00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 13 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 13 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
  +
 • گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
449,000 تومان
30% تخفیف
314,300.0 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف

آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزار MSP نسخه 2016

دوره‌های مکتب‌پلاس
26 ساعت
90٪ (802 رای)

آموزش نرم افزار MSP :

آموزش نرم افزار MSP  چه کاربردی دارد ؟ MSP  یک نرم افزار مدیریتی و مخفف Microsoft project  است و همانطور که از اسم آن معلوم است جز نرم افزارهای آفیس می‌­­باشد. قبل از آن که ویدئوهای آموزشی این بخش را مشاهده کنیم بهتر است درباره کلیت نرم افزارMSP  و کاربرد آن کمی بیشتر بدانیم.

برای موفقیت در بازار امروزی، استفاده درست از فناوری اطلاعات حیاتی به‌نظر می‌رسد. کار با داده‌های مشتریان و ایجاد اتوماسیون‌های مختلف برای پاسخگویی به آن‌ها در حال حاضر به بخش جدایی ناپذیر رقابت در حوزه دیجیتال تبدیل شده است. نفوذ آی‌تی در این رقابت به‌گونه‌ای است که دیگر نمی‌توان روی توانایی نیروی انسانی به‌طور کامل حساب باز کرد. Managed Service Provider که به اختصار MSP نامیده می‌شود، نام دسته‌ای از نرم‌افزار ها است که به‌عنوان یک پلتفرم آی‌تی، تعدادی سرویس از پیش تعریف شده را مدیریت می‌کند. 

 

قابلیت‌های نرم‌افزار MSP چیست؟

با استفاده از نرم‌افزارMSP می‌توانید به ساده‌ترین شيوه ممکن  زمان اجرا و تکميل  کليه فعالیت‌های  پروژه را تخمين بزنيد و از اجراي و تحويل به موقع پروژه اطمينان حاصل نمائيد  ، درزمان  آغاز عمليات اجرايي  پروژه نیز می‌توانید با ثبت  تاریخ‌های واقعي آغاز و پايان هر فعاليت اطلاعات را به‌روزرسانی کنيد  در اين زمان نرم‌افزار MSP سرعت و روند پيشرفت برنامه‌ها  را با توجه به زمان‌بندی واقعي ثبت‌شده مجدداً محاسبه خواهد کرد  و مشخص خواهد کرد  با توجه به زمان‌بندی جديد پروژه چقدر زودتر و يا ديرتر از برنامه پیش‌بینی‌شده به اتمام خواهد رسيد.  يکي ديگر از مزاياي استفاده از اين نرم‌افزار ارائه گزارش‌های دوره‌ای باقابلیت چاپ است . بنابراين می‌توان ادعا کرد اين نرم‌افزار به افزايش قابلیت‌های مديريتي افراد درزمینه هاي زمان‌بندی ، برنامه‌ریزی منابع ، گزارش‌گیری و گزارش دهي و غيره کمک می‌کند.  نرم‌افزارMSP علی‌رغم برخي کم و کاستی‌هایی که در مقايسه با ساير نرم‌افزارهای شبيه به خود  دارد اما کماکان در ميان کاربران دنيا و ايران جايگاه ويژه خود را حفظ کرده .دليل  محبوبيت نرم‌افزار MSP  را می‌توان با توجه به قابلیت‌های زياد و کاربردي آن توجيه کرد . 

در ادامه به برخي از اين قابلیت‌ها اشاره خواهيم کرد:

 • تعريف ساختار شکست کار ( WBS ) 
 • تعريف شبکه فعالیت‌ها (Network)  
 • تعريف محدودیت‌های زماني (Constraint)  
 • تعريف  منابع  (Resource) 
 • تعريف اضافه‌کاری براي منابع (Overtime Work)  
 • تخصيص منحنی‌های مصرف منابع (Resource Curve)  
 • تعريف و تخصيص تقویم‌های کاري (Calendar)  
 • امکان فرمول نويسي امکان لينک شدن با کليه نرم‌افزارهای خانواده Office 
 • امکان ايجاد فرم‌های جديد فيلتر کردن (Filtering)  و گروه‌بندی کردن (Grouping) اطلاعات 
 • امکان بروز رساني اطلاعات  (Updating)  
 • تعيين شاخص‌های ارزش حاصله (Earned Value)  
 • شبکه‌های پرت (PERT)  
 • ماکرو نويسي (Macro)  
 • امکان گزارش‌گیری (Reporting) 

