انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر یکی از ملزومات اصلی قبل از ورود به کشور های انگلیسی زبان می باشد. حتی اگر به سایر کشور ها، سفر کنید اصطلاحات انگلیسی می تواند برای شما سودمند باشد.
 3 نتیجه برای "انگلیسی در سفر --- زبان انگلیسی --- زبان‌های خارجی" با فیلترهای مشخص شده در مکتب‌خونه موجود است.
مرتب‌سازی نتایج بر اساس:

اهمیت یادگیری انگلیسی در سفر

سفر به خارج از کشور بدون دانستن زبان اصلی مقصد می‌تواند به یک تجربه تلخ تبدیل شود. زبان انگلیسی با بیش از 1.7 میلیارد سخنور در سراسر جهان می‌تواند یکی از ابزارهای مفید برقراری ارتباط به خصوص یک مکالمه انگلیسی در سفر باشد. آگاهی از فرهنگ، تاریخ و سبک زندگی مردم هر شهر و کشوری می‌تواند لذت سفر را دو چندان کند. علاوه بر این بدون نیاز به کسی می‌توانید اتاق خود را در هتل رزرو بکنید. 

از آنجایی که انگلیسی متداول‌ترین زبان در جهان است احتمال برخورد با کسی که تسلط کافی بر انگلیسی دارد در کشور مقصد نسبت به ملاقات سخنوران سایر زبان‌ها بسیار بیشتر است. یادگیری انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که بدون مشکل فراموش‌نشدنی‌ترین لذت‌ها را تجربه کنید. علاوه بر این به کمک مکالمه انگلیسی در سفر می‌توانید با سایر گردشگران در هتل، اتوبوس، فرودگاه و حتی رستوران نیز صحبت بکنید و با فرهنگ و سبک زندگی آن‌ها نیز آشنا شوید. 

اگر چه زبان انگلیسی زبان اول تمام کشورها نیست اما به دلیل اهمیت بسیار بالای یادگیری این زبان در بیشتر کشورها این زبان به عنوان زبان دوم یا سوم در مدارس تدریس می‌شود. سدی به نام زبان می‌تواند یکی از موانع اصلی باشد که به دلیل عدم درک درست آنچه که به شما گفته می‌شود و همچنین عدم توانایی رفع نیازهای روزمره یک سفر جذاب را به یک خاطره بد تبدیل بکند. یادگیری زبان انگلیسی در سفر می‌تواند به شما جهت عبور از این سد بلند کمک بکند. در حقیقت به کمک زبان انگلیسی بدون استرس و ترس، از سفر خود لذت خواهید برد. 

داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی این فرصت را به شما می‌دهد که با مردم ارتباط بهتری برقرار بکنید. معرفی خود جهت ارتباط با افراد جدیدی که در سفر ملاقات می‌کنید بسیار آسان‌تر است. از آن گذشته تسلط شما بر زبان انگلیسی می‌تواند به شما جهت رفع مشکلات احتمالی در سفر برای مثال پیدا کردن داروخانه نزدیک به هتل یا بهترین راه جهت رسیدن به ساحل دریا یا سایر اماکن تفریحی کمک بکند. علاوه بر این شما می‌توانید از محلی‌ها در مورد اماکن و محله‌های خطرناکی که از دیدن آن‌ها باید اجتناب کنید بپرسید. در حقیقت با زبان انگلیسی در سفر به هر نقطه از جهان می‌توانید به خود کمک بکنید تا به خواسته‌های خود برسید و نیازهایتان را برطرف بکنید.

 

آموزش انگلیسی در سفر در موقعیت‌های مختلف

گذراندن زندگی هنگام سفر بدون برقراری ارتباط غیر ممکن است. از رزرو اتاق در هتل گرفته تا خرید یک کیک از سوپرمارکت شما به زبان انگلیسی نیاز دارید. این یک فرصت عالی است که زبان مادری را برای مدتی هر چند کوتاه فراموش بکنید تا بتوانید از این فرصت اجباری جهت یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت‌های خود بهره ببرید. زبان‌شناسان معتقد هستند که تا هنگامی که زبان‌آموز مجبور به استفاده از زبان انگلیسی نشود نمی‎‌تواند توانایی‌های خود را بشناسد. بدون شناسایی توانایی‌هایتان شما قادر به تقویت مهارت‌های خود نیستید. یکی از مزیت‌های اصلی یادگیری زبان انگلیسی در سفر آشنایی بیشتر با طرز صحیح بیان کلمه‌ها است. 

داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی در سفر این فرصت را به شما می‌دهد که با مردم ارتباط بهتری برقرار بکنید. معرفی خود جهت ارتباط با افراد جدیدی که در سفر ملاقات می‌کنید بسیار آسان‌تر است. از آن گذشته تسلط شما بر زبان انگلیسی می‌تواند به شما جهت رفع مشکلات احتمالی در سفر برای مثال پیدا کردن داروخانه نزدیک به هتل یا بهترین راه جهت رسیدن به ساحل دریا یا سایر اماکن تفریحی کمک بکند. علاوه بر این شما می‌توانید از محلی‌ها در مورد اماکن و محله‌های خطرناکی که از دیدن آن‌ها باید اجتناب کنید بپرسید. در حقیقت با زبان انگلیسی به هر نقطه از جهان می‌توانید به خود کمک بکنید تا به خواسته‌های خود برسید و نیازهایتان را برطرف بکنید.

  • انگلیسی برای سفرهای تجاری 

انگلیسی در سفرهای تجاری نیز نقش کلیدی ایفا می‌کند. در سفرهای تجاری جهت برقراری ارتباط باید بتوانید سوال‌ها و درخواست‌های خود را به بهترین شکل به منظور جلوگیری از سوتفاهم‌های احتمالی بیان بکنید. علاوه بر بیان درخواست باید بتوانید به خوبی گفته‌های طرف مقابل را نیز درک بکنید. در حقیقت باید یک شنونده بسیار خوب باشید. فراموش نکنید آشنایی با فرهنگ تجارت در کشور مقصد یکی از مسائل مهم و تاثیرگذار است. نحوه سلام کردن، دست دادن و حتی روبوسی در هر فرهنگی متفاوت است. بدون شک به کمک یادگیری انگلیسی می‌توانید در سفرهای تجاری بهترین نتایج را کسب بکنید. 

  • انگلیسی در فرودگاه

فرودگاه اولین مکانی است که هنگام سفر شما با زبان انگلیسی برخورد خواهید کرد. استفاده درست از انگلیسی در فرودگاه بسیار حائز اهمیت است. فرودگاه و سفر هوایی حتی در کشور مبدا نیز بسیار پر استرس است. فارغ از اینکه به کدام کشور سفر می‌کنید انگلیسی زبان اصلی فرودگاه است که برای رفع مشکلات احتمالی باید از آن استفاده بکنید. برای مثال ممکن است وزن یا ابعاد کیف دستی شما بیش از اندازه‌ی استاندارد باشد. در این حالت به شما تذکر داده می‌شود که برای رفع آن به اصطلاحات رایج انگلیسی در فرودگاه نیاز دارید. علاوه بر این برای جا نماندن از هواپیما، گرفتن کارت پرواز، پیدا کردن گیت پرواز، سوار شدن و رفع مشکلات احتمالی نیز به انگلیسی نیاز دارید.

گمرک و کنترل گذرنامه یک مرحله استرس‌زا در سفر است که می‌تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد بکند. از بیان دلایل سفر و مدت زمان اقامت گرفته تا محل اقامت و هدف از سفر را باید به مامور کنترل گذرنامه توضیح بدهید. فراموش نکنید باید از هر سوتفاهم احتمالی در این مرحله جلوگیری بکنید. بهتر است پیش از سفر با برخی از اصطلاحات پرکاربرد جهت بیان محل اقامت، مدت زمان و هدف از سفر آشنا بشوید.

از آن گذشته انگلیسی می‌تواند در موارد اضطراری به شما کمک بکند یا حتی جان شما را نجات بدهد. شما با یادگیری چگونگی برقرای ارتباط و مکالمه انگلیسی در سفر می‌توانید به راحتی هنگام شرایط اضطراری مانند زلزله، تصادف، مریضی یا سایر موارد این چنینی جزئیات حیاتی را بیان بکنید. قبل از سفر به خصوص سفرهای خارجی بهتر است که تمام جوانب را در نظر بگیرید زیرا در صورت بروز هر گونه حادثه عدم توانایی برقراری ارتباط در کشور مقصد مشکلات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

  • عبارت‌ها و کلمات انگلیسی مورد نیاز برای خرید

خرید کردن یکی سرگرم‌کننده‌ترین بخش‌های سفر به سایر کشورها به حساب می‌آید. از قدم زدن در بازارهای محلی برای پیدا کردن سوغاتی گرفته تا خریدن نان از سوپرمارکت می‌تواند لذت سفر را دوچندان بکند. بدیهی است که بدون زبان انگلیسی در سفر هنگام خرید به مشکل خواهیم خورد. در حقیقت بدون توانایی درک واژه‌ها و آن چیزی که می‌بینیم و می‌شنویم لذت خرید کردن به ناامیدی تبدیل خواهد شد.

اغلب افراد عاشق خرید کردن هستند. بدون شک برای زنده ماندن در جامعه خود مجبور به خرید هستیم حتی اگر به آن علاقه نداشته باشیم. خرید برای هر فردی یک فعالیت روزمره است که در آن از وسایل ضروری مانند غذا و وسایل بهداشتی گرفته تا چیزهایی که دوست دارد مانند کتاب و لباس را تهیه می‌کند. 

برای تسهیل خرید هنگام سفر شما به عبارت‌ها و کلمه‌های انگلیسی نیاز دارید که بتوانید در مراکز خرید، شیرینی‌فروشی و سوپرمارکت‌ها از آن‌ها جهت رفع نیاز خود استفاده بکنید. گاهی اوقات ممکن است از ضعف دانش زبانی شما هنگام خرید سواستفاده بشود. در حقیقت شما مبلغ بسیار بالاتری نسبت به سایر افراد برای خرید پرداخت می‌کنید.

  • انگلیسی در سفر برای اقامت در هتل

اقامت در هتل یکی از بخش‌های اصلی هر سفری به شمار می‌آید. انگلیسی در سفر به خارج از کشور هنگام اقامت در هتل نقش بسیار کلیدی ایفا می‌کند. بسیاری از هتل‌ها امکانات بسیاری به غیر از ارائه تخت‌خواب در اختیار شما قرار می‌دهند که برای استفاده از آن‌ها به انگلیسی نیاز دارید. 

برای مثال بدون دانش کافی انگلیسی نمی‌توانید در مورد ترانسفر فرودگاهی با مسئولان هتل صحبت بکنید. این یکی از خدمات معمولی هتل‌ها است که شخص را از فرودگاه به هتل می‌رسانند. به همین ترتیب هنگام بازگشت به خانه آن‌ها را به فرودگاه می‌برند. با ارائه این سرویس شما دیگر نیازی به تاکسی ندارید.

یکی دیگر از خدمات هتل‌ها سرویس اتاق است. به کمک این سرویس هر چیزی که نیاز دارید اعم از حوله، لوازم بهداشتی و حتی غذا را از هتل بخواهید تا در اتاق به شما تحویل بدهند. علاوه بر این هتل‌ها تلاش می‌کنند که سفر شما تا آنجا که ممکن است راحت و لذت‌بخش باشد. شما می‌توانید از تورهای گردشگری آن‌ها نیز بهره ببرید. این تورها تمام نیازهای گشت و گذار شما را برآورده می‌کنند. 

بدون شک بدون زبان انگلیسی شما نه تنها نمی‌توانید از این مزایا بهره ببرید بلکه ممکن است حتی مجبور به پرداخت مبالغ بالا برای پایین‌ترین خدمات بشوید. برای رفع این مشکل و برای جلوگیری از ضررهای احتمالی قبل از سفر باید چند عبارت و کلمه مرتبط با هتل و اقامت در آن را یاد بگیرید.

  • سفارش غذا در رستوران هنگام سفر

غذا خوردن در رستوران به خصوص امتحان کردن غذاهای محلی یکی از تفریح‌های اصلی هر سفری است. از آن گذشته شما دیگر نیاز نیست نگران پختن غذا و شستن ظرف‌ها باشید.

نیاز به زبان انگلیسی در سفر از انتخاب رستوران تا پرداخت صورت‌حساب احساس می‌شود. شما باید بتوانید منو رستوران را بخوانید و از آن‌ها در مورد غذاهای آن سوال بپرسید. ممکن است پس از سفارش، غذای شما مشکلی داشته باشد که باید رفع بشود. علاوه بر این هنگام پرداخت صورت‌حساب باید بتوانید آن را بخوانید تا از پرداخت بیش از حد معمول جلوگیری بکنید. 

با توجه به این مسائل برای جلوگیری از پیش آمدن احساس ناخوشایند و از دست رفتن لذت سفر قبل از عزیمت به سایر کشورها عبارت‌ها و کلمه‌های مورد استفاده در رستوران‌ها و کافه‌ها را بیاموزید.

  • انگلیسی و حمل و نقل عمومی

یافتن مسیر در شهری که در آن غریبه هستید به خصوص هنگامی که به زبان شما صحبت نمی‌کنند بسیار دلهره‌آور است. بدیهی است که پرسیدن در مورد نحوه رسیدن به مقصد مورد نظر بدون زبان انگلیسی امکان‌پذیر نیست. 

تصور کنید که قرار است از یک جاذبه گردشگری در شهر دیدن کنید. چگونه می‌توانید به آنجا برسید؟ سریع‌ترین و ارزان‌ترین مسیر رسیدن به آنجا کدام مسیر است؟ آیا ایستگاه مترو یا ایستگاه اتوبوس در نزدیکی آن وجود دارد؟ چگونه می‌توانید از آنجا به محل اقامت خود برگردید؟ برای رسیدن به جواب تمام این سوال‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه به زبان انگلیسی نیاز دارید.

در حقیقت بدون دانستن انگلیسی در سفر هنگام استفاده از قطار، اتوبوس، اتومبیل، تاکسی و مترو به مشکل خواهید خورد. از این رو قبل از سفر باید در مورد عبارت‌ها و کلمه‌های مورد نیاز خود مطالعه بکنید.

  • مکالمات انگلیسی در مورد بیماری و سلامت

ز آن گذشته انگلیسی می‌تواند در موارد اضطراری به شما کمک بکند یا حتی جان شما را نجات بدهد. شما با یادگیری چگونگی برقرای ارتباط و مکالمه انگلیسی در سفر می‌توانید به راحتی هنگام شرایط اضطراری مانند زلزله، تصادف، مریضی یا سایر موارد این چنینی جزئیات حیاتی را بیان بکنید. قبل از سفر به خصوص سفرهای خارجی بهتر است که تمام جوانب را در نظر بگیرید زیرا در صورت بروز هر گونه حادثه عدم توانایی برقراری ارتباط در کشور مقصد مشکلات جبران‌ناپذیری به همراه خواهد داشت.

 

مزایای یادگیری انگلیسی در سفر

نه تنها زبان انگلیسی در سفر بسیار مفید است بلکه سفر نیز می‌تواند باعث تقویت مهارت‌های شما بشود. بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که یادگیری زبان انگلیسی در سفر یکی از بهترین روش‌های یادگیری است. علاوه بر این سفر این امکان را فراهم می‌کند که شما به تقویت مهارت‌های خود بپردازید. در واقع سفر به سایر کشورها یک آموزش زبان انگلیسی به شکل زنده است. سفر شرایطی را فراهم می‌کند که شما اشتباه‌های خود را شناسایی و آن‌ها را رفع بکنید. علاوه بر یادگیری زبان انگلیسی اگر شما عاشق آشنایی با فرهنگ، تاریخ، سبک و نحوه زندگی سایر نقاط جهان هستید بدون شک می‌توانید به کمک زبان انگلیسی چیزهای جدیدی در هر سفر خود بیاموزید. برای مثال آشنایی با داستان‌ها و افسانه‌های محلی می‌تواند جذابیت هر سفری را دو چندان بکند. 

  • تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی

اصطلاحات رایج انگلیسی را می‌توانید در مکالمات روزمره انگلیسی در سفر جهت برقراری ارتباط استفاده بکنید. آموزش انگلیسی در سفر به کمک غرق شدن در دنیایی به زبان انگلیسی یکی از روش‌های محبوب و سرگرم‌کننده است. خوشبختانه انگلیسی در تمام نقاط جهان در دسترس است و به راحتی می‌توانید مهارت‌های خود را تقویت بکنید. انگلیسی پس از ماندارین و اسپانیایی سومین زبان جهان است که بیشترین تعداد سخنور را به خود اختصاص داده است. با این حال با توجه به این مساله که این زبان زبان اصلی رسانه، سیاست، دانشگاه و تجارت به حساب می‌آِید می‌توان گفت در دنیا این زبان نسبت به سایر زبان‌ها بیشتر استفاده می‌شود. بنابراین بدیهی است که هنگام سفر به هر نقطه از جهان حداقل یک بار با یک انگلیسی‌زبان همکلام بشوید.

در حقیقت هر زبان‌آموز علاوه بر یادگیری زبان نوشتاری باید با نحوه استفاده از زبان انگلیسی در مکالمات روزمره آشنا باشد. فراموش نکنید توضیح تلفظ یا کاربرد برخی از عبارت‌ها و کلمه‌ها حتی برای انگلیسی‌زبانان نیز دشوار است. سفر یک فرصت جهت شنیدن، دیدن و صحبت کردن است. در واقع سفر یک فرصت عالی جهت ارزیابی توانایی‌ها و بهبود مهارت‌های شما است. بدون شک تجربه اولین مکالمه شما آنچنان خوشایند نخواهد بود اما مکالمه به مکالمه برقراری ارتباط برای شما راحت و راحت‌تر خواهد شد. در مکالمه‌های ابتدایی خود سعی کنید آرام صحبت کنید و از زبان بدن استفاده کنید. لبخند را فراموش نکنید زیرا روی خوش و لبخند می‌تواند باعث شروع مکالمه و اعتماد طرف مقابل بشود. فراموش نکنید که ایجاد ارتباط با افراد غریبه در برخی از فرهنگ‌ها به آن سادگی که فکر می‌کنید نخواهد بود. 

  • افزایش اعتماد به نفس در مکالمات انگلیسی

یکی از اهداف آموزش زبان انگلیسی برای مسافرت افزایش اعتماد به نفس زبان‌آموزان جهت استفاده از این زبان در دنیای واقعی است. داشتن اعتماد به نفس اشتیاق شما به سفر و مکالمه انگلیسی در سفر را افزایش می‌دهد. علاوه بر این با اعتماد به نفس بیشتر شما دیگر نیاز به تور یا راهنما نخواهید داشت زیرا به راحتی می‌توانید از پس مکالمات روزمره انگلیسی در سفر بر بیایید. در حقیقت شما می‌توانید به راحتی مکان‌های جدیدی را کشف بکنید که هر راهنمایی به شما آن‌ها را نشان نخواهد داد. علاوه بر این شما به کمک تابلوها، علائم، نقشه‌ها و سایر ابزارها می‌توانید به گشت و گذار در مقصد مورد نظر خود بپردازید. 

