00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش CCNA مدرک دستیار شبکه سیسکو

دوره‌های مکتب‌پلاس
83 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

 

آموزش CCNA مدرک دستیار شبکه سیسکو ، داشتن یک شغل مناسب در حوزه شبکه با CCNA شروع می‌شود. شرکت Cisco بزرگترین شرکت تولیدکننده تجهیزات شبکه در دنیا می‌باشد که برای ارائه‌ی بهتر سرویس‌ها و بهترین عملکرد تجهیزات خود، به آموزش استفاده‌کنندگان از تجهیزاتش اهتمام می‌ورزد. بدون شک مدارک Cisco معتبرترین مدارک در حوزه شبکه در دنیا می باشد که شخص برای ورود به دنیای شبکه ملزم به گذراندن این دوره است.

در این دوره مبانی شبکه توضیح داده می‎شود. مقدمات مربوط به یک شبکه مبتنی بر IP، تجهیزات شبکه کامپیوتری و نحوه پیکربندی پروتکل‎های مختلف شبکه IP جهت کاربردهای مختلف و راه‎اندازی سرویس‎های مشترکین بررسی می‎گردد. در پایان این دوره شخص آمادگی آزمون CCNA را پیدا خواهد کرد. پاس شدن در این دوره جهت گذراندن دوره‎های تخصصی بعدی در حوزه شبکه و مدارک بعدی Cisco الزامی است. شخص با گذراندن این دوره توانایی پیکربندی تجهیزات مبتنی بر IP را پیدا خواهد کرد. طراحی و اجرا و پیکربندی شبکه‎ای با توجه به نیاز مشتری و راه‎اندازی سرویس‎های مطلوب از اهداف این دوره است.

 

 

مدرس دوره
محسن نعمت زاده

محسن نعمت‌زاده، فارغ التحصیل کارشناسی‌ارشد الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف است. ایشان در شرکت SEN-Tech، فعال در حوزه‌ی نانو، الکترونیک و طراحی بردهای الکترونیکی و آزمایشگاهی مشغول به فعالیت بوده‌اند. ایشان از سال 92 مشغول به کار در شرکت مخابرات ایران هستند و راه‌اندازی سیستم‌های مبتنی بر Virtual ،VOIP ،IP و Transport IP تخصص کاری ایشان می‌باشد. وی مدرس دروس مهندسی برق در دانشگاه و دوره‌های GPON ،Wired BB ،Access و شبکه است. همچنین ایشان علاقه‌مند به طراحی و راه‌اندازی شبکه‌های مبتنی برIP، شبکه‌های FTTx و بهینه‌سازی آن‌ها می‌باشند.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش CCNA مدرک دستیار شبکه سیسکو

از آنجایی که سوالات کوئیزها و میان‌ترم و پایان‌ترم به زبان انگلیسی است، توانایی خواندن و درک سؤالات به زبان انگلیسی الزامی است.

 

آموزش زبان انگلیسی مقدماتی
اطلاعات بیشتر

ویژگی‌های دوره آموزش CCNA مدرک دستیار شبکه سیسکو

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
فصل اول - اصول و مقدمات شبکه
01:11 ساعت
00:51
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

زمانی‌که از شبکه صحبت می‌کنیم شبکه‌های مختلفی به ذهن می‌آید. در این فصل می‌آموزیم که یک شبکه کامپیوتری چیست و از چه اجزایی تشکیل شده است. چند نمونه تجهیز سخت‌افزاری شبکه را مثال خواهیم زد. مشخصه‌های یک شبکه که شبکه‌های مختلف را از هم متمایز می‌کند مانند ساختار همبندی تجهیزات در شبکه و میزان قابل اطمینان بودن یک شبکه را بررسی خواهیم کرد. زمانی‌که از شبکه مبنی بر IP صحبت می‌کنیم حتما باید به خاطر داشته باشیم که شبکه یک ساختار لایه‌ای است. این ساختار لایه‌ای که به آن مدل OSI گفته می‌شود را در این فصل بررسی خواهیم کرد. در پایان استاندارد معروف اترنت که در لایه دوم از مدل OSI ارائه می‌گردد و آدرس فیزیکی MAC که مبنای ارسال فریم‌ها در شبکه‌های LAN می‌باشد را تبیین خواهیم کرد.

