آموزش رایگان درس طراحی الگوریتم

الگوریتم به مجموعه قوانینی اطلاق می‌شود که بیانگر سلسه‌مراتب انجام یک فرآیند هستند و در زمینه‌های مختلفی در علوم و فنون مهندسی و حتی علوم و فنون غیر مهندسی کاربرد دارد. دوره آموزش طراحی الگوریتم ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه تهران  دانشگاه تهران
مدرس دوره:
5 (21 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  26 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  31 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان درس طراحی الگوریتم

فیلم های آموزشی
  جلسه اول - مقدمه ای بر طراحی الگوریتم
"68:00  
  جلسه دوم - تحلیل الگوریتم ها
"74:02  
  جلسه سوم - تحلیل الگوریتم ها(حل روابط بازگشتی)
"66:04  
  جلسه چهارم - توابع مولد، روش تقسیم و غلبه
"76:14  
  جلسه پنجم - مرتب سازی و تحلیل آن
"47:10  
  جلسه ششم - انتخاب kامین کوچکترین عدد + روش برنامه ریزی پویا
"83:03  
  جلسه هفتم - برنامه ریزی بویا
"69:08  
  جلسه هشتم - طولانی ترین زیر رشته مشترک(برنامه ریزی بویا)
"67:41  
  جلسه نهم - الگوریتم های حریصانه
"69:38  
  جلسه دهم - الگوریتم های حریصانه
"68:09  
  جلسه یازدهم - الگوریتم حریصانه (کدگذاری هافمن)
"59:46  
  جلسه دوازدهم - روش برگشت به عقب و شاخه و تحدید
"85:04  
  جلسه سیزدهم - ادامه روش شاخه و تحدید + تعاریف اولیه گراف
"82:29  
  جلسه چهاردهم- نمایش گراف ها و پیمایش انها
"69:34  
  جلسه پانزدهم - مرتب سازی توپولوژیکی و مولفه های قویا همبند
"72:31  
  جلسه شانزدهم - یافتن کوتاهترین مسیرها در گراف
"80:31  
  جلسه هفدهم - یافتن کوتاهترین مسیر بین هر دو راس دلخواه
"54:42  
  جلسه هجدهم - پیدا کردن درخت پوشای مینیمم
"65:37  
  جلسه نوزدهم - مقدمه ای بر نظریه NP-completeness
"80:31  
  جلسه بیستم - ادامه مبحث قبل
"74:51  
  جسله بیست و یکم - ادامه جلسه قبل
"74:01  
  جلسه بیست و دوم - ادامه جلسه قبل
"80:01  
  جلسه بیست و سوم - ادامه جلسه قبل
"63:21  
  جلسه بیست و چهارم - تطابق رشته ها
"86:45  
  جلسه بیست و پنجم - تطابق رشته ها(ادامه جلسه قبل)
"76:07  
  جلسه بیست و ششم - مروری بر روش های حل مسائل سخت
"74:29  

درباره دوره

الگوریتم به مجموعه قوانینی اطلاق می‌شود که بیانگر سلسه‌مراتب انجام یک فرآیند هستند و در زمینه‌های مختلفی در علوم و فنون مهندسی و حتی علوم و فنون غیر مهندسی کاربرد دارد. دوره آموزش طراحی الگوریتم با هدف آموزش این مبحث مهم تهیه و تدوین شده است. درس طراحی الگوریتم همچنین یکی از مباحث مهم در رشته‌های علوم و مهندسی کامپیوتر است.

نحوه طراحی الگوریتم

برای نوشتن الگوریتم، موارد زیر به‌عنوان پیش‌نیاز موردنیاز است:

 • مشکلی که قرار است با این الگوریتم حل شود، یعنی تعریف واضح مسئله.
 • در حین حل مشکل باید محدودیت‌های مشکل در نظر گرفته شود.
 • ورودی برای حل مشکل باید تعریف شود.
 • خروجی مورد انتظار زمانی برای حل مشکل باید دریافت شود.

