×
ribbon

مباحث منتخب در اقتصاد کلان (پاییز1396)

در این قسمت از درس مباحث منتخب کلان به اقتصاد‌های باز و تجارت بین‌الملل پرداخته شده‌است. با مرور مدل ساده ریکاردو به مفهوم مزیت نسبی پرداخته و در ادامه با در نظر گرفتن حالت چند ... ادامه

ارائه دهنده:  دانشگاه صنعتی شریف  دانشگاه صنعتی شریف
 97% (68 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  9 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  13 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

درباره دوره

در این قسمت از درس مباحث منتخب کلان به اقتصاد‌های باز و تجارت بین‌الملل پرداخته شده‌است. با مرور مدل ساده ریکاردو به مفهوم مزیت نسبی پرداخته و در ادامه با در نظر گرفتن حالت چند کالایی مدل DFS و با بسط آن مدل EK را بررسی می‌کند. در ادامه به اثر شدت عوامل تولید بر تجارت پرداخته و با معرفی مفهوم تفاوت میزان مطلوبیت کالا‌های کشور‌های مختلف مدل Armington بررسی می‌شود. همچنین با معرفی مدل Krugman انگیزه‌های حاصل از صرفه مقیاس و رفاه حاصل از آن بر تجارت مورد بحث قرار می‌گیرد. در انتها با در نظر گرفتن ناهمگنی میان بنگاه‌ها مدل Melitz بررسی شده‌است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher سیدعلی مدنی‌زاده

دکتر سیدعلی مدنی‌زاده استادیار دانشکده اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف هستند.
ایشان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف سپری نمودند و برای ادامه تحصیل در دانشگاه استنفورد در رشته مهندسی محاسبات ریاضی در مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل شدند. سپس در دانشگاه شیکاگو موفق به اخذ دکترای اقتصاد شدند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
1400-09-10
دانشجوی دوره
سلام و عرض خسته نباشید. جلسه ۴ در اینجا قرار نگرفته و یک جهش در اسلایدها هر چند کم وجود دارد. با توجه به اینکه اسلایدها هم در دسترس نیستند بهتر است جلسات کامل باشند. لطفا رسیدگی کنید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
  
برگزار کننده:  دانشگاه صنعتی شریف
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  9 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  13 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)