مدارک سیسکو
"15:13
شبکه چیست؟
"11:27
مدل لایه‎ای OSI
"13:41
استاندارد Ethernet
"11:24
اصول و مقدمات شبکه CCNA
 
100%
     
"20:00
فصل دوم - ساختار سوئیچ سیسکو
00:56 ساعت
00:36
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

زمانی‌که در مورد یک کامپیوتر آموزش می‌بینیم قبل از هر چیز باید راجع‌به سخت‌افزار آن بدانیم. در دنیای شبکه هم باید نسبت به سخت‌افزار تجهیزات آن آشنایی داشته باشیم تا در فرآیند رفع خرابی و راه‌اندازی بتوان سریع‌تر و بهتر عمل کرد. همچنین نحوه وصل شدن به سوئیچ سیسکو و محیط پیکره‌بندی آن را بررسی خواهیم کرد. در پایان پروتکل همسایگی تجهیزات سیسکو را تبیین می‌نماییم.

انتخاب یک تجهیز سوئیچ سیسکو
"08:10
ساختار سوئیچ سیسکو
"11:08
عملکرد نرم‎افزاری واسط کاربری سیستم عامل سیسکو
"03:55
شبیه‌سازی ساختار سوئیچ و مباحث اولیه سوئیچ
"07:25
پروتکل (CDP (Cisco Discovery Protocol
"06:11
ساختار سوئیچ سیسکو
 
100%
     
"20:00
فصل سوم - تکنیک‎های سوئیچینگ و LAN
03:03 ساعت
00:43
Combined Shape Created with Sketch. 6 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

بستر فیزیکی و انواع کابل‌ها برای اتصال تجهیزات مختلف شبکه و انواع روش‌های مختلفی که هر سوئیچ سیسکو برای ارسال فریم‌ها استفاده می‌کند را بررسی می‌نماییم.

همچنین نحوه ارسال شدن یک فریم در یک سوئیچ بر مبنای آدرس فیزیکی MAC فرستنده و گیرنده، با جزئیات آن توضیح داده می‌شود.

شبکه با ابعاد فیزیکی محدود LAN
"05:41
بستر فیزیکی اتصالات شبکه
"11:33
تکنیک‎های سوئیچینگ
"15:41
شبیه‌سازی تکنیک‌های سوئیچینگ
"10:18
پروژه پایانی فصل سوم
 
60%
     
'02:00
تکنیک‎های سوئیچینگ و LAN
 
40%
     
"20:00
فصل چهارم - VLAN و ترانک
10:09 ساعت
01:39
Combined Shape Created with Sketch. 14 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  

برای استفاده‌‌‌ی بهینه از یک سوئیچ و پورت‌های آن و ایزوله کردن ترافیک‌های مختلف می‌توان از تکنیک LAN مجازی استفاده کرد. نحوه پیکره‌بندی Vlan و انواع مختلف آن در این فصل بررسی خواهد شد. دسته‌بندی لینک‌ها براساس تعداد ترافیک Vlan عبوری از یک لینک موضوع دیگر این فصل خواهد بود. پروتکل DTP و نحوه پیکره‌بندی آن در این فصل بررسی می‌گردد که براساس مذاکره بین دو پورت نوع لینک برای عبور ترافیک Vlan را مشخص می‌کند. پروتکل دیگری که در این فصل بررسی می‌شود پروتکل مدیریت تعریف Vlanها در سوئیچ سیسکو یا VTP خواهد بود. برای برقراری ارتباط بین دو Vlan که به صورت ذاتی از هم ایزوله می‌باشند می‌توان اتصالات بین Vlan را تعریف کرد که به سه روش مختلف در این فصل بررسی می‌گردد.