  • کاهش هزینه‌های سفر

حذف راهنما و استفاده نکردن از تورهای گردشگری منجر به کاهش هزینه‌های سفر خواهد شد. آژانس‌های گردشگری هنگام رزرو اتاق در هتل علایق شما را در نظر نمی‌گیرند. به کمک زبان انگلیسی می‌توانید با توجه به علایق، نیازها و اهداف خود بهترین اتاق را با یک قیمت مناسب رزرو کنید. اقامت در هتل به کمک زبان انگلیسی و مکالمه با سایر گردشگران نه تنها لذت‌بخش است بلکه می‌تواند به شما جهت پیدا کردن سوغاتی مناسب کمک بکند. از آن گذشته شما می‌توانید از مهارت‌های خود جهت چانه‌زنی هنگام خرید نیز بهره ببرید. احساس راحتی شما هنگام استفاده از زبان انگلیسی منجر به تجربیات بی‌نظیری خواهد شد. این امر نه تنها در کشورهای انگلیسی‌زبان بلکه در سایر کشورها با توجه به پرکاربردی زبان انگلیسی صادق است.

 

بهترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری انگلیسی در سفر

استفاده از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی مانند Memrise، HelloTalk، Babbel، Basuu و دولینگو یکی دیگر از راه‌های یادگیری انگلیسی است. نحوه یادگیری زبان انگلیسی در این اپلیکیشن‌ها تمرین روزانه این زبان است. Mindsnacks یکی از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی است که از طریق بازی به تمرین واژگان، دستور زبان و همچنین مهارت شنیداری می‌پردازد. اگر چه این اپلیکیشن‌ها جهت یادگیری عبارت‌های ابتدایی و کاربردی بسیار مناسب هستند اما ضعف بزرگ آن‌ها عدم توانایی در یاددهی چگونگی استفاده از عبارت‌ها در دنیای واقعی است. در حقیقت عبارت‌ها و کلمه‌های جدید زمانی ارزش پیدا می‌کنند که در مکالمه واقعی از آن‌ها استفاده بکنید.

علاوه بر این شما می‌توانید به کمک ویدیو آموزش زبان انگلیسی در سفر با اصطلاحات رایج انگلیسی در سفر بیشتر آشنا بشوید. علاوه بر آشنایی با اصطلاحات مورد نیاز در سفر و تقویت مهارت گفتاری، مهارت شنیداری خود را نیز بهبود ببخشید.و به تمام عبارت‌هایی که هنگام خرید، رزرو اتاق، سفارش غذا در رستوران، گشت و گذار با تاکسی و سایر موارد نیاز دارید اشاره می‌شود. در حقیقت به کمک این آموزش زبان انگلیسی در سفر حتی نیاز نیست نگران سفارش یک لیوان آب در هواپیما یا پیگیری چمدان آسیب‌دیده خود در فرودگاه باشید.

 

سخن پایانی

سفر تنها یکی از دلایل یادگیری زبان انگلیسی است که می‌تواند منجر به اشتیاق و انگیزه بیشتر زبان‌آموزان بشود. یادگیری زبان انگلیسی به چندین روش مختلف مانند شرکت در کلاس‌های زبان یا معلم خصوصی امکان‌پذیر است. با این حال با توجه به افزایش وحشتناک ترافیک و شلوغی شهرها، دسترسی به کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به راحتی گذشته نیست. علاوه بر ترافیک هزینه‌های کلاس و کتاب‌ها را نیز باید در نظر بگیرید که سالانه در حال افزایش است.

در سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی راحت‌تر به اینترنت محبوبیت آموزش آنلاین زبان انگلیسی میان مردم بیش از پیش افزایش پیدا کرده است. به کمک آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما این فرصت را دارید که به دور از شلوغی شهر هزینه‌های یادگیری زبان انگلیسی را کاهش بدهید. مکتب‌خونه به شما کمک می‌کند که یادگیری زبان انگلیسی بیش از پیش آسان‌تر باشد. در موضوع انگلیسی در سفر نیز شما به کمک دوره‌های متعدد مکتب‌خونه می‌توانید به راحتی به یادگیری زبان انگلیسی در خانه بپردازید. پروژه محور بودن دوره‌ها، تالارهای گفتگو، آزمون، تمرین و محیط تعاملی مکتب‌خونه از دیگر مزایایی است که می‌توانید در تصمیم‌گیری در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی لحاظ کنید.