فیزیک هالیدی

فیزیک هالیدی

زمانی که شما به عنوان یک دانشجوی مهندسی یا علوم پایه به دانشگاه پا می‌گذارید لازم است تا چند واحدی فیزیک پایه را پشت سر بگذرانید. در کلاس‌های دانشگاهی فیزیک پایه، تدریس فیزیک هالیدی صورت می‌گیرد. فیزیک هالیدی کتابی است که در مورد مفاهیم اساسی فیزیک صحبت می‌کند و شامل مسائل مبانی مختلف برای درک کامل دانشجویان است. همچنین حل المسائل فیزیک هالیدی کتابی است جداگانه که دربردارنده تمام مسائل و تمرین‌های کتاب بوده و در مورد همه مسائل و روش حل آن‌ها صحبت می‌کند. 

 5 نتیجه برای "فیزیک هالیدی --- دروس مشترک مهندسی --- دانشگاهی: فنی و مهندسی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

معرفی کتاب فیزیک هالیدی

فیزیک هالیدی جلد اول بیان‌کننده فیزیک مکانیک است که به عنوان یک کتاب عمومی برای بیشتر رشته‌های مهندسی و علوم پایه شناخته می‌شود. ممکن است تمام فصل‌های آن در دانشگاه به شما آموزش داده شود و یا این‌که اساتید تنها به آموزش فصل‌های کلیدی و مهم بپردازند. البته دانشجویان فیزیک باید هر سه جلد هالیدی را مطالعه کرده و آن را پشت سر بگذرانند. نام این کتاب مشهور از روی یکی از نویسندگان آن‌که از فیزیکدانان برجسته است، گرفته شده و دیوید هالیدی نام دارد. البته رابرت رزنیک و جرل واکر نیز از دیگر نویسندگان این کتاب کاربردی هستند. دانشجویان در کنار تهیه این کتاب می‌توانند از جزوه فیزیک هالیدی دیگر دانشجویان یا جزواتی که در اینترنت وجود دارد برای یادگیری بیشتر خود استفاده کنند. 

تفکیک فیزیک هالیدی 

تاکنون فیزیک هالیدی ویرایش دوازدهم در سال 1402 منتشر شده است. البته برای دانشجویانی که به ویراست دهم و یا یازدهم کتاب دسترسی دارند، جای هیچ نگرانی نیست؛ چون تفاوت چندانی بین این ویرایش‌ها دیده نمی‌شود. این دانشجویان در صورت عدم دسترسی به ویرایش آخر می‌توانند از جزوه‌های فیزیک هالیدی کمک بگیرند. در کشور ما کتاب هالیدی را به مباحث مختلفی تفکیک کرده‌اند. برای مثال فیزیک هالیدی مکانیک و گرما، اولین جلد از مجموعه کتاب‌های هالیدی است که به طور کامل مباحث مکانیک و گرما را پوشش می‌دهد. دانشجویان جدیدالورود با کمک این کتاب می‌توانند با مباحث پایه و بنیادی فیزیک در سطح دانشگاهی آشنا شوند. برای مثال در اولین جلد فیزیک هالیدی فصل اول به طور کامل در مورد اندازه‌گیری توضیح داده شده است تا دانشجویان را برای درک مباحث حرکت، بردارها و نیرو آماده کند. 

حل المسائل فیزیک هالیدی 

درصورتی‌که دانشجویان از بابت جوابی که به تمرین‌های فیزیک هالیدی می‌دهند، مطمئن نیستند و به دنبال یک مرجع کامل از حل مسائل فیزیک هالیدی می‌گردند، کتاب حل المسائل فیزیک هالیدی می‌تواند به آن‌ها کمک کند. در این کتاب جواب تمام مسائل همه فصل‌ها با بیانی شیوا و به طور کامل وجود دارد و به شما نشان می‌دهد که کدام روش برای حل مسائل بهترین روش ممکن خواهد بود. فیزیک هالیدی و حل مسائل آن توسط انتشاراتی‌های معتبر و افراد مختلفی در کشور ما ترجمه و چاپ شده و بهتر است دانشجویان به سراغ ترجمه و انتشاراتی پیشنهادی استاد خود بروند.