00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 10 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
919,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
1,119,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

دوره‌های مکتب‌پلاس
52 ساعت
90٪ (377 رای)

آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ :

اولین چیزی که شما در دوره آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ فرا خواهید گرفت، درک این نکته است که شما چیزی را که نتوانید اندازه بگیرید، نمی‌توانید بر روی موفقیتش حساب باز کنید.
در نتیجه نیاز است تا کوشش کنید که همه چیز را به اعدادی قابل لمس و قابل درک برای همه تبدیل کنید تا بتوانید رشد و افول عملکردی هرچیز و یا هر شخص را به راحتی نظاره کنید. شاخص‌ کلیدی عملکرد که معادل فارسی عبارت Key Performance Indicator است و به اختصار KPI نیز خوانده می‌شود، به ما کمک می‌کند تا عملکرد هر شخص را نه به طور کاملا دقیق، اما به طریقی قابل قبول و تقریبی بسنجیم.

یکی از مشکلات استارتاپ‌ها در حال حاضر این است که این استارتاپ‌ها بر پایه KPI عمل نمی‌کنند و در سطوح مختلف این استارتاپ شاخص‌های کلیدی عملکرد برای هر فرد به طور مجزا تعریف نشده است.
یکی از بزرگ‌ترین محاسن تعریف KPI برای هر فرد این است که آن شخص می‌داند تمرکز خود را باید معطوف چه چیزهایی و تلاش خود را در راستای کدام اهداف افزون کند. متاسفانه شرکت‌هایی که به ارزیابی عملکرد و شاخص‌های کلیدی عملکرد کارکنانشان اهمیت نمی‌دهند و عملکرد کارکنانشان را به صورت حسی و یا با صحبت کردن می‌سنجند از دو سو ضرر می‌کنند.
در وهله‌ی اول، اهمیت قائل نشدن برای شاخص کلیدی عملکرد و تعیین نکرد آن برای هر فرد، باعث می‌شود تا تمرکز و انرژی کارکنان سازمان پراکنده شده، نتیجه‌ی مورد نظر به طور تمام و کمال حاصل نشود و انرژی صرف شده‌ی کارکنان سازمان به چشم نیاید.
در وهله‌ی دوم، سازمان متوجه نخواهد شد که کدام یک از کارکنان تمام توانایی خود را به کار می‌بندند و کدام یک از کارکنان با تمام توان خود کار نمی‌کنند. همین دو امر، باعث می‌شود تا مشکلات ساختاری و فرآیندی هر بخش مشخص نشود و در راستای بهبود آن‌ها کوچک‌ترین تلاشی نیز صورت نگیرد.

معمولا در سازمان‌ها اگر نیروی کاری بد و نیروی کاری خوب در کنار یکدیگر قرار بگیرند و آن سازمان سیستم ارزیابی عملکرد نداشته باشد، نیروی کاری خوب و پرتوان نیز رفته رفته انگیزه‌اش را از دست می‌دهد و به نیروی کاری بد تبدیل می‌شود.
نیاز است تا در هر سازمان، افراد بر اساس کار و تلاشی که انجام می‌دهند سنجیده شوند. اگر یک شخص تمام همّ و غم خود را به کار بگیرد و تلاشش دیده نشود، پس از مدتی خود را با افراد دیگر مقایسه خواهد کرد که تلاش کمتری می‌کنند، اما حقوق و دستمزدشان هیچ تفاوتی نمی‌کند. به همین سبب، نیاز است تا برای هر فرد KPI تعریف شود تا آن فرد در راستای بهبود و ارتقاء آن تلاش کند.