چرا از الگوریتم استفاده می‌کنیم؟

دو بچه، علی و محمد را در نظر بگیرید که مکعب روبیک را حل می‌کنند. علی می‌داند که چگونه آن را در تعداد مشخصی از مراحل حل کند. از سوی دیگر محمد می‌تواند که این کار را انجام دهد اما از روند کارآگاه نیست. علی مکعب را در عرض 2 دقیقه حل می‌کند درحالی‌که محمد ممکن است با ساعت‌ها آزمون‌وخطا آن را حل کند.

بنابراین زمان موردنیاز برای حل یک مشکل با رویه الگوریتم بسیار مؤثرتر از زمانی است که بدون هیچ روشی یک مسئله را حل کرد. ازاین‌رو نیاز به الگوریتم ضروری است.

تجزیه‌ و تحلیل الگوریتم

تجزیه‌وتحلیل الگوریتم بخش مهمی از نظریه پیچیدگی محاسباتی (پیچیدگی زمانی و پیچیدگی حافظه) است که تخمین نظری منابع موردنیاز یک الگوریتم را برای حل یک مشکل محاسباتی خاص ارائه می‌دهد. تجزیه‌وتحلیل الگوریتم‌ها تعین مقدار منابع زمانی و مکانی موردنیاز برای اجرای آن است که در دوره آموزش طراحی الگوریتم به‌خوبی این موضوع پوشش داده‌ شده است.

چرا تجزیه‌وتحلیل الگوریتم‌ها مهم است؟

دلایل زیر همگی نیاز به تجزیه‌وتحلیل الگوریتم را بیان خواهند کرد:

 • برای پیش‌بینی رفتار یک الگوریتم بدون اجرای آن بر روی یک کامپیوتر خاص، تجزیه‌وتحلیل نیاز است.
 • داشتن معیارهای ساده برای کارایی یک الگوریتم بسیار راحت‌تر از پیاده‌سازی الگوریتم و آزمایش کارایی هر بار که پارامتر خاصی در سیستم کامپیوتری زیربنایی تغییر می‌کند، است.
 • مهم‌تر از آن، با تجزیه‌وتحلیل الگوریتم‌های مختلف، می‌توانیم آن‌ها را باهم مقایسه کنیم تا بهترین الگوریتم را برای هدف خود تعیین کنیم.

انواع روش ارزیابی الگوریتم

انواع روش ارزیابی برای الگوریتم به صورت موارد زیر است:

 • بهترین حالت الگوریتم: بهترین حالت الگوریتم زمانی است که ورودی را طوری تعریف کنیم که الگوریتم برای آن زمان کمتر یا حداقل زمان نیاز دارد. در بهترین حالت، حد پایین یک الگوریتم محاسبه می‌شود. مثال: در جستجوی خطی وقتی داده‌های جستجو در اولین مکان داده‌های وجود دارد، بهترین حالت رخ می‌دهد.
 • بدترین حالت: بدترین حالت زمانی است که ورودی را طوری تعریف کنیم که الگوریتم برای آن زمان طولانی یا حداکثر زمان نیاز دارد. در بدترین حالت، حد بالایی یک الگوریتم محاسبه می‌شود. مثال: در جستجوی خطی وقتی داده‌های جستجو اصلاً وجود ندارد، بدترین حالت رخ می‌دهد.
 • حالت متوسط: در حالت متوسط، تمام ورودی‌های تصادفی انتخاب می‌شوند و زمان محاسبه برای همه ورودی‌ها محاسبه می‌شود و سپس آن را بر تعداد کل ورودی‌ها تقسیم می‌شود.

در دوره آموزش طراحی الگوریتم باحالت‌های مختلف تجزیه‌وتحلیل الگوریتم‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

دوره آموزش طراحی الگوریتم

درس طراحی و تحلیل الگوریتم‌ها یکی از پایه‌ای‌ترین درس‌های در رشته‌های علوم کامپیوتر و همچنین رشته مهندسی کامپیوتر به‌حساب می‌آید. هدف از این درس، مطالعه و بررسی روش‌های طراحی الگوریتم‌ها برای حل مسائل مختلف و چگونگی تحلیل و اثبات درستی آن‌ها است. همچنین دسته‌بندی مسائل و شناسایی مسائل محاسباتی سخت که در زمان قابل‌قبول نمی‌توان جواب آن‌ها را به دست آورد، نیز پوشش داده می‌شود. درس طراحی الگوریتم توسط استاد محمد گنج تابش در دانشگاه تهران ضبط‌ شده است.

