آموزش جامع پایتون

poster
پیش‌نمایش دوره

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شی‌گرا و متن باز و یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین زبانهای برنامه نویسی حال حاضر دنیاست. پایتون به دلیل قدرت و سادگی اش تبدیل به زبان اسکریپت ... ادامه

4.5 (2 رای)
سطح: مقدماتی
 پلاس

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 عبارت‌های شرطی

 توابع پرکاربرد در پایتون

 خطایابی

 ماژول‌ها

پیش‌نیاز‌ها

این دوره از مقدماتی شروع می‌شود و پیش نیاز خاصی ندارد ولی آشنایی با مبانی برنامه‌نویسی یا تجربه برنامه‌نویسی به زبان‌های دیگر به شما در یادگیری بهتر کمک می کند.

سرفصل‌های دوره آموزش جامع پایتون

مقدمه
  خوش آمدگویی
مشاهده
"01:05  
  فایل های تمرینی
"01:33  
  درباره Python 3
"03:03  
نصب
  نصب پایتون و کومودو روی سیستم عامل Mac
مشاهده
"10:42  
  نصب پایتون و کومودو روی سیستم عامل Windows
"08:55  
مروری بر زبان پایتون
  درباره این مرور
مشاهده
"01:05  
  سلام دنیا
"02:07  
  آناتومی پایتون
"04:46  
  Expressionها و Statementها
"02:48  
  فضای خالی و کامنت ها
"03:36  
  استفاده از print
"04:06  
  بلوک ها و Scope
"04:12  
  عبارات شرطی
"03:59  
  حلقه ها
"03:18  
  توابع
"05:00  
  آبجکت ها
"03:36  
نوع‌ها و مقادیر
  مرور کلی این فصل
مشاهده
"02:03  
  نوع رشته ای
"07:35  
  نوع های عددی
"06:06  
  نوع Bool
"05:56  
  نوع های توالی
"03:30  
  type() و id()
"06:01  
عبارات شرطی
  قاعده عبارات شرطی
مشاهده
"02:36  
  عملگرهای شرطی
"01:03  
  واگذاری شرطی
"02:00  
عملگرها
  عملگرهای ریاضیاتی
"02:42  
  عملگرهای بیتی
"05:31  
  عملگرهای مقایسه ای
"02:27  
  عملگرهای بولی
"03:31  
  ترتیب عملگرها
"01:27  
حلقه‌ها
  حلقه های پایتون
"01:04  
  حلقه while
"02:07  
  حلقه for
"01:30  
  کنترل های اضافی
"06:44  
توابع در آموزش پایتون
  تعریف یک تابع
"05:17  
  آرگومان های تابع
"08:46  
  لیست های آرگومان
"02:26  
  آرگومان های Keyword
"01:55  
  مقادیر return
"01:36  
  Generatorها
"04:07  
  Decoratorها
"05:16  
داده ساختاربندی شده
  ساختارهای داده ساده
"01:20  
  لیست ها و Tupleها
"05:11  
  دیکشنری ها
"05:47  
  مجموعه ها
"02:41  
  درک لیست
"04:41  
  ساختارهای ترکیبی
"03:28  
کلاس‌ها در آموزش پایتون
  ساختن یک کلاس
"03:56  
  متدهای کلاس
"05:13  
  داده آبجکت
"05:07  
  وراثت
"04:37  
  آبجکت های Iterator
"03:07  
خطاها
  کار با خطاها
"05:50  
  گزارش کردن خطاها
"02:19  
آبجکت های رشته‌ای
  مروری بر آبجکت های String
"03:09  
  متدهای رشته ای رایج
"04:25  
  فرمت بندی رشته ها
"06:26  
  جدا کردن و متصل کردن
"02:47  
ورودی و خروجی فایل
  باز کردن فایل ها
"02:58  
  حالت متن در مقابل حالت باینری
"01:55  
  فایل های متنی
"04:06  
  فایل های باینری
"03:46  
توابع داخلی
  توابع عددی
"03:21  
  توابع رشته ای
"05:20  
  توابع Container
"04:52  
  توابع آبجکت و کلاس
"02:02  
ماژول‌ها
  استفاده از ماژول های استاندارد
"06:10  
  ساخت یک ماژول
"05:48  
پایگاه‌های داده در آموزش پایتون
  API پایگاه داده پایتون
"04:38  
  یک رابط کاربری پایگاه داده
"10:54  
  مثال: پایگاه داده URL کوتاه
"11:03  
نتیجه گیری
  جمع بندی
"00:53  

ویژگی‌های دوره

دوبله فارسی
دوبله فارسی

این دوره دارای دوبله اختصاصی است.