 

مزاياي استفاده از MSP نرم‌افزار MSP با ارائه  ابزار‌‌هاي مديريتي مناسب و کاربردي به مديريت هر چه مؤثرتر و دقیق‌تر  پروژه‌‌‌‌ها در سازمان‌ها کمک می‌کند . مديران پروژه‌ها و به‌خصوص پروژه‌های عظيم با استفاده از اين ابزار مي‌توانند به‌موقع  از تغييرات پروژه مطلع شده و تغييرات موردنیاز به‌منظور جبران انحرافات احتمالي از برنامه پیش‌بینی‌شده را اعمال نمايند . 

در اين قسمت به برخي از مزاياي استفاده از نرم‌افزار MSP  اشاره خواهيم کرد : 

 • مديريت کارا و مؤثر  و زمان‌بندی قابل‌اجرا در پروژه  
 • با استفاده از اين برنامه می‌توان انتظارات اوليه از پروژه‌ها را تعديل و به حالت منطقي و معقول و قابل‌اجرا رسانيد. 
 • استفاده از اين نرم‌افزار مراحل اجرايي پروژه را براي کارفرمايان و مشتريان ملموس می‌نماید . 
 • امکان برنامه‌ریزی گام‌به‌گام پروژه  با استفاده از اين نرم‌افزار می‌توان برنامه‌ریزی گام‌به‌گام انجام داد که به کمک شاياني در مديرت پروژه محسوب می‌شود . 
 • قدرت به‌کارگیری اطلاعات موجود ازآنجاکه نرم‌افزار MSP از زیرمجموعه‌های مايکروسافت آفيس است به‌آسانی با ساير نرم‌افزار‌‌‌هاي اين مجموعه مرتبط می‌شود  بنابراين  امکان استفاده  اطلاعات موجود در ساير برنامه  ، در اين نرم‌افزار به‌سادگی  وجود دارد . 
 • امکان ايجاد نمودار‌‌‌ها و جدول‌هاي حرفه‌اي و کارا امکان تحليل و ارائه گزارش‌های دقيق و حرفه‌ای و ايجاد الگوهای مناسب براي ساير کاربران ، همچنين امکان سفارشي کردن الگوهاي موجود . 
 • امکان برقراري ارتباط اثربخش اطلاعات نرم‌افزار MSP  قابليت ارائه اطلاعات در فرمت‌های مختلف  را دارا می‌باشد . با استفاده از اين قابليت می‌توان اطلاعات را مطابق با نياز کاربران در فرمت‌های قبل درک چاپ و  ارائه کرد . 

چه کسانی از نرم افزار MSP استفاده می کنند؟

سوالی که در ابتدا باید مطرح کنیم این است که چه کسانی از نرم افزار MSP استفاده می کنند؟ اغلب مدیران پروژه و مهندسان صنایع با این نرم افزار سر وکار دارند.اما چرا؟

نرم افزار microsoft project   یکی از نرم افزارهای مدیریت پروژه است که این امکان را به مدیران و مهندسان می‌­دهد تا روند اجرا و پیاده سازی کار خود را با جزئیات و زمان دقیق شروع و پایان کار و همچنین برآورد هزینه ببینند و بتوانند استراتژی‌های مناسبی را پیاده سازی کنند. از جمله قابلیت‌­های این نرم افزار ارائه گزارش چاپی است که با استفاده از آن می‌توان در جلسات مدیران، طرح کاری را به نمایش گذاشت. 

