آموزش رایگان مقاومت مصالح 2

poster
پیش‌نمایش دوره

مقاومت مصالح 2 یا مکانیک مصالح، شاخه‌ای از مکانیک مهندسی است که هدف آن مطالعه رفتار مکانیکی مصالح و اجزای ساخته‌شده از آن‌ها در شرایط واقعی عملکردشان است. مقاومت مصالح به مهندسان می‌آموزد تا باتوجه‌به ... ادامه

مدرس دوره:
امین خواجه دزفولی
امین خواجه دزفولی
سطح: مقدماتی
 رایگان

آنچه در این دوره می‌آموزیم:

 تبدیل تنش و معیارهای شکست

 خمش نامتقارن

 کمانش ستون‌ها

 خمش تیرهای خمیده

 خمش تیر بر روی بستر ارتجاعی

 لنگر‌ پلاستیک

پیش‌نیاز‌ها

این دوره به نحوی تهیه و تدوین شده است که مباحث آن به ساده‌ترین شکل ممکن بیان شوند و مخاطبان دوره بتوانند به‌سادگی متوجه موضوعات مطرح شده شوند. به همین جهت برای شرکت در این دوره هیچ پیش‌نیاز به خصوصی وجود ندارد و افراد با هر سطحی از آگاهی و تحصیلات می‌توانند از مباحث این دوره نهایت استفاده را داشته باشند.

سرفصل‌های دوره آموزش رایگان مقاومت مصالح 2

درباره دوره

 مقاومت مصالح 2 یا مکانیک مصالح، شاخه‌ای از مکانیک مهندسی است که هدف آن مطالعه رفتار مکانیکی مصالح و اجزای ساخته‌شده از آن‌ها در شرایط واقعی عملکردشان است.

 مقاومت مصالح به مهندسان می‌آموزد تا باتوجه‌به سه عامل جنس مصالح ساختمانی، شکل هندسی اعضای سازه‌ای و وضعیت بارگذاری بر روی آنها، یکم، مقاومت جسم یعنی ایستادگی آن در مقابل تسلیم و گسیختگی، و دوم، سختی جسم یعنی بازدارندگی آن در مقابل ایجاد تغییر شکل را موردمطالعه قرار دهند و بهترین رفتار را بر طرح خود حاکم سازند.

 تحول در بناهای ساخته دست بشر در طول زمان روایتگر تاریخچه پیشرفت انسان در زمینه این دانش است و سیر تکامل صنایع نشان می‌دهد که شناخت رفتار مکانیکی مصالح مختلف، برای ساخت ساختمان‌های بزرگ‌تر، زیرساخت‌های پایدارتر و ماشین‌آلات کارآمدتر به‌کاررفته است.

درباره استاد

maktabkhooneh-teacher امین خواجه دزفولی

دکتر امین خواجه دزفولی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران و معماری دانشگاه شهید چمران اهواز می‌باشد. او در حال حاضر استادیار دانشگاه شهید چمران اهواز است.
وی تحصیلات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود در رشته مهندسی عمران را در دانشگاه شهید چمران اهواز گذرانیده و مدرک دکتری تخصصی خود را در رشته مهندسی راه آهن از دانشگاه علم و صنعت ایران اخذ کرده است.
ایشان سابقه تدریس دروس مختلفی در زمینه سازه، راه و راه آهن در دو دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه علم و صنعت ایران را داشته است.

نظرات کاربران

تا کنون نظری برای این دوره ثبت نشده است. برای ثبت نظر باید ابتدا در دوره ثبت نام کرده و دانشجوی دوره باشید.

سوالات پرتکرار

آیا ممکن است که درسی ناقص ضبط شده باشد؟
ما همواره تلاش کرده­‌ایم که دروس را به طور کامل ضبط نماییم و در اختیار شما دوستان قرار دهیم. اما گاهی برخی ناهماهنگی ها سبب می شود که یک یا تعدادی از جلسات یک درس ضبط نشود. توضیح این گونه نواقص در توضیح درس­ ها آمده است.

سوالات پرتکرار

اگر لینک دانلود یا پخش ویدئو مشکل داشت چه باید کرد؟
در صورتی که با هر گونه مشکلی رو به رو شدید می توانید از طریق صفحه ارتباط با ما به ما اطلاع دهید تا ما سریعا مشکل را پیگیری و برطرف نماییم.

سوالات پرتکرار

آیا امکان دریافت فیلم های یک درس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود دارد؟
در حال حاضر امکان ارسال دروس به صورت سی دی یا دی وی دی وجود ندارد.