00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 13 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 13 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوا
239,000 تومان
75% تخفیف
59,750 تومان
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تمرین و آزمون
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
299,000 تومان
70% تخفیف
89,700 تومان
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش مدیریت زنجیره تامین

دوره‌های مکتب‌پلاس
40 ساعت
96٪ (112 رای)

به مجموعه فرآیندها و فعالیت‌هایی که پیش از تولید یک محصول تا تولید محصول و رساندن آن به دست مشتری صورت می‌گیرد، مدیریت زنجیره تامین می‌گویند. هدف مجموعه اعمالی که در قالب مدیریت زنجیره تامین صورت می‌گیرد، ارتقاء کارایی و کیفیت یک زنجیره تامین است. یک سیستم زنجیره تامین که به درستی چیده شده است، هم به تولید کننده، هم به فروشنده و هم به مصرف کننده کمک می‌کند تا از اضافات هزینه، هدر رفت زمان و خیلی از مشکلات دیگر پیش‌گیری شود. البته زنجیره تامین بحثی بسیار پیچیده و مفصل است و مسائل زنجیره تامین را در خیلی از حوزه‌های کاری یا علمی می‌توانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مشاهده کنید. مثلا یکی از پر اهمیت‌ترین مسائلی که در حوزه زنجیره تامین مطرح می‌شود، بحث انتقال خون برای بیماران است. اینکه چطور بتوان در اسرع وقت، خون تمیز و مناسب با شخص را بدون فاسد شدن خون به دست کادر درمانی رساند. یا یکی دیگر از حوزه‌هایی که مدیریت زنجیره تامین در آن اهمیت بسیار زیادی دارد، بحث بلایای طبیعی است. اینکه بر فرض مثال پس از وقوع زلزله چگونه در اسرع وقت بتوان برای زلزله‌زدگان مایحتاج زندگی را فراهم نمود، در کدام نقاط سرپناه ایجاد کرد و مسیرهای مواصلاتی را به حالت اولیه برگرداند همه به مدیریت زنجیره تامین مربوط می‌شوند بنابراین می‌توان گفت مدیریت زنجیره تامین یکی از شاخه‌های اصلی در حوزه مدیریت است.

سرفصل‌های دوره آموزش مدیریت زنجیره تامین

فصل ششم - مدیریت موجودی
01:26 ساعت
01:20
Combined Shape Created with Sketch. 9 جلسه
بارم:
6%
نمایش جلسات فصل  
پروژه نهایی
10:00 ساعت
Combined Shape Created with Sketch. 1 جلسه
بارم:
50%
نمایش جلسات فصل  

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
سید احسان الهی سید احسان الهی

آقای دكتر سید احسان الهی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی مکانیک بوده و همچین کارشناسی ارشد مدریت اجرایی (MBA) را در سازمان مدیریت صنعتی طی نموده است. در سال 2007 میلادی موفق به کسب مدرک دکترا در رشته مهندسی صنایع و سیستم‌ها از دانشگاه مینسوتای آمریکا گردیده است و در حال حاضر استاد دانشگاه ماساچوست (بوستون) بوده و از سال 2007 میلادی، با رتبه دانشیاری، مشغول تدریس و تحقیق در دانشکده "علوم مدیریت و سیستم‌های اطلاعاتی" این دانشگاه می‌باشد. قبل از فعالیت‌ها و مشاغل آکادمیک، دارای سال‌ها سابقه کاری در سمت‌های مختلف در داخل کشور بوده است، زمینه‌های تحقیق و تدریس او شامل مدیریت عملیات، مدیرت زنجیره تامین، تئوری بازی، مدیریت ریسک عملیاتی و مطالعات رفتاری در تصمیم‌گیری مدیران می‌شود و نتایج تحقیقات در نشریات علمی روز شامل موارد زیر به چاپ رسیده است:

Management Science, International Journal of Production Economics, Knowledge and Process Management, and Foresight

اطلاعات بیشتر
درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
70.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش مدیریت زنجیره تامین

دارا بودن مدرک کارشناسی

پیش‌نیاز توصیه شده (الزامی نیست): 1- سابقه کار مدیریتی  2- گذراندن درس مدیریت عملیات