آیا نرم افزار MSP فقط برای مدیران و مهندسان کاربرد دارد؟

سوال اساسی این است که هر فردی برای کسب و کار، برنامه شخصی زندگی، حتی درس و ورزش و سایر موارد می­‌تواند از این نرم افزار استفاده کند و فقط کافی است که اطلاعات خود را وارد کرده زمان و هزینه را به همراه رابطه بین اطلاعات ورودی به نرم افزار دهد تا نقشه راه خود را با جزئیات و دقت بالا ببیند.

نرم افزار ام اس پروجکت چگونه کار می­‌کند؟

قبل از شروع کار با نرم افزار ام اس پروجکت ابتدا باید شرح مختصری از پروژه تهیه کنیم برای مثال: نام کارفرما، نام مشاور، نام پیمانکار، تاریخ شروع پروژه، زمان احتمالی پایان پروژه، مبلغ قرار داد و... این اطلاعات را در قالب یک فایل word یا excel تهیه کنیم.

بعد از این مرحله وارد مرحلهWSB یا ساختار شکست کار می­‌شویم. همانطور که از اسمش پیداست در این مرحله باید کلیت پروژه را به کارها و فعالیت­‌های کوچک­تر تقسیم کنیم. تقسیم بندی فعالیت ها به ما کمک می­کند تا بتوانیم ارتباط بین دسته ها را پیدا کنیم و راحت تر اطلاعات را در نرم افزار وارد کنیم.

پس از تهیه WSB وارد فضای نرم افزار می شویم.در ابتدا به معرفی tab های این نرم افزار می پردازیم:

File: در این قسمت یک پروژه جدید باز می­‌کنیم و می‌­توانیم به سایر تنظیمات دسترسی پیدا کنیم.

Task: منوی اصلی نرم افزارMSP  منوی Task  می­‌باشد که عملیات مهمی از جمله تعریف WSB و نمودار گانت در این بخش قرار می‌­گیرد.

Resource: گزینه­‌های مربوط به منابع در این بخش قرار دارد.

Report: گزینه­‌های مربوط به گزارش وضع پروژه،منابع، هزینه ها و... در این بخش جای دارد.

Project: اطلاعات پروژه، تقویم پروژه، WSB و.... در این منو جای دارد.

View: تقویم، دیاگرام، منابع، فیلترها، تنظیم و مرتب سازی و.... در این منو جا می­‌گیرد.

نوار تایم لاین(timeline): این نوار زمان پروژه را در قالب یک نوار خطی نشان می‌­دهد. با زوم کردن روی این نوار می‌­توان زمان را، حتی در قالب ساعت مشاهده کرد.

هرکدام از نوارهای بالا گزینه­‌های زیادی را شامل می­‌شود که در ویدئوهای آموزشی زیر بطور مفصل به آن­‌ها پرداخته شده است.

همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از کاربردهای نرم افزار ام اس پی پروجکت محاسبه زمان انجام پروژه، شروع کار و پایان کار است. بطور خلاصه به محاسبه زمان درMSP  می­پردازیم.

فواید استفاده از نرم افزار MSP:

1.   استفاده مفید از نیروی انسانی: با استفاده از MSP دیگر لازم نیست افراد همه کارها را انجام دهند. در واقع کارهای اداری و روتین به کامپیوتر سپرده می‌شود و تمرکز منابع انسانی بر جذب نیروی متخصص (برنامه‌نویس، بازاریاب و...) قرار می‌گیرد. با MSP می‌توان تمرکز را از روی انجام کارهای تکراری برداشت و روی پروراندن ایده‌های جدید گذاشت.

2. کمک به تصمیم‌گیری:  با MSP اطلاعات و داده‌های لازم برای تصمیم‌گیری در هر زمان و مکانی در دسترس شما هستند. این دسترسی همیشگی به‌اطلاعات باعث می‌شود همواره تصمیمات درست و بر پایه منطق بگیرید.

3. شخصی‌سازی:‌ با جمع‌آوری تمام اطلاعات در یک مکان، این نرم‌افزارها قابلیت شخصی‌‌سازی خدمات متناسب با هر مشتری را به بیزنس‌ها می‌دهند.