یکی دیگر از مفاهیم مطرح در حوزه‌ی کسب و کار شاخص‌های کلیدی موفقیت (Key Success Factors) یا KSFها هستند. همان‌طور که گفته شد، نیاز است تا همه چیز را اندازه بگیریم. در نتیجه موفقیت استارتاپ‌ها نیز باید اندازه‌گیری شود که این مهم ممکن نیست مگر با مشخص کردن KSFهای هر کسب و کار. نیاز است تا برای هر استارتاپ و کسب و کاری مشخص باشد که در چه حالتی به موفقیت رسیده و در چه شرایط باید تلاش خودش را برای رسیدن به موفقیت بیشتر کند.
همانند KPI برای هر کسب و کاری می‌توان KSFهایی تعریف کرد که اگر آن کسب و کار به شاخص‌های کلیدی موفقیت مربوط به خودش برسد و یا آن‌ها را بهبود ببخشد، موفق شده است. تعیین شاخص‌های کلیدی عملکرد مناسب برای هر فرد در استارتاپ‌ها یکی از شاخص‌های کلیدی موفقیت مهم در کسب و کارها است. اگر بخواهیم به طور ساده‌تر بگوییم، اول باید ببینیم که این استارتاپ یا کسب و کار به چه دلیل شکل گرفته و سپس دلیل شکل گیری آن را کمی کنیم.
مثلا یک کسب و کاری تشکیل شده تا صف نانوایی‌ها را کوتاه‌تر کند و نان را راحت‌تر به دست مشتریان برساند. این کسب و کار چه تعداد مشتری داشته باشد موفق شده است؟ یا مثلا این کسب و کار اگر در چند شهر کشور فعال باشد به موفقیت رسیده است؟

شما در دوره‌ی آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ همراه با محمدرضا فرحی با بیش از 40 KPI پرکاربرد در استارتاپ‌ها آشنا خواهید شد که  سه بخش مجزای: شاخص‌های کلیدی عملکرد محصول، شاخص‌های کلیدی عملکرد مالی و شاخص‌های کلیدی عملکرد کاربر تفکیک شده‌اند. به عبارت بهتر تمام ‌KPIهایی که یک کسب و کار می‌تواند تعیین کند، معرفی شده و در انتها الگوریتم‌هایی معرفی شده است تا شما شاخص‌های کلیدی عملکرد مربوط به کسب و کار خودتان را از بین این ‌KPIها بتوانید انتخاب کنید.

سرفصل‌های دوره آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

فصل دوم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مالی
07:39 ساعت
01:37
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مرتبط با کاربر
06:28 ساعت
01:26
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
11%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل شاخص‌های مرتبط با کاربران و مشتریان کسب و کار بیان می‌شوند. این شاخص‌ها به مدیران کسب و کار و علی‌الخصوص به مدیران بازاریابی این امکان را می‌دهد تا مشتریان را گروه‌بندی نموده و استراتژی‌های بازاریابی متناسب با هر گروه را تدوین نمایند.

ارزش دوره عمر مشتری
"13:48
رشد ماهانه
"14:02
کاربران فعال ماهانه
"10:28
نرخ ماندگاری
"04:00
کوئیز 1
27.3%
     
"01:00
نرخ ریزش
"05:16
نرخ خرید مجدد
"06:03
تحلیل Cohort
"05:55
کوئیز 2
27.3%
     
"01:00
هزینه جذب مشتری
"15:17
سایر KPIهای مرتبط با هزینه جذب مشتری
"08:49
تعداد دانلود
"02:47
پروژه میانی 3

 (الزامی)

45.5%
     
"300:00
فصل چهارم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مرتبط با محصول
11:29 ساعت
01:28
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم - معیارهای انتخاب شاخص‌های کلیدی عملکرد مناسب
06:57 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
12%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
12:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
34%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
محمدرضا فرحی محمدرضا فرحی

محمدرضا فرحی، در سال 1383 برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع وارد دانشگاه صنعتی شریف شد. وی پس از آن تحصیلات خود را در رشته اقتصاد در مدرسه اقتصاد تولوز فرانسه و در رشته فایننس در دانشکده تحصیلات تکمیلی اقتصاد بارسلونا ادامه داد.