ویژگی‌های دوره آموزش مدیریت زنجیره تامین

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات  (6 نظر)

محمد
11:40 - 1400/01/14
دانشجوی دوره
دوره خیلی تئوری هست پروژه پایانی هم نامناسب و اصلا روش مناسبی برای ارزیابی نیست. حدود 15 دقیقه بیشتر وقت نداره و برای من در مرورگر کروم آپدیت اجرا نشد و نصف زمان رفت تا بفهمم در مرورگرهای دیگر باز میشه در کل برای مرور زنجیره تأمین با مدل کتاب Chopra مناسب هست
پشتیبانی مکتب‌خونه
همراه عزیز؛ از نظر شما سپاسگزاریم زمانی که برای هر پروژه و کوییز ثبت شده است تخمینی می باشد و شما می توانید تا هر زمان که نیاز هست برای آن تمرین وقت بگذارید.
هدی
13:52 - 1399/11/01
دانشجوی دوره
من این دوره را چند ماه پیش تهیه کردم . خود دوره بدی نبود. هر چند اسلایدها انسجام لازم را نداشت و کمی گیج کننده بود . پروژه نهایی به طرز خاصی گرفته میشه و مدت زمان خیلی کمی هم داره (حدود 15 دقیقه) و در یک محیط بازی انجام میگیره که راهنمایی خیلی مناسبی هم نداره و اصلا روش ارزیابی مناسبی برای میزان یادگیری نیست. بنظر میاد کپی برداری از یک شیوه خارجی و ناملموس باشه . سوابق علمی استاد خوب هست اما مهم مهارت انتقال به دانشجو هست که ازین نظر بنظر من دوره ضعیف بود.
علی
01:40 - 1399/11/01
دانشجوی دوره
برای کسی که ده سال تقریبا کارم این مباحث بوده واقعیتش مطلب کاربردی نداشت ولی فکر کنم برای کسی که تجربه نداره و می خواهد وارد این مباحث بشه و جایی سخنرانی بکنه یا سواد تئوریش ببره بالا خیلی مفید باشه تسلط استاد به تئوری خیلی خوبه ولی مسلما توضیحاتشون تو کار حرفه ای و مسائل پیچیده محیط کار به سختی قابل اجراست در کل داشتن مدرک در این زمینه برای رزومه بسیار مفید می تونه باشه
محسن
12:59 - 1399/09/29
دانشجوی دوره
سلام استاد بسیار به مباحث مسلط هست، کیس استادی های خوبی گفته میشه که جا داشت بیشتر هم میبود، مطالب انسجام خیلی خوبی داره، ابتدای هر فصل تصویر کلی خوبی از مبحث و جایگاه اون در کل موضوع و همینطور مطالب گفته شده قبلی ترسیم میشه. پیشنهادی که به نظرم میرسه اینه که به نظرم زیادی از حد روی محاسبات و مطالب کنترل موجودی پرداخته میشه که به جای اون اگر روی نحوه طراحی و پیکره بندی زنجیره تامین پرداخته میشد خیلی بهتر بود. در انتها هم نظر دوستان رو به سوابق علمی جناب آقای دکتر الهی جلب میکنم که درحال حاضر هیات علمی دانشگاه MIT هستن...
علیرضا
09:54 - 1399/09/17
دانشجوی دوره
سلام دوره خوبی هستش .. ولی ای کاش به تمام استادها بفرمایین پارپوینت هاشون رو به زبان فارسی ارائه بدند خیلی عاالی میشه ..
پشتیبانی مکتب‌خونه
علیرضای عزیز؛ از این که نظر خود را با ما در میان گذاشتید سپاسگزاریم . پیام شما را به واحد مربوطه منتقل خواهیم کرد.
محمد
17:21 - 1399/09/13
دانشجوی دوره
خوشبختانه استاد مسلط و مباحث خوب هستند. البته به نظر میرسه به دلیل محدودیت های زمانی بعضی جاها خیلی خلاصه شده بحث . در کل من راضی بودم و از نظر من میتونه روی دیدگاه شما در خصوص زنجیره تامین اثر گذار باشه بگذریم از فرمولها و محاسبات ریاضی که خب همه کمابیش اشنایی قبلی دارند و اینجا هم به خوبی اشاره و اموزش داده شده و مباحث استفاده از اکسل که واقعا برای من مفید بود.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
پس از صدور گواهی نامه، نسخه الکترونیکی گواهی نامه در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت درخواست شما، نسخه فیزیکی گواهی نامه نیز می تواند برای شما ارسال شود. هزینه ارسال بر عهده کاربر خواهد بود.
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