4. رشد صنعت: استفاده از این نرم‌افزار و اتوماتیک کردن روندهای کاری باعث می‌شود ظرفیت‌های تمام شرکت‌ها افزایش پیدا کند. از طرفی وقتی یک شرکت نسبتا بزرگ در صنعتی از MSP استفاده کند دیگران هم (با توجه به رقابت) مجبور به استفاده خواهند شد. پس در کل ظرفیت صنعت رشد یافته و فرصت‌های جدیدی به‌وجود می‌آیند.

5.  برنامه‌ریزی بودجه: MSP باعث می‌شود بتوان روال‌های کاری کسب‌وکار را مشاهده کرد. با این قابلیت به‌راحتی می‌توان فهمید روند بالا رفتن قیمت‌ها به چه صورت است و چه تغییراتی در آینده نزدیک و دور مورد نیاز خواهد بود.

6.  پشتیبانی از کسب‌وکارهای کوچک: SMB یا Small to Medium Businesses بخش مهمی از بازار امروزی را خصوصا در حوزه دیجیتال تشکیل می‌دهند. استفاده از MSP برای این شرکت‌ها از لحاظ هزینه منطقی بوده و به آن‌ها توانایی رقابت با شرکت‌های بزرگ را می‌دهد.

 

سرفصل‌های دوره آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزار MSP نسخه 2016

فصل اول: آشنایی با مدیریت پروژه
00:58 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم: ایجاد برنامه زمان‌بندی‌
03:37 ساعت
03:31
Combined Shape Created with Sketch. 27 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: مدیریت منابع
02:11 ساعت
02:06
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: وزن‌دهی
00:54 ساعت
00:50
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل پنجم: بروزرسانی پروژه و گزارش‌دهی
01:29 ساعت
01:24
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم: مدیریت ارزش کسب شده
06:41 ساعت
00:36
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
33%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با مدیریت ارزش کسب شده، معیارها و روش‌های محاسبه آن و بررسی وضعیت گذشته و پیش‌بینی آینده پروژه آشنا می‌شوید.

مدیریت ارزش کسب شده 1
"12:31
تمرین مدیریت ارزش کسب شده
"11:35
مدیریت ارزش کسب شده 2
"12:24
کوئیز 6
9.8%
     
"05:00
پروژه تمرینی

 (الزامی)

90.2%
     
"360:00
پروژه نهایی
10:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

این فصل مربوط به پروژه نهایی می‌باشد.

پروژه نهایی

 (الزامی)

100.0%
     
"600:00

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
رامان رضایی رامان رضایی

رامان رضایی، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و دارای مدرک PMP

ایشان بیش از 12 سال تجربه فعالیت در برنامه‌ریزی و کنترل پروژه در پروژه‌های نفت و گاز و ساختمانی و IT و 7 سال سابقه تدریس در حوزه مدیریت پروژه شامل آمادگی آزمون PMP، اصول برنامه‌ریزی و کنترل پروژه و نرم‌افزارهای مدیریت پروژه را در کارنامه خود دارند.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف (اطلاعات بیشتر)
حد نصاب قبولی در دوره:
75.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزار MSP نسخه 2016

آشنایی ابتدایی با مفهوم برنامه‌ریزی و کنترل پروژه

آشنایی مقدماتی با اکسل

ویژگی‌های دوره آموزش برنامه‌ریزی و کنترل پروژه با نرم‌افزار MSP نسخه 2016

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه دانشگاه صنعتی شریف

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه معتبر دانشگاه صنعتی شریف(مشاهده نمونه گواهی دانشگاه صنعتی شریف) به اسم شما توسط دانشگاه صادر می شود و در اختیار شما قرار می گیرد.