درس طراحی الگوریتم یکی از درس‌های پایه و پیش‌نیاز دروس مهم دیگر در رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر به‌حساب می‌آید و برای کنکور کارشناسی ارشد و حتی دکتری از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین امروزه بسیاری از رسته‌های شغلی مانند مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های کامپیوتری، طراحان آموزش ساختمان داده، مهندسین هوش مصنوعی وغیره به‌شدت به این الگوریتم‌ها وابسته هستند و بدون درک و آگهی از الگوریتم کار در این حوزه‌ها امکان ندارد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher محمد گنج‌تابش

دکتر محمد گنج‌تابش عضو هیئت‌علمی گروه علوم کامپیوتر دانشگاه تهران است. ایشان دوره کارشناسی خود را در رشته ریاضی محض از دانشگاه تبریز و دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه تهران به اتمام رسانده‌اند. ایشان همچنین دکتری دوم خود را در رشته بیوانفورماتیک دانشگاه اکول پلی‌تکنیک فرانسه گذرانده‌اند. زمینه‌های تحقیقاتی موردعلاقه وی الگوریتم‌های بیوانفورماتیک (مسائل مربوط به ساختارهای RNA) و علوم اعصاب محاسباتی، به‌خصوص شبکه‌های عصبی ضربه‌ای و مدل‌سازی فرایندهای سیستم بینایی در مغز است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
رضا سیاری 1402-11-19
گنج تابش، عالی
1402-03-09
سلام واقعا عالی بود این تدریس از همه نظر خوب بود من تا جلسه بیست یک تماشا کردم تمامی نکات گفته شده رو در دفترم نوشتم امروز که جواب کنکورم رو دیدم از 6 سوال طراحی الگوریتم به طور میانگین ،من 4 تا رو درست پاسخ دادم خواستم بگم ممنون و ممنون و ممنون
1401-10-18
جناب دکتر ازینکه آموزش درس طراحی الگوریتم رو رایگان در اختیار همه قرار دادید واقعا سپاسگزاریم و از خداوند منان توفیق روزافزون برای شما خواستاریم. از سایت مکتبخونه هم بخاطر انتشار این آموز تشکر ویژه دارم.
یحیی پورسلطانی 1400-12-07
دوره بسیار عالی بود. من حدود 4 سال قبل در مقطع لیسانس این کلاس رو دیده بودم (بیشتر آن را). برخی از بخش های آن را بارها و بارها تکرار می کردم و میدیدم و جزوه می نوشتم و افتخار میکنم که ولو از پشت دوربین، شاگرد ایشان بودم. این دوره را توصیه میکنم به همه دوستانی که به این درس نیاز دارند.
1400-11-03
با سلام و خسته نباشید دوره ی عالی ای بود ، فقط بعضی قسمت ها فیلم برداری ایراد داشت ، تخته دیده نمیشد .
1400-10-04
عالی .استاد . کسی هست که در حال حاضر دانشجو باشه
1400-02-22
ممنون ازتون و ممنون از استاد تابش عزیز ک انقدر بخشنده هستن و عدالت اموزشی رو ترویج میدن
فائزه عبدلی 1400-02-21
استاد تابش بسیار مفاهیم رو خوب بیان میکنن بعضی جاها متاسفانه تخته هوب دیده نمیشد و باعث مشکل بود. و ممنون از مکتب خونه که این فرصت را برای همه دانشجو ها فراهم میکند تا از این محتوا استفاده کنند
1400-01-12
خیلی عالی ممنون
1399-12-09
بسیاااار عالی استاد گرامی عااااالی هستید واقعا خدا خیرتون بده😍😍🌹🌹
1399-11-19
بسیار عالیه . من برای کنکور کلی کتاب کنکوری خوندم ولی همگی مطلبو پیچوندن . الان بعد اونا وختی دارم اینو میبینم همه چی تو ذهنم تثبیت میشه . ممنونم از شما
پیمان شعبانی 1399-11-09
من از شاگردان دکتر تابش در دانشگاه تهران بودم. ایشان به شدت استاد باسوادی هستند و قدرت بیان فوق العاده ای دارند. و علاقه مندی من به رشته کامپیوتر به واسطه اشنایی من با ایشان بود. برای استاد بزرگوارم همیشه آرزوی سلامتی و بهترین ها را دارم.
مهدی باقری 1399-11-09
واقعا کورس عالیی بود . دکتر مطالب رو خیلی بلیغ و شیوا مطرح کردن . فقط بعضی جاها تخته مشخص نبود . ممنون میشم از این به بعد به این مسئله دقت بیشتری بشه حین فیلم برداری.
1399-10-30
خیلی عالی، امیدوارم این روند برای درس های بیشتری در آینده ادامه پیدا کنه .. مکتب خانه الگویی بشه برای بقیه ی سایت ها
1399-07-14
واقعا آقای تابش عالی توضیح میدن و کامل مفاهیم رو میرسونن. دمتون گرم واقعا
1
2