 

VLAN و علت استفاده از آن
"09:11
VLAN را چگونه پیکره‎بندی کنیم و انواع VLANها
"06:30
انواع لینک و تگ کردن یا نشانه‎گذاری VLAN Tagging) VLAN)
"12:05
پروتکل ترانک دینامیک (DTP (Dynamic Trunking Protocol
"09:51
شبیه‌سازی مقدماتی پیکره‌بندی VLAN
"06:14
شبیه‌سازی مبحث DTP
"12:35
پروتکل مدیریت VLANها (VTP-1 (VLAN Trunking Protocol
"09:11
پروتکل مدیریت VLANها (VTP-2 (VLAN Trunking Protocol
"06:48
شبیه‌سازی پروتکل VTP
"10:29
ارتباط بین VLANها (Interconnection VLAN)
"08:25
شبیه‌سازی Interconnection VLAN
"08:12
پروژه پایانی فصل چهار - قسمت اول
 
25%
     
'04:00
پروژه پایانی فصل چهار - قسمت دوم
 
25%
     
'04:00
VLAN و ترانک
 
50%
     
"30:00
فصل پنجم - پروتکل Spanning Tree Protocol) STP)
10:09 ساعت
01:44
Combined Shape Created with Sketch. 13 جلسه
بارم:
5%
نمایش جلسات فصل  

معمولاً در شبکه‌هایی که به صورت عملی پیاده‌سازی می‌شود یکی از پارامترهای مهمی که در نظر گرفته می‌شود ویژگی افزونگی در شبکه است تا  در زمان‌های خرابی سرویس‌های شبکه دچار اختلال نشود. پروتکل STP جهت اجرای این ویژگی مهم و جلوگیری از رخداد لوپ در شبکه در این فصل معرفی می‌گردد. نقش هر پورت و حالت آن در زمان اجرای پروتکل STP را بیان خواهیم کرد. انواع استانداردها و مدل‌های بعدی پروتکل STP که مختص سیسکو یا استاندارد باز ارائه شده است بررسی و پیکره‌بندی خواهیم کرد. جهت هر چه بهتر عمل کردن شبکه پروتکل STP و امنیت بیشتر می‌توان از پارامترهای اضافه جهت بهینه کردن شبکه استفاده کرد.  

لوپ لایه دو چیست و پروتکل جلوگیری از رخداد لوپ لایه دو STP
"08:28
BPDU و انتخاب سوئیچ root
"13:19
حالت هر پورت در پروتکل Port State) STP)
"07:24
نقش هر پورت در پروتکل Port Roles) STP)
"04:45
شبیه‌سازی STP - قسمت اول
"13:26
شبیه‌سازی STP - قسمت دوم
"06:00
پروتکل Per-Vlan STP) PVST)
"08:17
پیکره‎بندی پارامترهای انتخابی جهت عملکرد بهتر و امن‎تر STP
"15:39
شبیه‌سازی پارامتر - قسمت اول
"11:31
پروتکل Rapid STP) RSTP)
"11:03
شبیه‌سازی RSTP
"04:04
پروژه پایانی فصل پنجم
 
50%
     
'08:00
پروتکل STP
 
50%
     
"25:00
فصل ششم - TCP/IP
10:04 ساعت
01:39
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مدل لایه‌ای جدید که بهینه شده مدل OSI است را تشریح می‌کنیم. دو لایه مهم در این مدل یعنی لایه انتقال و اینترنت و پروتکل‌های اصلی آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. مشخصه IP که شناسه‌ای جهت منحصر کردن یک تجهیز در یک شبکه می‌باشد و مبنای ورود به مباحث فصل‌های بعد را بررسی می نمائیم. جهت استفاده بهتر از فضای IPها از Subnet کردن رنج IP و VLSM استفاده می‌گردد. پروتکل ARP، برای تصویر کردن بین آدرس IP و MAC جهت ارسال پکت‌های مبتنی بر IP را تبیین می‌نماییم.

