00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به 2 جلسه نمونه از دوره
  • دسترسی به 2 جلسه نمونه از دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
دسترسی کامل به محتوا
  • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
  • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
    +
  • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
269,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش استراتژی و ساختار هلدینگ‌ها

دوره‌های مکتب‌پلاس
3 ساعت

آموزش استراتژی و ساختار هلدینگ‌ها در مکتب‌خونه به شما چه چیزهایی را یاد خواهد داد؟

هلدینگ‌ها هر چه که بیشتر می‌گذرد، نقش بیشتری را در بخش بزرگی از اقتصاد کشورمان بازی می‌کنند و به نوعی اقتصاد ایران را در آینده‌ای نزدیک به خود وابسته خواهند کرد. برای موفقیت هلدینگ و هر شرکت سرمایه‌گذار دیگری، آن شرکت یا هلدینگ نیاز به پیاده کردن استراتژی و ... دارد که در این دوره با آموزش استراتژی و ساختار هلدینگ‌ها از 0 تا 100 همراه شما خواهیم بود.

هلدینگ چیست؟

هلدینگ به شرکت‌هایی می‌گویند که سهام چندین شرکت مختلف را خریداری می‌کنند و آن‌ها را تحت کنترل خودشان قرار می‌دهند و همین کار باعث می‌شود تا در تصمیم گیری‌های آن شرکت حق دخالت و نظر داشته باشند.

هلدینگ‌ها برای رسیدن به موفقیت نیاز به داشتن برنامه‌ریزی قوی و البته استراتژی مناسب طولانی مدت دارند و باید از ساختار مناسبی برخوردار باشند. ما در این دوره آموزش استراتژی و ساختار هلدینگ‌ها به شما صفر تا صد استراتژی و ساختار هلدینگ را آموزش می‌دهیم.

نوع ارتباط و همکاری هلدینگ‌ها با دیگر شرکت‌های زیرمجموعه و ... خود یکی از مهمترین سیاست‌ هلدینگ‌های متفاوت است و قطعا هلدینگی موفق خواهد بود که بتواند رابطه خوبی را با دیگر هلدینگ‌ها و شرکت‌ها برقرار کند و اعتماد آن‌ها را برای همکاری‌های بیشتر جلب نماید.

استراتژی به چه معناست؟

استراتژی یا راهبرد ریشه کلمه‌اش در اصل به جنگ و نظام بر می‌گردد اما امروزه در فعالیت‌های اقتصادی، صنعتی و ... نیز به کار می‌رود.

استراتژی در واژه به معنی فرماندهی کردن و رهبری می‌باشد؛ قطعا فردی که در زندگی و هر جای دیگری استراتژی داشته باشد، به مشکل بر نمی‌خورد و برنامه‌ریزی درستی برای رسیدن به اهداف زندگی‌اش پیاده می‌کند.

ارتباط استراتژی با هلدینگ

اکثر هلدینگ‌هایی که امروزه در کشور ما سرپا هستند و مسیر موفقیت را طی می‌کنند، قبل از انجام هر کاری یک استراتژی درست برای رسیدن به اهداف بلند مدت هلدینگ، ارائه کردند.

اگر مدیر یک هلدینگ استراتژی داشته باشد، بدون شک در طول مسیر موفقیت به مشکلات بسیار کمتری بر می‌خورد و باعث هماهنگی و انسجام زیاد در مجموعه‌ای که در هلدینگ فعالیت می‌کنند، می‌شود.

سرفصل‌های دوره آموزش استراتژی و ساختار هلدینگ‌ها

فصل دوم: تنوع بخشی
00:16 ساعت
00:16
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: تنظیم سیاست سرمایه‌گذاری
00:09 ساعت
00:09
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم: ساختار سازمانی هلدینگ‌ها
00:22 ساعت
00:22
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
مدرسان دوره
مجتبی اسدی

مهندس مجتبی اسدی فارغ التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف، مدیر عامل و عضو هیات مدیره گروه پژوهشی صنعتی آریانا، عضو هیات مدیره انجمن مشاوران مدیریت ایران و عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی آزاد سریرا.

سید حسین جلالی

سید حسین جلالی، مشاور و محقق در حوزه استراتژی است. او دوره دکتری مدیریت استراتژیک را در دانشگاه تهران می‌گذراند و در سال‌های اخیر به مشاوره، تدریس و پژوهش در زمینه استراتژی و ساختار مشغول بوده است. حاصل فعالیت‌های حرفه‌ای او دربرگیرنده حضور در تیم‌های مشاوره مدیریت در تعدادی از برترین شرکت‌ها و سازمان‌های کشور، تدریس در کارگاه‌ها و دوره‌های آموزش استراتژی برای مدیران و کارشناسان سازمان‌ها و انتشار و ارائه مقالات علمی متعدد در نشریات و کنفرانس‌های داخلی و خارجی است. علاوه بر این، او به طور منظم یادداشت‌ها و دیدگاه‌هایش را برای علاقه‌مندان به استراتژی و مدیریت در وب‌سایت شخصی‌اش منتشر می‌کند.

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

با توجه به پیشرفت روز به روز هلدینگ‌ها در اقتصاد کشور و همچنین نقش اساسی آن در پایه اقتصادی ایران، به افرادی نیاز است که با استراتژی و ساختار هلدینگ‌ها آشنا باشند و با علم کامل بر آن وارد این کار شوند.

وارد شدن افراد نا آشنا با استراتژی و ساختار هلدینگ‌‌ها به هلدینگ‌ها، نتیجه‌ای جز ضربه خوردن هلدینگ، شرکت‌های زیر مجموعه آن و در کل اقتصاد کشور نخواهد داشت و یکی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه نمود.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم: تنوع بخشی
00:16 ساعت
00:16
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل چهارم: تنظیم سیاست سرمایه‌گذاری
00:09 ساعت
00:09
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
نمایش جلسات فصل  
فصل ششم: ساختار سازمانی هلدینگ‌ها
00:22 ساعت
00:22
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
نمایش جلسات فصل