 

درباره دوره

پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شی‌گرا و متن باز و یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین زبانهای برنامه نویسی حال حاضر دنیاست.

پایتون به دلیل قدرت و سادگی اش تبدیل به زبان اسکریپت نویسی منتخب بسیاری از سازمان های بزرگ از جمله Google، Yahoo و IBM شده است. درک کامل آخرین نسخه پایتون یعنی سری 3 به شما کمک می کند تا اسکریپت های کارآمدتر و موثرتر بنویسید.

در این دوره طریقه استفاده و از پایتون 3 برای برنامه نویسی و ساخت اسکریپت های زیبا و حفظ کردن پروژه های موجود را به شما نشان خواهیم داد. ما اصول پایه قاعده نحوی و کاربرد این زبان و همچنین ویژگی های پیشرفته ای مانند Object ها، Generator ها و Exception ها را پوشش خواهیم داد.

یاد می گیرید که نوع ها و مقادیر چه ارتباطی با Object ها دارند، چگونه عبارات، حلقه ها و توابع را کنترل کنید و چگونه با Generator ها و Decorator ها کار کنید. همچنین سیستم ماژول پایتون را معرفی می کنیم و مثال هایی از اسکریپت نویسی پایتون را به صورت عملی در برنامه های واقعی خواهیم دید.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher Bill Weinman

Bill Weinman حامی فناوری، کارآفرین و متخصص زبان‌های برنامه نویسی از جمله ++C و python می‌باشد او کتاب‌های زیادی به رشته‌ی تحریر درآورده و اجرا کننده‌ی دوره‌های آموزشی مجازی در زمینه‌های فنی world wide web می‌باشد. او شهرت خود را از توانایی‌اش در توضیح ساده و مختصر مسائل پیچیده کسب کرده‌است. آقای Weinman اولین کامپیوتر خود را در سال ۱۹۷۳ ساخت و از آن زمان با اصول فنی و تکنولوژی سروکار داشته است. او یک مشاور موفق و سازنده‌ی کامپیوتر می‌باشد که اخیرا به ریاست یک شرکت hosting منصوب شده‌است. او هم چنین یک گیتاریست ماهر می‌باشد و زمانی که مشغول نوشتن در مورد کامپیوتر نیست به ضبط و نوازندگی می پردازد.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.
سید صادق بهرسی 1403-03-08
سلام وقت شما بخیر ان شاءالله در فصل مقدمه قسمتی هست که مربوط به فایلهای تمرینی هست و این آموزش مرتب به این مجموعه تمرینات ارجاع می دهند آیا این امکان هست که این فایلها رو هم به این مجموعه اضافه بفرمایید

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟
بله؛ پس از سپری شدن مدت زمان دوره شما به محتوای دوره دسترسی خواهید داشت و می توانید از ویدئوها، تمارین، پروژه و دیگر محتوای دوره در صورت وجود استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمارین توسط پشتیبان و دریافت گواهی نامه برای شما وجود نخواهد داشت.

آموزش جامع پایتون پروژه محور

اگر به برنامه‌نویسی علاقه دارید یا برایتان پیش آمده بخواهید در مورد این مهارت تحقیق کنید حتماً نام پایتون به گوشتان خورده. یان زبان برنامه‌نویسی قدرتمند در سال ۱۹۹۱ منتشر شده است. جالب است بدانید فلسفه اصلی تولد زبان پایتون خوانایی بالای کد بوده. برای توضیح بهتر این موضوع لازم به ذکر است که زبان‌های برنامه نویسی از نظر سطح‌بندی به موارد زیر تقسیم می‌شوند.

