آیلتس

آیلتس

آیلتس یک آزمون بین‌المللی است که سطح توانایی زبان انگلیسی فرد را در چهار مهارت شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری اندازه‌گیری می‌کند. مدرک آیلتس برای کسانی که قصد دارند در کشورهای انگلیسی‌زبان تحصیل، کار یا مهاجرت کنند، بسیار مهم و مورد نیاز است. برای رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس، لازم است که فرد با ساختار، نحوه ارزش‌گذاری و نکات تست‌زنی آشنا باشد و همچنین مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کند.  اما ممکن است در محل زندگی‌تان دسترسی به اساتید مجرب و کلاس‌های حرفه‌ای نداشته باشید یا حتی در شهری مثل تهران باشید و ترجیح می‌دهید به جای تلف کردن وقت‌تان در ترافیک و مشکلات دیگر، به صورت خودآموز آیلتس را آموزش ببینید. 

 28 نتیجه برای "آیلتس --- آزمون‌ها --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

پکیج آموزش آیلتس چيست؟

پکیج آموزش آیلتس یک منبع جامع و كامل است كه شامل مطالب تئوری، تست‌های تمرينی، نمونه سوالات و پاسخ‌ها، راهنمای تست‌زنی و نكات كليدی در مورد هر چهار مهارت زبان انگليسي است. بسته آموزشی آیلتس به فرد كمک می‌كند تا با ساختار و نحوه آزمون آشنا شود، مفاهيم را به خوبی درک كند، تكنيک‌ها و استراتژی‌های مؤثر برای پاسخ به سؤالات را ياد بگيرد و مهارت‌های خود را در هر سطح بهبود بخشد.

6  ویژگی که باید پكيج آموزش آیلتس داشته باشد

یک پکیج آموزشی آیلتس، باید بتواند شما را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کند و نمره مورد نظر شما را تضمین کند. برای این منظور، هنگام خرید پکیج آموزش آیلتس توجه داشته باشید که چند ویژگی زیر را داشته باشد:

به روز بودن

بهترین پکیج های آموزشی آیلتس همواره با استفاده از منابع رسمی و به‌روز آزمون، آپديت می‌شوند و شامل سؤالات جديد و واقع‌گرايانه هستند. اين امر باعث می‌شود كه فرد با نوع و سطح سؤالات آزمون آشنا شود و بتواند بهتر برای آن آماده شود.

پوشش کامل چهار مهارت آیلتس

یک پکیج آموزش آیلتس کاربردی، باید شامل آموزش‌های جامع و کاربردی در مورد چهار مهارت لیسنینگ آیلتس، ریدینگ آیلتس، رایتینگ آیلتس و اسپیکینگ آیلتس باشد. این آموزش‌ها باید تئوری و عملی باشند و نکات مهم، تکنیک‌ها، استراتژی‌ها و تست‌های مربوط به هر مهارت را به شما آموزش دهند. پكيج باید تمام جنبه‌های لازم برای شركت در آزمون را پوشش دهد و هر مهارت را به صورت جداگانه و همچنين به صورت تركيبی با سؤالات چندگانه و مقايسه‌ای بررسی كند. اين امر باعث می‌شود كه فرد توانايی‌های خود را در هر حالت و شرايط آزمون اثبات كند و اینگونه می‌توان گفت که یک پک کامل اموزش ایلتس خریداری کرده‌اید.

دسترس‌پذير و قابل اعتماد بودن

یک پكيج آموزش زبان انگليسي آيلتس کاربردی، باید به‌راحتی قابل دسترس و دانلود باشد و از منابع معتبر و به‌روز استفاده کند. این بدان معناست که شما بتوانید با سرعت مناسب و بدون قطع شدگی به فایل‌های صوتی، تصویری و متنی دوره دسترسی داشته باشید و از کتاب‌ها، نرم‌افزار‌ها و سایت‌های مفید در حوزه زبان انگليسي و آزمون آيلتس بهره‌مند شوید.‌ پکیج آموزش زبان انگلیسی آیلتس را باید بتوان به صورت الكترونيكی خريد و دانلود کرد. چون فرد می‌تواند در هر زمان و مكانی در صورت دسترسی به اینترنت از آن استفاده كند. اين امر باعث می‌شود كه فرد بتواند براساس برنامه‌ريزی خود، زمان و محل مناسب را برای تمرین و مطالعه انتخاب كند.

تطابق با سطح و نياز شما

یک پكيج آموزش آيلتس کاربردی، باید با توجه به سطح و نمره هدف شما در آزمون آيلتس طراحی شده باشد. این بدان معناست که شما بتوانید در هر سطح از مبتدی تا پيشرفته، از منابع مناسب استفاده کنید و به صورت گام به گام پيشرفت کنید. همچنین باید امکان انتخاب نوع آزمون آیلتس آکادمیک يا جنرال و نحوه گذراندن دوره (خودآموز يا كلاس‌آنلاين) را داشته باشید. ‌پكيج آموزش آیلتس باید امكان انتخاب سطح، نوع و زمان تست‌ها را به فرد بدهد و همچنین نتایج و پیشرفت فرد را به صورت گزارش‌های مفصل نشان دهد. این امکان باعث می‌شود که فرد بتواند به صورت شخصی‌سازی شده برای خود یک برنامه یادگیری مناسب تعیین کرده و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کند.