تشریح مدل لایه‎ای TCP/IP
"07:20
بررسی لایه انتقال در مدل TCP/IP
"18:32
بررسی لایه اینترنت در مدل TCP/IP
"04:25
بررسی مدل TCP/IP در محیط شبیه‌ساز
"11:59
آدرس‎دهی مبتنی بر IP
"12:30
subnet کردن آدرس‌های شبکه
"15:36
پروتکل مپ کردن آدرس لایه 2 و آدرس لایه 3 (ARP)
"08:12
ARP در محیط شبیه‌سازی
"14:48
VLSM
"06:14
پروژه پایانی فصل ششم
 
40%
     
'08:00
TCP/IP
 
60%
     
"25:00
آزمون میان‌ترم
00:23 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
14%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل، سوالات بخش میان‌ترم دوره CCNA قرار داده شده است. 

آزمون میان‌ترم
 
100%
     
"23:00
فصل هفتم - مسیریابی مبتنی بر IP
04:16 ساعت
00:51
Combined Shape Created with Sketch. 10 جلسه
بارم:
3%
نمایش جلسات فصل  

روتر به عنوان یک مسیریاب پکت مبتنی بر IP با ساختار فیزیکی آن بررسی می‌گردد. برای هدایت یک بسته در شبکه‌ای حاوی تعداد زیادی IP روش‌های مختلفی وجود دارد که براساس پارامترهای مختلفی مانند ابعاد شبکه و تعداد IPهای مورد استفاده و نوع پروتکل و تجهیزات مورد استفاده و ... از هرکدام از این پروتکل‌ها می‌توان استفاده کرد. روش‌های مسیریابی ایستا و پیش فرض با تنظیم دستی مسیرها بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخا ب می‌نماید. روش‌های پویا، شامل روش‌هایی است که براساس مذاکرات بین روترها نحوه ارسال بسته مشخص می‌شود. در این فصل انواع این روش‌ها تبیین می‌گردد.



بررسی روتر و عملکرد آن در شبکه
"08:15
جدول مسیریابی
"08:29
شبیه‌سازی جدول مسیریابی
"02:15
فرآیند تحویل پکت در شبکه
"07:02
روش‌های مسیبریابی در روتر
"05:10
مسیریابی ایستا (Static Routing)
"05:26
مسیریابی پیش فرض (Default Routing)
"05:03
مسیریابی پویا (Dynamic Routing)
"10:14
پروژه پایانی فصل هفتم
 
50%
     
'03:00
مسیریابی مبتنی بر IP
 
50%
     
"25:00
فصل هشتم - پروتکل‎های مسیریابی درون شبکه‎ای
10:18 ساعت
01:58
Combined Shape Created with Sketch. 18 جلسه
بارم:
8%
نمایش جلسات فصل  

در ادامه بررسی روش‌های مسیریابی، در این فصل روش‌های مسیریابی پویا را بررسی خواهیم کرد. قدیمی‌ترین روش مورد استفاده در تجهیزات برای مسیریابی پروتکل RIP می‌باشد. پروتکل‌های EIGRP و OSPF دو پروتکل اصلی و پرکاربرد در دنیای شبکه با جزئیات و نحوه پیکره‌بندی آن بررسی خواهد شد.

مقدمه‌ای بر پروتکل‌های IGP
"06:31
پروتکل مسیریابی پویا RIP
"05:26
پروتکل RIPv1 و RIPv2
"05:34
شبیه‌سازی پروتکل RIP
"19:10
پروتکل مسیریابی پویا EIGRP
"09:39
تشکیل همسایگی در پروتکل مسیریابی EIGRP
"04:01
انتخاب بهترین مسیر در پروتکل مسیریابی EIGRP
"10:38
متریک در پروتکل EIGRP
"04:38
شبیه‌سازی EIGRP-1
"08:51
شبیه‌سازی EIGRP-2
"09:24
پروتکل مسیریابی پویا OSPF
"08:15
طراحی Hierarchy در پروتکل OSPF
"10:44
متریک در پروتکل OSPF
"02:28
شبیه‌سازی OSPF
"12:41
پروژه پایانی فصل هشتم - قسمت اول
 
