00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 8 جلسه نمونه از دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
139,000 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
169,000 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش ارتباط موثر و حل تعارض

دوره‌های مکتب‌پلاس
5 ساعت
94٪ (635 رای)

در دوره‌ی آموزش ارتباط موثر و حل تعارض شما با دوتا از مهم‌ترین مهارت‌های نرم (Soft Skills) در حوزه توسعه فردی آشنا خواهید شد. در ابتدا بحث ارتباط موثر و در ادامه حل تعارض که به مدیریت تعارض نیز شناخته می‌شود، آموزش داده شده است و می‌توانید همراه با تمرین‌های متعدد، بحث‌های ارتباط موثر و حل تعارض را یاد بگیرید.

ارتباط موثر چیست و چرا لازم است که این مهارت را کسب کنیم؟

ارتباط موثر بر پایه تعامل بنا شده است. ارتباط موثر به شما کمک می‌کند تا درخواست‌ها و نیازهایتان را مرتفع کنید، کرامت روابط انسانی را حفظ کرده و پس از پایان ارتباط نه تنها شما و فرد مقابل نسبت به یکدیگر حس بدی پیدا نمی‌کنید، بلکه از این تعامل لذت برده و آن را تکرار نیز خواهید کرد.

در آموزش ارتباط موثر و حل تعارض شما یاد خواهید گرفت که هزینه‌های ارتباط ناموثر چه هزینه‌هایی هستند و چه مشکلاتی را به همراه دارند.

مثلا توانایی نه گفتن یکی از مهارت‌هایی است که شما را از تحمل فشارها و پرداخت هزینه‌های ناموثر به دور می‌دارد. اگر کسی از شما قرضی بخواهد و شما در شرایطی نباشید که این قرض را بدهید هیچ عیبی ندارد که به این درخواست نه بگویید. خیلی از اوقات افراد حاضر هستند خودشان از شخصی دیگر قرض بگیرند و به شخص درخواست کننده قرض بدهند، فقط برای اینکه نگویند نه.

شما در بخش اول این دوره با فواید ارتباط موثر، اجزای ارتباط موثر، موانع ارتباط موثر، روش‌های باز کردن سر صحبت، روش‌های ادامه دادن مکالمه و گوش دادن موثر به حرف‌های دیگران در کنار توانایی نه گفتن موثر آشنا خواهید شد.

لازم به ذکر است که ایجاد ارتباط با دیگران تنها به صورت زبانی نیست و شامل زبان بدن نیز می‌شود. در خیلی از موقعیت‌ها حالات نگاه نادرست و حتی لبخند نزدن می‌تواند ارتباط ناموثر ایجاد کند.

تعارض چیست و چگونه می‌توان تعارض‌ها را حل کرد؟

شما فرض کنید که یک تلفن همراه را به تازگی خریداری کرده‌اید. وقتی که آن را روشن می‌کنید با برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی مواجه می‌شوید که به صورت پیش فرض بر روی تلفن همراه شما نصب شده‌اند و شما نیز امکان پاک کردنشان را ندارید.

 

سرفصل‌های دوره آموزش ارتباط موثر و حل تعارض

ارتباط موثر
02:25 ساعت
02:11
Combined Shape Created with Sketch. 19 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  
حل تعارض
02:54 ساعت
02:35
Combined Shape Created with Sketch. 22 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

در این بخش، از روش‌های مختلفی که در مواجه با تعارض، انسان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه پیش می‌گیرد، مطلع می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارآمدترین روش برای حل تعارض، صحبت کردن یا همان مذاکره است.

موثر واقع شدن مذاکره، لازمه‌هایی دارد که در این بخش، با همه‌ی آنچه به بهتر پیش رفتن یک مذاکره کمک می‌کند، آشنا می‌شوید.

1.تعارض چیست ؟
"06:28
2.سبک‌های مقابله با تعارض
"10:35
3.نگرش مثبت به تعارض
"10:50
4.فرایند حل تعارض - مدیریت هیجانات شخصی
"06:43
5.فرایند کاوش شخصی - توصیف رفتار شخص
"11:09
6.فرمول‌بندی مشاهدات
"07:42
7.استخراج و نام‌گذاری احساسات
"07:37
8.فواید نام‌گذاری احساسات - تفکیک احساس ناب
"08:05
9.استخراج نیازها
"07:49
10.برچسب‌زدن
"07:33
11.استخراج اهداف
"09:23
12.خطای اسنادی بنیادین
"05:39
13.درخواست ملاقات
"10:30
14.روز ملاقات 1
"08:55
15.روز ملاقات 2
"06:12
16.چگونگی آغاز صحبت در روز ملاقات
"04:14
17.نکته‌ای مهم و فرمول‌بندی گفتاری در روز ملاقات
"08:11
18.مثال‌هایی از نحوه‌ی مکالمه در روز ملاقات
"07:31
19.مراقبت‌های بعد از ملاقات
"04:49
20.تغییر مرزبندی‌ها و خروج از رابطه
"05:00
کوئیز
100.0%
     
"19:00
جزوه حل تعارض
"00:05
استاد دوره
مریم فلاحی مریم فلاحی

خانم مریم فلاحی، در سال 2015 موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد خود در زمینه‌ی روان‌شناسی مثبت‌نگر از کشور آمریکا شدند.