کاربردی بودن

پکیج آیلتس باید به فرد کمک کند تا با ساختار و نحوه آزمون آشنا شود، همچنین به او نکات و تکنیک‌های موثر برای بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی خود را نیز آموزش دهد. در این صورت بهترین پکیج آیلتس را خریداری کرده‌اید و این باعث می‌شود که بتوانید علاوه بر گذراندن آزمون، در محیط‌های دیگر نیز از دانش خود استفاده کنید.

پشتیبانی و مشاوره

بهترین پکیج آموزش آیلتس، پکیجی است که شامل خدمات پشتیبانی و مشاوره باشد و شما را در طول دوره همراهی کنند. این بدان معناست که شما بتوانید با مدرس یا مشاور دوره در ارتباط باشید و سوالات، مشکلات و نیازهای خود را با او در میان بگذارید. همچنین باید امکان ارسال تمرین‌ها، دریافت بازخورد و رفع اشکال را داشته باشید.

در توضیحات فوق ویژگی‌های پکیج آموزش آیلتس را بررسی کردیم. البته پیشنهاد می‌کنیم که در کنار پکیج‌ها از کتاب Complete IELTS به‌عنوان یک منبع جامع استفاده کنید. این کتاب شامل چهار سطح مختلف بوده که برای زبان‌آموزان با سطح متوسط تا پیشرفته مناسب است. هر سطح از این کتاب شامل 14 واحد درسی است که هر واحد به یک موضوع خاص مربوط می‌شود. در هر واحد، شما با لغات، تکنیک‌ها، نکات مفید و آموزش گرامر زبان برای هر چهار مهارت زبان (شنیداری، خواندن، نوشتن و گفتار) آشنا می‌شوید. 

همچنین، در هر واحد، شما فرصت دارید که تمرینات مختلف را انجام دهید و خود را با نوع سوالات آزمون آشنا کنید. بخش نوشتاری این کتاب به شما کمک می‌کند که با دو نوع writing task در آزمون آیلتس (task 1 و task 2) برخورد کنید و نحوه نوشتن پاسخ‌های مناسب را یاد بگیرید. در پایان هر سطح، شما می‌توانید یک تست کامل را از هر چهار مهارت بگیرید و نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. این کتاب همچنین شامل CD-ROM بوده که شامل فایل‌های صوتی، فعالیت‌های تعاملی و نمونه پاسخ‌های نوشتاری است.

آموزش آیلتس از صفر تا صد

شاید شما هم مانند خیلی‌ها بارها قصد کرده‌اید که در آزمون آیلتس ثبت‌نام کنید؛ اما چون نمی‌دانسته‌اید به عنوان نقطه صفر از کجا شروع کنید از تصمیم خود منصرف شده‌اید. در بحث آموزش و یادگیری نقطه آغاز کار اهمیت بسیار زیادی دارد. شاید به این خاطر که اگر در ابتدای کار مطابق با نیازهایتان عمل نکنید به سرعت خسته خواهید شد و دیگر انگیزه لازم برای ادامه کار را نخواهید داشت. امتحان آیلتس نیز با تمام سختی‌هایی که دارد از یک خط قانونی خاص پیروی می‌کند که با شناخت تکنیک‌های درست می‌توانید بفهمید از کجا باید شروع کنید تا در این آزمون به موفقیت برسید. این مقاله نیز به عنوان یک راهنما بر اساس تجربه داوطلبان تهیه شده و به آموزش آیلتس از صفر تا صد می‌پردازد. 

آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس در واقع سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی است که به عنوان مهم‌ترین امتحان زبان انگلیسی که در حال حاضر در جهان برگزار می‌شود شهرت زیادی دارد. از دانشگاه‌های مختلف گرفته تا شرکت‌های مهاجرتی، سازمان‌های دولتی تا شرکت‌های چندملیتی، بیش از هزاران مرکز در سرتاسر دنیا وجود دارد که از افراد مهاجر می‌خواهند که به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم خود پرداخته و  مهارت‌های خود را طبق فاکتورهای آزمون آیلتس نشان دهند. با این حال قبولی در این آزمون به همان اندازه که اهمیت دارد، راحت نیست و شما باید بتوانید علاوه بر توانایی ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی، در دیگر بخش‌ها نیز مهارت کافی داشته و بر تکنیک‌های تست‌زنی نیز به طور کامل مسلط باشید. با توجه به این موارد شاید تصور کنید که کسب نمره قبولی و گرفتن مدرک رؤیای دوری است که هیچ‌وقت در آن موفق نخواهید شد؛ اما در حقیقت شما برای موفقیت در این امتحان تنها باید بدانید از کجا شروع کنید و بر اساس تکنیک‌های درست کارآموزش آیلتس از صفر تا صد را آغاز کنید.

