید همه آن را در رزومه خود نشان دهید، این فرمت مناسب است. 


2. در این مرحله برای ادامه‌ی رزومه نویسی باید چیدمان رزومه را رعایت کنید که شامل موارد زیر است.

 • تعداد صفحات:

حداکثر تعداد صفحات مناسب 2 صفحه است. مدیران منابع انسانی در شرکت‌های بزرگ ماهانه حدود 1000 رزومه دریافت می‌کنند. رزومه‌های بالای 2 صفحه شانس کمتری برای خوانده شدن دارند.

 • فضای سفید درحاشیه:

تمام صفحه را پر نکنید تا رزومه‌ی شما چشم را خسته نکند.

 • فونت خوانا:

از فونت‌های معمول و رسمی استفاده کنید و فونت‌های فانتزی را فراموش کنید.

 • اندازه قلم مناسب :

به عنوان یک قانون کلی، برای متن عادی 11 - 12 pt و برای عناوین بخش‌ها 14 - 16 pt مناسب است.
رزومه خود را به صورت PDF ذخیره کنید. فرمت Word شانس خوبی برای بهم ریختن قالب‌بندی رزومه شما دارد.


3. رزومه‌ی شما می‌تواند بخش‌های مختلفی داشته باشد اما مواردی که در ادامه ذکر می‌شود حتما باید در رزومه‌ی شما وجود داشته باشد. 

 • اطلاعات تماس:

در این بخش باید نام و نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل و محل زندگی خود را قید کنید. قرار دادن آدرس لینکدین یا سایر شبکه‌های اجتماعی اختیاری است. حتما ایمیل رسمی خود را قید کنید و از قرار دادن تاریخ تولد در این بخش خودداری کنید. 

 • خلاصه یا هدف رزومه حرفه‌ای:

بخش طلایی رزومه‌ی شما این بخش است. شما با نوشتن یک خلاصه‌ی حرفه‌ای  از رزومه‌ی خود می‌توانید در همان 6 ثانیه توجه کارفرما را جلب کنید.

 • تجربه کاری (و دستاوردها):

مهم‌ترین بخش رزومه بخشی است که تجربه‌های شما را شرح می‌دهد. با توجه به این بخش است که کارفرما می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا شما برای این موقعیت مناسب هستید یا نه.

 • تحصیلات:

این بخش ساده و روشن است. مقاطع تحصیلی که گذراندید و مدرسه یا دانشگاهی که در آن مشغول به تدریس بوده‌اید و معدل کل خود را ذکر کنید.

 • مهارت‌ها:

این بخش مهمی است به خصوص اگر سابقه‌ی کاری چندانی ندارید. شما می‌توانید با بیان مهارت‌هایتان و میزان تخصص خود در آن، نظر کارفرما را جلب کنید و نشان دهید اگه سابقه‌ی کاری ندارید اما توانایی‌های لازم را دارید. اگر سابقه‌ی کار دارید، این بخش می‌تواند نقطه‌ی تمایز شما و سایر متقاضیان باشد.

 • بخش اختیاری – زبان‌هایی که بلدید، فعالیت‌های مختلف، سرگرمی‌ها و غیره

در این قسمت از آموزش رزومه نویسی می‌خواهیم به شما یاد دهیم که چگونه در 6 ثانیه اول بتوانید نظر کارفرما را با رزومه خود جلب کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش رزومه نویسی

فصل دوم: چطور بنویسم آنچه که هستم؟
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: چرا مورد مصاحبه قرار می گیرم؟
00:18 ساعت
00:18
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم: اگر من مصاحبه گر بودم
00:08 ساعت
00:08
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
استاد دوره
شهرام کریمی شهرام کریمی

شهرام کریمی، دانش آموخته رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و مدیریت ریسک از دانشگاه اس.آر.اچ برلین. زمینه کاری وی در حوزه منابع انسانی، استراتژی و مدیریت سازمان است و به کار مربوط به تجزیه و تحلیل سیستم‌های سازمانی و عارضه‌یابی در سازمان‌ها علاقه‌مند است و حدود 15 سال در این زمینه‌ها فعالیت کرده است. شهرام کریمی، بیش از ده سال سابقه مدیریت در حوزه‌های سازمانی و منابع انسانی در شرکت‌هایی مانند توربین مپنا و همراه اول دارد و بر فرایندهای منابع انسانی مانند مصاحبه و استخدام کارکنان جدید، ارزیابی و مدیریت عملکرد، آموزش و توسعه کارکنان، جبران خدمات، کانون‌های ارزیابی و پایش و ارزیابی رضایت شغلی در سازمان‌ها، تسلط دارد. وی در طول دوران کاری خود در سه شرکت مشاور بزرگ در حوزه‌های سازمانی مانند SAP، Arthur D. Little (ADL) و Hay Group فرصت کار داشته و توانسته تجربیات عمیقی در همراهی با مشاوران بین‌المللی کسب کند.

درباره برگزارکننده
موسسه آموزشی پژوهشی آریانا موسسه آموزشی پژوهشی آریانا

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم: چطور بنویسم آنچه که هستم؟
00:19 ساعت
00:19
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: چرا مورد مصاحبه قرار می گیرم؟
00:18 ساعت
00:18
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم: اگر من مصاحبه گر بودم
00:08 ساعت
00:08
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
نمایش جلسات فصل