·       زبان ماشین

·       زبان اسمبلی

·       زبان سطح پایین

·       زبان سطح میانی

·       زبان سطح بالا

در ادامه معرفی دوره آموزش جامع پایتون باید بدانید این زبان در رده زبان‌های سطح بالا قرار دارد. زبان ماشین و زبان اسمبلی همان‌طور که نامشان پیداست برای ارتباط مستقیم با ماشین و سخت‌افزار طراحی شده‌اند. اما از زبان سطح پایین به بعد را می‌توانیم برای طراحی و تولید برنامه‌های نرم‌افزاری و کاربردی برای پلتفرم‌هایی مانند کامپیوتر و موبایل مناسب هستند. 

زبان سطح پایین بیشتر به معادلات ریاضی شباهت دارد. در حالی که زبان سطح بالا چیزی شبیه مکالمات انسان است. زبان سطح میانی کهک چنانچه انتظار می‌رود چیزی بین این دو خواهد بود. به همین دلیل زبان‌های سطح بالا راحت‌تر آموزش داده می‌شوند. 

از سوی دیگر سادگی این زبان آن را گزینه مناسبی برای اسکریپت نویسی می‌کند. اسکریپت‌ها برنامه‌های کوچکی هستند که رویداد‌های تکراری را در یک سیستم به شکل خودکار انجام می‌دهند. محاسبه و نمایش ساعت، دقیقه و ثانیه می‌تواند مثال خوبی برای این مبحث باشد. 

کامپیوتر چیزی از زمان نمی‌داند. پس باید به رویکردی مناسب به او یاد بدهیم که چطور می‌توان زمان را به صورت لحظه‌ای محاسبه و نمایش داد. این وظیفه اسکریپت است. این مثال ساده را مطرح کردیم تا بگوییم که این دوره آموزش جامع پایتون بر اساس اسکریپت نویسی با پایتون طراحی شده است.

کاربردهای آموزش جامع پایتون

سؤالی که برای اغلب افراد پیش می‌آید این است که بعد از یادگیری پایتون چطور باید کسب درآمد داشته باشم؟ در واقع هر مهارتی که یاد می‌گیریم باید بتواند ما را به درآمد برساند. از این رو کاملاً منطقی است که قبل از یادگیری آن بدانیم چه راه‌هایی برای درآمد از آن داریم.  پایتون یک زبان چندمنظوره است. به این معنی که حوزه‌های تخصصی متنوعی دارد. برخی از کاربردهای عمده پایتون عبارت‌اند از:

·       برنامه‌نویسی وب «بک‌اند»

·       برنامه نویسی تحت سیستم‌عامل‌های کامپیوتری «نرم‌افزار کاربردی»

·       برنامه نویسی تحت سیستم‌عامل‌های موبایلی «اپلیکیشن»

·       هوش مصنوعی

·       داده کاوی

·       بازی‌سازی

·       پایگاه داده

·       شبکه و امنیت

·       اسکریپت نویسی

چطور یک آموزش صفر تا صد پایتون مناسب پیدا کنم؟

همان‌طور که متوجه شدید پایتون و برنامه‌نویسی به این زبان می‌تواند دنیاهای بی‌پایانی از کامپیوتر و تکنولوژی را به روی ما باز کند. پس باید سعی کنیم بهترین آموزش پایتون را برای خود پیدا کنیم. بهترین از این نظر که چه آموزشی و توسط چه کسی می‌تواند ما را برای حوزه تخصصی مورد نظرمان آماده کند.

شاید اگر از یک فرد فعال در زمینه برنامه‌نویسی پایتون بپرسید اولین گزینه‌ای که به شما معرفی می‌کند «آموزش پایتون جادی» باشد. در این که جادی یکی از بهترین اساتید کشور به شمار می‌رود شکی نیست. اما آیا تخصص او هم راستا با خواسته شماست؟ چون شیوه آموزش او حتماً با توجه به تخصص اصلی شکل گرفته است. مضاف بر این که پروژه محور بودن دوره یک مزیت بزرگ به شمار می‌رود.

