00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

TEDk

همایش‌ها و رویدادها
8 سخنرانی

سرفصل‌ها

رویداد یک روزه تِدَک در تاریخ ۲۰ اردیبهشت، در سالن آمفی‌‌تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف به همت جمعی از دانشجویان و با همکاری انجمن علمی برگزار خواهد شد. این رویداد با عنوان "یک واحد زندگی" یا "A Course on Life" با حضور هفت سخنران که در حوزه‌های مختلف موضوعات خود را مطرح می‌کنند، تمرکزی دارد بر فعالیت‌های فرادرسی در دوران دانشجویی و مخاطب را به اندیشه پیرامون آن‌ها و یافتن نقطه اتصالی میان آن‌ها دعوت می‌کند.

در دنیای امروز، با وجود پیشرفت صنعت و تکنولوژی، زندگی‌ها رو به سمت فعالیت‌های تک‌بعدی رفته است و از سایر جنبه‌هایی که به زندگی معنی می‌دهد غافل شده‌ایم. نتیجه این غفلت، جهانی است که در آن لذت زندگی کردن آن‌چنان که باید و شاید عاید ما نمی‌شود. حال برای این که بتوانیم زندگی‌هایمان را بازسازی کنیم، می‌توانیم  تجربه‌های دیگران که هر کدام لذت‌شان را در فرای زندگی روزمره‌شان یافتن را  در "یک واحد زندگی" به صورت خلاصه دریافت کنیم.

سخنرانان همایش
احمدرضا عباسلو

در کنار آموختن پزشکی در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور، بخشی از وقت خود را به برگزاری اولین هاکاتون سلامت ایران اختصاص داد. همواره بخشی از وقت او مختص حل مشکلات و ایجاد تغییر بوده‌است.

پروین پاسالار

استاد بیوشیمی دانشگاه تهران همواره با نسل‌های جوان‌تر در ارتباط بوده‌است، تا جایی که بنیان‌گذار مرکز پژوهش‌های علمی دانشجویی شود و مسئولیت مرکز رشد استعدادهای درخشان(مراد) را برعهده بگیرد.

شهریار عمرانی

علاقه وی به صنعت هوانوردی، این دانشجوی مهندسی ارتباطات و مدیریت را به سمتی سوق داد که در کنار تحصیل، به هوانوردی نیز بپردازد و پس از اخذ مدرک هوانوردی از CAO، هم‌اکنون از اساتید عملیات زمینی ایران‌ایر است.

حسام ملک زاده

زمانی که در دانشگاه امیرکبیر مشغول تحصیل مهندسی عمران بود، متوجه شد که مسئولیت‌های او به عنوان عضوی از جامعه باید اولویت بیش‌تری داشته‌باشد، و به اولویت‌های خود پرداخت.

آرمان بحری یکتا

به عنوان عضو سابق تیم ملی هاکی ایران مسیر خود را برای مربی‌گری در این رشته پیدا کرد. هرگز زمان زیادی را به دور از ورزش نگذراند و هم‌زمان مشغول تحصیل در رشتهٔ فناوری اطلاعات شریف است.

حسین حضرتی

پس از کسب طلای المپیاد ریاضی، تصمیم گرفت زندگی خود را تغییر دهد و سفر به گوشه و کنار ایران را در حالی شروع کرد که چیزی جز یک دوچرخه نداشت.

بهنام نوذری

این طرف‌دار تئاتر شاید دیر به علایق خود پرداخته باشد، ولی قطعا در پیگیری آن کم نگذاشته‌است. دانش‌جوی شریف که در بسیاری از نمایش‌ها به عنوان بازیگر یا کارگردان حضور داشته‌است و صحبت‌های زیادی برای گفتن دارد.

پرهام قاسملو

این دانشجوی مهندسی کامپیوتر از فعالان کانون موسیقی دانشگاه شریف نیز هست. از ۸ سالگی ویالون می‌زند و در ده‌ها کنسرت اجرا داشته‌است.