00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف

آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

دوره‌های مکتب‌پلاس
41 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

SPSS، مخفف عبارت Statistical Package for the Social Science، به معني بسته‌ی آماري براي علوم اجتماعي است. نرم‌افزار SPSS، يک برنامه‌ی پر‌کاربرد، براي تحليل آماري است که براي اولين بار، نورمن اچ. ناي و همکارانش در سال 1968، آن را تولید کردند. امتياز اين نرم‌افزار در سال 2009، به شرکت IBM واگذار شد و هم‌اکنون اين شرکت، مسئول به روز‌رساني آن است. امروزه، داده‌هاي آماري، در اکثر رشته‌هاي علوم انساني، کشاورزي، فني و مهندسي و علوم پزشکي، کاربرد دارد و در نتيجه‌ی آن، نياز به استفاده از نرم‌افزارهاي آماري نيز، گسترش چشم‌گيري داشته است.

در اين ميان، در کشور ما، نرم‌افزار SPSS، بيشترين کاربرد را در بين نرم‌افزارهاي آماري موجود دارد؛ به طوري که در بیشتر مقالات و پايان‌نامه‌ها، ردپايی از خروجي‌هاي آماري نرم‌افزار SPSS، مشاهده مي‌شود.

اين نرم‌افزار، با طراحي ساده، اکثر آزمون‌هاي آماري را در اختيار ما قرار مي‌دهد تا بتوانيم تحليل‌هاي مناسب موضوع خود را انجام دهيم. در اين دوره‌ی آموزشي، بخش‌های مباني نظري آزمون‌ها، مسير آزمون‌ها و عملگرها در SPSS و در نتيجه، تحليل خروجي آزمون مهم هستند که در اين دوره‌ی آموزشي، هر سه مورد بالا، آورده شده است.

آموزش SPSS در مکتب‌پلاس، متفاوت با ديگر آموزش‌هاي موجود در بازار است و آموزش، شامل سه بخش می‌شود؛ 1- مباني آماري در هر فصل، ارائه مي‌شود و بيش از 20 درصد حجم آموزش را در بر‌مي‌گيرد، 2- آزمون و عملکردها در نرم‌افزار، به همراه آموزش گزينه‌هاي هر آزمون، که در حدود 20 درصد از حجم آموزش را در بر‌مي‌گيرد، 3- تحليل جداول خروجي هر آمار و آزمون، که 60 درصد از آموزش را پوشش مي‌دهد.

 

مدرس دوره
سجاد محمدیان

سجاد محمديان هاور دانش‌آموخته کارشناسی ارشد جغرافيا و برنامه‌ريزی روستايی و گرايش برنامه‌ريزی کالبدی از دانشگاه شهيد بهشتی است. او به مشاوره سامانه‌های اطلاعات جغرافيا(مکانی) علاقه‌مند بوده و تاکنون پروژه‌های مختلف GIS را در کشور پياده‌سازی کرده است و همچنين در طراحی استارتاپ‌های مکانی نقش دارند. به سامانه‌های اطلاعات جغرافيايی تحت وب (Web GIS) علاقه خاصی دارد و با نرم‌افزارهای سنجش از دور و پردازش تصاوير ماهواره‌ای آشنا است. وی همچنين در برنامه‌نويسی سامانه‌های مکانی و تحت وب به زبان پايتون و سی شارپ نيز تجارب فراوانی دارد و از الگوريتم‌های جديد در بحث سامانه اطلاعات جغرافيا نيز در برنامه‌های خود استفاده می‌کند.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

در دوره‌ی SPSS، سرفصل‌ها به گونه‌ای طراحي شده‌اند، که تمامی پيش‌نيازها، آموزش داده می‌شود و نيازي به هيچ‌گونه پيش‌نياز نیست.

دوره‌ی SPSS، براي تمامي کساني که علاقه به يادگيري و تدريس SPSS دارند، کاربردي و مفيد خواهد بود. همچنين اين دوره، بیشتر مباحث موجود در سرفصل‌هاي درسي رشته‌هاي مختلف را پوشش مي‌دهد.

 

ویژگی‌های دوره آموزش پردازش و تحلیل داده با نرم‌افزار spss

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول - مقدمه اي بر نرم افزار آماري SPSS
04:55 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - تحليل توصيفي داده ها با نرم افزار SPSS
04:57 ساعت
00:57
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  

يکي از بخش هاي  آمار مباحث مربوط به آمار توصيفي مي باشد که در اين فصل به بررسي آماره هاي براي متغيرهاي اسمي، ترتيبي و مقياسي پرداخته مي شود و همچنين به دسته بندي متغيرها، ايجاد متغير جديد و نرمال بودن جامعه آماري آموزش داده مي شود.

شاخص هاي مرکزي و پراکندگي
"10:55
تحليل توصيفي براي متغيرهاي اسمي
"08:05
تحليل توصيفي براي متغيرهاي ترتيبي
"04:58
تحليل توصيفي براي متغيرهاي مقياسي
"09:20
دسته بندي متغيرها(Recode)
"08:19
ايجاد متغير جديد (compute)
"06:37
وضعيت نرمال بودن داده ها
"09:34
پروژه میانی دوم

(الزامی)

100%
     
'04:00
فصل سوم - نمودارهاي آماري در SPSS
00:53 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم - مقايسه ميانگين متغيرها با استفاده از آزمون پارامتريک و ناپارامتريک
11:21 ساعت
01:21
Combined Shape Created with Sketch. 16 جلسه
بارم:
9%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم - بخش يافته هاي آماري در پايان نامه و مقاله با استفاده از SPSS
13:38 ساعت
00:28
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
65%
نمایش جلسات فصل  

در اين بخش يافته هاي آماري يک مقاله را همراه با توضيحات عملي آن در SPSS پرداخته مي شود. همچنين نحوه گزارش کردن آن در پايان نامه و مقاله آموزش داده مي شود.

گزارش آمار توصيفي
"12:36
انتخاب آزمون با استفاده از فرضيه و آزمون فرضيه ها
"16:14
کوییز
38%
     
"10:00
پروژه نهایی

(الزامی)

61%
     
'13:00