اطلاعات بیشتر

به طور کلی مدیریت زنجیره تامین را می‌توان به 6 بخش اصلی تقسیم کرد:

1)     برنامه‌ریزی: لازم است تا سازمان‌ها برای محصولی که تولید می‌کنند و همچنین نیاز مصرف کنندگانشان برنامه‌ریزی کنند. همچنین ضروری است تا در کنار طراحی یک زنجیره تامین، معیارهایی را برای میزان اثربخشی و کارایی زنجیره تامین مشخص سازند.

2)     تامین منابع: سازمان‌ها ممکن است انتخاب‌های مختلفی برای تامین کننده مواد مورد نیازشان داشته باشند اما انتخاب تامین کننده مناسب، همیشه از دغدغه‌های بخش زنجیره تامین بوده است.

3)     تولید: مجموعه فعالیت‌هایی که پس از دریافت مواد اولیه برای تولید محصول تا پیش از ارسال محصول صورت می‌گیرد را می‌توان در بخش تولید جای داد. فعالیت‌هایی از قبیل انبارش مواد خام، تولید محصول، تست کیفی محصولات، بسته‌بندی برای ارسال و زمان‌بندی ارسال را می‌توان در این بخش از زنجیره تامین قرار داد.

4)     ارسال: اغلب اوقات به این بخش از زنجیره تامین لجستیک گفته می‌شود و از آن‌جایی که اهمیت و پیچیدگی بسیار بالایی دارد؛ بعضی وقت‌ها مباحث لجستیکی به صورت جداگانه بررسی می‌شوند. فعالیت‌هایی مانند: زمان‌بندی ارسال، ارسال محصولات، تحویل کالا، دادن صورت‌حساب به مشتریان و دریافت هزینه در این مرحله صورت می‌گیرد. خیلی از سازمان‌ها به دلیل هزینه‌ی بالای ارسال، این بخش از مدیریت زنجیره تامین را به سازمان‌های دیگر برون‌سپاری می‌کنند.

5)     بازگشت: ممکن است به دلایلی پس از ارسال، مشتری تمایل داشته باشد که کالای خود را مرجوع کند. روزنامه‌ای را فرض کنید که در بعضی از دکه‌ها در یک روز کم‌تر از موجودی‌ دکه‌ها فروش داشته است. این روزنامه لازم است تا مکانیزمی برای جمع‌آوری روزنامه‌های فروش نرفته داشته باشد. تمام فعالیت‌هایی که برای مرجوع کردن و بازپس‌گیری محصولات اضافی یا نامطلوب صورت می‌گیرد در این بخش از مدیریت زنجیره تامین قرار می‌گیرند.

6)     پشتیبانی: برای آن‌که فرآیند زنجیره تامین با کیفیت بالا صورت پذیرد، نیاز است تا شماری از واحدها عملیات پشتیبانی را انجام دهند. واحدهایی مثل مدیریت منابع انسانی، فروش، مدیریت پروژه، فناوری اطلاعات، تضمین کیفیت کالا و ... همه می‌توانند به عنوان پشتیبان برای تیم زنجیره تامین قلمداد شوند.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

فصل دوم - مباحث استراتژیک در زنجیره تامین
01:08 ساعت
01:02
Combined Shape Created with Sketch. 11 جلسه
بارم:
6%
نمایش جلسات فصل  

در این فصل به تعریف استراتژی رقابتی و عدم قطعیت ناشی از استراتژی رقابتی و روش های اینجاد انطباق خواهیم پرداخت.

مقدمه فصل دوم
"01:05
استراتژی رقابتی شرکت
"10:33
ایجاد انطباق استراتژیک - 1
"04:20
ایجاد انطباق استراتژیک - 2
"09:20
شاخص های اصلی در هر خرید یا سفارش
"01:57