00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
 • دسترسی به تمام جلسات دوره
 • دسترسی به تمام جلسات دوره
 • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان آشنایی با صندوق‌های سرمایه گذاری

دوره‌های رایگان
4 جلسه
90٪ (30 رای)

آموزش رایگان صندوق‌های سرمایه گذاری: پس‌انداز کردن به تنهایی روش مناسبی برای ثروتمند شدن نیست؛ چرا که معمولا ارزش پول مخصوصا پول ایران مدام در حال کاهش است. بورس یکی از روش‌های خوب سرمایه‌گذاری است. البته به شرط آن‌که با اصول آن آشنا باشید و با مهارت آن را انجام دهید. تنها در این صورت است که بازدهی مناسب را برایتان به وجود می‌آورد.

اگر با روش‌های سرمایه‌گذاری آشنایی ندارید و از این مهارت‌ها برخوردار نیستید، نگران نباشید! از همین رو می‌توانید از روش‌های غیرمستقیم سرمایه‌گذاری استفاده کنید. یکی از این روش‌ها صندوق سرمایه گذاری است.

اگر وقت یا اطلاعات کافی برای یادگیری مهارت‌های بورسی ندارید، می‌توانید از ابزارهایی مانند صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید. با کمک این صندوق‌ها می‌توانید ضمن حفظ ارزش پول خود، به سود مناسب هم دست پیدا کنید. صندوق سرمایه گذاری شامل تعدادی سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار می‌شود.

صندوق های سرمایه گذاری مزایایی را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان می‌آورند. اولین مزیت این صندوق‌ها مدیریت حرفه‌ای دارایی‌هاست. در واقع مدیران و تحلیل‌گران حرفه‌ای در این صندوق‌ها مدام گزینه‌های مناسب برای خرید و فروش به موقع را بررسی می‌کنند تا بیشترین سود را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورند.

صندوق‌ها موظفند سبد متنوعی از دارایی‌های نقدی یا اوراق بهادار داشته باشند. بخشی از آن‌ها شامل درآمدهای ثابت می‌شود که ریسک سرمایه‌گذاری را به شدت کاهش می‌دهد.
از طرفی سازمان بورس و اوراق بهادار، متولی و حسابرس در طی بازه‌های زمانی مشخصی این صندوق‌ها را تحت نظارت و بازرسی قرار می‌دهند. بنابراین از نظر شفافیت اطلاعاتی در سطح بالایی قرار دارد.

دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق‌های سرمایه گذاری به شما کمک می‌کند با این صندوق‌ها و نحوه سرمایه‌گذاری در آن‌ها آشنا شوید. همچنین می‌توانید درمورد انواع قیمت‌ها در صندوق اطلاعات مناسبی کسب کرده و برای انتخاب یک صندوق سرمایه گذاری خوب، آن‌ها را باهم مقایسه کنید.

هدف از یادگیری دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری در صندوق یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری با ریسک پایین‌تر است. شما با صرف زمان کمتر و با داشتن اطلاعات محدود درباره بورس می‌توانید در این‌گونه صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کرده و پول خود را از رکود نجات دهید.

انواع صندوق های سرمایه‌گذاری وجود دارد که با شناخت آن‌ها می‌توانید بهترین صندوق را متناسب با شرایط و حجم سرمایه‌تان انتخاب کنید.
به‌طور کلی هدف از یادگیری این دوره آموزشی این است که بتواند غیر از سرمایه‌گذاری مستقیم راه‌های دیگر سرمایه‌گذاری را هم فرا بگیرید. همچنین می‌توانید با انواع صندوق‌ها آشنا شده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری مناسب چه کسانی است؟

 • کسانی که سرمایه دارند و به دنبال راهی برای افزایش پول خود هستند.
 • کسانی که نمی‌توانند وقت زیادی صرف شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود کنند.
 • کسانی که اطلاعات کافی در رابطه با سهام و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ندارند.
 • کسانی که علاوه بر سرمایه‌گذاری مستقیم، قصد انجام سرمایه‌گذاری غیرمستقیم دارند.
 • کسانی که ریسک‌پذیر نیستند و در جستجوی راه‌های سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر هستند.