ایشان، روان‌شناسی مثبت‌نگر را زیر نظر دکتر میهایلی چیکسنتمیهای، یکی از دو بنیان‌گذار روان‌شناسی مثبت‌نگر، با اخذ فلوشیپ تحصیلی در دانشگاه کلرمانت، فراگرفتند.

خانم فلاحی، همچنین به مدت سه سال در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا مشغول به تدریس بوده‌اند.

ایشان دارنده مدرک کوچ زندگی از مؤسسه ویلیام گلسر آمریکا که تحت نظارت مؤسسه رایماناست در سال 2020 نیز می‌باشند.

دانشگاه کلرمانت یکی از قدیمی‌ترین کالج‌های تحصیلات عالیه در آمریکا است که به‌صورت ادواری، میزبان اساتید به نام در رشته‌های روان‌شناسی، اقتصاد رفتاری و علوم سیاسی می‌باشد.

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره

ویژگی‌های دوره آموزش ارتباط موثر و حل تعارض

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (12 نظر)

صفحه 

از 

2

امین
19:11 - 1400/06/19
دانشجوی دوره
سلام .دوره بسیار مفید واسم بود‌
نادر
12:01 - 1400/06/02
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام و درود. لطفا برای مطالعه بیشتر در مورد این موضوع منابع معتبر انگیسی هم معرفی گنید.
محمد
14:09 - 1400/05/17
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام و تشکر از استاد عزیز که مطالب رو بصورت کامل و جامع توضیح فرمودن و تشکر از سایت خوب مکتبخونه که چنین دوره هایی در اختیار عموم میذاره دوره ی بسیار خوبی بود که میتونه در بخش های مختلف زندگی به کمک ما بیاد و رابطه های بهتری را بتوانیم با دیگران داشته باشیم
زینب
18:38 - 1400/04/17
فارغ‌التحصیل دوره
دوره بسیار با کیفیت و کاربردی است. شیوایی بیان مدرس نیز بر جذابیت دوره افزوده است.
محمد
05:14 - 1400/03/06
دانشجوی دوره
با سلام دوره مفیدی بود. مدرس دوره بیان و زبان بدن خوبی داشتند و با مثالهای ساده و شفاف موضوع را منتقل کردند. تنها نکته این است که به نظرم این دوره مقدماتی می باشد و با توجه به رزومه مدرس ارجمند منتظر طراحی دوره پیشرفته هم توسط ایشان می باشیم.
روشنک
13:51 - 1400/03/05
فارغ‌التحصیل دوره
با سلام و احترام ممنون از دوره خوبتان بسیار دوره مفیدی بود.
محمد امین
04:07 - 1400/02/04
دانشجوی دوره
بهترین و کاربردی ترین دوره ایی بود که تاحالا گذرونده بودم خیلی بهم کمک کرد سپاس
مجتبی
12:38 - 1399/11/02
فارغ‌التحصیل دوره
دوره و سبک تدریس استاد فوق العاده است امیداوارم آموزش های بیشتری از این استاد در سایت قرار بگیرد تنها اشکال موجود برخی اسلاید های بخش حل تعارض در فایل دانلود شده موجود نبود مخصوصا از درس 9 ام به بعد
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از نظر و همراهی شما سپاسگزاریم لطفا جهت بررسی بیشتر توضیحات دقیق تر خود را به ایمیل پشتیبانی ارسال کنید. info@maktabkhooneh.org
امیررضا
18:30 - 1399/10/20
فارغ‌التحصیل دوره
دوره خیلی خوبی بود من به خوبی توانستم با سبک تدریس مدرس ارتباط برقرار کنم البته به دورها یمکمل نیاز هست انشالله شاهد دورهای بیشتری از سرکار خانم فلاحی باشیم
محمدرضا
19:58 - 1399/08/23
فارغ‌التحصیل دوره
حل تعارض عاااااااااااالی بود

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

روابط با انسان‌ها نیز به همین شکل است. به دلیل تفاوت‌ها در خصوصیات اخلاقی افراد، وقوع تعارضات امری بدیهی است و اتفاقا اگر در این روابط تعارض رخ ندهد جای تعجب دارد.

