CAE

CAE

داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی برای افرادی که قصد مهاجرت و یا ارتقای تحصیلی و شغلی در خارج از کشور را دارند از اهمیت بسیاری برخوردار است. دانشجویان بین‌المللی که به دنبال سنجش سطح زبانی خود و همین‌طور  دریافت مدرک در سطح C1 هستند، می‌توانند در آزمون CAE شرکت کنند و در صورت موفقیت در این آزمون موفق به دریافت مدرک cae شوند. برگزاری آزمون cae توسط دانشگاه کمبریج و در تمام 12 ماه سال انجام می‌گیرد. 

 1 نتیجه برای "CAE --- آزمون‌ها --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

 آزمون cae چیست؟

 Cae چیست؟ CAE که مخفف عبارت Certificate in Advanced English می‌شود یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی سطح پیشرفته است که زیر نظر دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. این آزمون کمبریج به عنوان یک آزمون بین‌المللی شناخته می‌شود. طراحی این آزمون توسط بخش آزمایش و ارزیابی زبان دانشگاه کمبریج انجام می‌گیرد تا افراد دارای سطح advanced به سنجش سطح زبانی خود بپردازند. مدرک cae آزمون کمبریج را می‌توان به راحتی به دانشگاه، سازمان مهاجرت و محل کار ارائه داد. افرادی که نمی‌دانند آزمون fce چیست و این‌که آزمون fce چگونه است اغلب آن را با cae اشتباه می‌گیرند. در ابتدا کمبریج آزمون‌های fce و cae را برگزار می‌کرد، اما به دلیل فاصله زمانی زیاد بین این دو آزمون، CAE در برنامه‌های آزمونی این دانشگاه گنجانده شد. 

مزایای شرکت در آزمون cae

داوطلبان با شرکت در آزمون cae کمبریج می‌توانند از مزیت‌های زیر برخوردار شوند:

-         شما با ثبت‌نام آزمون cae و موفقیت در دریافت این مدرک زبانی Cambridge می‌توانید یک مدرک با اعتبار بین‌المللی داشته باشید که قابلیت ارائه در همه موارد را دارد.

-         هزینه کم‌تری را پرداخت می‌کنید درحالی‌که از همان کاربرد آزمونی مانند آیلتس برخوردار خواهید شد. 

-         مرکز ESOL دانشگاه کمبریج به عنوان برگزارکننده cae کاملاً معتبر است. 

-         با تثبیت سطح زبانی خود می‌توانید به جایگاه تحصیلی و شغلی بالاتری دست پیدا کنید. 

-         افرادی که موفق به دریافت نمرات بالا شوند برای دریافت کمک‌هزینه تحصیلی شانس بیشتری خواهند داشت. 

-         برای آزمون‌های کمبریج مانند cae هیچ تاریخ انقضایی وجود ندارد. 

بخش‌ های آزمون CAE

برای اطلاع دقیق از این‌که امتحان cae چیست باید به عنوان داوطلب با بخش‌های تشکیل‌دهنده آن آشنا شوید. آزمون CAE در چهار بخش طراحی‌شده است و شما باید برای هرکدام از این چهار بخش به اندازه کافی آمادگی داشته باشید. این چهار بخش شامل بخش استفاده از زبان انگلیسی و خواندن، بخش نوشتاری، بخش شنیداری و بخش گفتاری می‌شود. موفقیت در هرکدام از این چهار بخش نیاز به تمرین و ممارست بسیار دارد. برای آمادگی آزمون cae می‌توانید به سراغ خرید و مطالعه کتاب cae یا شرکت در یک دوره cae باکیفیت بروید. 

آزمون CAE در ایران 

در صورتی که می‌خواهید در کشور خودمان در این آزمون شرکت کنید لازم است بدانید که برگزاری آزمون cae در ایران به  دو صورت حضوری و آنلاین انجام می‌شود. شما در برخی از کتاب‌ها و با مراجعه به سایت‌های معتبر می‌توانید با نمونه سؤالات آزمون cae در ایران آشنا شوید و به تسلط کافی در تمام بخش‌های برسید. همچنین برخی از موسسه‌ها دوره‌های مفیدی را برای رساندن شما به سطح این آزمون برگزار می‌کنند. باید بدایند که بخش گفتاری آزمون حتماً به صورت حضوری با دو ممتحن و دو شرکت‌کننده برگزار می‌شود. نمونه سؤالات آزمون cae در برخی از سایت‌ها به صورت رایگان برای داوطلبان قرار داده‌شده است. در صورتی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا هستید باید در آزمون cael شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. این آزمون به گونه‌ای طراحی‌شده تا جایگزینی برای آزمون تافل آمریکایی و آیلتس باشد. Cae result یا نتیجه آزمون cae شامل میانگینی از همه چهار مهارت شرکت‌کننده است. 

نکاتی درباره آزمون CAE

بیشتر از 6000 موسسه و مراکز دولتی و تجاری در سراسر دنیا، مدرک زبانی CAE دانشگاه کمبریج را یک مدرک کاملاً معتبر می‌دانند که نشان از برخورداری فرد از سطح زبانی بسیار بالاست. اگر که مدرک CAE خود را گم کنید، امکان گرفتن مدرک المثنی از دانشگاه کمبریج وجود دارد. اگر که مدرک شما آسیبی دیده باشد، می‌توانید مدرک اصلی خود را به دانشگاه کمبریج ارائه داده و در عوض مدرک جایگزین به شما تحویل داده شود.