18%
     
'02:40
پروژه پایانی فصل هشتم - قسمت دوم
 
18%
     
'02:40
پروژه پایانی فصل هشتم - قسمت سوم
 
18%
     
'02:40
پروتکل‎های مسیریابی درون شبکه‎ای
 
45%
     
"20:00
فصل نهم - امنیت تجهیزات شبکه
05:25 ساعت
01:00
Combined Shape Created with Sketch. 12 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

شبکه‌های کامپیوتری همواره در معرض تهدیدات صورت گرفته از جانب اتکرها قرار دارند. این حملات منجر به انتشار اطلاعات شبکه و یا تغییرات و اختلال در شبکه می‌شود. روش‌هایی جهت به حداقل رساندن و حذف این حملات در این فصل بررسی می‌گردد. لیست دسترسی برای محدود کردن پروتکل‌ها و IPهای مختلف جهت دسترسی به مقصد مورد نظر با جزئیات آن در ابتدای این فصل تبیین می‌گردد. پروتکل SSH پروتکلی امن برای پیکره‌بندی تجهیزات شبکه و نحوه پیکره‌بندی آن توضیح داده خواهد شد. پروتکل‌ها و روش‌هایی جهت افزایش ایمنی پورت‌های تجهیز شبکه را در ادامه فصل بررسی خواهیم کرد.

لیست دسترسی جهت محدود کردن دسترسی به تجهیزات شبکه - قسمت اول
"08:32
لیست دسترسی جهت محدود کردن دسترسی به تجهیزات شبکه - قسمت دوم
"08:45
شبیه‌سازی Access List استاندارد
"02:51
شبیه‌سازی Access List توسعه‌یافته
"04:46
امنیت محیط کاربری IoS تجهیز شبکه و شبیه‌سازی امنیت محیط کاربری
"09:33
محدودیت دسترسی به تجهیز از راه دور و راه‌اندازی SSH در محیط شبیه‌سازی
"06:09
اتک به تجهیزات شبکه
"04:53
امنیت پورت تجهیز
"07:21
پروتکل‎های امنیتی
"07:25
پروژه پایانی فصل نهم - قسمت اول
 
30%
     
'02:00
پروژه پایانی فصل نهم - قسمت دوم
 
30%
     
'02:00
امنیت تجهیزات شبکه
 
40%
     
"25:00
فصل دهم - پروتکل‎های WAN
04:09 ساعت
00:54
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

WAN يك شبكه ارتباطی است كه يك حوزه جغرافيایی گسترده نظير يك شهر و يا كشور را تحت پوشش قرار می‌دهد و عمدتاً از امكانات ارائه شده توسط شركت‌های مخابراتی استفاده می‌نمايد. برای ارتباط بین شعب مختلف یک شرکت یا LAN های مختلف از پروتکل‌های WAN استفاده می‌گردد. پروتکل WAN در مدل OSI در لایه اول و دوم تعریف می‌گردد و انواع مختلف آن در لایه دوم و انواع تجهیزات و اتصالات در پروتکل WAN بررسی می‌گردد. سه پروتکل مهم WAN شامل PPP ،HDLC و GRE به همراه جزئیات و نحوه پیکره‌بندی آن در ادامه تبیین می‌گردد.

