00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD
ثبت‌نام رایگان
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • دسترسی به تمام جلسات دوره
  • اضافه شدن دوره به پروفایل
00:00 / 00:00
1.8x
1.4x
1.0x
0.7x
HD SD
HD
SD

آموزش رایگان مدل‌های زمان‌بندی پروژه

دوره‌های رایگان
22 جلسه

هدف از آموزش درس مدل‌های زمان‌بندی پروژه چیست؟

هدف از آموزش این درس،‌ آشنایی با نحوه نمایش روابط پیش‌نیازی فعالیت‌ها، تبدیل نحوه نمایش به نحوه دیگر، روابط پیش‌نیازی تعمیم‌یافته، آشنایی با مسائل متنوع مطرح در حوزه زمان‌بندی پروژه و روش‌های مدل‌سازی و حل این مسائل است.

 

کاربرد درس مدل‌های زمان‌بندی پروژه چیست؟

با کمک مدل‌های زمان‌بندی پروژه، می‌توانید زمان شروع فعالیت‌ها را با توجه به محدودیت‌های مختلف و همچنین با توجه به معیارهای عملکردی که مد نظر دارید تعیین کنید. به نحوی که پاسخ به دست آمده در محدودیت‌ها صدق کند و بتواند مقداری بهینه یا نزدیک به بهینه برای معیار عملکرد (تابع هدف) داشته باشد. به این ترتیب یک برنامه زمانی برای پروژه به دست می‌آید که می‌تواند در آینده با کمک زمان‌بندی مجدد به روز شود. این برنامه مبنایی برای کنترل پیشرفت پروژه خواهد بود. شایان ذکر است که موارد ذکر شده در این درس، با درس کنترل پروژه متفاوت است. در درس کنترل پروژه به بحث زمان‌بندی بسیار ساده نگاه می‌شود و صرفا در قالب زمان‌بندی بدون محدودیت منابع و با کمک روش مسیر بحرانی و پرت مساله حل می‌شود یا اینکه حداکثر به تسطیح منابع نیز توجه می‌شود. اما در درس مدل‌های زمان‌بندی پروژه سطح بالاتری از دانش مد نظر می‌باشد.

 

درس مدل‌های زمان‌بندی پروژه مناسب چه کسانی است؟

مدیریت پروژه شامل حوزه‌های دانشی مختلفی است که یکی از این حوزه‌ها مطابق PMBOK، حوزه مدیریت زمان است. در این حوزه دانش، زمان‌بندی پروژه جایگاه خاصی دارد. بنابراین آشنایی با مباحث زمان‌بندی پروژه می‌تواند به کسانی که در حوزه مدیریت پروژه یا کنترل پروژه فعالیت می‌کنند بسیار مفید باشد.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان مدل‌های زمان‌بندی پروژه

استاد دوره
محمدمهدی نصیری خونساری محمدمهدی نصیری خونساری

دکتر محمدمهدی نصیری خونساری از اساتید دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران است. وی مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف اخذ کرده است.
کسب عنوان دانش‌آموخته برتر دانشگاه صنعتی شریف در هنگام فارغ التحصیلی از مقطع دکترا از جمله افتخارات او می‌باشد. ایشان عضو هیات علمی دانشگاه تهران بوده و در سال ۱۳۹۶ به مرتبه دانشیاری ارتقاء پیدا کردند و از سال ۱۳۹۸ به مدت دو سال مدیرکل برنامه‌ریزی و تحول سازمانی دانشگاه تهران بودند. از وی مقالات متعددی در زمینه زمان‌بندی، یادگیری ماشین، لجستیک و مدیریت زنجیره تامین منتشر شده است.

 
درباره برگزارکننده
دانشگاه تهران دانشگاه تهران (اطلاعات بیشتر)

نظرات 

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.
اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.
آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.

×

ثبت نظر

به این دوره از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