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (15 نظر)

صفحه 

از 

2

امیرمهدی
15:14 - 1401/01/16
فارغ‌التحصیل دوره
سلام تشکر از استاد رضایی و مکتب خونه بابت دوره خوب و کاربردی.
بهزاد
20:09 - 1401/01/05
دانشجوی دوره
بسیار عالی و کاربردی بود . دست گلتون درد نکنه.
طاهر
12:18 - 1400/10/28
دانشجوی دوره
از شرکت در این دوره هرگز پشیمان نخواهم شد. بسیار عالی و مفید بود.از استاد محترم جناب مهندس رضایی تشکر می کنم. همچنین از گروه مکتب خونه که یادگیری این دوره را تسهیل کردند. منتظر چنین دوره های پرباری هستم متشکرم
مجتبی
08:41 - 1400/09/10
دانشجوی دوره
عالیه. من با MSP آشنایی داشتم، ولی الان تقریبا هر چیزی که برای مدیریت پروژه هام نیاز دارم با MSP انجام میدم. مخصوصا استاد دوره خیلی روان مطالب رو توضیح میدن. من که خیلی راضی بودم.
صدیقه
19:49 - 1400/06/03
دانشجوی دوره
دوره بسیار عالی است و مخصوصا انجام پروژه ها و برطرف کردن اشکالات توسط استاد کمک بسیار ارزنده ای می کند.
محمدرضا
10:19 - 1400/05/30
دانشجوی دوره
دوره بسیار کاربردی و مناسب هست. از یه جنبه برای فردی که داره از صفر کار با نرم افزار رو یاد می گیره آموزنده هست. به این عزیزان پیشنهاد می کنم حتما تا پایان دوره پیش برن و خودشون رو با ارسال فایل تمرینی و پروژه پایانی به حداکثر بازده برسونن. از طرف دیگه برای فردی که با نرم افزار کار می کنه نکاتی آموزش داده می شه که بسیار مفید هست و در فضای کاری برای یک مدیر یا کارشناس کنترل پروژه مفید فایده خواهد بود. ممنون از دوره مفیدتون
مهران
13:51 - 1399/12/23
فارغ‌التحصیل دوره
دوره فوق العاده عالی با استادی بسیار توانمند می باشد این دوره به من به عنوان دانشجوی ارشد مدیریت پروژه و ساخت در دانشگاه نیز بسیار کمک کرد باتشکر از استاد عزیز و تیم مکتب خونه
الیاس
14:03 - 1399/12/16
دانشجوی دوره
من چیزی درباره ی مدیریت پروژه نمی دونستم صفر و صفر بودم واقعا از خرید این دوره راضی هستم،،بسیار دوره مناسبی بود و می توانید چیزهای زیادی را یاد بگیرید،،من به دوستانی که علاقمند به یادگیری این نرم افزار هستند یا می خواهند برای یادگیری بهتر و بیشتر این نرم افزار رو تمرین کنند این دوره را توصیه می کنم از آقای رضایی و مکتب خونه هم بسیار سپاسگذارم
محمدنیما
11:43 - 1399/12/01
فارغ‌التحصیل دوره
دوره ی خوبی بود اما اصلی ترین دلیلی که این دوره رو برداشتم برای انجام پروژه ها و پیدا کردن اشتباهاتم بود. برای تصحیح این پروژه ها، مربی محترم زمان زیادی نگذاشته بود و چیزی که برای من برای هر دو پروژه فرستادند متن "عالیه، موفق باشید" بود. اگر چنین موضوعی رو میدونستم از ویدیو های آموزش آماده و رایگان استفاده میکردم و این دوره رو نمیخریدم.
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ در صورتی که سوال درسی داشته باشید می توانید در تالار گفت و گو با استاد دوره در ارتباط باشید.
علی
18:59 - 1399/11/18
دانشجوی دوره
سلام و با تشکر از مکتبخونه دوره خوبی بود فقط ای کاش برای سریهای جدید یک آموزک به فصل کنترل پروژه اضافه بشه در خصوص وارد کردن cost actual cost اینطوری فکر کنم دوره کاملتری بشه

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

بهترین ارائه دهندگان MSP در حال حاضر:

 •   SolarWinds
 •   Spiceworks
 •  ServiceNow
 •   ManageEngine

محاسبه زمان در MSP:

فعالیت ها از نظر محاسبه زمان در نرم افزار مدیریت پروژه MSP به سه دسته تقسیم می‌­شوند:

1-Fix Duration(دوره زمانی مشخص شده): در صورت درج زمان برای یک فعالیت اگر تغییری در منابع فعالیت ایجاد شود زمان فعالیت تغییر نخواهدکرد.