آموزش جامع پایتون که در این پست در حال معرفی آن هستیم شما را برای اسکریپت نویسی پرورش می‌دهد. اسکریپت نویسی مهارتی است که می‌توانید از آن در هر حوزه دیگری استفاده کنید؛ بنابراین حوزه گسترده‌تری را پوشش داده است. نتیجه این که بهترین دوره آموزش پایتون برای شروع یادگیری این زبان خواهد بود. 

این دوره مناسب چه افرادی است؟

مطالب آموزش جامع پایتون از موضوعات و مباحث بسیار پایه شروع می‌شود. به همین دلیل از نظر نیاز به دانش در مورد مباحث اولیه محدودیتی نداریم. هر فردی با هر سطح آشنایی با برنامه‌نویسی و زبان پایتون می‌توان مخاطب آن باشد.

موضوع بعدی در مورد افراد مناسب این دوره محدودیت سنی است. زبان پایتون به زبان انگلیسی بسیار نزدیک بوده و البته تعداد کلمات بسیار کمی را لازم است بلد باشید تا بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید. در نتیجه اگر آشنایی مقدماتی با انگلیسی دارید در هر سنی باشید برای این آموزش مناسب خواهید بود. 

در حالت کلی می‌توان گفت هر فردی با هر شغل، سن، شغل و هر میزان زمان آزاد می‌تواند در این دوره ثبت نام کرده و با اختصاص تنها یک یا دو ساعت در روز در کم‌ترین زمان اسکریپت نویسی به این زبان را به خوبی بیاموزد.

پیش‌نیازهای دوره

اشاره کردیم که این آموزش پایتون مقدماتی به طوری طراحی شده که همه افراد علاقه‌مند بتوانند در آن شرکت کنند. البته به شرط این که بخواهند تبدیل به یک اسکریپت نویس شوند. مزیت و ویژگی قابل توجهی که این دوره دارد پیش‌نیاز نداشتن آن است. شاید اگر دانشی جزئی از برنامه‌نویسی داشته باشید بتواند یادگیری شما را کمی بهتر کند. اما در غیر این صورت هم پیش‌نیازی برای آن پیش‌بینی نشده است. فقط باید زمان کافی برای تمرین و یادگیری داشته باشید.

سرفصل‌های دوره جامع پایتون

قبل از هر چیزی باید ذکر کنیم که این آموزش به زبان انگلیسی توسط Bill Weinman  ضبط شده است. آموزش جامع پایتون را در ۵ ساعت و در قالب ۱۶ فصل دریافت خواهید کرد. سرفصل‌های این دوره عبارت‌اند از:

 • مقدمه
 • درباره پایتون ۳
 •  مروری بر زبان پایتون
 •  نوع‌ها و مقادیر
 • عبارات شرطی
 • عملگرها
 • حلقه‌ها
 • توابع در آموزش پایتون
 • داده ساختار بندی شده
 • کلاس‌ها در آموزش پایتون
 •  خطاهاا
 • آبجکت‌های رشته‌ای
 • ورودی و خروجی فایل
 • توابع داخلی
 • ماژول‌ها
 • پایگاه‌های داده در آموزش پایتون
 •  نتیجه‌گیری 

آموزش پایتون مکتب خونه

مکتب خونه یکی از موسسه‌های آموزش مجازی مطرح ایران است. در این مجموعه می‌توانید برای هر چیزی یک یا چند دوره پیدا کنید؛ بنابراین تنوع بالایی از نظر آموزش و کیفیت خواهید دید. با شرکت در دوره آموزش جامع پایتون تجربه‌ای بی‌نظیر از شرکت در آموزش مجازی کسب خواهید کرد. به علاوه آماده می‌شوید تا در دنیای پرهیجان پایتون درآمد‌های عالی به دست آورید.

اگر به دنبال راهی برای ورود به فضای کار و کسب درآمد در زمینه برنامه‌نویسی هستید یادگیری پایتون یک گزینه ایده‌آل خواهد بود. در این دوره تمام آنچه برای این خواسته نیاز دارید را یاد می‌گیرید. همچنین انواع دوره آموزش برنامه نویسی و آموزش پایتون دیگر به عنوان مکمل و پیش نیاز این دوره در مکتب خونه موجود است.