برای آموزش آیلتس صفر تا صد از کجا باید شروع کرد؟

می‌توانید مطمئن باشید با پشت سر گذاشتن مراحل زیر صفر تا صد آیلتس را به طور کامل فرا خواهید گرفت و قدم به قدم به رؤیای قبولی در این آزمون نزدیک‌ترمی شوید. این تکنیک‌ها به شرح زیر هستند:

آزمون تعیین سطح

زمانی که قصد دارید کار مهمی را آغاز کنید، در ابتدا باید بدانید که هم‌اکنون در کجای مسیر قرار دارید تا بتوانید به درستی برای آن برنامه‌ریزی کنید. این نکته شامل آموزش آیلتس نیز می‌شود. یعنی این که فرقی ندارد در کلاس‌های آموزش برای آیلتس شرکت می‌کنید یا به مطالعه خودآموز آیلتس می‌پردازید؛ در هر صورت باید برای آغاز یادگیری زبان انگلیسی به خصوص برای شرکت چنین آزمون مهمی ابتدا آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی را در انجام دهید. این آزمون، در واقع تعیین می‌کند که میزان تسلط و مهارت شما در جنبه های مختلف زبان انگلیسی به چه اندازه بوده و برای پیشرفت و بهبود توانایی‌های خود باید تا چه اندازه مطالعه داشته باشید و یا از چه منابعی استفاده کنید.

شاید اطرافیان و دوستانتان همیشه به شما گفته باشند که انگلیسی را خوب صحبت می‌کنید، یا شاید همیشه در آزمون‌های مدرسه و دانشگاه خوب عمل می‌کنید. اما آیا واقعاً سطح خود را می‌دانید؟ هنگامی که در آزمون آیلتس شرکت می‌کنید، با استانداردهای سخت‌گیرانه جهانی آیلتس سنجیده می‌شوید؛ بنابراین باید از آزمون تعیین سطح کمک بگیرید تا بفهمید چقدر طول می‌کشد به سطح موردنظر خود در زبان انگلیسی برسید.

 انتخاب مدرک آیلتس مناسب

امتحان بین‌المللی آیلتس در دو نوع مختلف  برگزار می‌شود:

-         آیلتس آکادمیک

-         آیلتس جنرال

آزمون آیلتس آکادمیک همان‌طور که از اسمش پیداست شکلی تخصصی دارد و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی تحصیل کنند؛ بنابراین به نوعی این آزمون مخصوص مهاجران تحصیلی بوده و دشوارتر از آزمون آیلتس جنرال است. درک جنرال آزمون آیلتس برای شرکت‌کنندگانی مناسب است که می‌خواهند به منظور کار و زندگی ویزای کشورهای انگلیسی‌زبان را دریافت کنند. در واقع می‌توان آن را برای مقاصد کاری در نظر گرفت که شامل مهارت‌های روزمره زبان که یک فرد در محیط اجتماعی و محیط کار به آن نیاز دارد می‌شود. هر دو نوع آزمون از 4 بخش رایتینگ، اسپیکینگ، لیسنینگ و ریدینگ آیلتس تشکیل شده اما هر کدام روش‌های خاص خود را دارند. آیلتس جنرال بیشتر به دانش عمومی زبان انگلیسی احتیاج دارد؛ این در حالی است که آزمون آکادمیک تخصصی‌تر است. با توجه به این موارد می‌توان گفت که در آموزش آیلتس از صفر تا صد یکی از مراحل ابتدایی برای شروع کار آموزش مشخص کردن نوع مدرک موردنیاز است.

تعیین نمره هدف برای آزمون

قبل از آغاز مطالعه یا ثبت‌نام در کلاس‌های آمادگی آیلتس لازم است که شما حتماً یک هدف نهایی برای خود تعیین کنید که این هدف در واقع همان نمره آزمون است که در مدرک شما ثبت خواهد شد. اگر از داوطلبان سال‌های قبل و اساتید زبان انگلیسی بپرسیم همگی بر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که فرایند آمادگی برای موفق شدن در آزمون آیلتس و رسیدن به سطح مناسبی در زبان انگلیسی کمی تا قسمتی سخت و طاقت‌فرسا است. به همین علت برای راحت‌تر شدن کار خود باید بدانید که دقیقاً چه نمره‌ای مدنظر شماست و سپس بر اساس آن ساعات مطالعه خود را برای آزمون تنظیم کنید.

تعیین نقاط ضعف و قوت خود و تقویت آن‌ها

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم آزمون آیلتس از 4  بخش تشکیل شده که هر کدام بر روی یک مهارت تاکید دارند. و نمره نهایی افراد، به صورت میانگینی از نمرات تمام این بخش‌ها مشخص می‌شود. در راهنمای آموزش آیلتس از صفر تا صد بهتر است قبل از هر کاری بفهمید که در کدام بخش زبان انگلیسی توانایی بیشتری دارید. مثلا ممکن است شخصی در زمینه ریدینگ و درک مطلب عالی عملکرد خوبی داشته باشد، اما مهارت مکالمه او لنگ بزند پس این فرد باید ساعت مطالعه بیشتری را به تقویت اسپیکنگ خود اختصاص دهد. مطمئن باشید در صورت توجه بیشتر به نکات ضعف خود و تلاش برای تقویت آن‌ها می‌توانید نمرات خود در همه بخش های آزمون آیلتس را به سطح قابل قبول برسانید.

