00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به 4 جلسه نمونه از دوره
 • دسترسی به 4 جلسه نمونه از دوره
 • عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
 • تمام قابلیت‌‌های پلن رایگان
  +
 • دسترسی کامل و نامحدود به محتوای دوره
449,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
دوره کامل
 • دسترسی به تمام قابلیت‌های دوره
 • تمام قابلیت‌های پلن محتوا
  +
 • گواهی‌نامه مکتب‌خونه
 • پروژه محور
 • تالار گفتگو
 • تسهیل استخدام
699,000 تومان
امکان پرداخت ارزی ‎
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
مکتب‌خونه مکتب‌خونه

آموزش جامع نقطه‌کوبی

دوره‌های مکتب‌پلاس
67 ساعت

هدف از آموزش دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی چیست؟

هدف اصلی از دوره آموزش نقطه‌کوبی این است که هنرجویان بتوانند با یادگیری گام‌ به‌ گام  نکات و مباحث این دوره آموزشی در درجه اول طرح‌های نقطه‌کوبی آموزش داده شده در این دوره آموزشی را طراحی و اجرا کنند و در گام‌های بعد با کسب مهارت و تجربه بتوانند طرح‌های متنوع و مختلفی که مشاهده می‌کنند را آنالیز کنند، از آن‌ها ایده بگیرند و در نهایت طرح‌های نقطه‌کوبی ذهنی خودشان را خلق و اجرا کنند.

 

دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی شامل چه سرفصل‌هایی است؟

 • در دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی، مطالب آموزشی به پنج فصل تفکیک شده است. فصل اول آموزش توضیح مفصل و کامل انواع ابزار و وسایل نقطه‌کوبی با بررسی مزایا و معایب هر وسیله است.
 • دومین فصل این دوره مبحث رنگ شناسی، ترکیب رنگ و روش های مختلف انتخاب رنگ بر اساس تئوری هارمونی رنگ است.
 • بخش سوم و مهم فصل این دوره آموزشی مربوط به پترن‌ها و الگوهای مختلف نقطه‌کوبی است، به گونه‌ای که هنرجو پس از فراگیری این دو  بخش می‌تواند پترن‌ها و الگوهای دیگری علاوه بر آنچه آموزش داده شده است را خلق کند.
 • در چهارمین بخش این آموزش اصول پیاده سازی یک طرح منسجم نقطه‌کوبی را روی سطوح مختلف آموزش تدریس شده است. به گونه‌ای که هنرجو با فراگیری نکات این فصل می‌تواند طرح‌های نقطه‌کوبی را روی هر سطحی و در هر اندازه‌ای اجرا کند.
 • بخش نهایی آموزش نیز مربوط به تثبیت طرح و رنگ است. هنرجو در این فصل انواع وارنیش‌ها و اصول استفاده از آن‌ها را فرا می‌گیرد.

 

دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی مناسب چه کسانی است؟

دوره آموزش نقطه‌کوبی مناسب کسانی است که به طرح‌های نقطه‌کوبی، نقوش هندسی و میناکاری علاقه دارند، در این زمینه هیچ آموزشی ندیده‌اند و می خواهند این هنر را از پایه شروع کنند. همچنین این دوره برای کسانی که تا حدودی با اجرای طرح‌های نقطه‌کوبی آشنایی دارند و می‌خواهند این سبک از نقاشی را بصورت حرفه‌ای و کامل آموزش ببینند مناسب است.

 

مهارت‌های کسب‌شده پس از دوره چیست؟

هنرجویان پس از فراگیری کامل این دوره آموزشی می‌توانند طرح‌های ارائه شده در این دوره آموزشی را به راحتی اجرا کنند. همچنین می‌توانند با بکارگیری اصول و قواعد آموزشی گفته شده، طرح‌های نقطه‌کوبی خلاقانه و جدید طراحی، روی سطوح مختلف، طراحی و اجرا کنند. سفارش کار بگیرند و کسب درآمد کنند.

 

سرفصل‌های دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی بر اساس کدام منابع است؟

مطالب این دوره بر اساس محتوای کتاب‌های:

 • ایتن، عناصر رنگ (یوهانس ایتن)
 • ترکیب رنگ (جودی مارتین)
 • مواد و تکنیک ها ، طراحی و نقاشی (ترجمه و تالیف: رویین پاکباز)
 

سرفصل‌های دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی

تالار گفت‌وگو

استاد دوره
شیلا شاه‌آبادی شیلا شاه‌آبادی

شیلا شاه‌آبادی مدرس دوره‌های ماندالا و نقطه‌کوبی، هنر نقاشی را از سال 1381 با شرکت در دوره‌های طراحی مقدماتی، طبیعت بی‌جان، طراحی منظره، طراحی چهره آغاز کرده‌اند. پس از فراگیری مباحث پایه و علمی هنر نقاشی، به یادگیری تکنیک‌های هنری اعم از سیاه‌قلم و رنگ روغن پرداختند. ایشان از سال 95 بصورت تخصصی طراحی ماندالا، نقطه‌کوبی، نقوش هندسی و سنتی را به عنوان سبک مورد علاقه دنبال کرده‌اند و از سال 96 در وب‌سایت ماندالاگون، اطلاعات و تجربیات تخصصی‌شان در زمینه‌های مختلف هنری را با هنردوستان به اشتراک گذاشتند. وی همچنین ماحصل دانش و تجربه‌شان را از این سبک هنری اصیل و زیبا را به صدها نفر از علاقه‌مندان به صورت حضوری و غیرحضوری آموزش داده‌اند.

درباره گواهینامه
مکتب‌خونه مکتب‌خونه
حد نصاب قبولی در دوره:
80.0 نمره
فارغ‌التحصیل شدن در این دوره نیاز به ارسال تمرین‌ها و پروژه‌های الزامی دارد.

پیش‌نیاز‌های دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی

این دوره آموزشی به گونه‌ای تدریس شده است که هنرجو همه مطالب و اصول را از پایه و از صفر شروع کند. در واقع شرکت در این دوره آموزشی نیاز به هیچ پیش زمینه هنری ندارد. شیوه تدریس این دوره به گونه ای است که مدرس با بیان ساده و با استفاده از اشکال ساده هندسی ،الگوها و پترن‌ها را از ساده ترین شکل ممکن تا پیچیده‌ترین شکل ممکن به هنرجویان آموزش می‌دهد. به گونه‌ای که در پایان هنرجو می‌تواند پیچیده ترین طرح‌های نقطه‌کوبی را آنالیز و اجرا کند.

ویژگی‌های دوره آموزش جامع نقطه‌کوبی

Combined Shape1 Created with Sketch. گواهی‌نامه مکتب‌خونه

در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط مکتب‌خونه به اسم شما صادر شده و در اختیار شما قرار می گیرد.

 

مشاهده نمونه گواهینامه

پروژه محور

این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم نمایند.

تالار گفتگو

شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

تسهیل استخدام

در صورت قبولی در دوره، شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات آن در بخش دوره‌های آموزشی رزومه‌ساز «جاب ویژن»، تایید مهارت خود را در قالب اضافه شدن «مدال مهارت» به روزمه آنلاین خود دریافت نمایید. این مدال علاوه بر ایجاد تمایز در نمایش رزومه شما، باعث بالاتر قرار گرفتن آن در لیست انبوه رزومه‌های ارسالی به کارفرما شده و بدین ترتیب شانس شما را برای استخدام در سازمانهای موفق و پر متقاضی افزایش می‌دهد. 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا در صورت خرید دوره، گواهی نامه آن به من تعلق می گیرد؟
خیر؛ شما با خرید دوره می توانید در آن دوره شرکت کنید و به محتوای آن دسترسی خواهید داشت. در صورتی که در زمان تعیین شده دوره را با نمره قبولی بگذرانید، گواهی نامه دوره به نام شما صادر خواهد شد.
آیا گواهی‌نامه‌های دانشگاهی به صورت رسمی و توسط دانشگاه مربوطه صادر می‌شود؟
بله؛ گواهی نامه ها توسط دانشگاه مربوطه و با امضای رئیس دانشگاه یا مسئول مربوطه که حق امضای گواهی نامه ها را دارد صادر می شود و گواهی نامه معتبر دانشگاه است که به اسم هر فرد صادر می شود.
حداقل و حداکثر زمانی که می توانم یک دوره را بگذرانم چقدر است؟
برای گذراندن دوره حداقل زمانی وجود ندارد و شما می توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت های مربوطه را انجام دهید. برای هر دوره یک حداکثر زمان تعیین شده است که در صفحه معرفی دوره می توانید مشاهده کنید که از زمان خرید دوره توسط شما تنها در آن مدت شما از ویژگی های تصحیح پروژه ها توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه بهره مند خواهید بود.
در صورت قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی نامه دوره را دارم؟
خیر، به دلیل مسائل زیست محیطی و کاهش قطع درختان، فقط نسخه الکترونیکی گواهی‌نامه در اختیار شما قرار می‌گیرد
پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