Goethe

Goethe

دانشجویان بین‌المللی متقاضی در دانشگاه‌های آلمان برای سنجش سطح زبان بین‌المللی خود می‌توانند در آزمون گوته Goethe شرکت کنند. موسسه گوته آزمون‌های خود را به صورت مجموعه‌ای از امتحان‌ها برگزار می‌کند که سطوح A1 تا C2 را شامل می‌شوند. تمام افراد متقاضی می‌توانند در آزمون‌های این موسسه شرکت کنند. علاوه بر شرکت در دوره‌های دانشگاهی، همه افرادی که قصد کار یا ادامه زندگی در آلمان را داشته باشند یا این‌که بخواهند سطح خود را به مراکز بین‌المللی نشان دهند باید در امتحان Goethe-Zertifikat شرکت کنند. هر 6 سطح امتحان بر اساس CERF هستند. آزمون osd یکی دیگر از آزمون‌های سنجش زبان آلمانی است که در برخی موارد با آزمون گوته تفاوت دارد و نباید این دو را اشتباه بگیرید.

 1 نتیجه برای "Goethe --- آزمون‌ها --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

سطوح آزمون گوته 

آزمون گوته در ۶ سطح برگزار می‌شود که هرکدام یک از این ٦ سطح دارای جزئیات و ویژگی‌های خاص خودشان هستند. در ادامه این ٦ سطح آزمون گوته به ترتیب مورد بررسی قرار گرفته‌اند. 

 سطح Goethe Zertifikat a1

آزمون گوته سطح a1 ابتدایی‌ترین سطح این امتحان است. در این آزمون داوطلبان سطح مکالمات روزمره ساده خود را نشان می‌دهند. زمان آزمون گوته a1 کتبی برابر 65 دقیقه و آزمون شفاهی برابر با 15 دقیقه است. شما می‌توانید برای دانلود آزمون گوته a1 و آشنایی با نمونه سؤالات آن به سایت‌های معتبر مراجعه کنید. قیمت آزمون گوته a1 برابر با 119 یورو است. در آزمون گوته a1 ثبت‌نام از طریق سایت رسمی موسسه گوته امکان‌پذیر است. 

سطح Goethe Zertifikat a2

این سطح دومین سطح آزمون گوته است که طراحی آن برای بزرگ‌سالان صورت گرفته است. گوته a2 مناسب نوجوانان بوده و به آن start deutsch گفته می‌شود. هزینه سطح a2 برابر با 139 یورو است.

سطح Goethe Zeritifikat b1

سطح b1 سومین سطح امتحان گوته است. این سطح را برای افراد متقاضی در دانشگاه‌های آلمان طراحی کرده‌اند تا توانایی انجام مکالمات مربوط به دانشگاه را پیدا کنند. برای شرکت در آزمون سطح b1 باید 229 یورو هزینه پرداخت کنید.

سطح Goethe Zertifikat b2

آزمون b2 گوته به سطح بالاتر از متوسط تعلق دارد. افرادی که تقاضای فعالیت در رشته‌های پزشکی را دارند باید از این سطح با موفقیت عبور کنند. برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون گوته b2 می‌توانید به وب‌سایت رسمی موسسه گوته مراجعه کنید. زمان آزمون گوته b2 در بخش درک مطلب برابر با 65 دقیقه، بخش شنیداری برابر با 40 دقیقه و نوشتاری 75 دقیقه است. نمره قبولی آزمون b2 گوته برای هرکدام از این بخش‌ها متفاوت است. شما می‌توانید از افراد متخصص درباره کتاب آزمون گوته b2 سؤال بپرسید و یا این‌که نمونه سؤالات آزمون گوته b2 را از وب‌سایت‌های معتبر دانلود کنید. برخی از کتاب‌ها تعدادی از نمونه سؤال آزمون گوته b2 را شامل می‌شوند. همانند آزمون گوته a1 برای ثبت‌نام آزمون گوته b2 2023 باید از طریق سایت این موسسه اقدام کنید. 

سطح Goethe Zertifikat C1

افرادی که مدرک زبان آلمانی C1 گوته را داشته باشند، یعنی توانسته‌اند خود را به سطح پیشرفته 1 برسانند. متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا باید این سطح را با موفقیت پشت سر بگذارند. 

سطح Goethe Zertifikat C2

پیشرفته‌ترین سطح زبان آلمانی مربوط به سطح C2 گوته می‌شود که نشان می‌دهد شما کاملاً در صحبت کردن به زبان آلمانی مسلط هستید. کتاب Mit erfolg یکی از بهترین منابع آزمون گوته است که می‌تواند شما را برای موفقیت در این امتحان آماده کند. 

ساختار آزمون گوته 

آزمون گوته چهار مهارت زبانی داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و ساختار آن بر اساس این چهار مهارت طراحی شده است:

  • مهارت خواندن
  • مهارت شنیدن
  • مهارت نوشتن
  • مهارت صحبت کردن