00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
  • دسترسی به کل جلسات ویدیویی از دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان برنامه‌نويسي پيشرفته (جاوا)

دوره‌های رایگان
23 جلسه
91٪ (49 رای)

آموزش رایگان برنامه‌نويسي پيشرفته (جاوا)

در آموزش رایگان درس برنامه‌نويسي پيشرفته (جاوا)، به مفاهيم پيشرفته در این زبان پرداخته می‌شود كه عبارتند از:

  • شی گرايی: در اين موضوع به تعريف، و نحوه پياده‌سازی كلاس‌ها در جاوا و خصوصيات آن‌ها پراخته مي‌شود.
  • ارث بری: يكي از خصوصيات شی گرايی، ارث بری است كه به معني به ارث بردن خصوصيات و متدهای يك كلاس (پدر) توسط كلاسي ديگر (فرزند) است. جزئيات مربوط به اين بخش و نحوه ارث بری در حالت‌های مختلف از جمله انواع public, private, protected … براي شناسه‌ها توضيح داده شده‌اند.
  • اينترفيس: واسط يا اينترفيس نوعي كلاس است كه متدهای آن پياده‌سازی نمي شوند. نحوه تعريف و استفاده از آن در اين درس بطور كامل توضيح داده شده‌است.
  • استثناها: اين ابزار برای مديريت حالت‌های خاص در برنامه‌نويسی استفاده می‌شود و می‌تواند با جلوگيری از اين‌كه برنامه به‌طور پيش‌بينی نشده به اتمام برسد، آن را به‌طور كاربرپسند به اتمام برساند.
  • متدهاي بازگشتی: اين متدها كه شامل دو مرتب‌سازی مشهور به نام‌های ادغامی و سريع است و مسائل مشهوری مانند برج های هانوی را شامل مي شود، که با مثال‌های مربوطه بسط داده شده‌اند.
  • واسط گرافيكی كاربر: در اين بخش، كتابخانه javafx و نحوه استفاده از متدهای آن توضيح داده می‌شود. توجه شود كه تمام متدها در اين درس پوشش داده نمی‌شوند. دانشجويان گرامی براي اطلاعات بيشتر در مورد اين كتابخانه و متدهای آن می‌توانند به سايت‌هايی از قبيل javatpoint.com رجوع فرمايند.
  • نخ‌ها و برنامه‌نويسی multitask: در اين بخش به مفهوم برنامه‌نويسی هم‌روند و نيز مفهوم نخ، نحوه تعريف آن، و متدهای مشهور مورد استفاده در آن اشاره شده‌است.

توجه شود كه مطالب تدريس شده در اين درس بر طبق سرفصل درس برنامه‌نويسی پيشرفته برای رشته مهندسی كامپيوتر از طرف وزارت علوم است. علاقه‌مندان به يادگيری مطالب مشابه و بيشتر، مي توانند از منابع پيشرفته‌تر از جمله سايت‌های زير استفاده نمايند:

https://www.geeksforgeeks.org/java/

https://javatpoint.com/

پياده‌سازی تمرينات داده شده در اين درس به دانشجويان اكيداً توصيه می‌شود. دانشجويان می‌توانند ميزان يادگيری خود را با انجام تمرينات ارزيابی نمايند همچنین اسلايدهای تدريس شده نيز در صورت نياز مدرسين گرامي مي‌تواند با ذكر منبع استفاده شود. 

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان برنامه‌نويسي پيشرفته (جاوا)

استاد دوره
رحیم دهخوارقانی رحیم دهخوارقانی

دکتر رحیم دهخوارقانی مدرک کارشناسی‌ارشد خود را در سال 87 از دانشگاه شهید بهشتی در شاخه نرم‌افزار اخذ کرده است و دوره دکتری را از سال 91 تا 94 در دانشگاه سابانجی استانبول در شاخه هوش مصنوعی گذرانده است. حوزه تحقیقاتی ایشان پردازش احساس (Sentiment Analysis) و داده‌کاوی (Data Mining) بوده و از سال 95 به‌عنوان استادیار دانشگاه بناب مشغول به کار است.

اطلاعات بیشتر
درباره برگزارکننده
دانشگاه بناب دانشگاه بناب (اطلاعات بیشتر)

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