00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
زیرنویس اختصاصی
  • دسترسی به زیرنویس اختصاصی
  • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
    +
  • دسترسی به زیرنویس اختصاصی
29,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها

دوره‌های مکتب‌پلاس
0:49 ساعت
95٪ (87 رای)

یکی از محبوب‌ترین تکینک‌های نقاشی، که طرفداران زیادی در میان تمام سنین مختلف، به‌ویژه کودکان دارد، تکنیک آبرنگ است. همین محبوبیت بالا سبب شده تا آموزش نقاشی آبرنگ از اهمیت و استقبال بالایی برخوردار بوده و پس از رنگ روغن، بیشترین هنرجو را در آموزشگاه‌های نقاشی به خود اختصاص دهد. دوره آموزش رایگان تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها مجموعه‌ای از تمرینات برای علاقه‌مندان این سبک است. 

هنر و تکینک‌های هنری از دیرباز در زندگی بشر وجود داشته و ما با بررسی زندگی نیاکانمان، درمی‌یابیم که انسان از ابتدا، برای بیان احساسات و عواطف خود، دست به قلم شده و شروع به پدید آوردن طرح و نقش‌های مد نظر خود، بر دیوارهای غارها کرده‌است. 

ایجاد سبک‌ها و تکنیک‌های جدید در زمینه‌های هنری، به‌خصوص در نقاشی، به افراد کمک کرده‌است که با توجه به ویژگی‌های احساسی و شخصیتی خود، سبک دلخواه خود را برگزیده و با کمک آن، بتوانند احساسات درونی خود را بروز دهند و آثار گران‌بهایی خلق کنند.

آشنایی با تکنیک آبرنگ و اهمیت تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها


تکنیک آبرنگ، همان‌طور که از نام آن پیداست، ترکیب رنگ با آب است و یک تکنیک کاملا حسی به‌شمار رفته و افراد در هر سنی به راحتی می‌توانند آن را فراگرفته و از هر لحظه‌ی آن تجربه و لذتی بی‌نظیر کسب نمایند. 

تکنیک آبرنگ، در عین سادگی، نیازمند آموزشی صحیح، شامل اصول اولیه‌ی مورد نیاز این تکنیک جذاب است، که هر فردی پیش از شروع نقاشی، لازم است آن‌ها را آموخته باشد. در واقع آن‌چه در این دوره‌ی کوتاه آموزش داده می‌شود، الفبای اصلی آبرنگ می‌باشد. 

در دوره‌ی آموزش رایگان تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها، به‌صورت عملی و تصویری، به آموزش اصول اولیه‌ و کاربردی استفاده از آبرنگ و نحوه حرکت رنگ با استفاده از قلمو، بر روی صفحه می‌پردازیم. در این ویدئوها، ترسیم و نقاشی آموزش داده نشده و تنها به نکات فنی و عملی تکنیک آبرنگ اشاره می‌شود. 

این دوره در سه جلسه و 48 دقیقه برگزار شده، که می‌توانید بعد از آموزش این اصول اولیه، به راحتی این اصول را در نقاشی خود به کار گرفته و از این تکنیک لذت کافی را ببرید.

سرفصل‌های دوره آموزش تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها

تمرین‌های آبرنگ
00:49 ساعت
00:49
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
استاد دوره
Witty gritty paper  studio Witty gritty paper studio
درباره برگزارکننده
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

ویژگی‌های دوره آموزش تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها

زیرنویس فارسی

این دوره دارای زیرنویس اختصاصی است.

نظرات  (4 نظر)

مرجان
15:43 - 1402/01/08
دانشجوی دوره
بی نهایت از این آموزش لذت بردم و بسیار مفید بود. از شما بسیار سپاسگزارم مکتبخونه عزیز
آنیتا
12:17 - 1400/09/20
کاربر‌ سایت
مفید بود
کاربر مکتب‌خونه
16:20 - 1400/01/24
کاربر‌ سایت
بسیار عالی و سپاسگذار
کاربر مکتب‌خونه
16:52 - 1399/11/21
کاربر‌ سایت
ممنون

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

هدف از دوره تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها چیست؟

 

تکنیک نقاشی با آبرنگ، بیش‌از دیگر تکنیک‌های نقاشی، نیاز به آموزش پیشنیازهایی دارد. اصلی‌ترین موارد این پیشنیازها، شناخت ماهیت و غلظت رنگ، نحوه ترکیب رنگ، طرز صحیح حرکت قلمو بر روی صفحه، هستند. 