بعد از فراگیری دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری چه مهارت‌هایی کسب خواهید کرد؟

 • شناخت انواع صندوق های سرمایه گذاری
 • آشنایی با انواع قیمت‌ها در صندوق های سرمایه گذاری
 • شناخت ارکان مختلف صندوق های سرمایه گذاری
 • توانایی انجام بررسی و مقایسه بین صندوق‌های مختلف سرمایه‌گذاری

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق‌های سرمایه گذاری

استاد دوره
ندا بشیری ندا بشیری

دکتری مدیریت بازرگانی
کارشناسی ارشد مدیریت ، گرایش مالی
 
سوابق کاري(به ترتيب از آخرين محل کار)
فرابورس ایران، مدیر ابزارهای نوین مالی و رئیس اداره تحقیق و توسعه
هولدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر(سهامي عام)، عضو هيأت مدیره
سرمایه‌گذاري بانك پاسارگاد (هولدینگ ارزش آفرینان)، مدیر مطالعات اقتصادي
شرکت سبدگردان کاریزما، عنوان شغلي: معاون مالي و عمليات
شرکت بورس اوراق بهادار تهران ، عنوان شغلي : کارشناس مسئول مدیریت امور ناشران اوراق بهادار.

درباره برگزارکننده
مرکز مالی ایران مرکز مالی ایران

نظرات  (1 نظر)

علی
23:56 - 1400/01/12
کاربر‌ سایت
سلام. وجود موسیقی پس زمینه بسیار آزاردهنده است؛ کلاس درس که موسیقی نمی‌خواهد!

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

اطلاعات بیشتر

پیش نیازها و منابع مکمل برای فراگیری دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری چیست؟

برای بهره‌گیری کامل از این دوره بهتر است با بورس آشنایی داشته باشید یا دوره آن را گذرانده باشید.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری چیست؟

دوره آموزش رایگان آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری در چهار بخش تقدیم شما عزیزان می‌شود. در این دوره به طور کلی با صندوق‌ها و سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها آشنا می‌شوید.

جلسه اول: آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری

صندوق‌های سرمایه گذاری از سال‌ها پیش در بورس فعالیت دارند و احتمال جهش آن‌ها در آینده بسیار زیاد است. از این رو در این جلسه قصد داریم به معرفی صندوق های سرمایه گذاری بپردازیم.
در ابتدای جلسه شما را با سرمایه گذاری در اوراق بهادار آشنا می‌کنیم. درواقع صندوق‌هایی را معرفی می‌کنیم که منحصرا در حال سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار هستند و در ادامه به معرفی سایر انواع صندوق های سرمایه گذاری می‌پردازیم.

جلسه دوم: انواع قیمت‌ها در صندوق

انواع قیمت‌ها در صندوق‌ها را می‌توان به سه دسته قیمت صدور، قیمت ابطال و قیمت آماری تقسیم کرد. این انواع در صندوق‌ها بسیار حائز اهمیت اند. چرا که افراد فعال در این حوزه باید هرروزه از این قیمت‌ها آگاهی پیدا کنند. در این جلسه به بررسی این سه نوع از قیمت‌ها می‌پردازیم و تفاوت و کاربرد هریک را برایتان شرح می‌دهیم.

جلسه سوم: ارکان صندوق

در جلسات گذشته با انواع صندوق‌ها و انواع قیمت‌ها در آن آشنا شدیم. حال نوبت آن است که مدل اداره کردن این صندوق‌ها را بشناسیم. به طور کلی ارکان صندوق‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شوند. ارکان نظارتی و ارکات اجرایی. در جلسه سوم به بررسی و عملکرد هرکدام از این ارکان می‌پردازیم.

جلسه چهارم: مقایسه صندوق‌ها

بعد از اینکه کاملا با صندوق‌ها و عوامل مرتبط با آن آشنا شدید، خوب است بدانید دقیقا چه صندوق‌هایی وجود دارند و عملکرد هرکدام به چه صورت است. بنابراین در این جلسه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه اطلاعات دقیق از صندوق های سرمایه گذاری را به دست آورده و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