سه سال پیش پس از بازگشت به ایران، ایشان به عنوان مشاور معاون وزیر راه و مشاور رییس هیأت مدیره بیمه البرز فعالیتِ کاری خود را آغاز کرد و در ادامه به عنوان مدیر مالی، به شرکت سرمایه‌گذاریِ رهنما پیوست. وی تجربه گرانقدر ارزش‌گذاری و تعیین برنامه سرمایه‌گذاری، طراحی برنامه اعطای سهام به پرسنل، کمک به اداره بهینه هیأت مدیره و تعیین شاخص‌های کلیدی رشد، طراحی مدل درآمدی و غیره را در ده‌ها استارتاپ دارد.

آقای فرحی در سال 1395 استارتاپ بیمه بازار را پایه‌گذاری کرد، و اکنون رییس هیأت مدیره در این شرکت است. ایشان همچنین به صورت ماهانه‌ با همراهی سازمان بورس و انجمن سرمایه‌گذاران خطرپذیر ایران، کارگاه‌های مختلفی مانند ارزش‌گذاری، مذاکره سرمایه گذار - استارتاپ، Stock Option و غیره برای مدیران شرکت‌های سرمایه‌گذاری عمومی و خصوصی برگزار می‌کند.

کانال تلگرامی مدرس

صفحه لینکدین مدرس

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

آشنایی با مقدمات و مفاهیم اولیه‌ی کارآفرینی

ویژگی‌های دوره آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد استارتاپ

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (5 نظر)

محمدحسین
09:35 - 1400/06/22
دانشجوی دوره
بسیار عالی بنده مجذوب این دوره شده ام
سیدمحمد
02:29 - 1400/06/17
دانشجوی دوره
این دوره رو همه رفقایی که میخوان استارتاپ راه بندازن باید ببینن. خیلی کامله و مثلش نیست. خیلیاشو تو وب فارسی هم سرچ کنید پیدا نمی کنید.ارزششو داره که وقت بذارید. به شرطی که پروژه هارو انجام بدید وگرنه ثبت نام نکنید بهتره
علیرضا
11:49 - 1400/03/08
دانشجوی دوره
سلام . محتوای این دوره از عنوانش فراتره . قسمت های مهمی از دانش مورد نیاز برای راه اندازی استارتاپ ، جذب سرمایه یا مدیریت محصول در دل این دوره مستتر هست. ممنونم از استاد فرحی عزیز که با علم ، بیان شیوا و قدرت انتقال بالای خودشون این دوره خوب رو آماده کردند و متشکرم از مکتب خونه که بانی و بستر تهیه و انتشار اون بوده.
محمدرضا
03:01 - 1400/01/31
دانشجوی دوره
دوره بسیار بسیار عالیه هست به خصوص این موارد در مدیریت محصول بسیار مفید خواهد بود.
محمدحسین
23:57 - 1399/06/06
دانشجوی دوره
مفاهیم دوره واقعا عالیه، اما ارائه استاد فرحی عزیز میتونه بهتر باشه، یکی. از مواردی که جا داره بهتر باشه استفاده از یک یا دو زبان برای ارائه دوره هست :/ عربی و انگلیسی و فارسی در این دوره به وفور دیده میشه به خصوص عربی :D
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از اینکه نظر خود را با ما در میان گذاشتید صمیمانه سپاسگزاریم. موارد مطرح شده جهت بررسی بیشتر به بخش مربوطه ارسال شد. در صورت نیاز به پیگیری بیشتر با شما در ارتباط خواهیم بود.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم - شاخص‌های کلیدی عملکرد مالی
07:39 ساعت
01:37
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل  

در فصل دوم شاخص‌هایی که وضعیت مالی یک کسب و کار را مشخص می‌کنند، معرفی می‌شوند. این شاخص‌ها به مدیران کسب و کار کمک می‌کند تا میزان سرمایه مورد نیاز و زمان مناسب جذب سرمایه را به درستی مشخص نمایند.

رشد
"08:47
کوئیز 1
21.4%
     
"01:00
نرخ تبدیل
"15:15
درآمد
"09:02
توضیح صورت‌های مالی
"03:52
سود ناخالص
"09:10