آموزش اصطلاحات پرکاربرد بانکی

poster
پیش‌نمایش دوره

این دوره شامل اطلاعات و اصطلاحات بانکی برای عموم مردم می‌باشد که برای تمام اقشار جامعه قابل استفاده است خصوصا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند اطلاعات اولیه‌ای درباره خدمات بانکی داشته باشند یا اطلاعاتی ... ادامه

برگزارکننده:  مکتب‌خونه  مکتب‌خونه
مدرس دوره:

برگزارکننده:

مکتب‌خونه
4.3 (20 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 آشنایی با انواع حساب‌های بانکی

 بررسی نحوه دریافت انواع چک

 راه‌های انتقال پول

 بررسی نحوه دریافت وام و سایر تسهیلات

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش اصطلاحات پرکاربرد بانکی

اصطلاحات پرکاربرد بانکی
  انواع حساب بانکی
مشاهده
"12:03  
  کوییز انواع حساب بانکی
 11.5%    
"05:00  
  حساب پس‌انداز بلند مدت
مشاهده
"05:14  
  کوییز حساب پس انداز بلند مدت
 4.5%    
"02:00  
  حساب جاری
"14:15  
  کوییز حساب جاری
 11.5%    
"05:00  
  نکات حساب جاری
"05:51  
  کوییز نکات حساب جاری
 7%    
"03:00  
  انواع چک
"07:07  
  کوییز انواع چک‌ها و ویژگی‌های آن‌ها
 4.5%    
"02:00  
  روش‌های انتقال پول
"05:06  
  کوییز ساتنا- پایا- پل
 7%    
"03:00  
  منعیت تعدد حساب
"06:04  
  کوییز تعدد حساب ها
 4.5%    
"02:00  
  ابزار برداشت
"06:24  
  کوییز ابزار برداشت
 4.5%    
"02:00  
  وام و تسهیلات
"13:17  
  کوییز شرایط اولیه دریافت وام و تسهیلات
 13.5%    
"06:00  
  پشتوانه یا وثیقه
"15:55  
  بخش‌های اقتصادی
"12:11  
  کویییز بخش‌های اقتصادی
 9%    
"04:00  
  نکات ضمانت‌نامه
"06:23  
  کوییز ضمانت‌نامه بانکی
 4.5%    
"02:00  
  انواع ضمانت‌نامه - بخش اول
"15:47  
  کوییز انواع ضمانت نامه -بخش اول
 4.5%    
"02:00  
  انواع ضمانت‌نامه - بخش دوم
"07:13  
  کوییز انواع ضمانت نامه – بخش دوم
 6.5%    
"03:00  
  اعتبار اسنادی
"08:27  
  کوییز اعتبار اسنادی
 7%    
"03:00  

گواهینامه

آموزش اصطلاحات پرکاربرد بانکی

در صورتی‌ که حد نصاب قبولی در دوره را کسب و تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی را ارسال کنید، گواهی‌نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

قابل به اشتراک گذاشتن در

linkdin

ویژگی‌های دوره

گواهی‌نامه مکتب‌خونه
گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

مشاهده نمونه گواهینامه

ویژگی‌های دوره

خدمات منتورینگ
خدمات منتورینگ

خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره می‌باشد. این خدمات شامل پاسخگویی به سوالات آموزشی(در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه های دوره و ارائه باز خورد موثر به دانشجو می‌باشد.

ویژگی‌های دوره

پروژه محور
پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

ویژگی‌های دوره

تمرین و آزمون
تمرین و آزمون

با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

ویژگی‌های دوره

تالار گفتگو
تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

ویژگی‌های دوره

تسهیل استخدام
تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد.

بررسی فرصت‌های شغلی

درباره دوره

این دوره شامل اطلاعات و اصطلاحات بانکی برای عموم مردم می‌باشد که برای تمام اقشار جامعه قابل استفاده است خصوصا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند اطلاعات اولیه‌ای درباره خدمات بانکی داشته باشند یا اطلاعاتی دارند اما می‌خواهند سریع‌تر و کاربردی‌تر با بانک خود ارتباط داشته باشند و از خدمات بهره ببرند.