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

مقدمه‌ای بر الگوریتم

کلمه الگوریتم (Algorithm) به معنای مجموعه قوانینی است که در محاسبات یا سایر عملیات حل مسئله باید رعایت شود یا روشی برای حل یک مسئله ریاضی در تعداد محدودی از مراحل که اغلب شامل عملیات بازگشتی است. در دوره آموزش طراحی الگوریتم قرار بر این خواهد بود با الگوریتم و جنبه‌های مختلف آن آشنا شویم.

الگوریتم را می‌توان با مثال دستور پخت یک غذا فهمید. برای پختن یک نوع غذا می‌توان، دستورالعمل‌ها و مراحل را خواند و آن‌ها را یکی‌یکی در ترتیب داده‌شده اجرا کرد. نتیجه به‌دست‌آمده پیروی از این دستورات غذایی است که قرار بود شما آماده کنید. الگوریتم‌ها در زندگی روزانه ما کاربر بسیار فراوانی دارند. هر بار که از تلفن، کامپیوتر، لپ‌تاپ یا ماشین‌حساب خود استفاده می‌کنید، از الگوریتم‌ها استفاده می‌کنید. به‌طور مشابه، الگوریتم‌ها به انجام یک کار در برنامه‌نویسی برای دریافت خروجی مورد انتظار کمک می‌کنند. در دوره آموزش طراحی الگوریتم ما با الگوریتم‌ها، انواع الگوریتم و جنبه‌های مختلف آن‌ها آشنا خواهیم شد.

الگوریتم چیست؟

الگوریتم روشی گام‌به‌گام برای حل مسئله است. الگوریتم خوب باید از نظر زمان و مکان بهینه شود. انواع مختلف مسائل نیازمند انواع مختلفی از تکنیک‌های الگوریتمی هستند تا به بهترین شکل حل شوند. الگوریتم‌ها انواع مختلفی دارند که در این دوره آموزش طراحی الگوریتم با هرکدام یک از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

الگوریتم‌های طراحی‌شده مستقل از زبان هستند، یعنی دستورالعمل‌های ساده‌ای به‌حساب می‌آیند که می‌توانند در هر زبانی پیاده‌سازی شوند، اما خروجی همان‌طور که انتظار می‌رود، یکسان خواهد بود.

