آموزش آشنایی با بورس اوراق بهادار

poster
پیش‌نمایش دوره

بازار سرمایه یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری است. با این‌حال ورود بدون دانش تنها موجب ضرر و زیان خواهد بود. این دوره آموزشی دریچه‌ی ورود شما به بازار سرمایه است و موجب آشنایی شما ... ادامه

برگزارکننده:  مرکز مالی ایران  مرکز مالی ایران
مدرس دوره:

برگزارکننده:

مرکز مالی ایران
2 (1 رای)
سطح: مقدماتی
 رایگان

درباره دوره

بازار سرمایه یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری است. با این‌حال ورود بدون دانش تنها موجب ضرر و زیان خواهد بود. این دوره آموزشی دریچه‌ی ورود شما به بازار سرمایه است و موجب آشنایی شما با ادبیات این بازار خواهد شد.

 در کنار آشنایی اولیه با بورس، مفهوم سواد مالی به‌عنوان یک دانش مهم در زندگی امروز ما در این دوره بررسی خواهد شد. 

در دوره آموزش رایگان بورس شما با ادبیات بازار بورس و همچنین ابزارهای مورد نیاز خود در سرمایه آشنا خواهید شد که باعث می‌شود بتوانید معاملات خود را به‌خوبی انجام دهید.

سرفصل‌های اصلی دوره این موارد است:

1-  تاریخچه و نقش بورس

2-  معرفی ارکان بورس

3-  معرفی نهادهای مالی

4-  معرفی ابزارهای مالی

5-  معرفی سایت‌های بورسی

6-  خلاصه روش‌های تحلیلی

7-  روش‌های تأمین مالی

8-  محیط قانونی بازار سرمایه

 که در ذیل آن مباحث کاربردی توسط یکی از باتجربه‌ترین اساتید بازار سرمایه مطرح خواهد شد.

 

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher مهدی دلبری

مهدی دلبری فارغ‌التحصیل دوره dba بازار سرمایه و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه اصفهان است. از سوابق مدیریتی مهدی دلبری می‌توان به مشاور مدیرعامل بورس تهران و مدیریت سرمایه‌گذاری بیمه سلامت اشاره کرد. مهدی دلبری تجربه‌ی 20 سال کار در سمت‌های مختلف مرتبط با بازار سرایه را دارا است و به‌عنوان یکی از باتجربه‌ترین مدرس‌های بازار شناخته می‌شود.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

دوره‌های پیشنهادی

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

هدف از این دوره آموزشی تبدیل‌شدن شما به معامله‌گر آشنا با ادبیات و ریزه‌کاری‌های بازار سرمایه است که می‌توانید حرفه‌ای کارهای خود را پیش ببرید. 

آشنایی با موارد مهم در هنگام سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به‌صورت قدم‌به‌قدم و ابزارهای موردنیاز مانند سایت‌های بورسی باعث خواهد شد در معاملات خود چندین پله از بسیاری دیگر از سرمایه‌گذاران جلوتر باشید. 

در انتها نیز مقدمه از انواع روش‌های تحلیلی نیز فرا خواهید گرفت. به‌صورت کلی در یک آموزش بسیار کوتاه شما طیف وسیعی از موارد کاربردی را فرا خواهید گرفت. 

دوستانی که می‌خواهند تازه به بازار سرمایه وارد شوند می‌بایست حتماً این دوره را بگذرانند تا سرمایه خود را در معرض خطرها قرار ندهند. 

پس از اتمام دوره  شما با مفهوم سواد مالی آشنا خواهید شد، بازار سرمایه و ارکان آن را خواهید شناخت و طریقه مناسب ورود شما به بازار بررسی خواهد شد. 

در ادامه با مفهوم سهام و انواع اوراق بهادار آشنا خواهید شد و خواهید دانست چه اطلاعاتی از اوراق بهادار داشته باشید. 

در انتها با سطحی از تحلیل جهت خرید سهم آشنا خواهید شد و می‌توانید به‌عنوان یک معامله‌گر فعالیت کنید (پیشنهاد می‌شود که آموزش خود را متوقف نکنید، این دوره تنها یک دریچه‌ی ورود است)