00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

فنون مذاکره

دوره‌های رایگان
21 جلسه
96٪ (3414 رای)

فنون مذاکره یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها در دنیای امروز است.برای اینکه یک فرد به یک مذاکره‌کننده خوب تبدیل شود لازم است تا بتواند باورها و عقاید افراد، حالات روحی، ترجیحات و ترس‌ها و ویژگی‌های شخصیتی و تفاوت‌های فرهنگی را به خوبی درک کرده و برای موفقیت در مذاکره از آنها بهره ببرد.

مسئله اصلی هر مذاکره بحث توافق است. این توافق می‌تواند بخش‌های مختلف زندگی فرد را برگیرد و باعث موفقیت یا شکست او شود. فروشندگان موفق معمولا مذاکره‌کنندگان موفقی هستند که به کمک این مهارت می‌توانند مشتریان خود را برای خرید یک محصول قانع کرده و به توافقی سودآور دست یابند.

در دنیای سیاست یکی از ارکان قدرت کشورها، توان آنها در مذاکره و توافق با سایر کشورهای جهان است که از این رو مهارت مذاکره را به امری لازم برای هر سیاست‌مدار و دیپلمات تبدیل می‌کند. در دنیای کسب‌و‌کار نیز در حوزه‌های حقوقی، انعقاد قراردادها، مسائل مالی  و منابع انسانی این مهارت برای صاحبان کسب‌و‌کار راهگشا خواهد بود.

 متاسفانه در کشور ما، فرا‌گرفتن مهارت مذاکره مغفول واقع شده و این امر باعث شده افرادی که از دانش کافی در این حوزه بهره‌مند هستند به موفقیت‌های چشمگیری در زندگی شخصی و کاری خود دست یابند.

درس اصول و فنون مذاکره جزو درسهای رشته‌های مدیریت و ارتباطات بوده و به عنوان درس اختیاری برای رشته مدیریت کسب و کار (MBA) ارائه می‌شود.

در این دوره شما با مفاهیم و تکنیک های مذاکره، بایدها و نبایدها در مذاکره، انواع مذاکره و روش‌های آن، شناخت شخصیت ها و نحوه استفاده از آن در مذاکره، زبان بدن و مفاهیم آن و بسیاری از مطالب دیگر آشنا خواهید شد.

بعد از یادگیری مهارت مذاکره و به کار بردن آن شما شخصیت موثرتری برای خود و دیگران خواهید بود و در فضای کسب‌وکار خود فرصت‌های جدیدی را ایجاد خواهید کرد.

 

***انتها جلسه 5 ناقص است***

سرفصل‌های دوره فنون مذاکره

فیلم های آموزشی
31:16 ساعت
31:16
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه
استاد دوره
محمدرضا شعبانعلی محمدرضا شعبانعلی

محمدرضا شعبانعلی، متولد سال ۱۳۵۸ است و در سال ۱۳۷۶ از دبیرستان البرز فارغ التحصیل شده و همان سال در دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی شریف به ادامه تحصیل پرداخته است.

همزمان با تحصیل، به عنوان نماینده فنی-بازرگانی شرکت‌های مختلف اروپایی در ایران و خاورمیانه فعالیت نموده است و در سال ۱۳۸۴ با رتبه نخست، وارد رشته MBA دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف شد.

طی این سال‌ها جدای از فعالیت تجاری و بازرگانی و صنعتی، به فعالیت علمی و آموزشی نیز پرداخته است که از جمله آن‌ها می‌توان به تالیف کتب متعدد و انتشار مقالات مختلف اشاره نمود.

اطلاعات بیشتر
درباره برگزارکننده
دانشگاه صنعتی شریف دانشگاه صنعتی شریف (اطلاعات بیشتر)

نظرات  (56 نظر)

صفحه 

از 

6

کاربر مکتب‌خونه
19:25 - 1401/06/22
کاربر‌ سایت
خدا قوت واقعا عالی است . این دوره چه زمانی برگزار شده است ؟
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ این ویدیو در سال 1399 منتشر شده است.
سید محسن
02:16 - 1401/06/02
کاربر‌ سایت
با وجود دیدن دوره های بین المللی و داخلی متعدد واقعا استاد شعبانعلی از لحاظ علمی و بیان مطالب و فن بیان بسیار توانا هستن و مطالب بسیار کاربردی رو به صورت شیوا و ساده بیان میکنند
کاربر مکتب‌خونه
16:41 - 1401/05/08
کاربر‌ سایت
سلام از لحظه لحظه این دوره بسی استفاده کردم امیدوارم درجهت مثبت و مفید جامعه بهره ببرم فقط ای کاش سانسور نداشت و برای کسایی که که میخواستند پروژه هم تعریف میشد که. فقط شنونده نباشیم
حمید
10:50 - 1401/05/08
کاربر‌ سایت
سلام، کارش درسته استاد شعبانعلی عزیز
کاربر مکتب‌خونه
15:50 - 1401/05/04
کاربر‌ سایت
من تازه دارم جلسه ی اول رو گوش میدم ، کاملاً بیان و توضیحاتشون شفافه ، من واقعاً لذت بردم از توضیحات و نحوه ی آموزششون
حمیدرضا
23:18 - 1401/03/18
کاربر‌ سایت
بسیار دوره آموزنده و مفیدی بود . مرسی از محمدرضای عزیز (خودش میگه به من نگید «استاد» و منو «محمدرضا» صدا کنید) کل دوره رو بادقت دیدم و مثل همیشه بسیار آموختم . خیلی خوشحالم که شاگردی همچین انسان دانا و خردمندی رو میکنم و توصیه «اکید» من به همه کاربران عزیز هم اینه که اگه جایی نام «محمدرضا شعبانعلی » رو دیدید، ساده نگذرید .
کاربر مکتب‌خونه
02:02 - 1401/03/05
کاربر‌ سایت
استاد بزرگ چقدر شما عالی هستید. اولین بار در سمینار سال ۹۲ در ارومیه شناختمتون و همیشه مرید شما بودم. مرسی از دانشگاه شریف و مکتبخونه
کاربر مکتب‌خونه
08:14 - 1401/03/02
کاربر‌ سایت
بسیار مفید و کاربردی بود سپاس فراوان
محبوبه
22:11 - 1401/02/28
کاربر‌ سایت
من هنوز یک قسمت دیدم .ولی واقعا دوست داشتم.خوش به حال اونایی که تو کلاس حضوری شرکت کردن🙏
کاربر مکتب‌خونه
00:29 - 1401/02/10
کاربر‌ سایت
👌