یک هنرجو، هرچقدر هم که مهارت بالایی در نقاشی و طراحی داشته‌باشد، تا زمانی که این پیشنیازها را به نحوی صحیح و مناسب آموزش ندیده باشد، نمی‌تواند تکنیک آبرنگ را به‌نحو احسن اجرا کند. 

هدف اصلی دوره‌ی آموزش رایگان تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها، آموزش مقدمات آبرنگ به هنرجویان است. اگر شما، در تکنیک دیگری از نقاشی مهارت داشته‌باشید، باردیگر لازم است تا به‌صورت مجزا، اصول مخصوص به تکنیک آبرنگ را بیاموزید. پس از آموزش مقدمات، به راحتی می‌توانید به اجرای تکنیک آبرنگ بر روی سطح موردنظر خود بپردازید. 

از آنجایی که این دوره، تنها به آموزش مقدمات و پیشنیازهای ضروری در آبرنگ می‌پردازد، کسانی که هیچگونه سابقه و دانشی در طراحی و نقاشی ندارند، پس از گذراندن دوره، به مهارت در اجرای تکنیک آبرنگ نرسیده و تنها باعث می‌شود که یادگیری بهتری در آموزش نقاشی داشته‌باشند. 

 

دوره آموزش آبرنگ مناسب چه کسانی است؟

 

آموزش تکنیک آبرنگ، برای تمام افراد مبتدی، در کلیه سنین که تمایل به یادگیری این تکنیک را دارند، مناسب است.

این آموزش می‌تواند برای کسانی که در نقاشی با سایر تکنیک‌ها مهارت داشته و قصد افزایش مهارت‌های خود در اجرای تکنیک‌های مختلف نقاشی دارند، بسیار مناسب باشد. کوتاهی و مختصر و مفید بودن این دوره، باعث می‌شود تا در وقت و زمان هنرجو، بسیار صرفه‌جویی شود. 

از آنجایی که در آموزشگاه‌های نقاشی، توجه زیادی به آموزش‌های عملی شده و آموزش پیشنیازها و بخش‌های تئوری به عهده خود هنرجو است، این دوره کمک بسیاری در جهت کسب دانش تئوری در تکنیک آبرنگ می‌کند. 

 

 

پس از آموزش تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها چه مهارت هایی را کسب خواهید کرد؟


این دوره به‌طور کلی در سه جلسه و 48 دقیقه، اطلاعات کلی درباره‌ی ماهیت رنگ آبرنگ، تکنیک‌های ترسیم روی سطح، معرفی انواع قلمو و اندازه آن و نحوه کشیدن آن روی صفحه را نشان می‌دهد. 

شما پس از گذراندن این دوره، به دید کلی از تکنیک موردنظر رسیده و می‌توانید اطمینان داشته‌باشید که در ادامه‌ی مسیر آموزش تکنیک آبرنگ، به هیچگونه مشکلی برنخواهید خورد. 

در دوره آموزش تمرین‌های آبرنگ برای مبتدی‌ها، روش‌ها و اصول ایجاد بافت در پس‌زمینه‌ی نقاشی با آبرنگ و اسم هر یک از این روش‌ها همراه با اجرای تصویری آن روش، به شما آموزش داده‌شده و به شما این توانایی را می‌دهد تا بتوانید طرز ایجاد بافت در تکنیک آبرنگ را به خوبی بشناسید. 

شما با آموزش این اصول اولیه و تمرین و تکرار آن، در کار با قلمو و حرکت آن روی صفحه، که یک اصل مهم و حیاتی در این تکنیک است، مهارت لازم و کافی را بدست می‌آورید. مهارت بالا در کار با قلمو، می‌تواند، در ایجاد هارمونی‌های رنگی و ترکیب رنگ‌ها و طرح‌ها به شما کمک کند. 

 

 

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

تمرین‌های آبرنگ
00:49 ساعت
00:49
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه