برنامه ریزی استراتژیک در عمل

فیلم هایی که مشاهده می کنید، جلسات پایانی درس برنامه ریزی و مدیریت استراتژيک در عمل است که توسط دکتر مجتبی لشکربلوکی، در دانشگاه صنعتی شریف تدریس شده اند. در این جلسات، ایشان مبانی مدل ... ادامه

ارائه دهنده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
 96% (229 رای)
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  5 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  7 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

درباره دوره

فیلم هایی که مشاهده می کنید، جلسات پایانی درس برنامه ریزی و مدیریت استراتژيک در عمل است که توسط دکتر مجتبی لشکربلوکی، در دانشگاه صنعتی شریف تدریس شده اند.
در این جلسات، ایشان مبانی مدل موعود (مدل واکنش سریع، عمل گرا و دورنگر) را تشریح می کنند. مبنای منطقی مدل موعود آن است که استراتژی از ۴ منبع مختلف به دست می آید: ایده های راهبردی ناشی از ذهن مدیران ارشد و مجرب، پاسخگویی به موضوعات راهبردی پیش روی سازمان، تعمیم تجارت و الگوهای موفق برآمده از عمل و تحلیل های هدفمند در قبال سوالات راهبردی. مدل مدیریت استراتژيک باید به گونه ای باشد که بتواند فرآیند زایش استراتژی از این چهار منبع را تقویت کند و سپس آن را به اجرا از طریق یک سازوکار برنامه ریزی متصل کند. در مدل موعود، برنامه ریزی خالق استراتژی نیست بلکه بعد از استراتژی مطرح می شود. و در ضمن برای آن که این منابع چهارگانه کار کنند 5 اصل جز لاینفک مدل موعود هستند:
اصل گفتگویِ آزادِ فراگیر (مبتنی بر عقلانیت تفاهمی)، اصل مشارکت و مالکیت، اصل گردش آزاد اطلاعات، اصل همزمانی تنوع و تمرکز و اصل پرسش های کلیدی.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher مجتبی لشکربلوکی

دکتر مجتبی لشکربلوکی، دانش آموخته دانشگاه‌های صنعتی شریف و شهید بهشتی در رشته‌های مهندسی صنایع، MBA و مدیریت استراتژيک است. وی هم اکنون ضمن تدریس در دانشگاه‌های کشور، به عنوان مشاور وزیر اقتصاد فعالیت می‌کند و همچنین عضو هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری‌های خارجی ایران (ایفیک) است. وی تجربه مشارکت در بیش از ۲۵ پروژه برنامه ریزی استراتژيک، مهندسی مجدد، مدیریت تغییر را دارد.
از طریق وبسایت زیر می‌توانید با ایشان در ارتباط باشید: Lashkarbolouki.com

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
سجاد سلیمانی 1402-11-07
دانشجوی دوره
حیف که دوره ناقص ضبط و منتشر شده، درس اول رودیدم و نمره عالی میدم. امیدوارم تا پایان دوره، اطلاعات زیادی کسب کنم.
سعیده ملیح 1402-10-21
دانشجوی دوره
دوره خیلی کاربردی بود
نیلوفر ولی اللهی 1401-04-16
دانشجوی دوره
اقای لشکربلوکی چه نعمت خوبی برای دانشجویان حضوری بودن برخورد محترمانه و صبورانه اشون هم قابل تحسینه اموزش هم بسیار سلیس و روان بود
سحر زندی 1400-08-02
دانشجوی دوره
عالی بود ممنونم
1400-06-04
دانشجوی دوره
بسیار عالی و مفید بود.
1400-05-07
دانشجوی دوره
یه دوره ی عالی بود ولی خیلی حیف بود که از نیمه های کلاس فیلمبرداری شده و ما بخشی از جلسات رو از دست دادیم..
1399-10-04
دانشجوی دوره
نگاه کاملا جدید به بحث برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک.
محسن فشارکی 1399-02-27
دانشجوی دوره
واقعا دوره با ارزشی بود. جلسه اول یک دید جدید به من داد و جذب شدم تا آخر دوره را ادامه دادم. در جلسه آخر یک جمع بندی خیلی قشنگ از یک کار واقعی رو دیدم که باورم نمیشد توی ایران بشه اینطوری عمل کرد. واقعا جای تشکر داره و دوره بسیار مفیدی برای یک مدیر محسوب میشه. بیان استاد و سطح دانش ایشان خیلی عالی بود. امیدوارم اسلایدهای استاد به محتوی آموزشی اضافه بشه.
1399-02-09
دانشجوی دوره
عالی است موفقیت شما را خواهانم امیدوارم برنامه آنلاین بیش تر دایر کنید

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
  
برگزار کننده:  مکتب‌خونه
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  5 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  7 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)