نقاشی ضربه

نقاشی ضربه

نقاشی ضربه‌ای یک تکنیک هنری است که در آن می‌توانید نقاشی‌های زیبایی را تنها در یک حرکت بکشید. در این نوع نقاشی می‌توانید با یک حرکت، به سایه، برجسته‌سازی و ترکیب برسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چندین رنگ را روی یک قلمو صاف یا زاویه دار قرار دهید و با استفاده از حرکات ساده قلمو، نقاشی‌های زیبایی بیافریتید. این هنر نقاشی تزئینی را می‌توان بر روی انواع سطوح مختلف مانند شیشه، بوم، چوب، کاغذ، پارچه و غیره استفاده کرد. تکنیک نقاشی ضربه‌ای یک تکنیک آسان برای یادگیری برای مبتدیان و همچنین سبکی آسان برای نقاشی کودکان است. اگر قبلاً هرگز نقاشی نکرده‌اید، می‌توانید این تکنیک را به راحتی با کمی تمرین یاد بگیرید.

 1 نتیجه برای "نقاشی ضربه --- نقاشی --- هنر" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

 

تاریخچه نقاشی ضربه‌ای

نقاشی ضربه‌ای نوعی تکنیک نقاشی است که شامل استفاده از چندین رنگ مختلف بر روی یک قلمو به منظور ایجاد یک اثر پلی کروم آزاد در یک حرکت است. خواستگاه این نوع نقاشی به کشور ژاپن باز می‌گردد. این تکنیک از دوره ادو (1603-1868) در ژاپن به ویژه برای نمایش اژدهاها انجام شده است. این اژدها به سنت Hitofude Ryū2 نقاشی شده‌اند.

کاربرد وان استروک One Stroke

هنرمند باید تعادل بین فشارهای مختلفی را که بر تکیه‌گاه وارد می‌کند، در یک حرکت یکباره بازی کند. این هنر به طور خاص برای ترسیم گل‌ها یا پروانه‌ها به صورت فیگوراتیو یا حتی الگوهای انتزاعی استفاده می‌شود. می توان آن را با رنگ اکریلیک تمرین کرد. یکی دیگر از موارد استفاده آن در طراحی هنر ناخن است.

مراحل یادگیری و تمرین نقاشی ضربه‌‍ای

چند قانون ساده و آسان وجود دارد که باید برای نقاشی تک ضربه‌ای در نظر داشت. مهمترین چیز انتخاب قلمو مناسب، سطح ترکیب، painting و ترکیب رنگ‌ها است. توجه به این نکات و تکنیک‌ها در نقاشی ضربه‌ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کیفیت کار را بسیار بالا می‌برد. در ادامه مهم‌ترین این نکات ذکر خواهند شد.

قلمو مناسب برای نقاشی One Stroke یا نقاشی ضربه‌ای 

امروزه انواع مختلفی از قلموها در بازار موجود است. می‌توانید قلموهای مصنوعی یا تکلون را با هر برندی امتحان کنید. اندازه ممکن است بسته به برند متفاوت باشد اما برای شروع می‌توانید یک برس سایز 16 را انتخاب کنید. همچنین سایز قلمو به سطح کار نیز بستگی دارد اگر سطح کار بزرگتر باشد شما باید قلمو بزرگتری انتخاب کنید.

سطح برای ترکیب رنگ‌ها 

شما می‌توانید هر سطح صافی را برای ترکیب رنگ‌ها مانند پالت پلاستیکی، پالت شیشه‌ای، کاشی، پالت چوبی و غیره انتخاب کنید. انتخاب نوع سطح در کیفیت نقاشی بسیار تاثیر گذار است. همچنین هر سطحی برای نوعی از نقاشی ضربه‌ای مناسب بوده و انتخاب این سطح بسته به سلیقه شخص می‌تواند در کیفیت نهایی موثر باشد.

ابزار نقاشی ضربه‌ای

در حال حاضر وسایل زیادی برای نقاشی اکریلیک موجود است. امروزه از متریال شناور برای به دست آوردن یک جریان صاف در حین رنگ آمیزی استفاده می‌شود. با این حال، آب می‌تواند به عنوان یک متریال شناور تمام و کمال استفاده شود. برای نقاشی یک ضربه‌ای، آب به عنوان واسطه استفاده باید استفاده شود. در کل انتخاب ترکیبی متناسب از مواد در خروجی کار نقاشی ضربه‌ای بسیار حائز اهمیت است.

مزایای نقاشی تک ضربه‌ای

نقاشی ضربه‌ ای به خودی خود مزایای زیادی دارد و یکی از انواع هنرهای نقاشی است که در سطح دنیا طرفداران زیادی به دست آورده است. از مهم‌ترین مزایای نقاشی ضربه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقرون به صرفه بودن برای دیزاین و هدیه دادن
  • در دسترس بودن متریال
  • یادگیری آسان برای کودکان و افراد مبتدی
  • سرعت اتمام کار
  • قابل اجرا بر روی پارچه، شمع، کاغذ و غیره
  • هنر تک ضربه‌ای، هوش عاطفی و معنوی را برآورده می‌کند و در عین حال باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود.
  • یادگیری نقاشی یک ضربه‌ای از فعالیت‌های مغز پشتیبانی می‌کند و حس تمرکز را تقویت می‌نماید.

نقاشی یکی از بهترین اشکال درمان است زیرا دیدگاه ذهنی ما را نسبت به زندگی بهبود بخشیده و درد را به طور موقت التیام می‌بخشد.

آموزش نقاشی ضربه ای

اگر به فکر یادگیری تکنیک‌های نقاشی ضربه ای هستید و  دسوت دارید به این تکنیک‌ها در کمترین زمان ممکن مسلط شوید، هم اکنون با استفاده از دوره های آموزش نقاشی ضربه ای مکتب خونه میتوانید به این هدف مهم دست پیدا کنید. در مکتب خونه انواع دوره آموزش نقاشی با اهداف گوناگون موجود است و می‌تواند به کاربران در این زمینه بسیار کمک کند.