00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

دوره‌های مکتب‌پلاس
52 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

شاخص‌های کلیدی عملکرد، یا Key Performance Indicators، که به اختصار KPI نامیده می‌شود، کاربرد بسیار مهمی در راهبری و هدایت شرکت‌ها، سنجش پیشرفت برنامه‌ها و دست‌یابی به اهداف کسب و کار دارند.

در مراحل مختلف رشد و توسعه‌ی استارتاپ، وجود KPIهای متناسب با هر مرحله، اهمیت ویژه‌ای دارد و تعریف شاخص‌های کلیدی عملکرد مناسب، یکی از مسائل مهم و چالش‌برانگیزی است که مدیران استارتاپ، با آن مواجه هستند.

شاخص‌های کلیدی عملکرد، علاوه بر اینکه به مدیران کمک می‌کند تا میزان موفقیت مجموعه‌ی خود را رصد کنند، در زمان جذب سرمایه نیز، به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند توافقات منعطف‌تری با سرمایه‌گذار داشته باشند و حتی از این شاخص‌ها، به عنوان ابزاری برای تعیین نوبت‌های تزریق سرمایه و یا تصمیمات مالی و حقوقی، استفاده کنند.

مدرس دوره
محمدرضا فرحی

محمدرضا فرحی، در سال 1383 برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه صنعتی شریف شد. وی پس از آن تحصیلات خود را در رشته اقتصاد در مدرسه اقتصاد تولوز فرانسه و در رشته فایننس در دانشکده تحصیلات تکمیلی اقتصاد بارسلونا ادامه داد.

سه سال پیش پس از بازگشت به ایران، ایشان به عنوان مشاور معاون وزیر راه و مشاور رییس هیأت مدیره بیمه البرز فعالیتِ کاری خود را آغاز کرد و در ادامه به عنوان مدیر مالی، به شرکت سرمایه‌گذاریِ رهنما پیوست. وی تجربه گرانقدر ارزش‌گذاری و تعیین برنامه سرمایه‌گذاری، طراحی برنامه اعطای سهام به پرسنل، کمک به اداره بهینه هیأت مدیره و تعیین شاخص‌های کلیدی رشد، طراحی مدل درآمدی و غیره را در ده‌ها استارتاپ دارد.

آقای فرحی در سال 1395 استارتاپ بیمه بازار را پایه‌گذاری کرد، و اکنون رییس هیأت مدیره در این شرکت است. ایشان همچنین به صورت ماهانه‌ با همراهی سازمان بورس و انجمن سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایران، کارگاه‌های مختلفی مانند ارزش‌گذاری، مذاکره سرمایه گذار - استارتاپ، Stock Option و غیره برای مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری عمومی و خصوصی برگزار می‌کند.

کانال تلگرامی مدرس

صفحه لینکدین مدرس

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

آشنایی با مقدمات و مفاهیم اولیه‌ی کارآفرینی

ویژگی‌های دوره آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مالی
07:39 ساعت
01:37
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مرتبط با کاربر
06:28 ساعت
01:26
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
11%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل شاخص‌های مرتبط با کاربران و مشتریان کسب و کار بیان می‌شوند. این شاخص‌ها به مدیران کسب و کار و علی‌الخصوص به مدیران بازاریابی این امکان را می‌دهد تا مشتریان را گروه‌بندی نموده و استراتژی‌های بازاریابی متناسب با هر گروه را تدوین نمایند.

ارزش دوره عمر مشتری
"13:48
رشد ماهانه
"14:02
کاربران فعال ماهانه
"10:28
نرخ ماندگاری
"04:00
کوئیز 1
27%
     
"01:00
نرخ ریزش
"05:16
نرخ خرید مجدد
"06:03
تحلیل Cohort
"05:55
کوئیز 2
27%
     
"01:00
هزینه جذب مشتری
"15:17
سایر KPIهای مرتبط با هزینه جذب مشتری
"08:49
تعداد دانلود
"02:47
پروژه میانی 3

(الزامی)

45%
     
'05:00
فصل چهارم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مرتبط با محصول
11:29 ساعت
01:28
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - معیارهای انتخاب شاخص‌های کلیدی عملکرد مناسب
06:57 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
12:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
34%
نمایش جلسات فصل