در نتیجه شما پس از پذیرش احتمال وقوع این تعارضات باید به دنبال روش‌هایی برای حل تعارض باشید. چرا که وقوع تعارض اجتناب ناپذیر است و شما هرچقدر هم که تلاش کنید، تعارض در روابط بین انسان‌ها رخ می‌دهد.

جالب است بدانید که وقوع تعارض نتایج بسیار خوبی هم می‌تواند داشته باشد که در آموزش مهارت ارتباط موثر و حل تعارض به تفصیل در رابطه با آن‌ها صحبت شده است. هر انسانی 4 بعد شخصیتی دارد، بعد اول که بعد آشکار نام دارد، بعدی است که هم خودمان از آن اطلاع داریم و هم اطرافیانمان.

مثلا اگر شخصی پرخاشگر باشد و خودش و اطرافیانش نیز آن را بدانند، صفت پرخاشگری در بخش آشکار این شخص قرار می‌گیرد. بعد دوم، بعد پنهان نام دارد و خصایص اخلاقی که خود شخص از آن‌ها اطلاع دارد و دیگران آن را نمی‌دانند در این دسته قرار می‌گیرد.

بعد سوم، بعد کور نام دارد. در این بعد آن دسته از خصائص اخلاقی فرد قرار می‌گیرد که خودش از آن‌ها بیخبر است ولی دیگران از آن اطلاع دارند و در نهایت بعد چهارم شخصیتی هر فرد، بعدی است که نه خود شخص از آن خبر دارد و نه دیگران که به آن بعد خاموش هر فرد می‌گویند.

وقوع تعارض در خلال ارتباط با افراد مختلف است که باعث می‌شود تا هم ما به بعد سوم یا بعد کور خودمان اشراف بیشتری پیدا کنیم و هم چنین باعث می‌شود که خصائص اخلاقی که در بعد چهارم قرار گرفته و کسی از آن‌ها خبر نداشته تا حدی مشخص شوند و در واقع بعد چهارم هر شخص کوچک‌تر شود. 

آشنایی با مهارت ارتباط موثر و حل تعارض در کنار یکدیگر است که باعث می‌شود تا یک شخص بتواند تعامل بیشتر و بهتری با دیگران داشته باشد، ارتباطات خودش را حفظ کند و در شبکه‌سازی شخصی و یا تجاری و همچنین مذاکرات موفق‌تر عمل کند. شما در دوره آموزش مهارت ارتباط موثر و حل تعارض با تکنیک‌هایی آشنا خواهید شد که انجام این کارها را برایتان آسان‌تر کند.

 

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

ارتباط موثر
02:25 ساعت
02:11
Combined Shape Created with Sketch. 19 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  
حل تعارض
02:54 ساعت
02:35
Combined Shape Created with Sketch. 22 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

در این بخش، از روش‌های مختلفی که در مواجه با تعارض، انسان به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه پیش می‌گیرد، مطلع می‌شوید و متوجه می‌شوید که کارآمدترین روش برای حل تعارض، صحبت کردن یا همان مذاکره است.

موثر واقع شدن مذاکره، لازمه‌هایی دارد که در این بخش، با همه‌ی آنچه به بهتر پیش رفتن یک مذاکره کمک می‌کند، آشنا می‌شوید.

1.تعارض چیست ؟
"06:28
2.سبک‌های مقابله با تعارض
"10:35
3.نگرش مثبت به تعارض
"10:50
4.فرایند حل تعارض - مدیریت هیجانات شخصی
"06:43
5.فرایند کاوش شخصی - توصیف رفتار شخص
"11:09
6.فرمول‌بندی مشاهدات
"07:42
7.استخراج و نام‌گذاری احساسات
"07:37
8.فواید نام‌گذاری احساسات - تفکیک احساس ناب
"08:05
9.استخراج نیازها
"07:49
10.برچسب‌زدن
"07:33
11.استخراج اهداف
"09:23
12.خطای اسنادی بنیادین
"05:39
13.درخواست ملاقات
"10:30
14.روز ملاقات 1
"08:55
15.روز ملاقات 2
"06:12
16.چگونگی آغاز صحبت در روز ملاقات
"04:14
17.نکته‌ای مهم و فرمول‌بندی گفتاری در روز ملاقات
"08:11
18.مثال‌هایی از نحوه‌ی مکالمه در روز ملاقات
"07:31
19.مراقبت‌های بعد از ملاقات
"04:49
20.تغییر مرزبندی‌ها و خروج از رابطه
"05:00
کوئیز
100.0%
     
"19:00
جزوه حل تعارض
"00:05