ویژگی‌های الگوریتم

برای اینکه برخی دستورالعمل‌ها الگوریتم به‌حساب آیند، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

 • واضح و بدون ابهام: الگوریتم باید واضح و بدون ابهام باشد. هر یک از مراحل آن باید از همه جهات روشن و تنها به یک معنا منتهی شود.
 • ورودی‌های خوب تعریف‌ شده: هر الگوریتمی باید ورودی‌های کاملاً تعریف‌ شده داشته باشد.
 • خروجی‌های خوب تعریف‌ شده: الگوریتم باید به‌وضوح مشخص کند که چه خروجی به دست می‌آید و همچنین باید به‌خوبی تعریف شود.
 • محدود بودن: الگوریتم باید متناهی باشد، یعنی باید پس از زمانی محدود خاتمه یابد.
 • امکان‌پذیر: الگوریتم باید ساده، عمومی و کاربردی باشد تا بتوان با منابع موجود آن را اجرا کرد.
 • مستقل از زبان: استفاده از  الگوریتم طراحی‌شده باید مستقل از زبان باشد، یعنی باید دستورالعمل‌های ساده‌ای باشد که بتوان در هر زبانی پیاده‌سازی کرد و درعین‌حال خروجی همان‌طور که انتظار می‌رود خواهد بود.
 • الگوریتم باید قطعی باشد به این معنی که خروجی یکسانی را برای یک مورد ورودی یکسان بدهد.

انواع الگوریتم

چندین نوع الگوریتم موجود است که در دوره آموزش طراحی الگوریتم به‌صورت عملی پوشش داده‌شده‌اند. برخی از الگوریتم‌های مهم عبارت‌اند از:

 الگوریتم بازگشتی

این نوع الگوریتم مبتنی بر بازگشت است. در بازگشت، یک مشکل با شکستن آن به مسائل فرعی از همان نوع و فراخوانی دوباره و دوباره خود تا زمانی که مشکل با کمک یک شرط پایه حل شود، حل می‌شود. برخی از مشکلات رایج که با استفاده از الگوریتم‌های بازگشتی حل می‌شوند عبارت‌اند از: فاکتوریل یک عدد، سری فیبوناچی، برج هانوی و غیره.

الگوریتم تقسیم و حل

در الگوریتم‌های Divide and Conquer، ایده این است که مسئله را در دو بخش حل کنیم، بخش اول مسئله را به مسائل فرعی از همان نوع تقسیم می‌کند. بخش دوم این است که مسئله کوچک‌تر را به‌طور مستقل حل کنید و سپس نتیجه ترکیبی را برای ایجاد پاسخ نهایی به مسئله اضافه کنید. برخی از مشکلات رایج که با استفاده از الگوریتم‌های تقسیم و غلبه حل می‌شوند عبارت‌اند از جستجوی دودویی، مرتب‌سازی ادغامی، مرتب‌سازی سریع، ضرب ماتریس استراسن و غیره.

الگوریتم‌های برنامه‌نویسی پویا

این نوع الگوریتم همچنین به‌عنوان تکنیک حافظه سازی شناخته می‌شود، زیرا در این ایده، ذخیره نتیجه محاسبه‌ شده قبلی برای جلوگیری از محاسبه مجدد آن است. در برنامه‌نویسی پویا می‌توان مسئله پیچیده را به زیرمشکل های کوچک‌تر همپوشانی تقسیم کرد و نتیجه را برای استفاده در آینده ذخیره کرد. در دوره آموزش طراحی الگوریتم برنامه‌نویسی پویا یکی از مباحث مهم است.

مشکلات زیر را می‌توان با استفاده از الگوریتم برنامه‌نویسی پویا حل کرد:

 • مسئله کوله‌پشتی
 • زمان‌بندی کار وزن‌دار
 • الگوریتم فلوید وارشال و غیره

الگوریتم‌های حریصانه

در الگوریتم حریصانه، راه‌حل قسمت به قسمت ساخته می‌شود. تصمیم‌گیری برای انتخاب قسمت بعدی بر این اساس انجام می‌شود که فواید آن را به همراه دارد. هرگز به انتخاب‌هایی که قبلاً انجام‌شده بود توجه نمی‌کند.

برخی از مشکلات رایجی که می‌توان از طریق الگوریتم حریصانه حل کرد عبارت‌اند از: الگوریتم کوتاه‌ترین مسیر Dijkstra، الگوریتم Prim، الگوریتم Kruskal، کدگذاری هافمن و غیره، در دوره آموزش طراحی الگوریتم به مسائل الگوریتم حریصانه پرداخته‌شده است.