این دوره شامل توضیحاتی درباره انواع حساب‌های بانکی و کاربرد هر یک و تفاوت‌های آن‌هاست همچنین اطلاعاتی درباره انواع چک‌ها و نحوه دریافت و استفاده از هریک به شما می‌دهد. درباره راه‌های انتقال پول بین بانک‌های مختلف  و حوالجات اطلاعاتی به شما ارایه می‌دهد. همچنین اطلاعاتی درباره وام و تسهیلات ،ضمانت نامه‌ها و انواع تعهدات و  شرایط دریافت آن ، شرایط ضامن و انواع پشتوانه‌های قابل استفاده در بانک‌ها را به شما می‌آموزد.

طبقه‌بندی بخش‌های اقتصادی و ارتباط هریک را با حرفه و شغل  خود می‌آموزید . همچنین در خلال تمام این اطلاعات بانکی ، یک سری نکات و تجربیات بیان شده که شما را از اشتباهات در بانک‌ها محاظت می‌کند و باعث می‌شود میانبرهایی رابرای استفاده بهتر از خدمات بانکی بیاموزید که این اطلاعات را فقط با تجربه می‌توان به دست آورد. بنابراین با استفاده از این دوره هم با اصطلاحات رایج بانکی آشنایی بیشتری پیدامی‌کنید هم در راستای رسیدن به اهداف مالی خود با استفاده از بانک‌ها تجربیاتی به دست می‌آورید. 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher مریم استادزاده

سرکار خانم مریم استادزاده در شغل بانکداری از سال 1384 مشغول می‌باشند و اکنون رییس شعبه در یکی از بانک‌ها و نویسنده کتاب «اصطلاحات بانکی را قورت بده» هستند. ایشان همیشه علاقه داشتند آنچه به مردم کمک می‌کند بهتر بتوانند زندگی کنند و بیشتر از منابع مالی خود در بانک‌ها بهره ببرند را به آن‌ها ارایه دهد تا راحت‌تر امور بانکی و مالی خود را انجام داده و کمتر دچار ضرر و زیان شوند.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
امیرحسین موسوی 1403-04-29
70 تا درصد مفاهیمی که در دوره به اون پرداخته شده بود خیلی پایه ای بود. فکر میکنم اکثر افرادی که درگیر عملیات‌های بانکی روزانه هستند روی این مفاهیم تسلط دارند . قسمت تعهدات و ضمانت‌نامه ها به نسبت سایر سرفصل‌ها جدیدتر بود.
ابراهیم شریفی زارچی 1403-03-26
با سلام و احترام پاسخ سوال 2 کوییز مربوط به حساب پس انداز بلند مدت اشتباه درج شده است. پاسخ صحیحمطابق توضیحات مدرس گزینه 1 است
مهتاب تاسا 1403-03-26
پاسخ سوال 2 کوییز حساب بلندمدت اشتباه درج شده است . لطفا تغییر دهید.
مجيد رحيمي 1403-03-11
یه مینی دوره کاربردی هست و بنظرم مفیده
سيده فاطمه پاكدل بايگي 1403-02-30
با سلام و احترام پاسخ سوال 2 کوییز مربوط به حساب پس انداز بلند مدت اشتباه درج شده است. پاسخ صحیحمطابق توضیحات مدرس گزینه 1 است.
مسعود قرنفلی 1402-11-21
با سلام و تشکر از سرکار خانم استادزاده، دوره کوتاه و کاربردی بود. برخی اصطلاحات نیاز به مطالعه جداگانه دارد، با وجود این، جا داشت در مورد قوانین بین‌المللی اعتبار اسنادی توضیحات بیشتری ارائه می دادند. مسعود قرنفلی

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.

سوالات پرتکرار

حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.

سوالات پرتکرار

در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.