سرفصل‌های دوره درباره دوره نظرات کاربران

هیدرولیک

در این درس با مفاهیم و اصول حرکت سیال در کانالهای باز و رودخانه ها (هیدرولیک) آشنا شده و جریان دائمی (steady)و غیردائم (unsteady)دراین سیستم ها را مورد بررسی قرار می دهیم. سیر مطالب ارائه ... ادامه

ارائه دهنده:  دانشگاه صنعتی شریف  دانشگاه صنعتی شریف
مدرس دوره:
 95% (238 رای)
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  23 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  27 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

درباره دوره

در این درس با مفاهیم و اصول حرکت سیال در کانالهای باز و رودخانه ها (هیدرولیک) آشنا شده و جریان دائمی (steady)و غیردائم (unsteady)دراین سیستم ها را مورد بررسی قرار می دهیم. سیر مطالب ارائه شده به شرح زیر است:
1- مروری بر مکانیک سیالات: مفاهيم، معادلات پيوستگي، مومنتم و انرژي
2- كاربرد معادله انرژي در هیدرولیک جریان دائمی: انرژي مخصوص، جريان از روي برآمدگي و از ميانcontraction ، جريان بحراني، انسداد جریان (choking)، كانال با مقاطع غير مستطيلي
3- كاربرد معادله مومنتم: پرش هيدروليكي، حركت surge در كانالها
4- مقاومت جريان، رابطه شزي و مانينگ
5- جريان يكنواخت(uniform flow)، جريان متغير تدريجي(gradually varied flow) ، حل عددی
6- جریان غیر دائمی در کانالها، حل معادلات سنت ونانت برای حالات خاص
7- روندیابی سیل در مخزن

مراجع درس:

1. Sturm, T. W. (2010), Open Channel Hydraulics, 2 nd edition, McGraw-Hill.

2. Henderson, F. M. (1966), Open Channel Flow, Macmillan Pub. Co.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher میرمصدق جمالی

دکتر میرمصدق جمالی استاد رسمی دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی عمران (دانشگاه صنعتی شریف), کارشناسی ارشد مهندسی سازه (دانشگاه صنعتی شریف)و کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی (دانشگاه بریتیش کلمبیا) می‌باشد. دکتر جمالی دکترای خود در مهندسی سواحل و بنادر را در سال1998 از دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا دریافت نمود و در سال 1377 به عضویت هیأت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف درآمد. زمینه پژوهشی ایشان هیدرودینامیک زیست محیطی است و از زمان استخدام در دانشگاه صنعتی شریف ضمن همکاری با دانشگاه‌های بریتیش کلمبیای کانادا و MIT آمریکا به تدریس و پژوهش در این زمینه اشتغال داشته که حاصل آن انتشار مقالات متعدد در ژورنال‌های معتبر بین المللی بوده است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه شخصی ایشان در سایت دانشگاه صنعتی شریف به آدرس sina.sharif.edu/~jamaliمراجعه نمایید.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران  ( نظر)

صفحه 1 از
1402-01-12
دانشجوی دوره
بسیار عالی دستتون درد نکنه
مصطفی کارگر 1401-04-31
دانشجوی دوره
با سلام و احترام این درس واقعا به درد رشته مکانیک نمیخوره چون هیدرولیکی که مربوط به رشته مکانیک هست مباحث متفاوتی داره .
هادی افندی زاده 1400-11-23
دانشجوی دوره
عاااالی
1400-04-06
دانشجوی دوره
سلام اینو نه میشه گوش داد نه میشه دید کیفیت نداره
امیر تاجیک 1399-12-11
دانشجوی دوره
سلام. درود بر شرف بنیانگذاران و اعضاء محترم مکتب خونه و اساتید خوبشون. فقط میتونم بهترین هارو برای شما آرزو کنم. حسرتم میخورم ازینکه بعد از فارق التحصیلی مکتب خونه تشکیل شد. اما اَتش یادگیری من باعث نمیشه بیشتر بدانیم بهره ببرم، ازین اقیانوس بیکران آب شیرینِ علم ، ولو یه قطره. رایگان و بی منت دارید خدمت میکنید. سپاس بیکران.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.