الگوریتم عقب‌گرد

در الگوریتم عقب‌گرد (Backtracking) مسئله به روش افزایشی حل می‌شود، یعنی یک تکنیک الگوریتمی برای حل مسائل به‌صورت بازگشتی با تلاش برای ساختن راه‌حلی به‌صورت تدریجی. برخی از مسائل رایجی که می‌توان از طریق الگوریتم Backtracking حل کرد عبارت‌اند از: چرخه همیلتونی، مسئله رنگ‌آمیزی گراف و غیره.

الگوریتم تصادفی

در الگوریتم تصادفی، از یک عدد تصادفی استفاده می‌کنیم. این به تصمیم‌گیری در مورد نتیجه مورد انتظار کمک می‌کند. برخی از مشکلات رایجی که می‌توان از طریق الگوریتم تصادفی حل کرد عبارت‌اند از مرتب‌سازی سریع، مرتب‌سازی انتخابی و سایر موارد.

 الگوریتم مرتب‌سازی

الگوریتم مرتب‌سازی برای مرتب‌سازی داده‌ها به ترتیب صعودی یا نزولی استفاده می‌شود. همچنین برای مرتب‌سازی داده‌ها به شیوه‌ای کارآمد و مفید این الگوریتم بسیار حائز اهمیت است. برخی از مشکلات رایجی که از طریق الگوریتم مرتب‌سازی قابل‌حل هستند عبارت‌اند از: مرتب‌سازی حبابی، مرتب‌سازی درجی، مرتب‌سازی ادغامی، مرتب‌سازی انتخابی و مرتب‌سازی سریع نمونه‌هایی از الگوریتم مرتب‌سازی هستند. در دوره آموزش طراحی الگوریتم همه مرتب‌سازی‌ها پوشش داده‌ شده‌اند.

الگوریتم جستجو

الگوریتم جستجو الگوریتمی است که برای جستجوی کلید خاص در داده‌های مرتب‌شده یا مرتب‌نشده خاص استفاده می‌شود. برخی از مشکلات رایجی که از طریق الگوریتم جستجو قابل‌حل هستند عبارت‌اند از جستجوی باینری (جستجوی دودویی) یا جستجوی خطی یکی از نمونه‌های الگوریتم جستجو است. در دوره آموزش طراحی الگوریتم الگوریتم‌های مختلف جستجو موردبحث قرار داده‌ شده‌اند.

الگوریتم هش

الگوریتم‌های هش مانند الگوریتم جستجو کار می‌کنند، اما حاوی یک شاخص با شناسه کلید، یعنی یک جفت کلید-مقدار هستند. در هش کردن، یک کلید به داده‌های خاصی اختصاص می‌دهیم. برخی از مشکلات رایج را می‌توان از طریق الگوریتم هشینگ در تأیید رمز عبور حل کرد.

مزایا و معایب الگوریتم‌ها

مزایای الگوریتم:

 • درک آن آسان است.
 • یک الگوریتم نمایش مرحله‌ای از یک راه‌حل برای یک مسئله معین است.
 • در الگوریتم، مسئله به قطعات یا مراحل کوچک‌تر تقسیم می‌شود، بنابراین، برای برنامه‌نویس آسان‌تر است که آن را به یک برنامه واقعی تبدیل کند.

معایب الگوریتم‌ها:

 • نوشتن الگوریتم زمان زیادی می‌برد، مخصوصاً اگر کار پیچیده باشد.
 • درک منطق پیچیده از طریق الگوریتم‌ها می‌تواند بسیار دشوار باشد.
 • کار با فرایندهای Branching و Looping در الگوریتم‌ها دشوار است.

درە دوره آموزش طراحی الگوریتم با نقاط قوت و ضعف الگوریتم‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

poster
  
برگزار کننده:  دانشگاه تهران
  
زمان مورد نیاز برای گذارندن دوره:  26 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  31 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)