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

فنون مذاکره 

تعریف مذاکره

یادگیری اصول و فنون مذاکره یکی از مهارت‌هایی است که از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر بخواهیم تعریفی مختصر و مفید از اصول و فنون مذاکره ارائه کنیم می‌توان گفت مذاکره ارتباطی بین دو یا چند نفر است که در مورد منافع خود با یکدیگر تعارض دارند. این دو طرف می‌توانند دو فرد یا دو سازمان باشند. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که اصول و فنون مذاکره نیازی به یادگیری ندارد. ما همان‌طور که با اعضای خانواده، پدر و مادر و دیگران صحبت می‌کنیم در موقعیت‌های پیش آمده نیز هدف و منظور خود را بیان خواهیم کرد.

تعریف مذاکره طبق کتاب فنون مذاکره شعبانعلی این است: مذاکره درواقع فرآیند تشخیص اولویت‌ها، اولویت‌بندی آن‌ها، برنامه‌ریزی برای چانه‌زنی، بحث بر روی آن‌ها و توافق بر سر آن‌هاست. مذاکره همیشه با تبادل امتیازات همراه است. این امتیازات ممکن است بزرگ، کوچک، مادی، معنوی، مشهود یا نامشهود باشد.

اهمیت یادگیری اصول و فنون مذاکره

 امروزه فضای کار و تجارت به فضایی رقابتی، پیوسته و غیرمتمرکز تبدیل ‌شده است و این اصول و فنون مذاکره است که می‌تواند در توسعه شرکت و سازمان‌ها نقش اساسی ایفا کند.

طبق تحقیقات علمی و دانشگاهی انجام‌شده، برخورداری از اصول و فنون مذاکره می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در موفقیت سازمان و شرکت‌ها داشته باشد. طبق این تحقیقات، درصد بالایی از زیان‌های واردشده به شرکت‌ها به علت نداشتن اصول و فنون مذاکره است. همچنین این تحقیقات نشان می‌دهد شرکت‌هایی که به یادگیری اصول و فنون مذاکره اهمیت ویژه‌ای داده‌اند، توانسته‌اند راندمان کاری خود را بالا ببرند.

در کشور ما اساتید متعددی در زمینه آموزش اصول و فنون مذاکره به کار تدریس و تحقیق مشغول هستند. یکی از نام‌آورترین اساتید فنون مذاکره، استاد شعبانعلی است. فنون مذاکره شعبانعلی در بین دانشجویان از شهرت بالایی برخوردار است. این دوره آموزشی در مؤسسات و دانشگاه‌های متعددی ارائه می‌شود. فنون مذاکره شعبانعلی در مکتبخونه نیز همواره با استقبال بالای دانشجویان همراه بوده است.

روشن است که عدم آشنایی با اصول و فنون مذاکره و ضعف بنیادی در مذاکره باعث می‌شود افراد و سازمان‌ها نتوانند به اهداف از پیش تعیین شده خود برسند؛ اما سؤال اینجاست که سازمان‌ها و ادارات چگونه می‌توانند اصول و فنون مذاکره را در بین کارکنان خود تقویت کنند؟ 

در قرن جدید، مهارت مذاکره اهمیت زیادی در روند رشد و حرکت شرکت‌ها داشته است. در این میان بسیاری از کارکنان سازمان‌ها برای یادگیری اصول و فنون مذاکره و برطرف کردن ضعف‌ها در این زمینه در کلاس‌های آموزشی فنون مذاکره شرکت می‌کنند. یکی از این دوره‌های آموزشی فنون مذاکره شعبانعلی است که رضایت شرکت‌کنندگان را جلب کرده است.

اصول و فنون مذاکره یکی از دروس دانشگاهی در رشته مدیریت و MBA است. استاد شعبانعلی فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف در رشته MBA بوده و سال‌ها است که اصول و فنون مذاکره توسط ایشان به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

اصول و فنون مذاکره از علومی است که با هنر پیوند دارد و دستیابی به پتانسیل‌های بالای آن مستلزم کسب مهارت به صورت پیوسته است. هر ساله تحقیقات و بررسی‌های گسترده‌ای در زمینه اصول و فنون مذاکره انجام می‌شود و یادگیری به‌روزترین اطلاعات و مهارت‌ها می‌تواند اصول و فنون مذاکره را در بالاترین سطح خود نگه دارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فیلم های آموزشی
31:16 ساعت
31:16
Combined Shape Created with Sketch. 21 جلسه