2-Fix Work(کار مشخص شده): در صورت تغییر در فعالیت زمان فعالیت هم تغییر می‌­کند.

3-Fix Unite(واحد مشخص شده)

نحوه وارد کردن اطلاعات مربوط به زمان در MSP بطور مفصل در ویدئوها آموزش داده می­‌شود.

همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از کارهای اصلی و ابتدایی در هنگام کار با نرم افزار ام اس پی پروجکت ارتباط بین اطلاعاتی است که به عنوان داده به نرم افزار داده‌ایم.

نحوه ارتباطات بین فعالیت‌ها:

(FS(Finish to Start:شروع فعالیت به پایان فعالیت دیگر وابسته است.

(SS(Start to Start: شروع فعالیت به شروع فعالیت  پیش نیاز  وابسته است.

(FF(Finish to Finish: پایان فعالیت به پایان فعالیت  پیش نیاز وابسته است.

(SF(Start to Finish: شروع فعالیت پیش نیاز پایان فعالیت بعدی است.

همه­‌ی سازمان­‌ها در تلاشند که پروژه و کار خود را در ایده آل ترین زمان ممکن انجام دهند برای این کار از روش مسیربحرانی یاCPM استفاده می­‌کنیم.

مسیربحرانی یا CPM مانند هر مسیر دیگری در پروژه از اولین فعالیت شبکه شروع می­‌شود و تا آخرین فعالیت بدون هیچ گستسگی ادامه پیدا می­‌کند. مسیربحرانی طولانی‌­ترین مسیر و بزرگترین مسیر شبکه زمان­بندی­‌هاست. فعالیت‌­هایی که در مسیر بحرانی قرار می­‌گیرند همگی بحرانی هستند(شناوری صفر).هر پروژه حداقل یک مسیر بحرانی دارد ممکن است در طول پروژه به علت عقب افتادن و اضافه شدن زمان فعالیت­‌ها مسیر بحرانی تغییرکند. پس با اضافه شدن زمان مسیر بحرانی، زمان پروژه هم زیاد می­‌شود و در صورت کاهش زمان فعالیت­‌های مسیر بحرانی، زمان پروژه هم کاهش پیدا می­‌کند. 

برای اجرا و پیاده سازی مسیر بحرانی در نرم افزار ام اس پی پروجکت از نمودار گانت یا Ganntt chart استفاده می­‌کنیم که در ویدئوها آموزش نرم افزار MSP  بطور کامل شرح داده‌ایم.

جمع بندی:

قرن 21 مصادف با عصر پسا دیجیتال شده است. جایی که بدون استفاده از سیستم‌های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات نمی‌توان در بسیاری از بازارها رقابت کرد. شرکت‌های رهبر بازار در دنیای امروز بر پایه استفاده درست و هدفمند از آی‌تی بنا شده‌اند.

این نیاز به آی‌تی در تمام کسب‌وکارها (به‌جز کسب‌وکارهای انحصاری) به‌چشم می‌خورد. MSP یکی از ابزارهای آی‌تی برای مدیریت است که مانند یک دستیار مجازی عمل می‌کند. مدیران مختلف کسب‌وکار می‌توانند روال‌های روتین کسب‌وکار (مثل پاسخ به سوال مشتریان) را به این پلتفرم سپرده و تمرکز خود را بر موارد تخصصی‌تر قرار دهند.

با استفاده از MSP لایه اداری سازمان لاغر شده و بخش تخصصی تقویت می‌شود. سازمانی که بخش اداری لاغری دارد از مدیران و متخصصان تشکیل می‌شود و علاوه بر این به‌خاطر کوچک بودن ساختار، سرعت بالایی در تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات دارد. 

 

 

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل اول: آشنایی با مدیریت پروژه
00:58 ساعت
00:53
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم: ایجاد برنامه زمان‌بندی‌
03:37 ساعت
03:31
Combined Shape Created with Sketch. 27 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم: مدیریت منابع
02:11 ساعت
02:06
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه