آموزش رایگان روانشناسی یادگیری

poster
پیش‌نمایش دوره

روان‌شناسی یادگیری علمی نظری است که نظریه‌های مختلف روان‌شناسی مرتبط با یادگیری را تحت پوشش قرار می‌دهد. این واحد به بررسی انواع یادگیری، چگونگی یادگیری، تقویت مثبت و منفی و انواع شرطی سازی ها در ... ادامه

برگزارکننده:  دانشگاه تهران  دانشگاه تهران
مدرس دوره:
   در حال انتشار
سطح: مقدماتی
 رایگان
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  4 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  5 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 آشنایی با مفهوم یادگیری

 یادگیری انواع شرطی سازی

 آشنایی با انواع تقویت ها و چگونگی به کار بردن آنها

 آشنایی و نقد نظریه پردازان شناختی رفتاری

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

درباره دوره

روان‌شناسی یادگیری علمی نظری است که نظریه‌های مختلف روان‌شناسی مرتبط با یادگیری را تحت پوشش قرار می‌دهد. این واحد به بررسی انواع یادگیری، چگونگی یادگیری، تقویت مثبت و منفی و انواع شرطی سازی ها در 2 سطح رفتار و شناخت می پردازد.

در این واحد درباره نظریه پردازان بزرگی مانند اسکینر، پاولف و... نیز بحث می شود و نظراتشان به دقت مورد بررسی و نقد قرار می گیرد. در این واحد درباره‌ی تاریخچه مکاتب رفتارگرایی نیز بحث هایی مطرح می شود که به درک بهتر دانشجو کمک میکند.

بازدید از آزمایشگاه حیوانی و دیدن مازها به تصویرسازی و درک بهتر منجر می شود. این واحد نیز جز دروس پایه ای محسوب می شود و پیش نیاز آن مباحث اساسی روانشناسی 2 می باشد.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher جواد حاتمی

دکتر جواد حاتمی دانش آموخته روانشناسی بالینی در مقطع لیسانس، روانشناسی در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه تهران و روانشناسی در مقطع دکترا از دانشگاه تربیت مدرس می‌باشد. وی چندین کتاب در زمینه علم شناختی و مفهوم شخصیت تالیف و در زمینه روانشناسی تکاملی و بازتوانى شناختى بيماران مبتلا با آسيب مغزى و اختلالات عصب شناختى ترجمه کرده است.

مشاهده پروفایل و دوره‌‌های استاد

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.
poster
پیش‌نمایش دوره
  
برگزار کننده:  دانشگاه تهران
  
زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره:  4 جلسه
مجموع محتوای آموزشی:  5 ساعت ویدئو
 (قابل دانلود می‌باشد)