00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
یا
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه

آموزش رفتار شناسی با مدل DISC

دوره‌های مکتب‌پلاس
21 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

ابزار DISC وسیله‌ای است برای شناخت نوع رفتار هر شخص. با شناخت نوع رفتار خود، هر کس می‌تواند روابط و تعامل بهتر و موثرتری در محیط زندگی شخصی و حرفه‌ایی خود داشته باشد، حرفه متناسب با نوع رفتار خود انتخاب کند و رفتار دیگران را درک کند. این روش به طریقه ساده ولی موثر رفتار شما را تحلیل می‌کند و شما را یک قدم بطور کاربردی در خودشناسی جلو می‌برد.

بر اساس مدل رفتاری DISC، رفتار شما ترکيبي از درصدهای مختلف کم و زياد چهار فاکتور D, I, S, C می‌باشد و تركيب اين فاكتورها است كه رفتار شما را تشكيل می‌دهد.

این مدل پیش فرض‌هایی هم دارا است که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌شود:

  • این تست نوع رفتار را مشخص می‌کند، نه شخصیت
  • هر مدل ارزش‌های خودش را داراست و اینجا خوب و بد نداریم
  • هدف از استفاده مدل رفتاری ايجاد رابطه برنده/برنده می‌باشد و هيچ‌وقت نمی‌بايست از اين ابزار برای "برچسب زدن" افراد استفاده كرد.

در این دوره علاوه بر شناخت مدل رفتاری خود و دیگران به قابلیت و مهارت تطبیق برای ایجاد یک ارتباط موثر می‌پردازیم. هر شخص توانايي و قابليت تطابق با هر مدل رفتاری را دارا می‌باشد. دوره خودشناسی توسط ابزار DISC دانش و مهارتی در اختيار شما قرار می‌دهد که بتوانید آگاهانه بنا به ضروريات و موقعيت‌ها، خود را تطبيق دهيد.

مدرسان دوره
شبنم طباطبایی

شبنم طباطبايی‌نژاد یک کارآفرین با سابقه و با استعداد است که علاقه بسیاری در ایجاد و توسعه کسب و کار بر اساس ایده‌های نو دارد. او سابقه و تجربه ایجاد و توسعه پنج کسب و کار موفق در ایران و کانادا در صنایع مختلف را دارد. او دارای مدرك كارشناسی‌ارشد در رشته مديريت بازرگانی (MBA) در شاخه مديريت اجرایی از کشور کانادا و مدرک کارشناسی در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت می‌باشد.

اطلاعات بیشتر
ایوب اسماعیلی

ایوب اسماعیلی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت است. اگرچه گرایش وی سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت است اما از همان ابتدا که به عنوان کارشناس منابع‌انسانی وارد شرکت مخابرات ایران شد، علاقه خود را در این مسیر یافت و پس از آن همواره کوشید تا با قرارگیری‌ در مسئولیت‌های مختلف واحدهای منابع انسانی، رسالت و نقش اصلی خود را به صورت متمرکز، در تبیین جایگاه اصلی سرمایه‌های انسانی به عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی در اختیار سازمان‌ها، ایفا کند.

اطلاعات بیشتر
سپنتا سکوتی

سپنتا سکوتی، فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی، و کارشناسی ارشد رشته مدیریت منابع انسانی از دانشگاه تهران است. وی هم‌اکنون به عنوان سرپرست نوآوری خدمات و همچنین مشاور و مدرس در گروه مشاوره مدیریت رادمان مشغول فعالیت است.

اطلاعات بیشتر
فرشاد نادری

دکتر فرشاد نادری، كارآفرينی است که با سابقه چندین ساله در سمت‌های مديريتی، ایفاء نقش نموده است. او مدرس دوره‌‌های مهارت‌های بین فردی و مشاور تخصصی منابع انسانی و کارشناس برنامه زنده از شبکه سوم رسانه ملی می‌باشد. وی مؤسس و مدیر عامل شركت مشاوره رادمان است كه به عنوان مشاور و مدرس نیز ايفاء نقش می‌­نمايد. او با تكيه بر بيش از 10 سال سابقه مفيد خود در آموزش، هدايت و رهبری، و توسعه سازمانی ­به اين مهم فائق می‌شود.

اطلاعات بیشتر

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش رفتار شناسی با مدل DISC

این درس پیش‌نیاز خاصی ندارد.

ویژگی‌های دوره آموزش رفتار شناسی با مدل DISC

پروژه محور
این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.
تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
فصل اول - معرفی دوره
00:12 ساعت
00:12
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  
فصل دوم - شناخت از خود
05:40 ساعت
00:40
Combined Shape Created with Sketch. 7 جلسه
بارم:
30%
نمایش جلسات فصل  
فصل سوم - شناخت دیگران
05:26 ساعت
00:26
Combined Shape Created with Sketch. 5 جلسه
بارم:
15%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل در کنار شناخت مدل‌های مختلف رفتاری، چگونگی درک رفتار تایپ‌های مختلف به شما آموزش داده خواهد شد.

درک رفتار D
"07:15
درک رفتار I
"04:21
درک رفتار S
"08:25
درک رفتار C
"06:00
سبک رفتاری دیگران را بخوانید
 
100%
     
'05:00
فصل چهارم - سازگاری با سبک‌های رفتاری
00:04 ساعت
00:04
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل نحوه سازگاری با مدل‌های مختلف رفتاری را خواهید آموخت.

تطبیق
"04:39
فصل پنجم - تحلیل نمودارهای طبیعی و تطبیق یافته
00:38 ساعت
00:38
Combined Shape Created with Sketch. 3 جلسه
بارم:
0%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل با مشاهده نحوه تعامل تایپ‌های مختلف رفتاری چگونگی برخورد با هریک از این مدل‌ها به شما آموزش داده می‌شود.

Role Play 1
"14:54
Role Play 2
"13:05
بررسی نمودار و جمع بندی
"10:15
فصل ششم - آزمون
08:46 ساعت
00:46
Combined Shape Created with Sketch. 4 جلسه
بارم:
55%
نمایش جلسات فصل  

در فصل ششم شما با دیدن ویدئوهای کوتاهی از انیمیشن ماداگاسکار و فیلم دوازده مرد خشمگین، به سوالات در خصوص آنچه آموخته‌اید پاسخ خواهید داد.

ماداگاسکار
"24:00
دوازده مرد خشمگین
"22:38
آزمون انیمیشن ماداگاسکار
 
45%
     
'04:00
پروژه نهایی
 
54%
     
'04:00