انتخاب روش آموزشی مناسب

گام بعدی در آموزش آیلتس از صفر تا صد تعیین روش یادگیری است. به منظور یادگیری بیشتر زبان انگلیسی و تقویت مهارت‌های خود در بخش‌های مختلف شما می‌توانید در کلاس‌های آموزشی خصوصی یا گروهی شرکت کنید که این کلاس‌ها نیز می‌توانند در زبان انگلیسی عمومی یا تخصصی آیلتس برگزار شوند. حتی اگر به کلاس مناسب دسترسی ندارید و یا قادر نیستید در زمان مشخص شده در کلاس حاضر باشید می‌توانید آموزش آیلتس از صفر تا صد را به صورت خودآموز با استفاده از منابع مناسب آغاز کنید. به طورکلی یادگیری زبان انگلیسی با توجه به سطح افراد از مبتدی تا پیشرفته شامل روش‌های مختلفی می‌شود که می‌توان یکی را برای آموزش انتخاب کرد.

انتخاب بهترین منابع

پس از انتخاب روش یادگیری زبان انگلیسی شما به یک پکیج از منابع نیاز دارید تا با کمک این کتاب‌ها آزمون آیلتس را با موفقیت پشت سر بگذارید. چنین منابع باید جنبه های مختلف آزمون مثل لغت، گرامر، مهارت‌های خواندن و نوشتن و ابزارهای یادگیری مکالمه را شامل شوند و. منابع با سطح مهارت‌های شما و زمانی که در اختیار دارید متناسب باشد. 

تمرین و تکرار آموزش‌ها

پس از انتخاب منابع یادگیری آغاز می‌شود. شما باید با استفاده از مطالعه زیاد، گوش‌دادن به فایل و پادکست‌های صوتی، کمک‌گرفتن ویدئوهای آموزشی و نرم‌افزارهای انگلیسی‌زبان، افزایش دامنه لغات خود، مرور گرامر و.... در نهایت مهارت‌های خود را در همة بخش‌های آزمون آیلتس بالا برده و با حل نمونه سؤال‌های مشابه آزمون اطلاعات خود را تثبیت کنید. مطمئن باشید با به کاربردن این تکنیک‌ها در این آزمون مهم با نمرة قابل‌قبولی موفق خواهید شد. 

در آخر اینکه زمان شروع آموزش آیلتس از صفر تا صد مطمئناً منابع و شیوه‌های بسیار زیادی که برای آمادگی داوطلبان فراهم شده است روبه رو خواهید شد. به همین علت جهت جلوگیری از هدررفتن زمان و سرمایه شما به یک راهنما نیاز دارید که تمامی اطلاعات موردنیاز دررابطه‌با آموزش آیلتس را در اختیارتان قرار دهد. ما نیز تلاش کردیم که تمام نکات لازم برای آموزش آیلتس از صفر تا صد را در این مقاله گنجانده تا شما به بهترین شکل ممکن از زمان خود برای پیشرفت در زبان انگلیسی استفاده کرده و به موفقیت برسید.

آموزش آیلتس فشرده

اگر فرصت کافی برای یادگیری زبان به صورت بلندمدت را ندارید، اصلاً جای نگرانی نیست! در حال حاضر، بسیاری از دوره‌ های آموزش زبان انگلیسی به صورت فشرده ارائه می‌شود که پس از گذراندن آنها می‌توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید. شرکت در این دوره‌ها برای افرادی که قصد مهاجرت دارند یا برای تحصیل و اشتغال به کشورهای انگلیسی زبان می‌روند، بسیار مناسب است. آموزش زبان آیلتس فشرده به شما کمک می‌کند که در کمترین زمان، تمام چهار مهارت Lisening، Reading، Wrting و Speaking را بهترین شکل یاد گرفته و به آنها مسلط شوید؛ البته نباید فراموش کرد که به دلیل فشرده بودن این دوره‌ها باید تمرکز و دقت بیشتری روی یادگیری داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به نحوه گرفتن آزمون آیلتس و آمادگی برای آن بپردازیم.

نحوه خواندن آیلتس به صورت فشرده

دوره آموزش فشرده آیلتس، مدت زمان خیلی کمتری نسبت به کلاس‌های معمولی زبان دارد. به همین دلیل، تعداد جلسات آن در هفته بیشتر از حالت معمولی است. در این دوره‌ها، چهار مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری را یاد خواهید گرفت.

در مهارت شنیداری، روی قدرت شنیداری شما و درک مفاهیم زبان انگلیسی از طریق شنیدن صداها و مکالمات تمرکز می‌شود. در مهارت گفتاری نیز، می‌توانید خیلی راحت، درست و روان به زبان انگلیسی صحبت کنید. در مهارت‌های خواندن و نوشتن نیز روی خواندن اصولی و صحیح متون و کتاب‌ها و نوشتن به زبان انگلیسی تمرکز می‌شود.

البته فرقی نمی‌کند که در کلاس‌های حضوری آیلتس فشرده شرکت کنید یا کلاس‌های آنلاین، در هر صورت، باید ابتدا یک آزمون تعیین سطح داشته باشید. این آزمون اولیه به شما کمک می‌کند که سطح مهارت خود را شناسایی کنید. خوب است بدانید که برای شرکت در کلاس‌های آموزش زبان آیلتس فشرده، باید حداقل در سطح متوسط زبان باشید. پس از آزمون تعیین سطح، می‌توانید در این کلاس‌ها ثبت نام کنید.

مزایای شرکت در کلاس های آیلتس به صورت فشرده

از جمله مزایای آموزش زبان آیلتس فشرده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با شرکت در دوره آموزشی فشرده، در کمترین زمان ممکن، به هدف خود یعنی تسلط بر زبان انگلیسی نزدیک می‌شوید.
 • شما در دوره‌های فشرده زبان، بیشتر با زبان انگلیسی در تماس هستید و این باعث می‌شود که مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما بهتر شود.
 • در این کلاس‌ها،هر روز با افراد دیگر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید و این فرصت خوبی برای تقویت مهارت های زبانی شما است.
 • شما در دوره‌های فشرده زبان، بیشتر با فرهنگ و سنت‌های انگلوساکسون آشنا می‌شوید و این می‌تواند برای شما جذاب و مفید باشد.
 • در آیلتس فشرده، نمی‌توانید جلسات خود را به تعویق بیندازید و باید هرچه سریعتر مطالب را یاد بگیرید.
  معایب آموزش زبان آیلتس فشرده

از جمله معایب آموزش زبان آیلتس فشرده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممکن است احساس استرس و فشار زیاد در یادگیری کمی روی تمرکز و مهارت‌های شما تأثیر منفی بگذارد؛ البته می‌توانید با تسلط روی مفاهیم و اجرای منظم برنامه یادگیری، از استرس خود کم کنید.
 • ممکن است در دوره‌های فشرده زبان، به خاطر حجم زیاد اطلاعات، نتوانید مطالب را به خوبی به خاطر بسپارید و پایدار کنید.
 • شما باید در دوره‌های فشرده زبان، تلاش و تمرین بسیار بیشتری را انجام دهید و این ممکن است خستگی و کسالت را به همراه داشته باشد.
 • شما باید در دوره‌های فشرده زبان، ساعات طولانی را در کلاس حضور پیدا کنید و این ممکن است با برخی برنامه‌های زندگی شما تداخل داشته باشد.
 • برخی از دوره‌های آموزش آیلتس ielts، هزینه بالایی دارند؛ به همین دلیل بهتر است در انتخاب دوره آموزشی خود نهایت دقت را داشته باشید.

چه کسانی باید در آزمون آیلتس شرکت کنند؟

در برخی شرایط، افراد باید در زمان کمتری زبان انگلیسی را یاد بگیرند. این موارد می‌توانند شامل مهاجرت، تغییر شغل، قبولی در دانشگاه و غیره باشند. این افراد می‌توانند از دوره‌ فشرده آیلتس استفاده کنند که در آن‌ها محتوای آموزشی در بازه زمانی کوچک‌تری ارائه می‌شود. به این ترتیب، آن‌ها می‌توانند به سطح مورد نظر خود در یادگیری زبان انگلیسی برسند. این کلاس های فشرده برای کسانی مناسب هستند که به پیشرفت سریع در زبان انگلیسی علاقه‌مند بوده و نمی‌خواهند وقت خود را در کلاس‌های عادی صرف کنند.

برای آمادگی در آزمون آیلتس، به چه نکاتی توجه کنیم؟

شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزش زبان فشرده آیلتس، باید انگیزه‌ای قوی برای یادگیری داشته باشند. آنها باید متوجه باشند که چالش سختی را پشت سر می‌گذارند و برای بهبود یادگیری و دستیابی به هدف مورد نظر باید تمام توان خود را به کار بگیرند. برای این که در دوره‌های آموزش فشرده زبان موفق‌تر باشید چند نکته را در نظر داشته باشید:

هدف خود را از شرکت در کلاس‌های آیلتس مشخص کنید و آینده خود را در ذهن تصویرسازی کنید. اهداف خود را در یک جای قابل دسترس نوشته و هر زمان که احساس خستگی از یادگیری کردید آنها را مطالعه کنید. به عنوان مثال اگر هدف شما مهاجرت یا شرکت در آزمون آیلتس است نباید در این راه دلسرد شوید.

به اندازه کافی زمان بگذارید و هر چیزی و لغتی که در جلسه قبل یاد گرفته‌اید را چندین بار تکرار کنید. برای این که مهارت‌های زبان خود را افزایش دهید باید دایره لغات خود را بالا ببرید. از هر فرصتی برای یادگیری و تکرار لغات استفاده کنید.
اگر در حال تحصیل هستید یا در جایی اشتغال دارید، حتما برای مطالعه زمانبندی کنید. شما باید از زمانی که در اختیار دارید به شکل بهینه استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که زمانبندی شما نباید به حدی فشرده باشد که به تمرکز شما صدمه بزند.

بهترین دوره فشرده آیلتس چقدر طول می‌کشد؟

بهترین دوره فشرده آیلتس، می‌تواند از 4 ماه تا 8 ماه طول بکشد؛ البته مدت زمان آن بستگی به آکادمی ارائه دهنده و سرفصل های آموزشی آن دارد. اما به طورکلی، دوره آموزش زبان فشرده آیلتس کمتر از دوره‌های معمولی طول می‌کشد.

بعضی از این کلاس‌ها هر دو تمرینات عملی و کتبی را شامل می‌شوند و به همین دلیل ممکن است در یک روز چندین ساعت زمان ببرند. برای اینک نتیجه بهتری از این جلسات داشته باشید و نمره آیلتس بالایی بگیرید، بهتر است در زمان بیشتری برای یادگیری صرف کنید.

نحوه ثبت نام در دوره آموزش آیلتس

قبل از آنکه به دنبال ثبت نام در دوره آیلتس باشید، بهتر است مشخص کنید که می‌خواهید در چه نوع کلاس‌هایی شرکت کنید، حضوری یا آنلاین؟ هرکدام از این دوره‌ها، روش ثبت نام متفاوتی دارد. خوب است بدانید که هرچند آموزش زبان حضوری می‌تواند در میزان تسلط شما تا حد زیادی مؤثر باشد، اما آموزش آنلاین، مزایای زیادی نسبت به آموزش حضوری دارد که از جمله آن می‌توان به عدم نیاز به رفت‌وآمد و صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌ها، انتخاب هوشمندانه استاد و امکان پشتیبانی و ارتباط بهتر با استاد اشاره کرد.

برای ثبت نام در جلسات حضوری آیتلس فشرده، باید به مرکز آکادمی موردنظر بروید و به صورت حضوری و یا آنلاین ثبت نام کنید، اما دوره آموزش آنلاین زبان دارای ثبت نان آنلاین و بسیار راحت است و برای آن کافی است مدارک و اطلاعات خود را در سایت آکادمی موردنظر وارد کنید.

هزینه شرکت در دوره آیلتس فشرده

هزینه شرکت در دوره آیلتس فشرده، به عوامل مختلفی مانند سطح زبان شما، مدت زمان دوره و سرفصل‌های آموزش زبان بستگی دارد. اما به طورکلی، هزینه شرکت در دوره‌های آنلاین کمتر از اغلب دوره‌های حضوری است.

مکتب خونه؛ یک قدم تا نمره طلایی در آیلتس

تا این لحظه درباره نحوه گرفتن آیلتس و شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین صحبت کردیم، اما این سؤال همچنان وجود دارد که بهترین دوره آموزش زبان فشرده آیلتس کدام است؟ احتمالاً شما هم تاکنون متوجه شده‌اید که در دنیای اینترنت، ده‌ها دوره آموزش فشرده آیلتس وجود دارد که هزینه و کیفیت آنها کاملاً با هم فرق می‌کند؛ با این شرایط کدام را انتخاب کنیم؟

اولین ویژگی در انتخاب دوره آموزش فشرده ایلتس که باید به آن توجه کرد، کامل بودن سرفصل‌های آموزشی است. این یعنی در دوره فشرده بتوانید تمام مهارت‌ها را به طور کامل یاد بگیرید. همچنین این نکته مهم است که بتوانید در این کلاس‌ها تمرین کرده و از استاد به صورت منظم و راحت سؤال بپرسید.

دوره‌های آموزش زبان فشرده آیلتس در مکتب خونه، این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که زیر نظر بهترین اساتید، تمام سرفصل‌های آموزشی زبان آیلتس را آموزش ببینید. مکتب خونه همچنین یک اکادمی آنلاین است که با ارائه کلاس‌های آموزشی مقرون به صرفه، امکان کسب نمره طلایی آیلتس را برای همه افراد در سطوح مختلف فراهم می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت رسمی مکتب خونه مراجعه کنید.

راهنمای انتخاب فیلم های آموزشی آیلتس + چند فیلم پیشنهادی برای هر مهارت

یکی از راه‌های موثر برای آمادگی در آزمون آیلتس، تماشای فیلم‌های آموزشی است. اما چه فیلم‌هایی باید برای آموزش آیلتس (study english ielts) انتخاب کرد؟ چه مواردی را باید در نظر گرفت؟ در این مقاله، متوجه خواهیم شد که چطور فیلم‌ آموزش آیلتس را بر اساس سطح، مهارت، منبع و محتوای خود ارزیابی و انتخاب کنید. هدف ما این است که بتوانید بهترین فیلم‌های آموزشی را متناسب با نیاز و سطح خود پیدا کنید و از آن‌ها بهره‌مند شوید.

4 معیار برای انتخاب فیلم‌ آموزش آیلتس

برای انتخاب فیلم آموزش آیلتس، باید چهار معیار را در نظر داشت: سطح، مهارت، منبع و محتوا. در ادامه به توضیح هر یک از این معیارها می‌پردازیم.

1.      سطح:

سطح کلیپ آموزشی آیلتس باید با سطح زبان انگلیسی شما همخوانی داشته باشد. اگر سطح زبان‌تان پایین است، فیلم‌هایی انتخاب کنید که به زبان ساده و روان توضیح می‌دهند و با مثال‌های کاربردی نکات را تثبیت کنند. اگر سطح زبان شما متوسط یا بالا است، فیلم‌هایی را انتخاب کنید که به زبان پیچیده‌تر و تخصصی‌تر صحبت کنند و با تمرین‌های چالش‌برانگیز، مهارت‌های شما را ارتقا دهند. برای تعیین سطح زبان انگلیسیِ خود، می‌توانید از آزمون‌های آنلاین موجود در اینترنت استفاده کنید.

2.      مهارت

مهارت‌هایی که در آزمون آیلتس ارزیابی می‌شوند، شامل شنیداری، خواندنی، نوشتاری و گفتاری هستند. بسته به نقاط قوت و ضعف خود، می‌توانید برای هر مهارت فیلمی را انتخاب کنید که به شما در تقویت مهارت‌ مورد نیاز کمک کند. برای مثال، اگر مشکلی در گوش دادن و درک متن‌های صوتی دارید، فیلم آموزش آیلتس انتخاب شده باید به شما نحوه تمرکز، یادداشت‌برداری، پیش‌بینی و پاسخ‌گویی به سوالات را آموزش دهد. اگر در نوشتن متن‌های انگلیسی مشکل دارید، فیلمی را ببینید که به شما نحوه ساختاردهی، استفاده از لغات و دستور زبان، ارائه نظرات و استدلال‌ها، و ویرایش متن را آموزش دهد و اگر در مکالمه مشکل دارید، فیلمی را انتخاب کنید که به شما نحوه بیان و تلفظ صحیح، استفاده از عبارات مناسب و پاسخ به سوالات مختلف را آموزش دهد.

3.      منابع

منابع فیلم آموزشی آیلتس باید معتبر و قابل اعتماد باشد. برای این منظور، بهتر است از فیلم‌هایی استفاده کنید که توسط سازمان‌های مسئول برگزاری آزمون آیلتس، مانند کانون فرهنگی بریتانیا یا آی‌دی‌پی یا توسط موسسات آموزشی معروف و متخصص، مانند آیلتس لیز تهیه و ارائه شده باشند. از دیدن فیلم‌هایی که منبع آن‌ها مشخص نیست یا از سایت‌های ناشناخته و غیررسمی هستند، اجتناب کنید.

4.      محتوا

محتوای فیلم‌ آموزش آیلتس باید با نوع و محتوای امتحان ایلتس هماهنگ باشد. برای این منظور، بهتر است از فیلم‌هایی استفاده کنید که بر اساس نمونه‌های واقعی و به‌روزِ آزمون ielts ساخته شده باشند و به شما نکات کلیدی و راهکارهای عملی را برای موفقیت در امتحان آیلتس ارائه دهند. از فیلم‌های با محتوای قدیمی، نامربوط یا نادرست، دوری کنید.

چطور از فیلم‌های آموزش آیلتس به بهترین نحو استفاده کنیم؟ 

با انتخاب فیلم آموزش آیلتس فقط نیمی از راه را طی کرده‌اید و به خودیِ خود، عامل موفقیت در یادگیری نیست. برای استفاده بهینه از فیلم تهیه شده، باید چند نکته را رعایت کرد:

●       فیلم‌های آموزش آیلتس را با توجه به برنامه‌ریزی و زمان‌بندی خود مشاهده کنید. برای مثال، اگر قصد دارید در عرض یک ماه برای آزمون آماده شوید، می‌توانید هر روز یک فیلم آموزشی ببینید و تمرین‌های مربوط به آن را انجام دهید. اگر زمان بیشتری دارید، می‌توانید فیلم‌های آموزشی را با فاصله‌های مناسب ببینید و نکات را مرور کنید.

●       فیلم آموزش آیلتس را با تمرکز و دقت ببینید. از عواملی خارجی که باعث حواس‌پرتی می‌شوند (مانند تلفن، تلویزیون، رایانه یا افراد دیگر) جلوگیری کنید. اگر لازم است، فیلم‌های آموزشی را با هدفون گوش کنید. اگر قسمتی از فیلم را متوجه نشدید، آن را متوقف کنید و دوباره ببینید. اگر لغت یا عبارتی را نشناختید، آن را یادداشت کنید و معنی آن را بیابید.

●       برای دیدن فیلم آموزش ایلتس باید فعال باشید. یعنی اینکه صرفا به نگاه کردن فیلم‌ها بسنده نکنید بلکه با آن ارتباط برقرار کنید. برای مثال، وقتی که مدرس در فیلم سوالی می‌پرسد، قبل از اینکه جواب را بگوید، خودتان به آن فکر کنید و جواب خود را بگویید یا بنویسید. وقتی که مدرس نکته‌ای را توضیح می‌دهد، آن را با مثال‌های خودتان تکرار کنید. وقتی که مدرس تمرینی را معرفی می‌کند، آن را انجام دهید و خودتان را ارزیابی کنید.

●       به صورت منظم و مداوم فیلم آموزش آیلتس را مشاهده کنید. به جای اینکه فیلم را فشرده و بدون توجه به جزئیات ببینید، سعی کنید فیلم‌های آموزشی را در بازه‌های زمانی کوتاه و با تکرار مناسب ببینید. برای مثال، می‌توانید هر روز یک فیلم آموزشی ببینید و در روز بعد آن را مرور کنید. یا می‌توانید هر هفته یک مهارت را با فیلم‌های آموزشی مربوط به آن تمرین کنید و در هفته بعد به مهارت دیگر بپردازید.

معرفی چند فیلم آموزشی آیلتس

مهم‌ترین قدم برای کسب نمره خوب در آزمون آیلتس، تهیه بهترین کلیپ آموزشی آیلتس است. در این بخش برای هر کدام از مهارت‌ها، یک فیلم آموزش آیلتس معرفی خواهیم کرد. 

آموزش لیسنینگ آیلتس از محمد گلپایگانی

دوره آموزشی لیسنینگ آیلتس (ielts listening) یک دوره جامع برای آمادگی برای بخش شنیداری آزمون آیلتس است. در این دوره با انواع سوالات، نکات و ترفندهای پاسخگویی، منابع متنوع و به‌روز و تمرین‌های کاربردی آشنا می‌شوید. هدف این دوره افزایش اعتمادبه‌نفس و تسلط شما در بخش لیسنینگ آیلتس است. این دوره برای کسانی که می‌خواهند مهارت شنیداری خود را برای آزمون آیلتس بهبود بخشند، مناسب است.

گرامر پیشرفته در رایتینگ و اسپیکینگ از محسن خاکی

این فیلم آموزش آیلتس یک کارگاه 3 ساعته است که توسط مکتب‌خونه ارائه می‌شود. مدرس این دوره استاد محسن خاکی است که 92 درصد شرکت‌کنندگان در این وبینار از آن رضایت داشته‌اند. این دوره برای سطح مقدماتی طراحی شده است.

در این دوره، شما با ساختارهای گرامری پیشرفته آشنا می‌شوید که برای نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس ضروری هستند. شما یاد می‌گیرید که چگونه از این ساختارها در مهارت‌های اسپیکینگ آیلتس و رایتینگ به صورت صحیح و روان استفاده کنید و اشتباهات پایه‌ای را تکرار نکنید. همچنین، متوجه می‌شوید که چطور گرامر می‌تواند به شما در مهارت‌های ریدینگ و لیسنینگ کمک کند و درک شما از متن و صوت را افزایش دهد.

این دوره فرصتی عالی برای کسانی است که می‌خواهند با گرامرِ زبان انگلیسي بیشتر آشنا شوند و آمادگی خود را برای آزمون آیلتس افزایش دهند. پس از اتمام این دوره، شما قادر خواهید بود با اعتماد‌به‌نفس بیشتری در آزمون شرکت کرده و مدرک آیلتس خود را با نمره مورد نظر کسب کنید.

آموزش ریدینگ آیلتس از شان محمدی

این دوره توسط استاد شان محمدی، که زبان اول‌شان انگلیسی است، تدریس می‌شود. این پکیج آیلتس، به شما کمک می‌کند که اصول و تکنیک‌های ریدینگ در زبان انگلیسی و به خصوص در آزمون آیلتس را یاد بگیرید. این دوره برای همه سطوح زبان‌آموزان مناسب است، اما اگر سطح زبان انگلیسی شما در حد متوسط یا بالاتر باشد، بهره‌وری شما از این دوره بیشتر خواهد بود. دوره مذکور هفت ساعت است. پس از گذراندن این دوره، شما مهارت بالایی در ریدینگ زبان انگلیسی و پاسخ‌دهی به سوالات بخش ریدینگ آیلتس کسب خواهید کرد.

تصحیح رایتینگ آیلتس (۱۲ تایی)

اگر می‌خواهید رایتینگ آیلتس خود را بهبود ببخشید و نمره بالایی کسب کنید، تصحیح رایتینگ آیلتس مکتب‌خونه را از دست ندهید. این فیلم آموزش آیلتس توسط تیم تصحیح مکتب‌خونه ارائه می‌شود که از ممتحنین حرفه‌ای رایتینگ تشکیل شده‌اند. در این دوره، شما می‌توانید رایتینگ‌ خود را برای تسک 1 و تسک 2 آیلتس آکادمیک و جنرال ارسال کنید و در عرض چند روز کاری، نمره و بازخورد کاربردی دریافت کنید. بازخوردها شامل تحلیل موشکافانه و راه‌حل‌هایی برای رفع نقاط ضعف شما هستند. این دوره به شما کمک می‌کند تا اشتباهات خود را تشخیص دهید و تکنیک‌های نوشتن را بهتر یاد بگیرید. برای دیدن این پکیج 6 ساعت مورد نیاز است که باید در طی 8 هفته ببینید. شما می‌توانید در هر زمانی که مایل هستید، به محتوای دوره دسترسی داشته باشید.

آمادگی برای آزمون آیلتس با مکتب خونه

اگر می‌خواهید برای آزمون آیلتس آماده شوید و نمره بالایی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم به سایت مکتب خونه مراجعه کنید و از بهترین پکیج‌های آموزش آیلتس استفاده کنید. در سایت مکتب خونه، شما می‌توانید با قیمت مناسب، ‌بهترین پکیج آموزش آیلتس را خریداری کرده و از تدریس استادان مجرب بهره ببرید.