یا
مکتب‌خونه

ارتباط موثر و حل تعارض

دوره‌های مکتب‌پلاس
5 ساعت

سرفصل‌ها

تالار گفتگو

چرا ارتباط موثر و حل تعارض؟

 

 یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های هر فرد، ارتباطاتی است که در طول زندگی ساخته و پرداخته می‌شود، هم از جهت برآورده شدن نیازهای درونی، مانند؛ هم‌صحبتی، هم‌دلی، داد و ستد ِ نوازش و ... و هم برآورده شدن نیازهای بیرونی.

 آیا تا به حال، برای شما اتفاق افتاده است که تمایل به معاشرت کردن با فرد یا جمعی داشته باشید، اما مسیر رسیدن به این خواسته را ندانید؟
یا در راهی که برای رسیدن به آن معاشرت، پیش گرفته‌اید، ناموفق باشید؟

با پیشرفت علم روانشناسی و دست‌یابی به دانشی درباره‌ی طبیعت انسان، راه‌کارهایی برای برقراری ارتباط موثر ایجاد شدند که می‌توان گفت مدلی علمی‌تر از آداب معاشرت است. با به کارگیری این راهکار‌ها می‌توانید در برقراری ارتباط، مراقبت از ارتباط و ترمیم ارتباط، موفق‌تر باشید.

 

دوره‌ی «ارتباط موثر و حل تعارض» مکتب‌پلاس:

 

 در این دوره، به دو مبحث از مباحث «مهارت‌های زندگی»، شامل: «ارتباط موثر» و «حل تعارض»، پرداخته شده است.

در بخش ارتباط موثر، از فواید و اهمیت‌های برقراری ارتباط موثر مطلع می‌شوید، راه‌های مناسب برای آغاز صحبت، ادامه دادن و یا پایان دادن به مکالمه را می‌شناسید و خواهید فهمید که گوش دادن فعال، چه نقش مهمی را در برقراری رابطه ایفا می‌کند و با مقوله‌ی «نه» گفتن، آشنا می‌شوید.

در بخش حل تعارض، از روش‌های مختلفی که در مواجه با تعارض، انسان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه پیش می‌گیرد، مطلع می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارآمدترین روش برای حل تعارض، صحبت کردن یا همان مذاکره است.

موثر واقع شدن مذاکره، لازمه‌هایی دارد که در این بخش، با همه‌ی آنچه به بهتر پیش رفتن یک مذاکره کمک می‌کند، آشنا می‌شوید.

 

طول دوره:

 

 برای گذراندن و تکمیل دوره، به طور میانگین 30 ساعت (7ساعت در هفته) زمان نیاز است. به همین دلیل، پس از ثبت نام، درس به مدت 5 هفته به طور کامل در دسترس شما قرار خواهد گرفت و پس از آن، تنها به ویدیوها دسترسی خواهید داشت و قادر به بحث و تبادل نظر با سایر شرکت کنندگان دوره در بخش تالار گفتگو نخواهید بود. بعد از اتمام این دوره و در صورت تمایل، می‌توانید دوره را به صورت ماهانه تمدید کنید.

 

پیش‌نیاز دوره:

 

این دوره، پیش‌نیازی ندارد و قابل استفاده برای همگان است.

 

ارزیابی دوره:

 

این دوره، شامل دو کوییز است که ارزیابی دوره، با توجه به آن‌ها انجام می‌شود.

حداقل نمره‌ی قبولی برای گذراندن دوره‌ی روابط موثر و حل تعارض، 70 است.

مدرس دوره
مریم فلاحی

خانم مریم فلاحی، در سال 2015 موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد خود در زمینه‌ی روانشناسی مثبت‌نگر از کشور آمریکا شدند.

ایشان، روان‌شناسی مثبت‌نگر را زیر نظر دکتر میهایلی چیکسنتمیهای، یکی از دو بنیان‌گذار روان‌شناسی مثبت‌نگر، با اخذ فلوشیپ تحصیلی در دانشگاه کلرمانت، فراگرفتند.

دانشگاه کلرمانت یکی از قدیمی‌ترین کالج‌های تحصیلات عالیه در آمریکا است که به صورت ادواری، میزبان اساتید به نام در رشته‌های روانشناسی، اقتصاد رفتاری و علوم سیاسی می‌باشد.

خانم فلاحی، همچنین به مدت سه سال در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا مشغول به تدریس بوده‌اند.

ویژگی‌های دوره ارتباط موثر و حل تعارض

تالار گفتگو
شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
آزمون، تمرین و محیط تعاملی
با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه(مشاهده نمونه گواهی مکتب‌خونه) به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.