شبکه با ابعاد گسترده WAN
"14:18
پروتکل‎های لایه 2
"06:44
پروتکل HDLC و نقطه به نقطه (PPP)
"08:04
شبیه‌سازی پروتکل PPP
"08:30
تونل مبتنی بر GRE Tunnel) IP)
"05:31
شبیه‌سازی پروتکل GRE
"11:39
پروژه پایانی فصل دهم - قسمت اول
 
33%
     
'01:30
پروژه پایانی فصل دهم - قسمت دوم
 
33%
     
'01:30
پروتکل‌های WAN
 
33%
     
"15:00
فصل یازدهم - Ipv6
05:56 ساعت
00:36
Combined Shape Created with Sketch. 8 جلسه
بارم:
2%
نمایش جلسات فصل  

IPv6 سیستم آدرس‌دهی اینترنتی جدیدتر نسبت به IPv4 است که تعداد آدرس‌های اینترنتی را نسبت به IPv4  تا چندین برابر افزایش می‌دهد. درحالی‌که IPv4  می‌تواند تقریباً ۳/۴ میلیارد آدرس اینترنتی ایجاد کند، IPv6 به ازای هر نفر می‌تواند این رنج IP را ایجاد نماید. در نتیجه مشکل کمبود IP در سیستم IPv4 برای مشترکین با ارائه تکنولوژی‌های جدید و گسترش شبکه‌ها و نیاز به IP بیشتر در سیستم IPv6 رفع می‌گردد. نحوه نوشتن IPv6 و انواع مختلف آن در ادامه این فصل بررسی می‌گردد. در پایان پروتکل مهم و مختص IPv6 بررسی خواهد شد.

مقدمه‎ای بر Ipv6 و نحوه نوشتن آن
"12:31
انواع مختلف Ipv6
"03:46
پروتکل کشف همسایگی NDP
"04:05
مسیریابی مبتنی بر Ipv6
"04:39
شبیه‌سازی Ipv6 - قسمت اول
"05:35
شبیه‌سازی Ipv6 - قسمت دوم
"05:59
پروژه پایانی فصل یازدهم
 
66%
     
'05:00
IPV6
 
33%
     
"20:00
فصل دوازدهم - مباحث تکمیلی
06:15 ساعت
00:55
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
4%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل مباحثی که در توالی فصل‎ها قرار نگرفته‎اند و در شناسایی شبکه‎ها و سرویس‎های آن مهم هستند بررسی می‎گردند. پروتکل NAT جهت ترجمه IPها از رنجی به رنج دیگر و نحوه‌ی پیکربندی آن تبیین می‎شود. پروتکل DHCP جهت آدرس‎دهی اتومات به سیستم‎ها در شبکه و تعریف آن در تجهیزات ارائه می‎گردد. روش‎های گروه‎‌بندی کردن لینک‎ها در تجهیز برای برقراری افزونگی بر لینک جهت به حداقل رساندن قطعی سرویس‎ها در زمان خرابی لینک و پیکربندی آن توضیح داده می‎شود. سیستم‎های ما همواره در معرض خرابی‎ها و نقص‎هایی قرار دارد. برای رفع خرابی ابزارها و تکنیک‎هایی وجود دارد که در پایان مباحث بررسی خواهد شد.

پروتکل Dynamic Host Configuration Protocol) DHCP)
"06:26
شبیه‌سازی پروتکل DHCP
"09:32
پروتکل Network Address Translate) NAT)
"07:24
شبیه‌سازی پروتکل NAT
"07:46
پروتکل تجمیع پورت‌ها EtherChannel
"09:11
شبیه‌سازی پروتکل EtherChannel
"03:23
پروتکل High Avalibility) HA)
"07:31
شبیه‌سازی پروتکل HA
"03:46
پروژه پایانی فصل دوازدهم - قسمت اول
 
30%
     
'02:30
پروژه پایانی فصل دوازدهم - قسمت دوم
 
30%
     
'02:30
تمرین مباحث تکمیلی
 
40%
     
"20:00
تمرین‌های پایانی
10:30 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 2 جلسه
بارم:
34%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل تمرین‌های پایان‌ترم و پروژه نهایی درس CCNA قرار گرفته است. 

پروژه پایانی CCNA
 
57%
     
'10:00
آزمون پایان‌ترم
 
42%
     
"30:00